0 oy
839 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde tarafından
Evli ve utangaç birisiyim topluma giremiyorum hep yalnız kalmak evde kalmak istiyorum kaynanam herkes konuşuyor neden gelmiyorsun yanıma hep evdesin herkes konuşuyor zoruma gidiyor ama elimde de değil daha yeni evliyim bekarken de utangactim herkes hakkımda konuşuyor şimdi nasıl geçer utangaçlık acaba ????

25 Cevaplar

0 oy
(13,203 puan) tarafından
İnsan içine bolca karışarak 
tarafından
Bunu bilİyorum ama uygulayamiyorum başka ne yapabilirim acaba
(13,203 puan) tarafından
Sosyalleşmek tek çözüm bacım ufak ufak parka git orada sohbet et ne bileyim komşuna çaya kahveye git.
-Reklam-
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Seni alan seven begenen bunu kabul ederek evlenmis olmali kemdini zorlama zamsnla gececektir sunu yaparsan geçer diyemeyiz bnde cok cekingendim ortamlara girdikce aktif sekilde herkesle iletisim kurdujca sosyol biri oluyosun canim ha diyince olmuyi yavas yavas ortamlara katil az da olsa konus bi semeye çekingenlikten eser kalmaz
tarafından
Eşim öyle beyenmis evet ama eşim de diyor ki artık aramıza katıl hep yalnız mı kalacaksın diyor keşke elimde olsa bişey yapamıyorum bende herkes konuşuyor hakkımda hiç dışarı çıkmıyorum falan
(7,791 puan) tarafından
Ben ise girdim mecburen yendim yavas yavas hala ilk girdigim ortamda cekinir zamanla açılırim
Sen korkuyorsun dimi hani yanlis bi sey der veya yaparsan ayiplarlar diye hic korkma hepimiz insanız sonucts herkes hata yapar ucunda ölüm yok ya
Ha diyince olmaz ama zamanla yenmelisin esinle de problem olur bu durum unutma hem sen cekingen olursan cocugun da oyke olur ve asla ne hissettigini soyleyemez hep ezikir... Bunu ister misin?
tarafından
Her şeye bişey buluyorlar diye aralarına giresim gelmiyor zoruma gidiyor herşey sadece bana konuşuyorlar
(7,791 puan) tarafından
Oyle olur iste ilk basta desinler takmamaya calis sonra cenen bi açılıyo var ya o utangac ben herkese kafa tutardim patronlara bile eger hakliysam yani sık dişini o noktaya gelceksin he de gec ne derlerse
0 oy
tarafından
Kendine yakın gördüklerinde sohbet etmeye çalış kendini fazla kasma yeni evliymissin biraz akrabalarına çaya filan çağır öğle çevre edinirsin 
0 oy
tarafından
Hiç sorma canm bende öyleydim eşimin ailesiyle aram kötü oldu bile baktım olmuyor git gel artık alıştım dışarıya ikide bir çıka da utangacligim gecti
0 oy
(118,873 puan) tarafından
bazen bende utangac olmak istiyom ama olamiyon yaa
saldim cayira emos ☺
yanlis yazmisim deros ☺
0 oy
(426 puan) tarafından
Canım kendini toplumdan soyutlama. Yavaş yavaş insan içine çık. Biraz kendinden ödün vermelisin. Sonuçta utanılacak bir şey yapmıyorsun. İnsanlarla konuşarak kafa dağıtmış olursun. Sürekli evde dur dur bunalır insan. 
0 oy
(379 puan) tarafından
Takıl bana hayatını yaşa ;)))) şaka bı yana canım yanj insan içine karışarak yerinde konuşursan hiç bişi olmaz korkma kimse senden iyi değil onu düşün her konuda kimsede seni eleştirecek kadar yada sana laf soyleme üstünlüğü yok ağır başlı gelin desinler ;))) 
tarafından
Aralarına giriyorum mesela herseyime bişey buluyorlar neden yüzün kırmızı giysilerin güzel değil saçma sapan konuşup beni üzüyorlar cikasim gelmiyor artık
tarafından
Yok saçını birak saçma sapan şeyler gül diyorlar mesela ben durduk yere mi güleyim ***** gibi rezil ediyorlar öyle bende kendimi çok kötü hissediyorum
(379 puan) tarafından
Kız soylecegin tek laf var aynaya bakın de ben böle mutluyum kocam beni böle seviyo de geç ne takiyon milletin söylediklerini ooooo hayat yeni basliyo dur
0 oy
(598 puan) tarafından
Bendede var o ya ama kaynanamla eltimle felan konuşuyorum yawas yawas açılıyorum yeni açılmaya başladım konuşunca herkes bana dönüp bakıyor :D
0 oy
tarafından
Bende öyleydim karşımdaki nasılsın diye sorunca bile sadece iyiyim derdim yüzüm kizarirdi kalabalığa çıkarak atlattım sende kalabaligs girerek birileriyle muhattap olarak atlatabilirsin bizim komsularda hep beni konuşmuşlar hiç evden çıkmıyor vs diye ama alıştım artık çıkıyorum 
tarafından
Sende aynı benim gibisin ya keşke geçse artık insanın moralini bozuyorlar
tarafından
Ne kadarlık evlisin ben iki senede anca açıldım
tarafından
7 aydır evliyim 19 yaşındayım görücü usulü evlendim farklı bir köye
tarafından
Sende küçük evlenmişsin bende evleneli iki sene oldu 20 yaşındayım ama hem yaş gereği hemde çevre gereği açılıyor insan komşularla falan kapı önüne çıkarsan muhabbet edersin
0 oy
tarafından
Cnm yasın daha genc zamanla utangacligin gecer. Ama hep evde durma ilk  olarak dısarda dolas hava al avm de falan dolas insan icine karıs. Sonra yavas yavas ev gezmesine gidersin. 
0 oy
(14,081 puan) tarafından
Toplum içine girerek bide kafanda başlayarak 
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiyim ve bu huyumdan nefret ediyorum 
0 oy
(12,758 puan) tarafından
Mesela kayinvalidenlere giderek onlarla konuşarak açabilirsin kendini 

Yarın öbür gün çocuğunun okul toplantısı öğretmeniyle konuşman gerekler olur bunları düşünerek insan içine karışmaliskn 
0 oy
(883 puan) tarafından
Canım imsn canlisi ol şimdi utangac derler bı zaman sonra hiç mi insn içine cikmamis  iki sohbet etmiyo derler :) derler anam derler 
(883 puan) tarafından
Haksizmiyim bacim :)
0 oy
tarafından
Gerek yok açılmaya topluma 

Toplum tımarhane olmus
0 oy
tarafından

Zamanla geciyo tipki ben gibisin. 2 bucuk sene oldu evleneli baya alistim degistim sadece bazen esime karsi utandigim konular oluyo onlar gecmiyo gecermi bilmiyorum :D

0 oy
(3,715 puan) tarafından
Canım yanlış anlamazsan bazı kitaplar var özgüven geliştirici istersen araştır onlardan al okumayı dene bence iyi gelecektir. Hemde kimseye kendini ispatlamak zorunda değilsin ki onlar sana bahane buldukça ben böyle mutluyum de kendinden ne kadar emin olursan o kadar çabuk utangaçlığın geçecektir inşallah ❤️
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Hemen alışamazsın eşinin ailesine sülalesine canım bu normal kasma kendini, hoşuna giden bi muhabbet olunca zaten konusursun baskı yapmasınlar sana konuş konuş diye yani daha çok içine kazanırsın 
tarafından
Ortamın içinde mesela yüzüm kızarıyor neden yüzün kızardı diyorlar veya giyimimi beyenmediler güzel değil diyorlar beni inceliyorlar zoruma gidiyor ya konuş konuş diyorlar
(3,888 puan) tarafından
Ne biçim insanlar boşver canım keşke onlarında yüzü kızarsa
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Yavaş yavaş gide gele birilerine geçer :)
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Bu öz güven eksikliğinden kaynaklanıyor kendinde eksik gördüğün bisey mi var
tarafından
Özgüven eksikliği ve kendimi hiç beğenmiyorum
(1,272 puan) tarafından
Neyini mesela en çok

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 1,254 göst.
11 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy