0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar benim doğumum 17-18 nisan gözüküyor ama bebek bu daha öncesindede gelebilir zaten 9 günüm kaldı gittiğim hastanede hafta içi mesai dışı doğumum başlarsa doğum doktorumu istersem para istiyorlar hafta sonuda aynı şekilde mesai dışı sayıldığı için doktorumun gelmesi için bir ücret ödemem gerekiyor siz olsanız doğumunuz hafta içi mesai dışı yada hafta sonuna denk gelse nöbetçi doktora doğurturmusunuz kendinizi? Mağlum çok masraf yaptık biz zaten doğum parası covid parası ödüycez ekstra para ödemek bütçemizi baya zorlayacak 

5 Cevaplar

0 oy
(256 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Son iki haftam.kala ankaraya gelip icime sine doktor bulamamıştım.neyse bir bayan doktor vardi anac duruyordu ama konuskan degildi cok icime sinmesede. Peki dedim dogumu o doktor yapsın. Dogumum pazara geldi gittim hastaneye cok tatli kibar konuşkan bir beye denk geldim. Doktorunuzu isterseniz 650lira farkla getirebilirz dedi. Doktor der demez yok istemem sen dogum yaptir dedim :) hayatimda görebileceğim en tatlı doktordu. Yani demem şu ki hastaneye gidince bir bakarsın doktora zaten hemen anlaşılıyor icine sinip sinmeyecegi baktin iyi biri bosa para vermezsin. 
tarafından
Özel hastanede mi devlet hastanesinde mi +650 istendi
tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum nöbetçi doktor varmış artık hafta sonuna denk gelirse içimede sinerse nöbetçi yaptırsın
(256 puan) tarafından
Özeldi canim devlette doktor ucretlede olsa gelmiyor bildiğim kadariyla.
(256 puan) tarafından
Bencede oyle yapmalısın canim Allah yardim ediyor karsina daha iyisini cikariyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Özel mi devlet mi
tarafından
Vallah canım benim hemşire öyle bilgi verdi
tarafından
Senin doktorun hastanede çalışmıyor mu ? Ayrı muayenesi filan mı var? İki doğum yaptım böyle biesey duymadim
tarafından
Evet çalışıyor şimdi aradım hafta içi mesai dışı gelirse 600 tl felan ödemesi var dedi
tarafından
İlk kez duyuyorum bilemedim. Bende özelde yaptım ama haftasonu ya da nöbetçi doktor vs hiç duymadım
tarafından
Varmış nöbetçi doktor sordum canım her zaman kadın doğumda nöbetçi doktorumuz mevcut dedi
0 oy
tarafından
Covid parasi nedir?

Hafta ici sali gunuydu dogumum ama mesai disiydi nobetci degildi doktor. Ek ucret alinmadi dogum ucreti disinda.
tarafından
Kız covid parası dediğim benle refakatçiye covid testi yapacaklarmış ikisinin toplamı 350 tl covid parası 1500 tl de doğum parası vallah hastaneye sordum hastane bu bilgileri verdi
tarafından
Bende 7 ay once yaptm dogum ama test filan yapmadilar refakatciye para alindi sadece
tarafından
Bize test yapılacak diyorlar bilmiyorum vallahi canım
0 oy
(4,003 puan) tarafından
benim dogumum pazar gunune denk gelmistim , nobetci dr vardi tabi ama ben kendi dr umu istemistim  beni aylarca o takip etti baskasini istemezdim . 
tarafından
Peki kendi doktoruna ayrı bir ödeme yaptın mı  ?
(4,003 puan) tarafından
evet 400 du sanirim . 2 yil olacak ben dogum yapali
tarafından
Anladım teşekkür ediyorum
0 oy
tarafından
Vallaah bu covit parasını bir tek burda duyuyorum gerçekten başka yaşadığım şehirde daha 2 gün önce doğum yapan arkadaşlarım var hem özelde hem devlette kimseye test yapmıyorlar da başka yerlerde niye yapıyorlar ben anlamadım kim kafasına eserse mi yapıyor hemde doğum sonuçta bu başından beri gittin bı hastahaneseyse herşeyin orda olduğu için kayıtların bı sıkıntı olursa her doğum uzmanı müdahale edebilir ben gerek oldugunu düşünmüyorum şahsen ekstra doktor parası vermeye ama gene sen bilirsin :) 
tarafından
Vallah canım kaç kere sordum emin olmak için covid testi yapılıyormuş hem hastaya hem refakatçiye ekstra doktor parası ayrı bir tuzak zaten doğum ücreti ödüyorum eğer doktorum orada olursa ona doğum yaptırıcam ama yoksada nöbetçi doktor doğurtsun veremem yani özel doktora para
tarafından
Bilemicem bebeğim artık karar senin kararın ama doktor için vericegin parayı çocuğun 3 5 bez parasına versen daha iyi olur diye düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 89 göst.
9 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aslihan25. (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 718 göst.
0 oy
6 cevap 198 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ruya123 (476 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
4 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,019 soru

11,874,913 cevap

35,990 kullanıcı

...