0 oy
475 göst.
Aile kategorisinde (23 puan) tarafından
Kizlar dün bebegim birden ateslendi doktorumuzu aradik gerekenleri söyledi ve bizde uyguladik.o ara kayinvalidem görüntülü aradi bizde anlattik iste atesi cikti keyifsiz falan diye.neyse sabah erkenden aradi iste sabahlara kadar uyuyamadim yatakta döndüm durdum gece bile arayacaktım kendimi zor tuttum falan dedi tamam hakli merak eder insan ama bu bize guvenmiyormus sanki biz yapamasmisiz hissi veriyor ki bizde 30 yasinda koca insanlariz. cocukla ilgili konularda ben biliyorum dogrusunu havasinda hep.Kayinpederimde arkadan konustu sesi geldi anasi var babasi var sen niye bu kadar panik oluyosun gerekenleri yaparlar zaten sabaha kadar da uyumazlar dedi ki hakli da bunu soylemekte takdir ettim babami.Yani tabiki insan endiselenir sağolsun aradi da ama bazen cok abartiyo sehir disinda olmasina ragmen mesela bebek atesleniyo ya hemen ben geliyim diyo bir kere daha boyle olmustu biz hallederiz ihtiyac olursa arariz dedik cunku hastalik durumlarinda kalabalik olunca bebek daha cok bunaliyor.siz olsaniz ne dusunrdunuz

21 Cevaplar

0 oy
(1,699 puan) tarafından
Mesela bu dusunen benim annem olsaydi ben mutlu olurdum şahsen yani bu kotu bisey degil babaanne anneannelerin huyu böyle iste naparsin torunlarini düşünüyorlar 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence abarti degil bu önemseme
(23 puan) tarafından
Öyle de olabilir iste tam anlayamadm
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Aynı anneannem :) birimizin burnu aksa o gece uyuyamaz hatta sonraki gecelerde bile bişey var bana demiyorsunuz diye uyuyamaz. Yaşım 33 neredeyse 34. Ailedeki en güçlü kadınlardan biri sayılırım ama bıraksam hala bana ninni söyleyecek :))) 11 yaşında oğlum var hapşırsa anneannem başına çatkı takar eyvah hasta oldu çocuğum der :), kimisinin yapısı böyledir değişmez 
(23 puan) tarafından
Degismez demekki bu da
(1,550 puan) tarafından
Değer verdiği için böyle. Anlayışlı olmak lazım.
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Evham yapıyor olabilir koca koca insanlar olabilirsiniz ama sonuçta büyükler bizden daha bilgili ve ateş çok tehlikeli yani benim kaynanam olsa galiba öyle bir gece de bizde kalırdı abartmış ama sonuçta onun da torunu tedirgin olmuş 
0 oy
(677 puan) tarafından
Cnm benim annem de öyle sabaha kadar uyumadım merak ettim der.bu senin bsy yapmadığından degil annelik yüreği işte.o yuzden yanlış anlama bence
(23 puan) tarafından
Olabilir ne diyim
0 oy
(874 puan) tarafından
Ay Allah'ım bize yaranilmaz biliyor musun :) benimki de tam tersi kinaye yaparız hatta torunun hasta bı kere aramadın diye illa geçerli bir sebebi vardır ama çok paniklese güvensizlik çok bosverse da ilgisizlik olarak yansıyor sanriim çok ilgilense bende senin gibi düşünürdüm o yapıdayim anası var niye dert ediyor derdim yani :)
(23 puan) tarafından
Evet galiba öyle :) hersey dozunda olsa ne kadar da guzel olurdu dimi ne cok ilgisiz ne de bogacak kadar cok ilgili
(874 puan) tarafından
İşte hayatın cilvesi kendi annem olsa öf anne sende bakamiyom mu ben çocuğuma git sarıl kocana yat ne işin var uyuyamamissin derdim :D kaynana olunca kılı kırk yariyorsun kendi huzurun kaçmasın diye
(23 puan) tarafından
Aynen oyle derdim bende ama kaynana olunca yorum bile yapmiyorm artik soylediklerine
0 oy
tarafından
Peki aynısını annen yapsa da böyle dusunurmuydun ? Sanmam annen olsa üzüldü torununu merak ediyor olurdu kaynana olunca işler değişiyor nedense. Bu arada geçmiş olsun 
(23 puan) tarafından
Tesekkur ederim.
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ne güzel işte kızımlabginlerce acillerde dolaştık gece yarılarına kadar arayan olmadı.bustelik eşimde yanımda değildi. Hem kadın çocuğu merak ediyor size guvenmiyo anlamına gelmiyor ki bu
(23 puan) tarafından
Evet aramasi guzel zaten ona lafim yok yukarda da belirttim ama en ufak bisey de ta sehir disindan.kalkip gelmek istemesi insanı geriyo
(1,794 puan) tarafından
Sakin ol size güvenmediği den değil verdiği değerden yapıyordur.
0 oy
(344 puan) tarafından
Canım bebeğinizin ateşlendiğini söylemeyebilirsiniz, altından kalkamadığınız bir durum olduğu zaman söyler fikrini alırsınız :) ama her şeyi söyleyince böyle muhalefet oluyorlar 
(23 puan) tarafından
Esim söylüyor malesef cocukla ilgili herseyi.
0 oy
tarafından
Oda canının canı  kuzum endişelenmiş  işte bence kötü niyetli değil
(23 puan) tarafından
Yok zaten kötü niyetli değil ona eminim ama normalde cok rahat biridir ama bazen cok abartiyor
tarafından
Benim annemde öyle kuzum bebişin burnu aksa eyvah hasta oldu der bebek hastalansa sabaha kadar uyuyamaz çok sevdikleri için
0 oy
tarafından
Emin ol sabaha kadar horul horul uyumuştur benim kaynanam da öyle vay gözüme uyku girmedi vay çocuğum der bi kere o bizdeyken hastalandı çocuk ateşi çıktı beşikte sallıyorum çocuk tam uyuyacak benim kaynana uyuyo horlamasından elli kere uyandı çocuk bi de bu dediğim gündüz vakti gece bile dğeil
(23 puan) tarafından
Niye oyle cok endiseli gibi gostermeye calisiyorlar o zman kendilerini
tarafından
Amaan anlamadım gitti.
0 oy
(921 puan) tarafından

Erkekler vurdum duymaz ondan babaanne merak etmiş soruyor benimki napicagimi bile söyler hic bi sekilde senin gibi dusunmedim onlar daha bilgili canim kac cocuk büyütmüş ler :)

0 oy
(136 puan) tarafından
Bunu bile dert edinmişsin kendine sormasa aramasa bu sefer de bir kere aramadı dersin
(23 puan) tarafından
Buraya yazilan hersey dert oldugu icin yazılmıyor burasi bir paylasim paltformu yazmis olmak icin yazmayin .yazdiklarimi anlayarak okuyun iyi gunler
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Kayınpederinin ellerinden öperim. Kayınvalide klasik :)
0 oy
(3,272 puan) tarafından
Aynısı benim başıma geldi oğlum dişinden dolayı kaç gündür ateşli evham diye haber vermemiş eşim. Dün akşam söyledi 2 kere aradı. Sabahta bana mesaj atmış arar mısın diye. Aradım konuştum geleyim falan dedi ama istemedim. Çünkü beni normalde aramaz oğluna ulaşamazsa veya torunu hastalanınca arar. O yüzden istemedim gelmesin ben bakarım 
(3,272 puan) tarafından
Bu arada ben de gribim biliyordu hasta olduğumu bugün diyo işte hastasın bakamazsın
0 oy
tarafından
Kizma ya kadin endiseleniyir. Emin ol seninde cocugun 40 yasina bile gelse cocuk olarak goreceksin birazda olsa. Bide torun evlattan bile tatli geliyormis 
0 oy
(82 puan) tarafından
Peki bu kayınvaliden değilde senin annen olsaydı yine aynısını düşünürmüydün ?
0 oy
(451 puan) tarafından
Çok abartiyosuniz gereksiz kurgu 
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Ya bence de siz haklısınlz gereksiz abartıyorlar benim kaynvalidemlerde öyle malesef
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sen yanlış düşünüyosun senin bebeğinse onunda torunu size güvenmediğinden değil torununu çok sevdiğinden

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 451 göst.
0 oy
9 cevap 888 göst.
23 Nisan 2019 Diğer kategorisinde Birminikannesi (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 277 göst.
7 saat önce Aile kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 446 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu