0 oy
307 göst.
Diğer kategorisinde (27 puan) tarafından
Kızlar içimi dökmek istedim. Şuan 2. Bebeğime hamileyim. İlki sezeryan oldu ve her bünye aynı değil ben çok zorlandım toparlanmam çok uzun sürdü ve bende psikolojik olarak hasar bıraktı. Eşime bu durumu anlatınca abartma 2 3 gün acır geçer gibi abuk subuk sanki daha önce sezeryan olmuş gibi yorum yapıyor. Korkuyu geçtim eşim böyle benim korkularımı küçümsedikçe çıldırıyorum ağlıyorum. Bu seferde ağla sen strese sok kendini durduk yere bebeğe sana bir şey olursa erken doğurursan gene görürsün diye kızıyor. ( ilk kızımı erken doğurdum) benmi abartıyorum çok sinir olmaya başladım. Tek bu konu değil her konuda aynı ben bir kafama bir şey taktığımda sürekli aynı tepki çok abartıyorsun yada buna mı sıkıldın diye küçümsüyor. 

5 Cevaplar

0 oy
(8,946 puan) tarafından
Korku endişe düşünceni küçümsüyor gibi davranmış öyle ise bile öyle davranmayip kırmadan konuşabilir imiş kuzum boşver takma böyle böyle yapma zoruma gidiyo de anlat 
(27 puan) tarafından
Demezmiyim hiç beni hiç anlamıyorsun korkuyorum diyorum şimdiden böyle başlarsan doğum yaklaşınca napıcaksın diyor. Zoruma giden 2 3 gün acır geçer demesi o çektiğim acıyı ağrıyı kendide gördü kaç gece kucağında götürdü lavaboya şimdi böyle küçümsüyor.
-Reklam-
0 oy
(4,110 puan) tarafından
Sen hamilesin diye olağandan fazla hassassın ama eşinde afedersin olağandan fazlaca ö.küzce davranıyor hamile kadına daha anlayışlı yatıştırıcı davranması lazım 
(27 puan) tarafından
Olabilir normalde ağlayan biride değilim bu ara ne dese beynime beynime işliyor sanki. O öyle geçer ne var sanki dedikçe bağıra bağıra ağlamak istedim
0 oy
tarafından
Canım şöyle esının tepkısı tabıkı yanlış ama sen sezeryan olmuş bırısın e bırdaha hamıle kalırsan yıne sezeryan olucagını da bılıyorsun bu psıkolojuyı atlatıp hamıle kalsaydın keske suan kendını sureklı germenin, korkutmanın bır anlamı yok kı
(27 puan) tarafından
Evet bu korku hep vardı hamile kalmadan öncede istemiyordum zaten gene büyük konuşmak istemiyorum rabbim bebeğimi sağlıklı dünyaya getirmeyi nasip etsin ama korunduğum halde hamile kaldım o yüzden bu stresim yoksa 2.yi bu psikolojiyi atlatana kadar yapmazdım.
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Rabbime sigin cnm esin biraz yanlis davranis sergilemis ama bak ilkini oyle boyle atlatmissin Rabbim sana bir mucize daha nasip etmis korkularini dusunerek bu sureci kendine zehir etme Allah in izniyle bunuda dogurur atlatirsin
0 oy
(1,244 puan) tarafından
.  Sende ona derdini anlatma.  RABBİM sanada şifa versin yâr ve yardımcın olsun inşallah. Çocuklarınla mutlu olmaya bak. Rabbim evlatlarına sağlıklı ömürler versin   Eşinden ne kadar çok beklenti içine girersen o kadar çok üzülürsün. Eşin belliki anlayışlı merhametli bir insan değil 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 337 göst.
0 oy
21 cevap 1,120 göst.
+1 oy
35 cevap 682 göst.
9 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Fadime665577__ (302 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 572 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,338 puan) tarafından soruldu

374,609 soru

11,204,216 cevap

34,506 kullanıcı

...