0 oy
388 göst.
Aile kategorisinde (3,163 puan) tarafından
Saat kaç oldu yok her gün böyle her gün hemde inanın kendimi aticam biyerlerden çocuk iyce huy degistirdi her yeri dağıtıyor amenna ne kendi uyuyor nede beni  artık sinirden ağlıyorum basının agrisi geçmiyor deli olmamak elde değil varmı bı çözümü olan sallıyorum da yok bı fayda öyle su sahur vakti dua edin bana artık takatim kalmadı 

15 Cevaplar

0 oy
(1,664 puan) tarafından
Yardımcı olacak kimdeniz yok mu? Biraz dinlenseniz .  Bizde uyumuyoruz zor bu saat oldu yok. Öyle alıştı heralde.. doktora götürün belki birseyi vardırveya bi tavsiye verir.. zor kardeşim bilirim benim ki gündüz de uyumaz 
(1,664 puan) tarafından
Birde sakin kalmaya çaĺısin biliyorum zor ama hissediuo oda huysuzlanıyor...
(3,163 puan) tarafından
Yok canım annem geldi saolsun onun arkasını toplamaktan çocuğa bile bakamadım yani annem yardıma fiyebgeldi uykudan başını kaldırmadı yani yardımcı diye gelseler bı fasla yoruluyorum  hangi bölüme çocuk doktoruna mı pisikytariyemi goturyircem yani pedagog ami
(1,664 puan) tarafından
Önce bir normal çocuk doktoruna gidin po yönlendirir gerekli görürse
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benmki de 28 aylık canım aynen dediğin gibi ben de hamileyim bir de üstğne yatıp dinlenemiyorum bile buraya da yazmıştım hatta bir çare bir umut diye ama her çocuk farklı oluyo ben saldım beraber oturduk oyun oynuyoruz keyfi yerinde sağlığında problem yoksa yapıcak bişy yok en son kendi kendime dedim iyi olsun da sağlığı sıhhati sabah uyudugu zaman uyurum yapıcak bişey yok biz inatlaştıkca daha da inatlaşıyolar emin ol Rabbim güç kuvvet versin kolay değilmiş çocuk büyütmesi bazıları biz bilerek yapıyoruz bizden yüz buluyo gibi şeyler söylüyolar da etrafımda benm kadar otoriter kuralcı bi kişi daha görmedim ama benmkine sökmğyo işte :D  mum dibini aydınlstmaz sözğnğ dibine kadar yaşıyorum :)
(3,163 puan) tarafından
Ay cidden öyle ben de hep ototriter ywklasmaya çalıştım fayda yok Allahım seninde yardımcın olsun
0 oy
(726 puan) tarafından
Canım telefondan pis pis açıp uyutmaya çalış ayağında yastıkla salla yan yatır ellerini sallarken tutmaya çalış belini ovala sallarken hareket ediyorsa dikkatini dağıtmaya çalış dediğim şekilde yan yatır hem salla hemde kollarını oynatmaması için tut hemde salla ister telden pispis ac ister kendin soyle ben hep öyle yapıyorum öylede alıştı çok şükür karnını tok tutmaya çalış iyice daldığı zaman mama ver böyle böyle alıştırman lazım zamanlada düzeliyor dua et rabbim annelere kolaylık versin 
(3,163 puan) tarafından
Amin canım 21 aylık olduğundan zaptedemiyorum malesef
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Gündüz uykusu uyuyosa 4ten once uyuyup uyanicak sekilde ayarlayın yada hic uyutmayın.
(3,163 puan) tarafından
Uyutamiyorum canim zayen uyumuyor ve asla uyku aramıyor
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Benimki de hala uyanın dün sabah 6.30da uyuduk bugün kaçta uyuyacak bakalım 
(3,163 puan) tarafından
Of of valla Allahım yardımcın olsun
(3,276 puan) tarafından
Amin canım çok zorlaniyorum artık
0 oy
tarafından
YouTube de bebekler için uyku sureleri var. En etkili çözüm onlar. 
(3,163 puan) tarafından
Onu da denedim canim rukye yazılı ayetleri onlarda fayda etme di kendim bağıra bağıra Ayetel Kürsi okudum o da yok
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Sakin ol canım önce

Kac aylık nasıl ve kaçta uyuyo

Sebebini bulmaya calıs önce hep mi böyle yoksa dönemlik bisey mi dis felan mı cıkarıyor
(3,163 puan) tarafından
Hep bubsattalerde 3 de 5 de ee bu satate yatica ertesi gün 12 1 de kalkiyoylruz
0 oy
tarafından
Cnm yatağına bırak eger cikamiyosa tabi ağlamadgi surece yanina gitme arada bak tabi kontrol et böyle böyle uyur insallah ben öyle yaptim bide odada yatirirrkn ışığı kapatiyodm antrenin tek aciyodm 
(3,163 puan) tarafından
Ay bunu deneyim kuzum ama beşik değil jiizmki jormal yatak cikabilcegi şekilde yani
0 oy
tarafından
Canım küçükken ben de uyumazmışım, babam yastığımın altına ashabı kehf (yedi uyuyanlar) isimlerini yazıp koymuş sonra güzel uyumaya başlamışım. Rabbim kolaylık versin. Benim kız da 3 yaşına girecek yeni yeni düzene giriyor uykusu. Öğle uykusunu tamamen bıraktı, sabah 8.30'da uyanıyor, gece 21-22 arasında uyuyor çok şükür. 
(3,163 puan) tarafından
Ay canım deniycem onuda saolasin .  Peki uyanıkken huzursuzluk yapiyormu
tarafından
Rica ederim canım :) benim kızımda kabızlık var doğduğundan beri, bu yüzden bazen aşırı huysuz olabiliyor ama genellikle uyumlu bir çocuk çok şükür :)
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Camim düzen oluştur mesela renkli bi gece lambası al gece uykusuna ytairacagin zaman odaya gir konuş bak kızım gece oldu şimdi gece lambamizi yakicaz altını değiş elini yüzünü sil biraz yatakta oynayın sonra emiyorsam emzir mama vs artık ne veriyorsan ver sarıl op kokla beşiğine koy salla ben bu şekilde alıştırdım hergun saat 9 sesini uyumuş olur inşallah düzelir 
(3,163 puan) tarafından
Ay maşallah size tamam canim o gece lambası fikri için teşekkür ederim
(2,007 puan) tarafından
Rica ederim canım inşallah ise yarar
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Abur cubur yiyorsan biraz azaltın. Özellikle 4 den sonra tatlı bişey yedirmeyin. Zaten içleri enerji dolu birde tatli yediklerinde daha da enerjik oluyorlar. Uyumadan önce güzel bi duş aldırın sonra biraz masaj yapın sakinleşir sonra da rahat seveceği bir pijama giydirin. Evdeki tüm ışıkları kapatıp uyuma vakti deyin. 
(3,163 puan) tarafından
Tamam canım yani yiyordu çayın yanında bizle saolasin bı daha yedortmiyim
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Gündüz uykusunu aldığı için belki gece uyumak istemiyordur. Gündüz fazla uyutma en fazla 2 saat uyusun sonra akşam 8 dedimi götür odasına uyut uyumazsa kesinlikle çıkarma odadan sürekli uyutmaya çalış. Uyuyup belli bir saatte uyanirsada kesinlikle uyandı uykusunu aldı diye odasından çıkarma uyutmaya çalış aglasada zirlasada ışık açma. Sabah 7 de güne başla canım. Gündüz mutlaka gereğinden fazla uyumasına izin verme yeter. Düzene girer insallah
(3,163 puan) tarafından
Ay canım saol demiycem ben işte uyanınca getiriyorsun hemen saol Allah razı olsun senden
0 oy
tarafından
Eger durumun varsa uyku egıtımı al canım 
(3,163 puan) tarafından
Valla o şart oldu artik
tarafından
Duzen kur canım belli ki duzen siz 11 aylıkken uyku egıtımı aldım ben ogluma ve yaptıgım en dıgru seydı
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Canım saat 3 te uyuyor demişsin. Şu şekil yap. Bu akşam kaçta uyumuş olursa olsun sabah 7 de mutlaka uyandır.  Elini yüzünü yıka kaldır oyala uyumasın ilkgun çok zorlanabilirsiniz ama basarirsan uyutmazsan iki güne uykusu düzelir. Öğlen de bir iki saat uyut sonra yine mutlaka uyandır oyun oyna çıkarı çıkar dolansin uykusu açılsın. Akşamda 8 9 gibi uyutabilirsin. Bu şekilde uyku saatlerini bir iki gün yap erken uyumaya başlayacaktır. Senin çocuğun uyuyor uyumasına ama gece uykusunu yanlış saatlerde uyuyor. 1 e 2 ye kadar uyuyan çocuğun akşam 10 da uyumasını bekleyemeyiz dimi.
(3,163 puan) tarafından
Evet canim saol işte o uykusuz olunca ben de uyanamiyorum o saate ama dediklerini uyguluycam Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 378 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 79 göst.
11 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 289 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 303 göst.