0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
7 ay 11 gunluk bi oglum var sessiz sakin akilli uslu bi bebis cok sukur geceleri de belirli saatlerde 2 kez mamaya uyanir besiginde yer ve uyur dogdu dogaoi boyledir bu. Dun gece birden bire bagirarak uyandi pispisladim salladim cok fazla bagiriyo ciglik atiyo aklim cikti esim uyandi aldi okudu ben okudum ki zaten hep okuyarak yatiririm yerine. Az once tam 11.30 da birden ciglik atti ve korktugu cok belli halinden. Sesi o kadar cok cikiyo ki evi inletti. Mama yaptim getirdim almadi cigiligi daha cok basti kucagima aldim pasam noldu sana dedim kucagima aldigim an sanki onu dovuyolar gibi daha cok agladi basti yaygarayi. Esim uyandi aldi okudu Gorumcem bizde o duymus sesini geldi aldi gezdirdi okudu biraz kendine geldi sustu mamasini yedirdik uyuttuk uykusunda halen agliyo ara ara. Gorumcem dedi ki korkmus bu yanina yatir. Esim uykusunda ne yaptigni bilmez bebege kolu filan carpar kendi tarafima koysam ben daginik yatiyorum duser filan dedim korktum yanima alamadim kaynanam ben tek yatiyom bana getir dedi ona verdim suan onunla yatiyo ve agliyo surekli uykusunda ya napcam bilmiyorum. Suan mutfaga oturdum ne tuvalete gidebiliyorum ne de yatagima gidip yatabiliyorum. Niye boyle yapiyo neden korkuyo niye korkuyo olabilir ki. 

7 Cevaplar

0 oy
(2,493 puan) tarafından
Kızım ne zaman öyle ağlasa ya gazı oluyor ya da tuvaletini yapamamış oluyor. Öyle olmasın sizin de
tarafından
Gaz ve kaka sorunumuz 2 bucuk aylikken tamamen bitti hic sıkıntı yasamiyoruz ve bu gaz sorunu degil kuzum korktugu cok cok belli ama neden korkuyo onu anlamadim bebeklere kotu seyler yaklasip korkutamaz derler melekler korur derler
(2,493 puan) tarafından
Yastığının veya yatağının altına varsa Cevşen koysan canım
tarafından
Evet var benimde soeunlarim vardi gecince takmayida birakmistim onu koyuym
-Reklam-
0 oy
(3,836 puan) tarafından
ne kadar dogru bilmiyorum ama benim kizim kakasi gazi oldugunda ciglik atardi aglardi ya da dislerini cikartirken oyle olurdu kaynanamda korkmus diyordu
tarafından
Yok kuzum ne kaka ne gaz ne dis. Hepsindem faekli korkutugu asiri belli
(3,836 puan) tarafından
eminsen hic fikrim yok okursun sende sık sık rahatlar belki ben hic korkuyor diye oraya yormadim kizimda
tarafından
Mesela daha once de ciglik atarak uyandi aglamalari oldu sakinlesmedigi oldu ve sorunu gaz di 2 aylik filandi. 4 veya 5 aylik arasi da net hatirlamiyorum ayini yine ciglikla uyandik karni agriyomus yani cok iyi anlayabiliyorum ya nazar cunki gunduz de birsey yasamistim. Ya da korktu
0 oy
(673 puan) tarafından
Diş ağrısı olabilir mi acaba
tarafından
Eminim kuzum ondan olmadigina diger yorumlarda da dedigim gibi cok belli korktugu ama neden
(673 puan) tarafından
O zaman banyo suyunu ikindi ezanından sonra dökmeyin. Bezlerini ikindiden sonra atmayın. Bu arada halası ne zaman geldi size
tarafından
Birsey diyimmi. :( halasi ne zaman geldi kismini okudugum anda yemin ederim gozlerim doldu tuylerim diken diken oldu. Cunki gunduz ne oldu biliyomusun. Zil caldi gorumcem gelmis actim kapiyi hosgeldiniz dedim iceri geciyolardi kapida vestiyerdelerdi daha 3 yasinda ve 3 bucuk aylik ogullari var bende muz yemistim tabak vardi icerde onlar iceri gecerken tabagi mutfaga goturuym cocuk görmeden devami yok diye dusundum aldim tabagi mutfaga gittim yemin ediyorum tabak elimde ortadan ikiye ayrildi sasirdim tezgaha koymadim carpmadim etmedm elimde durup dururken ortadan ikiye ayrildi ya. Kaynanam geldi ona dedm boyle boyle oldu acaba ablamin bebekte nazar mi vardi da onlar tam kapidaydi elimde tabak boyle ikiye ayrildi dedim nazar cikti derler ya. Smdi tv den yasin acmistim dinlerken burnumdan yas akiyo yengemin kardesi demisti ki kuran kursunda okumus bir hoca demis ona da burundan yas gelirse bir kadinin nazari gozden yas gelirse bir erkegin nazari degmistir demekmis. Seninde halasi ne zaman geldi dedigni okuyunca bunlar aklma geldi birden valla tuylerim  diken diken oldu
(673 puan) tarafından
Halasi fesat birisi değilse muhtemelen içten candan seviyordur ve kuzum nazar oluyordur o yüzden.
tarafından
Bacisinin da oglu var 8 aylik kendi oglu var 3 aulik benm oglum var 7 bucuk aylik ve hic birine duskun degil benimkine olsugu kadar gunduz de ssstt diyodu surekli oglumda ona bagiriyodu kiziyodu tukuruyosu hosuna gittikce yapiyodu. Onunmu etkisinde kaldi ki acaba. Fesatligi vardir ama masallah der severken bilmiyorum
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ya diş ya gazdandir canm. Uyandığında biraz karnını ovala masaj yap. Sıcak tut canm
tarafından
Sicacik durur hep. Ama gaz da degil dis te. Eminim cok  eminim
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Canım gazı olabilir gaz sıkışması fln varsa canı acıyordur. Zeytinyağıyla karnına saat yönünde masaj yap ve ayaklarının altına inşaAllah rahatlar. 
tarafından
Kuzuk gaz sorunumuz ta 2 bucuk aylikken bitti hic yasamadik ve gazi olunca farkliydi korktugu her halinden belli
(2,323 puan) tarafından
Hm anladım canım. Uykusunda korkmuş olabilir sık sık kucağına al uyandığında biraz rahatlatır onu sürekli de oku inşaAllah düzelir.
tarafından
Inslalah smdi tv den yasin actim uyudu bakalim
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım benim bebeğim de 8 aylık 1 haftadır öyle bana eli ile dokunup sakinlesiyor bence yanına al sen biraz güven ver bebeğine daha iyi gelicek ona 
tarafından
Besiginde agliyodu mama yaptm geldim kucagima aldığım  gibi sanki bana bagirdi gorsen bi nasil ciglik atti tuylerim diken diken oldu urperdim valla sakinlesmedi esim aldi yine ayniydi
(3,681 puan) tarafından
Malesef ben bunu ara ara yaşıyorum hala nedenini bulamadım bazen düzeliyor ama her ay oluyor 2 hafta sürüyor ama hep yanıma alırım böyle olduğunda beraber uyuruz gece yine kalkıp eli ile bana dokunuyor sonra uyuyor kendini güvende hissediyor
tarafından
Daha once atak haftalari gaz kaka sorunu karin agrisi baska bir yerinin agrisini herseyi yaşadık ama bu farkli yani hissedebiliyorum. Icim urperiyo. Korkuyorum istemsizce. Tv den yasin actim bitti insirah suresi aciym diyene kadar aglamaya basladi yine acinca sustu geri uyudu.
(3,681 puan) tarafından
Nazar değmiş olabilir canim bol bol oku telefonunda açık kalsın hep dualar
tarafından
Gece yasinle insirah suresiyle uyuttum bu gece de olmaz insallah
0 oy
(345 puan) tarafından
Kendini korkutma kuzum aklina kötü getirmeki kötüyü cekme sen kendi kendini korkutuyorsun 7 kez ayetel kursi oku evine cocuguna üfür icini ferah tut bebek bu derdini soyleyemez ki ruya gorur korkar gunduz korktugu bi seyden etkilenir ruyasinda uykusunda korkar aglar normal seyler sen icini ferah tut bebegine şevkatle yaklas sar seni hissedince sakinlesecektir 
tarafından
Saol kuzum insirah ve yasin actim tv den dinleyerek uyudu kapatinca agladi hatta.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 176 göst.
31 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Bernnn (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.
12 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 237 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,499 soru

11,392,458 cevap

34,901 kullanıcı

...