0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (91 puan) tarafından
Kızlar coğunun başınıza grlmiştir belki RABBİM hiç bir kimseye yaşatmasın ama ben birşeyden cok korkuyorum ve bunu nasıl yenerim bilmiyorum  4 aylık hamileyim ve hamileliğimin şu sürecine kadar hep cocuğum dokdukdan sonra emerken yada ek gıdaya gecince yada yatakda yutkunurken boğulursa diye naparım bu korku binbirtülü şeyler geliyor aklıma napmamız gerek böyle durumlarda boğazına nefes borusuna illahki yemek kacıcak değil su tükürüğü süt emerken falan napıcaz bilgilenmek istiyorum ve aşırı korkuyorum inşallah RABBİM yaşatmaz baba ve hiç bir anneye babaya hiç kimseye 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Heimlick manevrasini öğren. Allah korusun birşey olunca sadece o işe yarıyor. Nete bak videoları izle.
(3,901 puan) tarafından
Tam onu yazcaktm bn de sen yazmissin cnm..o cok onemli mutlaka baksin arkadas
(91 puan) tarafından
Heimlick manvrasımı ilkez duyuyorum bakarım teşekkür ederim canım benim
-Reklam-
+1 oy
(7,669 puan) tarafından
Hamilelikte o korku oluyor canım. Bebek doğduktan sonra yavaş yavaş geçiyor. Ben her süt kaçtığında telaş yapmamaya özen gösterdim, bir de iki kaşının ortasından yukarıya doğru parmağımla bastırdım çok saçma gelebilir ama rahatlıyor o şekilde. Bir de ilk yardımı öğren internette bebek üzerinde denenen videolar var. Çok acil durumlarda onu yaparsın
(7,669 puan) tarafından
Sesi bilmiyordum canım ben de :D o da iyiymiş :D yok yok bebek doğduktan sonra annelik içgüdüsü hemen yükleniyor ve korku geçiyor panik atak gibi bir durumun yok ise tabi
(91 puan) tarafından
Cok şükür öyle bir panik atağım yok cnm ama inşallah  bu korkular yüzünden oluşmaz
(7,669 puan) tarafından
Hamilelikte çok korkardım. Ben hele nasıl bakacağım acaba ya yapamazsam diyordum ama doğar doğmaz öyle bir his geldi ki anlatamam ya. Canım benim Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. Çok iyi çok güçlü bir anne olacaksın sen ❤️
(91 puan) tarafından
Allah binkere razı olsun senden sizden canım cok sağol kalbimi okşadın resmen son cümlende inşallah annem gibi bir anne olurum yavruma
(7,669 puan) tarafından
İnşaAllah canım. Allah'a dua et hep Hz Meryem aklına gelsin her an böyle korkularında
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Psikologdan destek al kuzum  uzaman görüşü önemlidir
(5,311 puan) tarafından
Kuzum devletin var  psikiyatriye sıra alıp oradan sevk isteyebilirsin
(91 puan) tarafından
Ay bu virüste hiç uğraşamam burnumu bile korkumdan çıkaramıyorum camdan balkondan dışarı valla şaka gibi ama öyle eşim cok pinpirikli korkuyoruz
(5,311 puan) tarafından
Orası öyle tabi  kuzum
(91 puan) tarafından
Dua edelim Rabbime sığınalım inşallah başıma gelmez kismeninde gelmesin inşallah
(5,311 puan) tarafından
Amin kuzum amin
0 oy
tarafından
hepimizde oluyordur bende doğduktan sonra oldu hatta çok boğazında kalırdı biberon başlığına emzirme şekline ve sağ sol yani yan yatırmaya dikkat et emin ol bu korkun kalmıyor bende de zamanla geçti hep dua et 
(91 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim canım benim ilk benim ondan bu korkum aslında 2 yeğenim elimde büyüdü biri 4 yalında biri 2 bucuk ama insna gene de korkuyo onlarda öyle birşey olmamıştı cok şükür
0 oy
tarafından
Her emzirmede boguluyor cocugum ters cevirip süpürür gibi sırtına vurmak gerek internette binlerce video var izle ogren evde oyunca veya yastik uzerinde dene elin alışsın 
(91 puan) tarafından
Tamam canım benim sağol izlerim
0 oy
tarafından
Kendini korkutma gusel şeyler düşün 
(91 puan) tarafından
Deniyorum cnm
0 oy
(3,552 puan) tarafından
En en en büyük fobimdir. Doğdu ilk 2 3 ay sürekli boğazına süt kaçıyordu

Hatta 3 haftalikti elimde kaldı mosmor oldu öldü sandım çok kötüydü sonra hastaneye götürdüm akciğer enfeksiyonu olmuş kuvezde yattı korkudan yalnız emziremedim aylarca. Bebekler ilk 4 ay ağızlarından nefes alamazlar dolayısıyla burunlarının açık olması çok önemlik tıkanıklık ölümcül olabiliyor. Araştır öğren yenidoğanda burun nasıl temizlenir. Ek gıda için de heimlick kamerasını öğren. Inşallah korktuğuna uğramazsın kuzum 
(91 puan) tarafından
Cok üzüldüm senin adına RABBİM  düşmanıma bile yaşatmasın cok kötü bir şey iki  yeğenim elimde büyüdü sayılır onlarda böyle birşey denk gelmedim  hiç inşallah kendi yavrumdada yaşamam cok korkunc
(3,552 puan) tarafından
Kuzum benim işte hazırlıklı ol ki bir kaza bela çıkmasın
(91 puan) tarafından
Öğrenmem gerek yazılanlara bakıcam internette falan
0 oy
(181 puan) tarafından
Bende hamileyken hep bunu düşündüm canım bebeğim doğdu ilk başlarda mama içerken korkuyordum sonra alıştım geçti canım emerken gezine kaçıyor öksürüyo falan sonra toparlıyo korkma bebeğin doğunca sende alışırsın 
(91 puan) tarafından
İnşallah alırım canım benim sağol ilk olduğundan korkularım bunlar inşallah atlatırım başımada gelmez

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 192 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 128 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 258 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Asli_aydmr (149 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 448 göst.