0 oy
1,066 göst.
Aile kategorisinde (260 puan) tarafından
Şimdi benim eşimin anne babası çok küçükken Rahmetli olmuş ilk çocuğum kızdı annesinin adını koydu bende koydum iki isim oldu 30 güne ikinci kızım doğacak inşallah eşimde diyor bunun adida annemin lakabı olsun köyde kimse satu bilmez herkes azek der diyo siz olsanız ne derdiniz kabul eder miydiniz

54 Cevaplar

+8 oy
(15,948 puan) tarafından

Kız bunlar isim mi yani:ermm:

(260 puan) tarafından
Yok Emine de bu kullanıcı var dedi benimde aklıma böyle geldi ;)))
(2,323 puan) tarafından
Canan bende öyle düşündüm buna da enine mi koymuşlar diye :D ☺️☺️
(2,707 puan) tarafından
Kizzz bende kopruluyum hangi koydensinnn ☺️ koyma yahu nedir modern isim koy
(260 puan) tarafından
Valla bir kere gittim attepe mi adatepemi öyle tepeli bir yer ama efsane güzel bir yerdi resmen aşık oldum karşıda Türkiye'nin en büyük kanyonlarindan biri vardı da işte cenaze diye gittik gexemedim çok içimde kaldı bu yaz inşallah gidip gezicem
(2,707 puan) tarafından
Attepedir kuzum biliyorum guzel yer gezmis olsan
-Reklam-
+1 oy
(321 puan) tarafından

"Sizler kıyamet günü isimlerinizle ve babalarınızın isimleriyle çağrılacaksınız. Öyleyse isimlerinizi güzel yapın." 

Eşine bu hadisten bahsedebilirsin

(260 puan) tarafından
Söylüyorum da kime diyorum işte
(321 puan) tarafından
Saçmalamasın lütfen, ilerde o çocuk size dava açsa haklı bulurlar
+1 oy
tarafından
Saçmalık esinin yaptigi tabiki kabul etmezdim
+1 oy
(5,461 puan) tarafından
Ben izin vermezdim koydu zaten anasının ismini ikinciye gerek yok 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Etmezdim sonuçta koymuşun yeter işte 
(148 puan) tarafından
Saçma sapan konuşma de bu çocuk büyüyecek okula gidecek belki makamlı bir işe sahip olacak adı ön planda olacak hiç mi geleceğini düşünmüyor
(260 puan) tarafından
Çok haklısın da dinlemiyor ki
(148 puan) tarafından
Senin söz hakkın vardır herhalde isterse yırtsın kendimi bende sana hakkımı helal etmem der yine koymazdım
(1,939 puan) tarafından
Yani söylediğin isimleei ilk kez duydum annesi olarak o kadar karnında tasıyığ o sancıyı sen çekeceksin hadi ilkinde kabule tmişin de ikinci de kendi açzünü geçir
(260 puan) tarafından
Aaa bu aklıma gelmedi valla ben bu ölümü gör lafından çok korkarım hiç kullanmam o da ondan öyle diyor bende öyle derim hakkımı helal etmiyorum derim doğru valla sağol
0 oy
tarafından
Ay buyuk konuşmayıyom ama asla çünkü isimler değişik 
(260 puan) tarafından
Hemde nasıl ya satu da değilmiş ki sati imiş bunu bile bilmiyorlar sonradan ben farkettim ki çok kızdım
(5,949 puan) tarafından
Insan  annesinin  ismini  bilmezmi  ya bide  çok  önemsiyor gibi  ismini  koydurmuş:))
(260 puan) tarafından
Aslında eşim biliyor ama o sıra cezaevinde bende o durumda moral olur diye birde koymak istedim tabi iki günlük sezeryanla aklima ismi gelmedi aradım gerizekalı görümcemi bana satu dedi eminmisim dedim evet evet dedi sonra eşim geçen yıl çıktı birşey için konuşurken akrabaları Rahmetli sati dedi nasıl satı ismi satu dedim eşim şok ben şok boylede gerizekalı insanlar
(7,187 puan) tarafından
Allah aşkına kızının ikinci ismi ne ? Ben olsam anne babamı asla affetmem bu ne isim bile değil :(
(260 puan) tarafından
Valla ben Eflin koydum benim taraf Eflin diyor
0 oy
tarafından
Onlar nasıl isim ya ilerde çocukla dalga geçerler koyma bence tamam annesi ama olmaz yani 
(260 puan) tarafından
Bir kere birine dedim de hâlâ dalga geçiyor
tarafından
Koyma bence bu sefer de benim annemin adını koyalım madem öyle de
(260 puan) tarafından
Onuda dedi hakkını yeniyim ama annemin adı Sebahat al birini vur ötekine bana dandik geliyor ya Ayşe Fatma olsa yine koyucam da
tarafından
O zaman kabul etme ilkinde koyduk bu sefer olmaz de
0 oy
(890 puan) tarafından
Abartmış kekini de kabartmis koyma tabi iki ismi de ilk defa duydum .bence koymamalisin.
(260 puan) tarafından
;)))))
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Eşin duygusal davranıyor koyulabilir de azek çok tuhaf geldi bana ilk kez duydum anlamı ne ki? 
(260 puan) tarafından
Anlamıda yokmuş çok saçma değil mi
(1,885 puan) tarafından
Ay ben bı anlamı var sandm. İsim değil o zaman o. Eşine anlat dalga geçerler kizimizla de koyma. Satu bile güzel bir isim değil. İlerde okulda alay ederler
(260 puan) tarafından
Evet isim bile değil lakap yani simdide vijdan yapmaya başladım ama saçma vijdan oluyor bunun geleceği de var dimi haklısın
(1,885 puan) tarafından
Tabi canm ilerde çocuklar sizi mahkemeye vermekle uğraşcak bı de isim degismek için:) kimlikte güzel isimleri olsun eşin isterse kızına lakap olarak onu der yine. Ama sırf annesinin lakabı diye de yaziktr. Zaten birine ismini koymuş yeter da:)
0 oy
(476 puan) tarafından
Yok artık onun ki canda senin ki patlıcan mı canım bu dünya da o kadar emek verdiğin evlatlarından birine bile sen isim veremeyecek misin. Bence konuş ve vazgecir hem Azek de ilk defa duydum açıkcası. Pek de hoş gelmiyor bence kulağa
(260 puan) tarafından
Bence de aztekler gibi öne ya öyle valla billa
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Asla etmem..........
0 oy
tarafından
Yani eşler kırılmasın uzulmesin diyoruz bazen ama o çocukları da dusunmek lazım  ilerde belki önemli guzel bi yerlere gelicekler niye duzgun anlamli bi isimleri olmasin ki sen yine satu koymuşsun ben ne satu ne azek koydurmazdim
(260 puan) tarafından
Dimi yeter o kadar fazla bile benimde hakkım güzel isim koyucam inşallah
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Yoook artik yaa burak bu kezde sem koyy sen doguruyonnn 
(260 puan) tarafından
Dimi birde doğumlarım sorunlu çünkü kan hastasiyim ilkinde de bunda da doğumda masada kalma ihtimalim yarı yarıya belki bunda kurtulamicam arkamdan azek mi desinler el kadar bebeğe çok saçma
(1,358 puan) tarafından
Allah akil fikir versin esine cnm yok karsi cik kabul etme insallah bise olmaz rabbim evlatlarina bagislasin seni
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Oldu daha neler abartmasin olduyse Allah rahmet eylesin ismini koymus daha ne
(260 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Canım zaten koymuş dahada artmasın bence. 

İsimler kürt ismi geldi bana öylemi 
(260 puan) tarafından
Asıl benim aslim kurt birde bizde böyle saçma sapan garip isimler asla olmaz ömrümde bunlarda gördüm Karadeniz Samsunlu bayramiye kurtça satu azek yeter garip garip isimler
(2,449 puan) tarafından
Bana biraz öyle geldi canım
0 oy
(327 puan) tarafından
Bi çocuğun daha olursa o da kız olursa annesi ile ilgili ne ister çok merak ediyorum eşin. Kimse satu demiyorsa ilk başta lakabını koysaymış ya 
(260 puan) tarafından
Bende öyle dedim 3 kız olursa satu azek koyarsın dedim gülüyor birde
(327 puan) tarafından
Boşver zaten bir tanesine vermişsin adını lakabı da eksik kalıversin
0 oy
tarafından
Bunlar ne bicim anlamsz iskmler dini isim takin canm 
(260 puan) tarafından
Bende öyle diyorum Belinay koyalım anlamı da güzel peygamber çiçeği demek yada elif Belinay onlar isim mi diyor
0 oy
(5,220 puan) tarafından
azeri ismi mi kız bunlar ne değişik. ama keşke bi salsa da kendi yavruna kendi istesiğin ismi versen. yani sene 2021 bu değişik isimlerle o çocuğun geleceği nasıl olacak
(260 puan) tarafından
Bence çok dalga geçerler ya
(5,220 puan) tarafından
illakğ bide iş güç sahibi olacak yani duygusal değilde mantıklı bakmak lazım bari kıramıyosan bitane normal isim ilave edin yanına
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bunlar  nasıl  isim  yaa hayatta  koymazdim  ben kızımla  dalga  geçsinler  istemem  eşimin  annesi de rahmetli  ama ben koymadım  ne gerek warki 
(260 puan) tarafından
Dimi şöyle Ayşe Fatma olsa neyse hem öyle de değilken üzüldüm koydum ilk kızıma ikinciye günah değil mi garip garip isimler
(5,949 puan) tarafından
Walla ilkinde koymasaydin keşke  okula gittiğinde hep dalga geçerler çocuğun özguveni  kalmaz  kendine  bence en kısa  zamandan  bu ismide  değiştirin  bırakın  kendi  ismiyle yaşasın  başkasının  ismiyle değil
0 oy
(213 puan) tarafından
Ya bu isim konusunda esler neden illa kendi ailesinin isimlernden koyuyo anlam veremiorm ben asla koydurmam ne kendi ailemi nede onun ailesini sonucta 9 ay karnzmda tasiorz yeri gelio tedrgin oluoz yeri gelio yatamioz yeri gelio corabi dahi giyemiorz annenin koymasi gerek bna gore ha babaninda hakki ikinci isim olarak koyablr 
(260 puan) tarafından
Bende öyle dedim niye ben babası değilmişim hakkım degilmi bana yazık değil mi diyip vijdan yaptırıyor
(213 puan) tarafından
Hakkini kullanms o zaten

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 330 göst.
19 Nisan 2021 Aile kategorisinde Nilsu83 (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 519 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Aysekkkk (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
97 cevap 1,461 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu