0 oy
336 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (61 puan) tarafından
Kızlar ilk kez kuru fasulye yapacam. Yani eşim istedi. Ama düdüklü kullanamıyorum tencerede yapmam lazım bide fasulye ıslamadım lütfen yardım edin 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Pismezki hem islamadan hem tencerede yarın yap bu gece isla
-Reklam-
0 oy
(451 puan) tarafından
Canim koy simdi 2 saat islansada olur bende dun pisirdim benimde yok duduklum tenceredr cok guzel oldu aksama daha cok 
(61 puan) tarafından
Soğuk suda mi islayacam sadece suyun içine mi koyacağım
(451 puan) tarafından
Qz sicak olsun 2 saat isla sonra suyunu dok tencereye al fasulyeyi tekrar temiz su koy sonra 10 dk kaynat kapat azda o sicak suda beklet siser zaten süz pisir
0 oy
(9,238 puan) tarafından
Once kaynat 45dk fln. Sonra normal yemek koyuyirmuş gbi koy. Saatlerce pişmesni bekle :D
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Fasulye yi Bn hıc islamiyorum geceden ypcama yarım saat kala tencereye koyuyorum şu koyup üste çıkana kadr kaynatiyorum soguksu koyup kapıyorum ıslanmış oluyor ama tencerede hiç yapmadım düdüklü de yapıyorum bn
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Kayınvalidem islamadan yapıyor fasulye güzelse pişer canım 
0 oy
tarafından
Karbonat koy 1 çay kaşığı tencere de sonra böyle yumuşasın iyice pişmeye yakın al suyunu dök soğan salça kavur fasulye at  onunla da kavur az su ekle tamam :D ben böyle yapıyorm zehirlenmediler daha 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Şimdiden köy iyice hasla betli yapacaksan etkide pisir iyice sonra yağ koy biraz kavur soğanları sonra salça koy eti köy fasulyeleri köy üstüne suyunu ekle tuz at kaynasın biraz daha tam kıvamını anlarsın zaten
0 oy
(395 puan) tarafından
Canim fasulyeyi simdi biraz pisir sonra kapat altini yani biraz kaynasim sonra kapat altini beklesin oyle 4 saat kadar beklesin zaten sisiyo.sonrasinda pisir ben suya koymadigim zaman oyle yapiyorum oluyor
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Benim de canm gecenlerde cok istedi gecesinde islamamistim canm şimdi tencereye koy fasulyeni üzerine su koy bu kaynamaya başladıktan sonra 5 dk daha kaynasin altını kapat 2.3 saat o suda dinlensin sonrasında bütün herseyini duduklude yaptım yani yağ soğan kavurdum salcasini faln baharatlarini ekledim sonra fasulyenin suyunu suz içine dok orda pissin yavaş yavaş çok güzel oluyor geçen öyle yaptım lokum gibi yumuşacık olmuştu <3:)

0 oy
(44,714 puan) tarafından
İslamadan olmaz düdüklü olsaydı önce hasla derdim ama düdüklüde yokmus
0 oy
(164 puan) tarafından
Canım güzelce başka kuru fasulyeyi sonra tencerede pişir normal yemek gibi ben öyle yapıyorum ıslatmaya gerek kalmiyo ama iyi haşla yumuşasın 
0 oy
tarafından
Canım fasulyeyi al tencereye üzerine 3-4 parmak geçecek şekilde suyu çek sonra ocağa koy haslansin tencere de yapacaksan eğer 2-3 saat haslanmasi lazım eğer oruç değilsen saat başı kontrol et yumuşamışsa altını kapatırsın. Oruçsan da elinde ezmeye çalış. Fasulyeyi süz bir kaba al. Sonra diğer bir tencereye çay bardağının yarısından bir tık az sıvıyağı dök soğanları yemeklik doğra içine at güzelce kavrulsun et ya da kemik varsa onu şimdiden çıkar ki sen yemek yapmaya çözülmüş olur soğanla beraber atarsın tencereye. Soğanın üzerine de et biraz kavrulunca yani kendi suyunu salıp çekince iki yemek kaşığı salça koy karıştır. Sevdiği baharatlar varsa ekle iyice karıştır fasulyeyi dök bu sefer 2 parmak kadar geçecek şekilde suyunu ilave et altını biraz aç 20 dakikaya falan özdeşir. 
0 oy
tarafından
Bende gecen yaptim ilkkez suya koy bigece suda beklesin benimde duduklum yok yaptim esim cok begendi 
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm isla eger sonra da hasla  duduklude yapamycaksan hem gaz da yapmaz haslayinca
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Ben hep islatmadan ve normal tencerede yapıyorum.

Koy tencereye, 1 saat faln haslansin  

Kontrol et yumusadiysa suz ,pisir
(13,702 puan) tarafından
Kız deme öyle :) Allah rızık versin de yaparız
(44,714 puan) tarafından
Poğaça yapicam:D
(13,702 puan) tarafından
Akşam yemehe mi :D
(44,714 puan) tarafından
Evet patlıcan salatası felanda yaparım çayla yeter:D
(13,702 puan) tarafından
Ne güzel Allah eşinin huyunu bozmasın kabul ediyorsa ne güzel.
Benimki  olcak poğaça,çay falan akşam yemeginde görünce on kere laf eder niye para mı yok niye almiyo muyum:D
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Herkes tarifi yazmış bu yüzden anlatmaya gerek yok. Sadece şunu belirtmek istiyorum, yapanlar bilir tabiki geceden ıslatmasakta gün içi kuru fasulye pişer arkadaşlar :)
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Herkes tarifi yazmış bu yüzden anlatmaya gerek yok. Sadece şunu belirtmek istiyorum, yapanlar bilir tabiki geceden ıslatmasakta gün içi kuru fasulye pişer hanimlar  :)
0 oy
tarafından
Gaz yapar yarın yap geceden koy suya öyle pişir canım. Ben hem eti hem fasulyeyi br atıp düdüklüde pişiriyorum yarım saat 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Ben ertesi günden fasulyeyi ıslatmadigimda kaynar suya basıyorum 19 dakka bekletip düdüklü yada tencerede pisiriyorum tencerede pişirirken altı kısık yavaş yavaş pişiriyorum suyu azaldıkça da şu koyuyorum 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 282 göst.
29 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Esra125 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 513 göst.
17 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Şunu da ye kalmasın (2,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
6 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde cemilee.miray (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melektrn (91 puan) tarafından soruldu

380,295 soru

11,386,464 cevap

34,887 kullanıcı

...