+1 oy
474 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Konuya şöyle basliyim görümcelerle alakalı, genel olarak aramız iyi senelerdir Ufak tefek kırgınlık ve yanlış anlaşılmalar dışında öyle büyük kavga veya küslük olmadı aramızda ama maalesef verdiğim değerin karşılığını hiç bir zaman tam anlamıyla göremedim. Örneğin onlar bana gelir her şeyiyle kusursuz ağırlarım ama ben gidince aynı değeri görmem. Yani bu sadece onlara özel değil kim olursa olsun ben her misafirime aynı özeni gösteririm ve onlarda Aynı şekilde bana Özel değil bütün misafirlerine karşı öyle pasifler. Her neyse konuya gireyim şimdi ortanca görümcem 1 yıl önce ikiz doğum yaptı 3 ay önce de sürpriz bir şekilde yine hamile  olduğunu öğrendi ve hamilelikleri çok zor geçiyor sürekli kusma bayılma aşırı halsizlik vs bende çok üzülüyorum bı kaç çeşit yemek ve tatlı yapıp götürmek istiyorum maddi açıdan durumları çok iyi istese her gün dışardan yer ama ev yemeği gibi olmaz tabi bende yapıp götüreyim diyorum ama işte onlardan hiç öyle ilgi alaka görmediğim için sonradan zoruma gider mi diye korkuyorum o kadar çok iyilik yapıp kötülük gördüm ki şu hayatta o yüzden bişey yapacak olsam 50 kere düşünüyorum

20 Cevaplar

+2 oy
(4,875 puan) tarafından
Sen herşeyi bırak 

ALLAH rızası için yap .
(10,411 puan) tarafından
Kimler gelmiş kız hatice nasılsın ilkim nasıl sen gittin sanmıştım
(4,875 puan) tarafından
İyiyim canım .
İlkim de iyi çok şükür :))
Buralardayım aslında ama aktif değilim çok :))
Sen  nasılsın ne yapıyorsun
(10,411 puan) tarafından
Coronayım karantinadayım öyle çok şükür çocuklara bukaşmadı ama ben iyi değilim çok tıkanıyorum
(4,875 puan) tarafından
Aaa çok geçmiş olsun canım  Allah'ım acil şifalar versin inşallah
İlikli kemik suları tüket paça filan çok zor
Benimde eşim aşı oldu doktor demis covidli gibi düşün kendini diye bende ilkimi yaklaştırmsmaya çalışıyorum inşallah bir kaç gün geçer de bende rahatlrm.
-Reklam-
+1 oy
(14,033 puan) tarafından
Bence yap götür 
+1 oy
(260 puan) tarafından
Bence götürme belliki yarın öbür gün hem başına kakakacak bir tıp gördüm hemde karşılık bekleyip yapılan iyilik iyilik değildir 
(1,787 puan) tarafından
Karşılık beklemek ne alaka pardon? Ben yıllarca onlarla yaşadım ve her zorlukta ben vardım yanlarında buna rağmen en ciddi rahatsızlığımda bana bir telefon bile açmadı en menfaatsiz insanın bile zoruna gider bu. Şimdi empati yap bakalım bayan ön yargı....
(260 puan) tarafından
Yorumlar zoruna gidecekse post acmicaksin.
(1,787 puan) tarafından
Yoo yorumlar zoruma gitmiyo iki yıldır kullanıyorum burayı daha biriyle kavgam tartışmam olmadı ama işte bazı ağzı kokuşmuş kendini bilmezler ölçüp tartmadan sırf yazmak için yazıyor haliyle zorunuza gidiyor hadsizler işte napican içleri kararmış kendileri gibi herkesi mutsuz etmeye çalışıyorlar garipler : Dd kızzzz sakın üstüne alınma haaa lafım sana diiill hahshd
(260 puan) tarafından
Yok canım estağfurullah kişi kendinden bilir işi  allah şifa versin yazik
+1 oy
(2,565 puan) tarafından
İyilik yap denize at balık bilmezse halik bilir demişler
0 oy
(402 puan) tarafından
Normalde sen yap da bişey demeye onların hakkı olmasın derdim ama aşağıdaki başka yorumunu okudum.zaten yıllarca yaptım ama onlar bir telefon biye açmadı demişsin.yani yıllarca aynı şekilde iyi davrandıysan 1 kez daha iyi davranmana gerek yok.aksi taktirde kendini enayi gibi hissedebilirsin.ne kadar ekmek o kadar köfte.
(1,787 puan) tarafından
Yapınca daha rahat hissediyorum kendimi vicdanım daha rahat oluyor o yüzden bilemedim işte yoksa yapılacak kişiler değiller maalesef
0 oy
tarafından
Iyilik yap denize at balık bilmezse halik (Allah) bilir 
(1,787 puan) tarafından
Çok doğru canim
0 oy
tarafından
Hamıle insana iyilik yap bacım sen gotur Allah biliyor o bilmese de olur
(1,787 puan) tarafından
Doğru diyosun
0 oy
tarafından
Haklı sebeplerin varmış içinden geliyorsa yap götür Bi seferlik bak bakalım tepkisi ne olacak ona göre bakarsın işte 
(1,787 puan) tarafından
İçimden geliyor hatta gitmemek için kendimi zor tutuyorum o derece ama karşılık beklemese bile insan tek taraflı yapınca zoruma da gidiyor neyse arkadaşların dediği gibi iyilik yap denize at içim daha rahat eder gidersem
0 oy
(507 puan) tarafından
Bence yapma ama teklif et madem iyilik bilmiyor en azından sormuş olursun. Ne çorba seversin yapayım miden rahatlasın filan dersin gönlü varsa yaparsın **** **** konuşursa kendini yorduguna değmez böyle tipler 
(1,787 puan) tarafından
Yok kötü konuşmaz her zaman arar sorarım sağol canım Allah razı olsun düşünmen yeter der ben sormadan yapıp götüreyim dedim ama bilemedim bakalım
(507 puan) tarafından
Kötü bişey yazmadım bu arada u.yuz u.yuz konuşursa yazmıştım ama sansürledi :) Aranız iyiyse yap o zaman canım bende hamileliğimin başında annemlerden bı kap yemek gelse nasıl mutlu oluyordum insan mutfağın önünden bile geçmek istemiyor ama mecbur yapmaya calisiyor dediğin gibi dışardan yese de ev yemeği gibi olmuyor ki görümceni boşver Allah rızası için yap sana bir şekilde döner zaten
(1,787 puan) tarafından
Çok doğru yazmışsın canm haklısın
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Ya iyilik yapip denize atacaksin ya da hiç bulaşmayacaksin ben bana yapana yaparim baska türlü ilgi saygi olmuyor
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla canım kötü geçen hamilelikte bir tabak yemeği gönderene o kadar çok dua ediyorsun ki benim de 20 aylık oğlum var 6 buçuk aylık hamileyim başında oğlum daha küçüktü ve ben basımi yerden kaldıramıyodum kimse bir tabak yemek getirmedi ki yan binamızda amcamın eşi oturuyor amcamın eşi de babamlarin akrabası yani dayı kızları öyle uzak bir insan da değil ya diyodum bir tabak insan yollasa çok mu zorlanır anlamıyorum ama o şuan rahatsizlansa ben yollarim o bilmese Allah bilir yaptığın iyiligi 
0 oy
tarafından
Bencede götür. Ve sadaka gibi düşün. Veriyorsun iyi mi kötü mü bi yere gidiyor bilmiyorsun ya karşılık beklememiş olursun 
0 oy
(119,364 puan) tarafından
burda  genelj hamilelik gecirdi zor gecmesi gercekten kotu sen iyiligi yap denize at allah buyuk
0 oy
tarafından
Sen iyilik yap . Karşındaki o iyiliğe layık değilse bile sen iyilik yapan olmaya layıksın demişler 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Yap götür sen canim, Allah rizasi icin yap, seytan boyle aklina girip seni alikoymasin. Elbette ijsan ayni degeri bekler ama bu zor zamanijda karşılık beklemeden gotur, sevaptir
0 oy
tarafından
Bence de yap götür. Onlar kötülük yapmaktan bıkmıyorlarsa sen iyilik yapmaktan sevap almaktan niye bıkasın ki. Sen yaptığında onlar her bir lokma yediğinde sana sevap yazılıyor 
(1,787 puan) tarafından
Yok canım kötülük yapmıyolar sadece öyle bilinçli insanlar değiller yoksa kalplerinde kötülük yok yani
tarafından
Kalplerinde ne olduğunu sen bilemezsin ki. Günahsız olan Peygamber efendimiz(S. A. V) bilmiyor kendi kalbini biz günahkar kullar mı bilecez başkasının kalbini
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Valla beni ve Görümcemi anlatmışsın baştaaan sona şimdi önümde geberse çekirdek alır izlerim insanı ***** yerine koyuyorlar. Haa illa vicdana gelip de yapacaksam da allahım senin rızan için yapıyorum diyorum bari öteki tarafta sevabım olsun :)
(1,787 puan) tarafından
En doğrusu
0 oy
(10,387 puan) tarafından
İçinden gelıyorsa yap iyilik yaparken aynı karşılığı çoğu kez görmüyoruz 
(1,787 puan) tarafından
Karşılık beklemek değil zaten beklemiyorum asla ama bazen fazla mı abartmıyorum onları diyorum pişman oluyorum Kendi kendime
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sen kendine yakışanı yap kocan için bile  olsa bişeyler yap götür Allah görüyor yaa o sanas yeter
(1,787 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
tarafından
Hep derim kul bilmese Allah bilir . En önemlisi de o değil mi zaten :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 414 göst.
9 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Buse06 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,004 göst.
0 oy
7 cevap 379 göst.
10 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
+1 oy
53 cevap 1,428 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde ASEL ESRA (1,559 puan) tarafından soruldu