0 oy
426 göst.
Diğer kategorisinde (1,661 puan) tarafından
Ya bir kızım var ve şükr ediyorum varlığına aslada cinsiyyet ayrımı yapmama ama bunu yapmaları beni eksik gibi görmeleri çileden çıkartıyor beni ... Eltimin iki oğlu benim 1 kızım var kaynanam hep seninde bir oğlun olsunda gözüm arkada kalmasın ve bu tipli laflar ediyor sürekli bir oğlum olmamı istiyor ... Hatta ben hamileyken kız evlatmıki dedi ya inana biliyormusunuz ... Torununu az çok seviyor biliyorum ama bu laflarından bıkdım ... konuşunca belkide beni kırdığınl anlamıyor ama çok yoruldum .... Her oğlun olsun die dua ederken ben tam aksini istiyorum 

.... Bu laflar yüzünden bir daha anne olmak istemiyorum yok olsam bile kız olsun isderim yine 

24 Cevaplar

+1 oy
(35 puan) tarafından
Cahilliklerine ver canım terbiyesizlik gerçekten 
-Reklam-
+1 oy
(113 puan) tarafından
Cahile kulak asilmaz cevabini ver sustur bence kiz evlatmi ki ne demek ya kendi neymis ucube o zaman
+1 oy
(6,978 puan) tarafından
Sende yok ben kiz istiyorum, inşaAllah kiz olur de
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Piskolojık baskı yapıyolar banada yaptılar agzının payını ver yoksa daha çok kırılırsın
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Banada ilk cinsiyetini söylediğimde olsun ikincisi oğlan olur diyorlardi deli oluyordum kız çocuğu nimettir berekettir
0 oy
(4,549 puan) tarafından

2 tane kızım var ve iyiki de varlar <3

0 oy
(969 puan) tarafından

Kesip attığın tırnağını bile yaratamayız bunun farkına varsın 

Insanlar kız erkek demeden çocuk sahibi olmak için bütün servetlerini harcıyor..
Saçının bir tek telini yaradana kurban olsun...
19 aylık kızım var benim dünyam herşeyim hamile bilr değilken eşim inslalah kız olur diye dua ederdi..

Sağlıklı ve hayırlı evlat olsun yeter...

0 oy
(4 puan) tarafından

Erkek olursa ne olacakmış bir sor kendisine merak ettim :) hayırlısı olur inşallah

0 oy
(2,323 puan) tarafından
Sende içinden de inşaAllah gözün açık gidersin diye !!

Böyle evlat ayrımı yapıp kız çocuğunu hor gören cahiller yüzünden kadınlar değersiz... 
(1,661 puan) tarafından
Yok canm o kadar kötü insan değil kızımı da sever ama tercih edecek olsaydı erkek olsaydı der yani
(2,323 puan) tarafından
Valla benim hiç tahammülüm yok kız erkek ayrımı yapanlara. Ve kendin diyorsun tercih edecek olursa erkek olsun der diye yani kızını artık mecburen seviyor. Allah akıl versin böyle insanlara..
(1,661 puan) tarafından
Amin canm umarım
0 oy
(15,827 puan) tarafından
He he bı bitmediler iki kızım var Bin şükür ❤️ Sağ salimler 3.hamileligim duyan ilk cinsiyetini sordu bizden çok merak ettiler oğlun olur oğlun olur Rabbim nasip etti erkek dedi doktorum ama ne eşim ne ben farklı bı tepki vermedik oğlan diye sağlığı herşeyden önemli çünkü bizim için
(1,661 puan) tarafından
Öyle canm
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Her oyle dediginde sende hayirlisi neyse o olsun de hayirsiz evlat olacagina hayirlisini istiyorum de cok sacma geliyor bana evlat ayrimi ama yasli kadin belkide kizin ele gidecek yaninda yine oglun kalir diye dusunuyordur herhalde yoksa baska bir aciklamasi yok Rabbim hayirlisini versinn 
(1,661 puan) tarafından
Aynen canm bu dünceyle söylüyor aslında ama insan kırılıyor
0 oy
tarafından
Ne bu erkek merakı ya bak nişey anlatcam bir tane adamın 3 kızı varmış sürekli oğlum olsun demiş hayırlısını istememiş nitekim 1 oğlu olmuş kolları ve bacakları yokmuş ama pipisi varmış yani oğlu olmuş işte hayırlısını istemedi oğlan istedi rabbim de verdi oğlan 
(1,661 puan) tarafından
Öyle canm hayırlı olmadıkdan sobra neye yarar ki kızmış erkekmiş
0 oy
(415 puan) tarafından
Vllahı bnm kayınvalıde kndı dortkız ardndan br erkek dogrms. Bnm de kızm oldu hamıleyken bnden erkek beklemesı bnı cıldrmstı. Br gorsen oglunun sunnet yorganlarını fln gonderdı sandga kldr oglunmuzn sunnetınde kullanırız dedı. Bnde ınadına lohısayken o carsafları serdım..ama smdı gel gorkı sevmelere doyamıyor.
(1,661 puan) tarafından
Aynen canm benimde kaynanam diyor oğlun olursa sünnet düyün yaparız falan sinirleniyorum
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ahh banada yaptilar 3. Ye hamileyken gecen sene 3 kizim oldu yaa tuh iyi bakalm dediler resmen sankii erkek olmaynn cocugu anne sayilmiyo geri.zekalilar
(1,661 puan) tarafından
Aynen malesef böyle tipler çok var
0 oy
(37 puan) tarafından
Benimde 2 kızım  kaynanam gilde bana diyordu insallah 1 oğlun  olur ama Allah var onlar kızlarım  için  canlarını  verirler  kaynanam büyük  kız  benim küçük  kızda  kayinbabanin der hep siz kendinize baska bi çocuk  getirin derdi  şükür  üçüncü  hamileliğim bebeğim  erkek kaynanam diyo o sizin olsun bu kızlar  bizim  sadece iki meyveden de olsun diye dua ederdi  bizim içinde  hiç  farketmez önceliğimiz  sağlıklı  hayırlı olması  
(1,661 puan) tarafından
Aynen canm benimde kaynanam sever torununu ama sürekli erkek baskısından yoruluyor insan
(37 puan) tarafından
Kesinlikle oyle benim eşimin  akrabaları   beni gördüğünde insallah bu sefer oglun olur demelerinden bıkmıştım  artık  bakalim bu doğduğunda  ne diyecekler bence bir oğlan  yetmez bide ona kardeş  getir derler :(
(1,661 puan) tarafından
Derler kesin ))))))
0 oy
tarafından
Sende bir kiz evladısın farkında  mısın  deseydin
(1,661 puan) tarafından
Canm sert bir şekilde dmeiyor ama bazen kırıcı laflar ediyor ve farkına bile varmıyor
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benim kayinbabam da geçen kızımi erkek güzeli ne kadar yakışıklı bilmem ne diye seviyordu 
(1,661 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin //
0 oy
tarafından
Benm de ilk çocuğum ama cinsiyet erkek olacak diye onemseyiklp hep birşeyler yapıp.yedirmeleri bir iş yapyirmamalari ama sonra kız olduğunda gözüm birseylerde olmasına rağmen vermediler hele kaynanamla görümcem en çokta kaynanam hep kız mı erkek mi derdi ben kızdır derdim eşimi bile cinsiyet konusunda dolduruyordu laf çok ağladım hep uzduler Allah'a bıraktım şimdi bile erkek deseler cevaplarını veriyorum kız çocuk bereketli riskli hem sağlıklı olsun yeterlidir 

En iyisi cvplarini ver yoksa üzülen sen olursun ben vermedim çok üzülüp ağladım ama cvp verdim için bir daha demezler dese arkamdan derler
(1,661 puan) tarafından
Yok orda hakkını yiyemem kaynanam bana hamilleikde iyi baktı ama biliyorum işte hp istiyor bir oğlum olsun ve sanki kızım var diye eksik gibi görüyorlar beni sinirleniyorum
tarafından
Aynn bnm de öyle eksik görür ama ilk sonuçta sağlık olsun yeterlidir
0 oy
(2,529 puan) tarafından
babamın bir lafı vardır 10 tane oğlum olacağına 1 tane kızım olsun diye.. Anlamıyorum bu erkek takıntısını bir daha söylerse sende oğluna söyle anne cinsiyeti o belirliyor de.
(1,661 puan) tarafından
Yani kız erkekne fark eder ki hayırlı evlat olmadıkdan sonra
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Kuzum bana da 2. Oğlum olacağını duyan kişiler hep üzülmedin mi keşke bir kızın olaydı bir dahada yapmazdın filan diyorlar hayır kız olsa nolur erkek olsa nolur  ben anlamıyorum bu insanları valla çokta sevindim 1 tane Aslan gibi bir oğlum var 1 tane daha onun gibi olacak benim bir evladım olacak herşeyden en önemlisi sağlıkla gelsin hayırlı bir evlat olsun huzurlu yaşasın  
(1,661 puan) tarafından
Amin canm sağ salim inşAllah al kucağına yavrunu

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 673 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
+2 oy
46 cevap 2,048 göst.
4 Şubat 2022 Aile kategorisinde RaHiME_91 (2,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 620 göst.
11 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu