0 oy
391 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Doktora gittigimde poposunu gosterdim ve bana sut alerjisi oldugunu diyet yapmam gerektigini soyledi iki tane krem verdi ama hala gecmedi yaralar bu sekilde olan var mi ve bu sut alerjisi mi kakasinda kan ya da mukus yoktu sadece susam susam gibi topakli bi kakasi vardi sadece poposundaki yaralardan teshisi koydu sizce alerji olabilir mi gercekten 2 haftadir diyetteyim anca gecme ya da azalma olmadi

13 Cevaplar

0 oy
(12,777 puan) tarafından
Süt alerjisi vs genelde deri veya kan testinde anliyo doktorlar ama bilemedim bı akerji polikinligine götür istersen yedirdiklerine ve yediklerine dikakt et asitli şeyler yapıyor benim kızımda çok pişik olurdu teni hassas old için mantar oldu hep tekrarladı 
(31 puan) tarafından
Pisik gibi sizce doktor egzama oldugunu soyledi bi donem bez degismistik ondandir diye dusunuyodum ben hep
(31 puan) tarafından
Bide mantar olmasi resimdeki gibi mi yoksa baska sekilde mi hani mantar olma ihtimali var midir bi resme bakabilir misiniz yukledim somdi
(12,777 puan) tarafından
Mantar gibi duruyor kiziminda öyle olur du kanardi hatta travacort ve hamazinc iyi heliyo bize
(31 puan) tarafından
Hametan fito krem bide bi karisim hazirlatti doktor onlari kullaniyorum gecirmedi hicbiri travazol var evde eczaci pisige de kullanabilirsin demisti ondan baslayayim simdi
(12,777 puan) tarafından
Oda olur bize ise yaramadi travazol
-Reklam-
0 oy
(3,836 puan) tarafından
alerji pisikte yapar. doktor o yuzden demistir. gecmeyen pisik alerjide oluyor genelde canim. gecmis olsun. 

diyet yapmadan kakada duzelme olmuyor malesef. bizde 3 4 haftayi bulmustu
(31 puan) tarafından
Evet similac alerjik mamayi kullaniyorum iciyor cok sukur hirilti sesi bende duydum doktora soyledim cigerlerini dinledi temiz burnundandir dedi burnunu pompayla temizliyorum dedim cigerleri temiz dedi aptamil kullaniyordum alerjiden once aptamilde kusma yapti ve yaralar cikti aptamil verene kadsr sorun yoktu acaba sutumden gecmeme ihtimali var mi o donem kakasi temizdi mukus kan falan olmadi sadece yaralar cikti
(365 puan) tarafından
Alerjisi çıktı mi bebeğinizin. Benim kızımdada saydığıniz belirtiler var hırıltısı vücudunda döküntü 9 aylık olmasina rağmen gaz sancıları. Ama kan testinde negatif çıktı alerji. Kan testlerindede çıkmama  ihtimali olabiliyormus sanırım. O yüzden merak ettim sizinkini
(31 puan) tarafından
Test yapmadi doktor sut urunlerini 1 hafta kes kontrole gel ded dediklerini yaptim gittim azalmis onceki geldiginde kirmiziydi suan pembelesmis alerjisi var dedi rapor cikardi ama bana kalirsa azalma olmadi aksine artti o sekilde teshis koydu test yapsalar keske kucuk diye yapmiyorlar
(3,836 puan) tarafından
nidaaa kizim similac kullanmadi doktor neocate verdi sonrasinda neocatete parcalanmis sut proteini var aslinda similacta oyledir bence icerigine bakarsan gorursun. aptamilin alerjik mamasi mi var ben bilmiyorum varsa da. alerjisi varsa ve emziriyorsan sutunden gecmeme ihtimali yok. yedigin her besin geciyor k vitamini disindan galiba. ve her bebegin alerjiye verdigi tepki farkli oluyor. kan testi kizima sık sık yapildi hep temizdi ama belirtiler hep vardi deri testi de 3 4 defa yapildi onlar da temizdi. suan 18 aylik eskiye gore cok cok daha iyi. ama sut pisik yapiyor bizde de mesela hala. duruuu bizde durum yazdigim gibi kucukken daha hassas oluyorlar buyudukce geciyor heralde sen yine elinden geldigince en alerjik besinleri deneyerek devam et gecmis olsun size de
(365 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Bizdede belirtiler olduğu halde testler negatif çıkıyor bende kendim deneyerek bulmaya çalışıyorum. Sen emzirirken diyet yapmış mıydın süt ürünleri için
0 oy
(7,704 puan) tarafından
Merak ettim poposunda nasıl bir yara var? Ben pişik oldu diyip sürekli fito sürüyorum da acaba bizim de mi öyle ki?
(7,704 puan) tarafından
İnşaAllah canım. Pişik kremi ne kullanıyorsun?
(31 puan) tarafından
Doktoe hametan ve fito krem verdi bide bi karisim hazirlatti eczanede onlari kullaniyorum simdi kuzenimde de olmus trosyd krem kullanmis teyzem ve gecmis onu deniycem istersen sende al trosyd kremden
(7,704 puan) tarafından
Bende daha yeni fito yazdırdım canım. Ona çok iyi dediler. Kızımın cildi çok hassas zaten sarışın. Olmadı dediğin kremi de alırım. Şifa versin Rabbim bebişlerimize tüm şifa bekleyen kullarına ❤️
(4,889 puan) tarafından
Trosyd ve hametan karıştırıp sürüyorum çok iyi geliyor. Doktor tavsiyesi ile.
(7,704 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Nidaaa ile de konuştuk. Eğer Fito ile geçmezse deneyeceğim ben de doktoruma danışıp
0 oy
(579 puan) tarafından
Aynısı benim kızımda da oldu canim ve seninkinden daha fazlaydı doktorumuz bez degistirmistik ondan olduğunu soyledi tekrar bez değiştik ıslak mendil kullanmadım ılık suyla sildim hep altını açtığım zamanda altta bı naylon serdim üstüne çarşaf atmıştım o zmn küçüktü tabi donemiyordu da yarım saat açık bıraktım havalandı diye doktor 3 tane krem yazmisti karıştırıp sürüyordum 1 hafta sürmedi geçti çok şükür bidaha olmadı zaten sizede çok geçmiş olsun 
(31 puan) tarafından
Bende molfixe gecmistim paketin bitmesine 5 tane bez kalmisti boyle oldu sonra tekrsr sleepye dondum belkide bez yapmistir sizde de paket bitimine yakin mi cikmisti bunlar
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Benim oğlum emmiyo ve onun poposuda bu lrkil oluyo bende süt alerjisi değil 
(31 puan) tarafından
Allah Allah ne ki acaba bu ya
(10,411 puan) tarafından
Arada olup geçiyor bence bezden kaynaklı tuvalet eğştimibe geçersek olmaz diye düşünüyorun
(31 puan) tarafından
Neredeyse 3 hafta oldu geciremedim bi turlu ne yaptoysam olmadi eski bezimede dondum yazik yavrum aciyodur cani elimdrn bise gelmiyo uzuluyorum
(10,411 puan) tarafından
Bişey sürmuyomusun
(31 puan) tarafından
Suruyorum doktorun verdiklerni gecmiyor
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Benim oğlumda böyle olmuştu ama 1 yasinda salçalı yemek yiyince oluyor ve ıslak mendil sonrasi poposu kuru kalsin tekrar peçeteyle kurula hatta islak mendilleride yıkayıp kullan
(4,853 puan) tarafından
Canm ben salçalı yemek verdiğim zamn oluyordu onu kestim kremi kullandım geçti İstanbuldayım
(31 puan) tarafından
Gerci ben sadece emzirdigim icin suan anlasilmiyor neye karsi vucudun tepki verdigi ek gida da olsam muhtemelen anlardim zormus gercekten cozememek
(4,853 puan) tarafından
Evet canm zor malesef sen bezine islak mendiline yediklerine dikkat et bi süre geçer inşallah
(31 puan) tarafından
Insallah cok tesekkur ederim vakit ayirdiginiz icin
(4,853 puan) tarafından
Rica ederim ne demek ama resmi kaldırmalısın buraya erkekler de giriyormuş sapık dolu zaten her yer
0 oy
tarafından
Cocuk doktirlari herseye sut alerjisi diyor nerdeyse. Bence bosyere diyet yapiyorsun cnm. Cildiye doktoruna gotur o bilir
(31 puan) tarafından
Cok dogru soyluyorsunuz cikdiyeye gideyim en azindan bolumu
0 oy
(365 puan) tarafından
Acaba başka bi doktora mi gitsenız. Tahlil yapmadan direk süt alerjisi diyip diyet vermek bana mantıklı gelmedi. Benim kızımdada süt alejisinden şüphelenmisti doktoru kaka tahlili kan tahlili deri tahlili hepsini yaptırdık negatif çıktı sonuç.
(31 puan) tarafından
Hangi sehirde doktorunuz istanbuldaysa gidebilirm
(365 puan) tarafından
Yok canım sakaryadayım ben
0 oy
tarafından
Bepanthol onarici al iyice sur bolca ustunude sudocremle kapla cok gecmis olsun
(31 puan) tarafından
Pisik mi sizce
tarafından
Bence pisigin bi sebebi var bezi islakmendilini degistin mi
(31 puan) tarafından
Aynen degistim bezi ilk kullandigima dondum islak mendilden de pamuk ve suya dondum
tarafından
Ben onarici krem kullaniyorum bepantholun sudo ile ve bezini cok sık degisiyorum geçiyor bi dsne istersen
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Benim bebegimde var sut alerjisi mamasi degismeli sen diyet yaomalisin bizdeki belirtileri surekli aglamasi ve kakads muskus vardı bir defada kan gordum vucudunda benek benek seyler ciksrdi yuzunde ozellikle ama hic popo boyle olmadi alerjti testindede cikti aletji bi test ysptir cznim emin ol
(31 puan) tarafından
Kac aylikken yaptirdiniz daha 1 aylik oldugu icin test yapmadilar bizde kakada kan mukus yoktu sadece bu yaralar oldu oyle alerji dedi doktor
(1,048 puan) tarafından
5 aylikken ypildi canim
(31 puan) tarafından
Peki diyette ben cok zorlaniyorum kahvalti olarak ne yapiyorsunuz 2 haftada inanilmaz zayifladim beslenememekten sizde de ayni sorunlsr var mi
(1,048 puan) tarafından
Diyettwn sonra sutum cok azaldi zaten suan bebegim emmiyor 6 aylik oldu
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Aynısı benim bebeğimde de vardı canım ıslak mendil kullanıyorsan oda yapabilir ben normal pamuk ıslatıp sıkıyordum geçiyordu Molfix izotonik sulu ıslak mendil ile silince tekrarliyordu ıslak mendili değiştirdim baby turko alıyorum daha olmadı ama bizde süt alerjisi de var bebeğin yanakları bütür bütür kırmızı oluyordu sonra yoğurt verdim minik minik kan gördüm doktor alerji testi yapmadı diyet yap dedi öyle belli olur 2 aydır diyetteyim düzeldi poposu ve yanakları
(31 puan) tarafından
Ne kadar surede duzeldi peki ben 2 haftadir diyetteyim ama duzelme olmadi aksine daha kotuye gitti alerjisinin sutten kaynakli oldugunu dusunmuyorum belki yumurtadir birazda yumurtayi keserek deneyecegim
(3,681 puan) tarafından
Canım 2 hafta çok az bir durum çünkü diyet yapmakta sıkıntı süt ürünü herşeyde var ben çok dikkat ederek 1 ay yaptım öyle sonuç aldık yediğin ürünlerin içine çok dikkat ederek diyet yap
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Canım pişik mı alerji mı bilmem ama bir süre ıslak mendil kullanma bir bezi hacı şakir ile sabunla başka bir bezide ıslat poposunu durula sonra birde güzelce kuruladiktan sonra arko classic tüp şeklinde olan kremden sur 

Yigenimin böyle olmuştu o şekilde geçirdik biz 3-4 günde ama altını çok fazla ıslatmadan değiştik hep çişi de yakmasın diye hatta biri de yazmış ya eğer çok küçük ve dönmüyor ise biraz bezsiz yatır açıkta kalsın 
(31 puan) tarafından
Aynen 1 aylik donmuyor altini acikta birakiyorum dediginizi deneyecegim cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Canım resmi kaldır istersen almışsındır cevabını artık bebeğinin mahremini daha gösterme kmseye burda binbir türlü insan var.
(31 puan) tarafından
Kaldiriyorum simdi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 56 göst.
9 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine sinan (692 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 202 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 562 göst.
21 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 405 göst.
7 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,365 soru

11,355,775 cevap

34,832 kullanıcı