0 oy
594 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar hamileyim doğumdan çok korkuyorum burda dikişle alakalı bı post okudum çok kötü oldum :(

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Korkma bende cok korktm stres oldum akılına bırak korkumdan sezeryan oldum kolay dediler diye bekleyebilirdim normal doğumu pişmanım acıkcası
tarafından
İki doğum yaptım ikiside sezeryan canım..ilki 9 saat sancı dan sonra yapıldı..bitik gitmiştim amaliyathaneye..ikincisi de annemler komşular falan sezeryan mi he kolay ya hiç bisiy hissetmiyorsun olup bitircek diyolardi.. Ceken bilir yani  hangi amaliyat kolay olmuş..korkma sana tavsiyem opostlarida okuma .l herkezin bir olmaz.
(2,479 puan) tarafından
Siz öyle sanın canım normal doğum kolay zannediyorsunuz değil kesinlikle ilk doğum özellijle zor oluyor dikişin çok oluyor ve iyileşme süresi de herkesin bir değil ben şahsen ilk hafta çok kötüydüm Çocyğum kuvezde kaldı Allahtan bende o arada azda olsa kendine geldim ilk 20 gün bacağımı kapatamıyordum 45 günden sonrada iyileştiğimi hissettim
tarafından
Ben normal sancida.cektim.canim..hic bir doğum.kolay değil..can cikiyo senden kolay olurmu.
(13,709 puan) tarafından
Valla evet sezeryan da zordur ama ben normal doğumdan daha acı veren bişey görmedim.
  Kakami yapamadım makatim çatlamış ti ikinmaktan.
Cisimi yapamadım dikislerime değince yaniyodu.
Gotmn üstünde oturamiyodum.
  Kuru tut dikişlerin diyolardi.
Kanama varken nasl kuru tutulacak?

Aaaa llahim beni öldür diye inledim doğumhane de..
Yengem sezeryandi.
3. Gün kalkıp dolaplarını sildi yavaş yavaş da olsa.
Ben normaldim resmen  vajinamda ki kemikler iç içe geçmiş gibiydi adım atamiyordm
(72 puan) tarafından
Ben gece 12 den sabah 8 e kadar ağrı çektim normal doğum olsun diye suyum geldi ağrı çekerken yinede bekledim kaç kez alttan muayene ettiler en son duydum başında sertlik olmuş hemen acil sezeeyan kızım dogdugunda sol ayag kömüre batirilmis kapkara imiş ben ayilana kadar geçmiş bereket kırk gün sonrasında kamburu çıkıklar gibi gezdim
-Reklam-
0 oy
(8,582 puan) tarafından
Herkesin aynı olacak değil

Karamsar olma 
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Bacim korksanda içinde kalmayacak ilaki dogacak Allah güç verir merak etme 

tarafından
Evet istesem de istemesem de bir şekilde çıkacak:)
0 oy
tarafından
Normal.mi sezeryan mi olcaksin
0 oy
(13,919 puan) tarafından
Ay hiç korkma dogum anlik bir durum hemen geciyor ağrın sızın. Doğum kötü olsa kimse ikinciyi doğurmazdı. 
tarafından
Ne bilim burda okuyunca kötü oldum kız
(13,919 puan) tarafından
Bazilari abartmayi cok seviyor canim. Hic kötü hikayeleri okuyup moralini bozma. Sen yaşayip tecrübe et.
0 oy
tarafından
Herkesin dikişi öyle olacak diye birşey yok canım. Açıkçası ben kötü geçen doğum hikayelerinin burada paylaşılmasını doğru bulmuyorum. İnsan ister istemez etkileniyor. Korkulacak bir şey yok emin ol.
tarafından
Evet ilk bide benim ister istemez etkileniyor insan
0 oy
tarafından
Korkma  kız okadar da korkulacak gibi değil balim   sadece olup bitiyor  bende çok korkardım  ve keşke hamile kalmasaydım napcam  nasil doğum yapcam derdim  ama öyle değil ışte  ve çok dikişlerim vardi  hepsi gecip gidiyor  ama elinde kalan  cennetin  en güzel  şeyi  değer yani 
tarafından
Cesaretim vardı da ne bilim öyle o postu okuyunca çok kötü oldum
tarafından
Ahahah kız  ben bi korkardim  aklim çıkardı  insanlar nasil iki ucu yapar derdim  ve şuan 14 haftalık hanileyim  hiç korkum yok bosa bu güzel günleri canini sikarak geçirme  bence pisman olursan  hepsi anlik ve bütün hepsi toplasan bir ay sürmez bile ne ağrı ne sizi ne korku  eser yök  ondan beni dinle korkuyu at köşeye tadini cikar  aman geçecek hepsi de
0 oy
tarafından
Her doğum bir değil canim Rabbım kolaylık versin
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(7,978 puan) tarafından
Bende cok korkardım eşime herkese hakkınızı helal edin derdım ben doğuramam yapamam ölücem derdim Allah yardım ediyo korkma
tarafından
İnşallah ya
0 oy
(117 puan) tarafından
Hiç korkma canım. Kolay değil evet zor ama geçiyor. Bşrkaç saatlik bşrley. Dikişi zaten o anda acı hissetmiyorsun. Hijyene dikkat edersen çabuk iyileşir. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,615 puan) tarafından

Bende senin gibi çok korkmuştum iki tane doğumum oldu ikisi de normal çok şükür<3. Bak canım herkesin doğumu bir olmaz kimisinin kesilmek zorunda kalır az bişey kimisinin olmaz benim mesela 8 cm açılmama kesmişlerdi ve çok çekmiştim devlette doğumum olmuştu ama oğlumu pandemiden dolayı özelde doğurdum ilki dikili diye bana dediler ki ay bu doğumda eski kesilen yer yırtılıyor falan bende doktoruma söyledim öyle birşey yok dedi ve gerçekten de öyle ikinci doğumumda hiç dikişin olmadı sadece bebek çıkarken tırnağı ile yırtınca doktorum önlem amaçlı 1 tane atmış oda hiç yok gibi işte.

Neyse şöyle söyleyim hiç korkma evet sancı oluyor zor oluyor ama inan ki bebeğin karnından çıktığı an bütün acıların bütün sancım diniyor rabbimin verdiği birşey o yüzden hiç korkma rabbim sana kolay doğumlar nasip etsin inşallah benim gibi çabucak doğurursun normal olur inşallah<3

Rabbim evladı olmayan herkese de bu duyguyu yatmayı nasip etsin İnşallah<3

tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canım cesaret verdin bana sağol:)
(1,615 puan) tarafından
Sende sağol canım hiç korkma donu çok güzel çünkü  ☺️
0 oy
(164 puan) tarafından
Bende çok korkardim çok kolaymış cnm hiç korkma sezeryan kötü
tarafından
İnşallah bende hayırlısı ile normal dogururum
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Illa dikiş olacak diye bi kural yok kuzum korkma. Benim dikişsizdi mesela çok rahat geçti kötü hikayeleri okuma 
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Korkma canım rabbim yardımcın olsun.  Herşey bi anda oluyor sen bebeğini görünce bisey hissetmiceksin bende sezeryan oldum 
0 oy
(4,713 puan) tarafından
Korkma ya bebeği alınca koluna herşeyi unutuyor insan 
0 oy
tarafından
Benim cevabı okuyup korkmşsn cnm

Beni zorla doğurtular 4 cm le çatala alıp doğurtular doktor vede ebe beni mahvetti 

İkinci dogummu kessısz yaptm 

Ama ikiside suni sancı yla doğurdm 

Korkma sadece bi gün çekiysn bebeğin kafası çıktı mı kendlğndn kayıp geliyor kurtlysn ağrı sancı dqn
(58 puan) tarafından
Suni sanciyla 4cm acilma mi oldu sadecr mumkun degil 4cmle dogurtmalari bikere bebek tehlikrye girer
tarafından
Zaten bebeğim 20 gün küvezde kaldı oksijenle bağlı kafasını sarmştlr ilk çocuğum da çok çektim
(58 puan) tarafından
Doktor secimi cok onemli aslinda insanlar neler yasiyir Rabbik hepimizin yardimcisi olsun
0 oy
tarafından
ya herkes dogumds dikisten korkuyor isin en basit tarafi o ne kestigini anliyorsun ne diktigini yanii en son takilman gereken mevzu bu canim korkma korksan da dogacak korkmasan da oylr dusun sakin ol
0 oy
(6 puan) tarafından
2.bebeğime hamileyim ilk doğumda senin gibi çok korkmuştum hatta ben doğurmak istemiyorum niye hamile kaldım diye oturup ağlamıştım. Sonra 40 haftalıktım hastaneye gittim kontrole önünde sancım başladı nstye girdim sancım çıkınca korkan ben oynamaya başladım sabah 9 da 3 cm açılmayla yatışım yapıldı gece 12 de doğum yaptım inan ne sancı anlatıldığı gibi ne de doğum 15 saat sancı çektim ama inan sancı çekerken uyudum bile evet kesi oluyor 4 dikişim vardı benimde ama herşey kucagına bebeğini aldığın an geciyor çok farklı bir mucize o 
0 oy
tarafından
Normal doğum yaptım 20 saat kendi sancimi çektim evet tabikide zor ama dayanılmaz degil ama inan ki dikis atilarken ben anlamadm bile zaten uyusturuyolar hic hissetmedim ben korkma doğar dogmaz butun sancin gidiyo kuş gibi oluyorsun hafifliyosun 10 dk sonra ayaga kalktim tuvalete gittim oturdum yemek yedim ben sezeryan olsa oyle mi korkma dua et sen 
0 oy
(11 puan) tarafından
Allaha güven ve hiç korkma 5 ay oldu doğum yapalı ben panik atak hastasıyım buna ragmen çok şükür çok zor bi doğum olmadı ve acı eşiğimde düşüktür sen hamileliğinin tadını çıkar bol bol dua et Rabbimden hangi doğum hayırlıysa onu iste buarada benim dikislerimde  zor oldu bebek içten yırtmış ama inan onun sesini duyduğun anda ne acı ne bisey hepsi geçiyor simdiden bunları düşünupte hamileliğini tedirgin geçirme ve herkezin bünyesi farklı kimi dikisi anlamıyor bile Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 105 göst.
23 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyegoleli0909 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 198 göst.
19 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 354 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 181 göst.
29 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu

380,883 soru

11,403,646 cevap

34,942 kullanıcı

...