0 oy
311 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
Kızlar hurma koy diyenlerde var koyma diyenler de sizce koymalı mıyım

10 Cevaplar

+1 oy
(15,789 puan) tarafından
Hurma koy bebek doğar doğmaz emzirmeden önce hurmanın ucunden azıcık ısır hurmanın iç kısmını bebeğin damaklarina sür. Sonra 1 damla zemzem suyu ver. Bunlar sünnettir ve dişi çıkacağı zaman daha rahat cikar
(190 puan) tarafından
Koyarım cnm yanımda gelecek kişiye de derim unutturma diye
(15,789 puan) tarafından
Not al çantanın en üstüne koy notu unutma diye. Ben unutmuştum canım o heyecanla herkes unutur
-Reklam-
+1 oy
(1,054 puan) tarafından
Koy canım bebegın agzına az bise sür sünnettir hem sende yersin süt yapıcı özelligi var insan o an öyle aman aman bise yiyemiyor hurma iyi gifiyor aç kaliyosun somrasinda şekerini de degeler senin 
0 oy
tarafından
Ben hiç birinde de koymadım =/
(190 puan) tarafından
Bana da hurma ile zemzem suyu köy dediler zemzem suyu koydum ama hurma bazıları koyma dedi kararsız kaldım
tarafından
Sen bilirsin canım sünnettir aslında yeni doğan bebeğin ağzına hurma sürüp zemzem vermek ama bazı hastaneler görünce kıyameti koparıyorlar ") ben büyük kızıma bi emzik verdim de hemşire beni dövecek do neredeyse ") zemzem hurma versem umugumu sıkardı
0 oy
tarafından
Ay ben varya koca bir canta cerez cikolata abur cubur meyve koydum tekini yiyemeden dondum hastaneden. Sadece annecigim corba getirdi onu icebildim. 
(190 puan) tarafından
Bana da hurma ile zemzem suyu köy dediler zemzem suyu koydum ama hurma bazıları koyma dedi kararsız kaldım
tarafından
Ya zaten hepi topu maks 48 saat kaliniyor hastanede normal dogumsa daha erken cikarsin evinde yersin hurmanı boşver
0 oy
tarafından
Ben koydum cnm
(190 puan) tarafından
Bnde koymayı düşünüyorum cnm
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Koy canm hem süt yapar hemde bebisin agzina degirirsin 

(190 puan) tarafından
Tm cnm koyarım evde var zaten
0 oy
tarafından
Hurma maden suyu kuru soğan zemzem :)) 
(190 puan) tarafından
Kuru soğanı İlk defa duydumuydum o neden konuluyor
tarafından
Doğumdan sonra kurusogani kesip annenin meme ucuna sürüyorlar çatlak olmuyormuş ben 3 aylık hamileyim daha denemedim yengem yapmıştı ordan biliyorum
0 oy
(119,001 puan) tarafından
valla ha o an gozun hurma falan gormez koyma bence
tarafından
Hurmayı çocuğa veriyorlar canım az bişey yalıyor :)
0 oy
tarafından
Ben koymadim
0 oy
(2,782 puan) tarafından
Koy canım ben koydum kızım doğdu zaman ağzına sürdük ilk tatlıyı tatsın diye zemzemde kızıma içirdi 1 tane çay kaşığı koy lazım oluyo 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 493 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
5 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 423 göst.
15 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 26 göst.
11 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı

...