0 oy
276 göst.
Diğer kategorisinde (2,722 puan) tarafından
Kac kelime soyluyo kizlar benim minik daha bisey demiyo bi baba vuu bi ara anne abi mermer diyodu demiyo artk bu ara taktım nedense aslinda abiside 2.5 yasinda konusmustu erkek cocuk bu arada 

13 Cevaplar

0 oy
(397 puan) tarafından
16 aylık kızım 

Baba Dede Mama Anne Emme Abba Abi Bıcıbıcı Pisipisi Havhav Cıss Burda haddi  

diyor ama her bebek farklıdır bol bol konuşun kitap okuyun 
(2,722 puan) tarafından
Masallah minna
-Reklam-
0 oy
tarafından
Erkek çocukları geç konuşuyor canım bide yalnızsa 
(2,722 puan) tarafından
Abisi var iste bn baba malum virus dısari yuzu gormuyrz
0 oy
(3,579 puan) tarafından
Benimkide 20 aylık olucak anne baba adi (abi) ada (Ayaz) tabam (tamam) der oda caninisterse her zaman değil abiside geç konuştu 
(2,722 puan) tarafından
Saol kuzum
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Gitti al bitti işine gelince anne der burda der bir ve iki diyodu onu da bu ara bıraktı bide bebi  dede der o kadar 20 aylık bizimki de 
(2,722 puan) tarafından
Aynı benimki gibiymis desene
(4,700 puan) tarafından
Yani kitap oku falan deniliyor ama oğlumun da 5-6 kitabı var sürekli okurum 1 yaşından beri her yaptığımi anlatırım o yüzden ne demek istersem çok iyi anlıyor ama konuşmuyo aslında çok şey söylüyor ama anlamlı olanlar sadece bunlar anlamsızca saatlerce oturup benimle muhabbet eder
(2,722 puan) tarafından
Benimkide kendini cok iyi anlatiyo iatedigini falan ama yok zamani vardr
0 oy
(4,889 puan) tarafından
2rkrk çocuklar biraz geç konuşabiliyor sen onunla birlikte biseyler yap ve yaparken onları tanıt sürekli konuş yardım etsin sana evin içinde çocuklu ortama götür 
(2,722 puan) tarafından
Virusten disari yuzu gormuyozki canm kitap bakiyorz aslnda anlatyrm abide var
0 oy
(3,155 puan) tarafından
21 aylık kızım baya konuşuyor canim can çevreden kaynaklı ben dışarı çok goturuyorum ve bebekce konuşmuyoruz . Anne gel bab gel gitti gelmem vermem benim hadi gidelim mi bak şu iccimmi kendi ismini söylüyor beti diyor kendine sonra Asya diyor kaka yaptım diyor öyle 
(2,722 puan) tarafından
Masallh
0 oy
(38 puan) tarafından

25 aylık oğlan

ANNE BABA ANNANE DEDE ABI ADİ GAGA(HALA) TETE(TEYZE) ŞŞ MOOO (NEYSE ARTIK:D) deldinmi (geldinmi) BABA NEYEYE(NEREYE) DİTTI(GITTI) KUŞ TAŞ AYIMMI(ALIYIMMI) MAMA DU(SU) HOWHOW  PISIPISI CİKCİK BEBE kaka çiş yiyimmi 

ADLARIMIZI DAHA SOYLEYEMIYO kendisininde söylemiyo az kelimesi var bizimkininde

(2,722 puan) tarafından
Ayina gore evet seninkide az konusrlar insllh
(38 puan) tarafından
evet inşallah her bebek Bir degil sağlıklı olsunlarda gec konussunlar en azından ne dediklerini anlaya biliyoruz ve anlatıyorlar buna şükür:)
0 oy
(746 puan) tarafından
Üç yaşında konustu oğlum tam anlamıyla 
(2,722 puan) tarafından
Saol kuzum
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Anne baba berna tece (teyze) del( gel) ismini soyluyo bibe (kus) hav pisi mama dede ***** (amca) oyno (oyun) kalk cici su sut ebic (ekmek) kedi pis arkadas danki (kanki) aklima bunlar geldi simdilik 
(2,722 puan) tarafından
Masallah
(1,206 puan) tarafından
Çocuğun yapısına bağlı bence canım bir de çocuğu ortam içine sokmakla alâkalı bence
(2,722 puan) tarafından
Virus olunca ortam kalmadı malesef
(1,206 puan) tarafından
Bizde kalabalığa girmiyoruz canım hatta bir yere gitmiyoruz ama mesela çapraz komşumuzun tavukları var onlarla oynuyor hiç bir yere gitmesek evin onu ne çıkıyoruz
0 oy
tarafından
21 aylık oğlum hemen herşey söyler taklitte ediyor cümle kuramaz onun dışında herşey 10 kdr saymayı öğrendi bir kaç gündür
(2,722 puan) tarafından
Masallh
0 oy
tarafından
21 aylık olcak haftaya..anne baba abla suya fu diyor..telefon görünce aloo diyor
(2,722 puan) tarafından
Tesekkrler
0 oy
tarafından
Her çocuğun gelişimi bir olmuyor üzülmeyin televizyon çok izliyorsa tamamen izletmeyin veya süresini azaltın bir şey verirken adını 3 defa tekrar edin bebekçe isimler takmayın parmak oyunu tekerleme bilmece şarkı söylemesede siz söyleyin dil  gelişim kartları alın veya kitap açın resimleri incelesin bol bol kitap okuyun aklıma gelen olursa eklerim 
(2,722 puan) tarafından
Saol canm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 157 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Fatmacelik01 (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 444 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 265 göst.
26 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu