+1 oy
586 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Esimle yedi aylık evliyiz ve her gün küfür kavga ediyor, sevdigini soyluyor ama kavgalar beni yoruyor. Bana sürekli aptalsin malsin diyor annesine ev islerinde yardım ediyorum aptalsin yapma kendini yorma diyor her kese karşı sayğısız anne babasına her kese kardeşlerine. Çok yoruyor bu beni canim çok yanıyor çocuk olmadan bosanmak istiyorum henuz hamile degilim. Bana evde iş yapiyorsun aptalsin annemden korkuyorsun kimseye laf soyleyemiyorsun cevapini veremiyorsun diyor(, doğru ben sakin biriyiim),. Onun bu huylari beni çok yoruyor anlasamiyoruz bosanmak istiyorum bu çok mu kötü?? Bana sayğıs olmayanla yaşayamam. Sayğısız bir insanla nasil yaşarım 

19 Cevaplar

+4 oy
(3,141 puan) tarafından
Canım senin daha önce de postunu görmüştüm. Adam sana kendini ezdirme millete kendine laf ettirme annemlere karşı olsada kendini aşşaği verme diyor. Seni koruyor savunuyor merhamet ediyor. ***** demesi bu kdr agirina gidiyorsa sende millete kocan izin vermediği halde hizmetçilik yapıp milletin laflarını sözlerini dinleme kendini ezdirme. Millet o kdr laf söylüyor onlar zoruna gitmiyor adamın ***** demesimi zoruna gidiyor. Nisanliyken sende aynısını yapmışsın. Nasıl alistirirsan öyle gider. Şimdi daha 7 aylık evlisin yaşında küçüktür. 7 ayda yuva mi dağılır yapması zor bozması kolay. Seni aldatıyor mu seni dövüyor mu seni karısı yerine koymayıp herkese karşı küçük mü düşürüyor ele güne muhtaç mi ediyor seni çalıştırıp paranı mi yiyor evin rızkını içkide kumarda karıda kızda mi yiyor ? Bunlar boşanmak için sebep canım. Kimse 4 4 Luk olamaz. Bazı huylarını da idare edicz. Benimki de sinirlendiğinde ne dediğini bilmez sa.lak ta der AP.tal da. İki kelime için yuvamımi dagitiyim. Bunu bırakayım başkasını bulayım falan düşüncesindeysen şunu sana soyluyum yastık değişiyor malesef kader değişmiyor.
(3,141 puan) tarafından
Kızlar 4 senedir evliyim kaynanamı el üstünde tutuyorum resmen yemeğini içmesini üstünü başını asla eksik etmem hep yaparım. Ama bu gün olmuş hala bişey olsa beni suçlu bulur asla kabullenemez. O yüzden kaynana kaynata yüzünden evlilik bozulmaz. Yeterki kocan sana sahip çıksın.
(3,141 puan) tarafından
Gerçekten öyle canım çocuk oyuncağı olmuş iki tane söz yüzünden evlilik bitirilir mi. Biraz kusuru kendimizde aricaz biraz biz duzelicez biraz karşımızdakinden beklicez hep bana hep bana olmaz. Malesef hayatta güllük gülistanlik değil.
(1,615 puan) tarafından
Yani evliliğin de bşr takım zorlukları var ben ilk seneler hiç kimseye birşey demezdim eşime bile çok hakkımı yedi annesi gil ama oğlumu doğurduktan sonra kimseye eyvallahım kalmadı belki de tahamülğm kalmadı ki oğlum doğduğunda dayanamadım onlara hep haklı iken haksız duruma düştüm kendi huyunu biliyor ama kendine toz kondurmuyor
(3,141 puan) tarafından
Öyle canım biraz sabredicez. Sonuçta yabancı bı insanla evleniyoruz onun huyu başka bizimki başka. Bekarlığimzdaki gibi olmaz. Eşlerimizle huylarını öğrenip birbirimize alismamiz lazım.
(1,615 puan) tarafından
Öyle tabi canım hiç birşey kolay değil sonuçtan
-Reklam-
0 oy
(94 puan) tarafından
Evinde sürekli muhabbet ayetini oku canım
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Evde iş yapan ***** mıymıs . 
(2 puan) tarafından
Bana oyle soyluyor aptalsin kimseye bir şey diyemiyorsun korkudan iş yapiyorsun fln
(2,321 puan) tarafından
Sende bu kaç kere çemkir bağır eşine madem bunu istiyo
(2 puan) tarafından
Ona her şey soyluyorum anneleri buyujk diye susuyorum bu da korkaksin diyo
(892 puan) tarafından
Peki ailesi gerçekten seni eziyormu ondan dolayı mi söylüyor yoksa insan tabiki yardım eder ye iç otur olmaz herşeyde durup dururken mana arayıp bu lafları söylüyorsa o insanda başka şeyler ararım yani eşler ister ailelerle yardimlasilsin birlikte ortak paylaşımları olsun
0 oy
(1,217 puan) tarafından
İyi düşün bi ömür geçermi geçmez mi bu adam böyleyse çocuguna nasıl olur boşver eğer imkan varsa düzelmiyosa çocuk yokken yol ver gitsin anladığım kadarıyla gencsin hayat karşına kimleri çıkarır bilinmez bu adama ömrünü verme
(2 puan) tarafından
Evet işim de var ama korkuyorum bosanmaya
(1,217 puan) tarafından
Neden korkuyorsun ki çocuk yok bişey yok laf olur diye söylüyorsan bi yıl konuşulur unutulur
0 oy
tarafından
Çocuk olunca da aynı olur 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Saygı sevgiden önce geliyo evlilikte, evet eşin çok saygısız, anneme cevap vermiyosun diye kızıyomuş, cevap vercek olsam ilk sana cevap veririm en çok beni sen yoruyosun de. Ve evet eğer boşanmayı düşünüyosan çocuk olmadan boşan, çünkü çocuk olunca onun için katlanmak zorunda hissediyo kadınların çoğu. (Ben öyle düşünmüyorum ama burda okuduklarimdan yola çıkarak söyledim)
(2 puan) tarafından
Babam esimden beter kötü benim gidecek yerim yok of bu boyle babam oyle bu kadinlarin cekdikleri çile bitmiyor
0 oy
tarafından
Ya o icindeki  ana baba nefretini sen uzerinden dokmeye  calsyo  yani sen onalra asi olsan kavga etsin mutlu olur  
(2 puan) tarafından
Evet onlarla kavga et diyor her kese haddinii bildir
tarafından
Deseydin ben senin kurtarici emlegin degilim madem cok rahatszsn  anan babadan evi ayr
Deseydin
Kavga etme vala
(2 puan) tarafından
Ayir diyorum onu da yapmiyor rahatindan da vazgecmiyor
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Çocuk yokken ayrılmak en mantıklı olan çünkü o yarın öbür gün çocuklara da aynı şekilde konuşacak onlar da eşin gibi saygisiz büyüyecek bu insanla ömür geçer mi düşün kararını ver hayatı yaşayacak olan sensin 
0 oy
tarafından
Bu adamla ömür geçmez 
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Adam senin iş yapmanı istemiyor özellikle annesininkini sende yapma be bacım otur evinin işini yap valla benim eşimde ilk evlendiğimiz yıllarda hep  sa.lak falan derdi aradan 10 yıl geçti çok şükür seninde canına minnet olsun yapma kimsenin işini gücünü hiç bir zaman iyi demezler arkandan konuşurlar yuvanıda dağıtma ilk bahtın altın tahtın derlerr
0 oy
tarafından
Canım benimde eşim sürekli bana küfür ediyor fakat ben alıştm 8 aydr birlikteyiz o kadar kötüki cocugum olmasin diye dua ediyodum resmen fakat oldu 2 aylik gebeyim bende bosanacam dedim babami aradi kizin burda kalmiyor dedi babam onu karakola götür dedi bu saaten sonra baba evide olmaz mecbur bak olmuyosa duzgun bi dille anlatmaya calis bende estetisyenlik yapiyodum  kaderimiz böyle yapacak birşey yok kendini çok üzme boşver herşey olacagina varir hakımızda herseyin en iyisi olur inşallah canm
0 oy
tarafından
Abla ayrılmak kolaydır fakat

Bence 1 defa derdini anlat içinde hiçbir şey kalmayacak şekilde tekrarı olursa yada o esnada aşağılayıcı bir şekilde konuşursa yine yada seni kırarsa yarın işlemleri başlatacağını söyle eşyalarını topla ve çık 
0 oy
tarafından
Şimdi bende senin gibiyim canım..anama babama bile cvp veremem..babam kızdığı da direk susuyorum..cvp veremiyorum.kucuckken babam kızdığı için fazla korkutmuş beni..ondan kalma biisy..sessiz sakinim anlıyorum seni aslında..insan degisemiyo..

AYRİCA EGER ANASİ SENİ EZİYOSA KENDİSİ KARİSİNİ EZDİRMESİN..ONUN ANASİ CEVABİNİ VERSİN..KARİSİ NİYE CEVAP VERSİN..ANASİ  ONA KİZMAZ KÜSMEZ EVLAT..KARİSİNA SAHİP CİKSİN..SONRA İLERİDE VAY ANAMA DEDİN BOYLE DEDİN.. SÖYLENMEYE BASLAR..

Ben kayinvaldemlerle iyi anlasirdim.skntti yoktur aramızda..ben daha demeden eşim herşeyi söyler. Çocuklar istemediğim.bisiy olduğunda kocam konuşur..beni araya kaynanam için..bisiy derlerse benim söylediğini şöyle der.. boşanma sebebi ki.dersen değil..benim eşim neler soyluyo kızdığı zaman..al karşına konuş..anlat..
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Herkes farklı yorum yapar ama kendi açımdan  bakarsam saygı benim için her şeydir. Eşimle 3 yıldır evliyiz daha bir kere hakaret etmedi bana ettirmem de 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Saygının olmadıgı yerde sevgi de olmaz valla. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda lafını boşuna dememişler. Kendini ezdirme. Şiddet illaki vurmakla dövmekşe olmaz. Bu resmen psikolojik şiddet. 7 aylık evlilikte aptl mal diyen bikaç sene sonra nr yapar Allah bilir. Her yeni evlilikte kavga olur olmaz değil, bu kelimeler çok apayrı şeyler. Yanlış anlama canım ama kocan resmen seni mal olarak görüyomış gerçekten.. 
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Biraz zaman ver iyice tanı ve kesinlikle sonra hamile kal 

0 oy
(725 puan) tarafından
Evliliğin ilk yılları zor olabiliyor birbirinizin huyuna alışmanız zaman alıyor o kelimeler tabii insanı kırar söylemese daha iyi henüz 7 aylık çok erken bir şeyler için düzene girer belki konuş sürekli birbirinizi alttan almayı öğrenirseniz çok daha iyi olur 
0 oy
tarafından
Sakin cocuk yapma 
0 oy
tarafından
Sakın bebek yapma yani cok yazik olur o yavruya. Cok dikkat et. Saygi yoksa hic birsey yoktur istedigi kadar seviyorum desin. Sen bu adamin ailesine karsi olan tavrini gormedin mi. Bi insan baskasina saygi duymuyorsa sana da duymaz

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 848 göst.
29 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Özlemm ❤ (902 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 408 göst.
12 Aralık 2019 Aile kategorisinde ❤❤ BİR MELEK❤❤ (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 430 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde Ayan (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.