+2 oy
378 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (2 puan) tarafından
Şuan 16 haftalık hamileyim, Türkiye de yaşıyorum. Yurtdışında yaşayan akrabalarım davetiye gönderirse gidip yurtdışında doğum yapabilir miyim. Tecrübesi olanlar desteklerinizi bekliyorum doğacak Çocuğumun ve bizim ne tür haklarimz olabilir artısı eksisi ne olur

10 Cevaplar

+4 oy
(15,856 puan) tarafından
Yanlış anlamada turkiyedeki hastanelerin suyu mu çıktı. Neden yurt dışında doğum yapmak istiyorsun 
(119,153 puan) tarafından
Esime sordum vatandaslik alamaz dedi yani getirisi yok misafir oluyomus
(15,856 puan) tarafından
Çifte vatandaş olması için orada oturma izni olması gerekmiyor mu
Aynen gerekiyomus yani burda dogursa bebek vatamdaslik alamiyo ustune hastane masraflarida ekleniyo haa herkeze davetiye cikmiyomusda bu donemde
(15,856 puan) tarafından
Bosa masraf yapacak. Birde euro.falan da yükseldi zor yani
Aynen hani vatandaslik verseler o masrafa deger diycemde vatandas olmadiktan snr bi ise yaramaz paraya yazik
-Reklam-
0 oy
(3,154 puan) tarafından
Bilmiuorumki canim sevda bilir belki post yukarda kalsin
(2 puan) tarafından
❣️ teşekkürler
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Sevda nerelerde acep 
(2 puan) tarafından
hadi sevda srnden umutluyuz. Hangi ülkede acaba? Saat farkı olabilir ✨
(44,603 puan) tarafından
Belcikada
Uyudum gece kiz geldim yazdim esime sordum
0 oy
(2,372 puan) tarafından

Belçikalı sevdam ekürum nerdeeeeeeee ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

(2 puan) tarafından
Hadi kizlar totem yapalım, hisseder umarım❣️
(2 puan) tarafından
Belçika da mı yaşıyor?
0 oy
(65 puan) tarafından
Almanyadan merhabalar evet turist vizesiyle gelebilirsiniz ama burda oturum izniniz olmadigi sürece hicbir haktan yararlanamiyorsunuz arti hastane masraflarini bile kendiniz ödüyorsunuz
(2 puan) tarafından
Merhaba  oradan davetiye geldiğinde de aynı şartlar mi geçerli oluyor.
Yoksa ben buradan herhangi bir davet almadan turist vizesi ile gidersem mi söyledikleriniz geçerli
(65 puan) tarafından
Burdan davetiye gelsede ordan vize alsanizda her sekilde turist olarak geciyorsunuz o yüzden malesef hicbir haktan yararlanamiyorsunuz
(106 puan) tarafından
Evet oturum izniniz olmadan olmaz belki misafir olarak kalabilir dogumu yapip birlikte donersiniz
0 oy
(945 puan) tarafından
Davetiye gelse de sonuçta bu turist vizesi oluyo yani, o yüzden tüm masraflar size ait olur. Ve burada ki hastaneler çok pahalı. Mesela şöyle örnek vereyim. Ben hamileyken 1 gece hastanede kaldım

Daha sonra sigorta dan mektup geldi, 1257 euro masraf, fakat sigortam olduğundan ödemem gereken miktar sadece yemek param olan 10 euro. O yüzden akrabalarınız iyice araştırmalı. 
0 oy
tarafından
Burda doğdum hiç araştırmadım nu konuyu 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Sevda gelsin cevaplasin☺️
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Eylül Öztürk diye biri var Instagramda fenomen gibi bir şey. O Amerikaya doğum için gitti bir kaç ay kaldı. İstersen bir bak sayfasına
0 oy
 Esime sordum o benden daha bilgili diye  davetiye bile oyle herkeze verilmiyo bu donemde dedi hadi verdiler diyelim dedi Davetiyeyle en fazla 3 ay kalirsin burda dogum yapsanda cocuga vatandaslik vermezler misafir gibi bisi olur yani ornegin dogum yeri belcika olur ama belcikada dogan bebeklerin imkanina sahip olamaz yani hic bi getirisi olamaz sana o yuzden hic yorma kendini 
Bak bide dediki esim burda dogum olursa hastane faturasinida yuklerler dedi sen orda dogur buraya hic yorulma bence euro yuksek fatura yuklu geliyo

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 539 göst.
0 oy
14 cevap 623 göst.
0 oy
4 cevap 144 göst.
0 oy
2 cevap 293 göst.
21 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,386 soru

11,325,946 cevap