0 oy
2,315 göst.
Aile kategorisinde (392 puan) tarafından
Merhaba

Daha öncede bu konuyla alakalı post açmıştım hatırlarsınız belki annemin ne kadar bencil paracı düşüncesiz merhametsiz bir insan olduğunu anlatmıştım çoğu insan inanmaz belki kabahati bende arayan ya da düşünen de vardır keşke herkese bunu gösterebilme izletebilme şansım olsada nasıl bir varlık olduğunu sizde görüp anlasanız çevremizdeki herkes tanıdığı için evine bir tane insan evladı gelmez kimse selam vermez komşuları görünce yol değiştirir öyle şirret öyle illet bir insan ama gel gör ki ben bu kadının lanetli evinde kalmak zorundayım her gün ağlaya ağlaya eşimden ayrıyım yaklaşık altı aydır bu lanetli evdeyim babam başka biriyle evli annem emekli hemşire ve evi kendine ait yani maddi anlamda hiçbir sıkıntısı yok ben bildim bileli çocukluğumdan beri hayatımı her konuda kararttı herşeyimi mahvetti para için beni bin kere evinden kovdu çocukluğumdan bu yana eski nişanlımla düğünüme bir ay kala söylenmeyecek şeyleri ailesine söyleyip yuvamı kurmadan yıktı bana iftiralar atıp intihara bile itti onun yüzünden sinir hastası oldum hayatımı mahvetti asla hakkım helal değil ona da bunu hep söyledim ne yaşadıysam sebebi sensin diye allahta kalbimi yaşattıklarını biliyor ve bütün arkadaş çevremi lanetledi herkesi bana düşman etti herkes annemin üvey olduğunu düşünürdü okulda iş yaşantımda hep bunun verdiği psikolojiyi yaşadım ne sevgi ne sefkatr gördüm arkadaşlarımın anneleri pasta börekler yapar mutlu etmek için her yolu denerlerdi benim annem vardı ama hiçbir zaman yoktu bakarken bile insanın içine sanki nefretini kusuyor hiç güldüğünü görmedim babam öğretmen ve annem mutlu olsun diye her dediğini yapardı ayrılmadan önce yani babam mutsuz etmedi o hep böyleydi içim öyle doluki gözü aç doyumsuz hiçbirşey den memnun olmayan şeytan gibi herkese kötülüğünü kusan kardeşleri birbirine düşman eden 30 yıllık eşini para için boşayan bir kadın yıllarca çalıştım destek oldum eve ihtiyacı olmadığı halde bir gün teşekkür edip mutlu olmazdı dha da eksik bulur burnumdan getirirdi iş yerinde yemek yemez eve harcardım bütün yemek paralarımı ama yaranamazdım evlendim eşimden nefret etti ki ihtiyacı her olduğunda babamdan boşandığı için eşim koşardı evlenmeden öncede oğlu gibi ama onunlada hayatımın güzel olmasını istemedi söve söve çeyizimi (herşeyi kendi emeklerimle alıp yaptım) kapının önüne fırlatıp al götür diye eşimin yüzüne fırlattı bütün mahalle bu halimizi izledi evimizi kendi çabamızla kurduk annelik yapmadı bir gün bile herkes annesinden öğrenir mutfağı ev düzenini ben annemden hiçbirşey görmedim yengelerimden öğrendim kuzenlerimden öğrendim öyle acı ki annemle tek bir anım yok eşim güvenip evlendiğim herşeyimi görüp bilen sevdiğim adam ilk ay beni öldüresiye dövüp darp etti anneme gelmek zorunda kaldım sonra burda bir ayda hayatımı yine cehenneme çevirdi annem geri eşime dönmek zorunda kaldım hamile kaldım Sorunlarımız bitmedi tekrar anneme gelmek zorunda kaldım hamileyim son bir ayım kaldı ama annem her yediğim lokmamı sayıyor birşey yiyecek olsam başıma dikiliyor canım kurabiye istedi tereyağını harcayamam dedi içimden hiç çıkmıyor günlerce gözyaşı döktüm bu halimle her işine koşuyorum sırf konuşmasın lanetlemesin diye ama sifonu çekiyorum sürekli diye bile küfür edip evden kovan hesabını yapan bir insan gerisini daha anlatacak okadar çok şey var ki allaha havale ediyorum ama dayanamıyorum canım çok yanıyor her gün ağlamakla geçiyor günlerim ben bu çileden nasıl kurtulacam bilmiyorum çıkmazdayım içim daralıyor artık canıma kıyacak duruma geldim uzanıyorum diye kapıyı öyle bir çarptı ki az önce korkudan irkildim ayağım sakatlandı üstüne düştüm bir kaç gündür üstüne basamıyorum canım yanıyor allahım yaşadıklarımı görüyor sesimi duyuyor kurtarsın beni bu cehennemden ya da bu kadından bıktım canımdan :'((((

Hakkınızı ne olur helal edin kimsem kalmadı derdimi anlatacak paylaşacak doluyum çokkk doluyum :' (((

31 Cevaplar

0 oy
tarafından

Malesef anne, babamızı seçemiyoruz insan annesinden babasından böyle şeyler görünce zoruna gidiyor anne sevgisi nefrete, kine dönüşüyor:( 

(392 puan) tarafından
Çocukluğumda hep özenirdim arkadaşlarımın anneleriyle olan diyaloglarına beraber alışverişe giderlerdi pasta börek yaparlardı evlerinde zaman geçirirdim saatlerce eve gelmek istemezdim hep gizli gizli ağlardım büyüdüm anne olmama sayılı günlerim kaldı hala gizli gizli ağlıyorum böyle bir sevgisizlik üvey bile olsa yaşatılabilirmi diye aklım almıyor anlayamıyorum neden ben ne yaptım bu kadına neden
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bazı kadınlar gercekten anne olmamalı tek çocuğu sen misin ne yaşamış ki psikolojisi bu kadar bozuk çalışıyordum diyorsun dpgumdan sonra işine başla bebeğine iyi bir bakıcı bul kendi evine taşın 
(392 puan) tarafından
Beni bakıcılar kresler büyüttü annem hiç yoktu yanımda ve hayatım böyle mahvoldu bende kendi miniğimi benim yaşadıklarımı yaşamasını istemediğim için kendim büyütme kararı aldım işten ayrıldım bilinçli bir yaşa kadar yanında olmayı çok istiyorum doğumdan sonra gerekirse eşimle bir araya gelicem bu evde bu cehennemde bu karanlığı ona da yaşatmak istemiyorum oyüzden eşime dönmeyi bile düşünüyorum aklım öyle bulanık ki çare bulmaya çalısıyorum
(392 puan) tarafından
Kız kardeşim var ama ona gidip beni bana gelip onu kötülediği için birbirimize düşman olduk ona her türlü destek oldu biliyomusun anneme köpek gibi davrandığı halde öyle kıymetli ki ben ne yaparsam yapayım olmuyo sevemiyo beni
0 oy
tarafından
Senin imtihanın da bu canım benim babamın yanına gitsen bi süre naısl olur
(392 puan) tarafından
Evlendiği eşi sıcak bakacak biri değil canım gidemem ki imtihanım 30 yıldır bitmedi ki çok şükür rabbime bin şükür şikayet etmek istemiyorum kulum beni unutmasın istiyor ama ben artık dayanamıyorum kaldıramıyorum canımdan bezdim :'(
tarafından
Canım benim Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Kadin Sığınma evine git daha iyi daha iyi bakarlar
(392 puan) tarafından
Korkuyorum canım oraya gitmeye :((
tarafından
Neden ordan korkulurmu hic
(392 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bir sürü korku var içimde korkuyorum ne yaparım diye
tarafından
Bazen öyle şeyler yaşıyorki insan sığınma evine gitmek istiyor lakin gidemiyor onları düşün bide kendine dön bak senin ki sadece kendi ayakların üzerinde duramadigin için ezilip büzülüp kendine acıman biraz güçlü dur biraz güven kendine
(392 puan) tarafından
Bebeğim doğmak üzere olmasa ben aylarca sokakta da kaldım bu kadın yüzünden boyun eğmedim bu yaşıma güçlü olarak geldim çünkü güçlü olmaya mecbur bırakıldım ama annem olacak kadın merhametsiz vicdansız bencil anlayışsız anne olmak üzereyim ben annem gibi olamam ben miniğime kepazelik yaşatmak istemiyorum nereye doğacak bilmiyorum inan bana şuan çaresiz olmamın tek nedeni günahsız yavrumun heran gelecek olması yoksa ben yine boyun eğmez bu kapıya da geri gelmezdim
0 oy
tarafından
O anneni esini elime verseler oldururdum onlari Rabbim yardimcin olsun ama sana bunu diyecem onceden calismissin ayaklarinin ustunde durabilirsin calis kendinle ccuguna bak kimsenin minnetini cekme heryaptiginda kufurler basan yedigin lokmanin bile hesabini yapan anneye ben anne demem karar senin
(392 puan) tarafından
Çalışıcam tabi ki ama ben çocukluğumdada annesi büyüdüğüm için bakıcılar kresler el elinde büyütüldüğüm için miniğim benim yaşadıklarımı yaşasın istemiyorum çaresizim sırf bu çaresizlik yüzünden eşime geri dönüp kendime ait bir evim olsun diye düşünüyorum bu kadın kadar Merhametsiz davranmaz belki çocuğu olduğunda bilmiyorum :(((
0 oy
(689 puan) tarafından
Eski postunu hatirliyorum sadece bebegibi dusun o annen olacak insan disi varligi gormeyeye cwlis bebegin dogunca calisirsin sesini keser
(392 puan) tarafından
Bebeğime bakmayacağını söyledi kuzum bende öyle düşünmüştüm ama her dk evden kovuyor ayağım sakat yatıyorum diye bile kapı çarpıp defol git diye haykırıyor bir işe yaramıyorsun diyor çaresizliğim yüzünden belki eşim bunun kadar Merhametsiz olmaz çocuğu olunca diye düşünüp eve dönmeyi bile düşünüyorum eşyalarımı toplamıştık onları bile kullanıyor şimdi götürecek eşyam bile yok kalmadı :'((
0 oy
tarafından
Ah kuzum ya tüylerim diken diken oldu. :( Malesef herkes anne olamıyor iste. Neyse ki sen evladına bunları yapmazsın eminim çünkü biliyorsun böyle bı anneliğin neler doğurduğunu. Rabbim sana sabır versin.insallah annene de ıslah etsin hidayet versin. Anne de olsa her anne melek gibi olamıyor malesef ki öyle olsaydı haberlerde bile doğurup sokağa atanı gormezdik. Rabbim sana gani gani sabır versin . 
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim ahdım var miniğime bu kadının lanetini göstermicem yaşatmıcam rabbim bana güç versin inşallah kendim büyütücem huzurlu bir şekilde sırf bu yüzden evime geri dönmeyi düşünüyorum çünkü bir ev tutup hayat kurmaya gücüm yok eşim belki kendi canı kanı olunca merhamet ederde bana kötülük edemez diye düşünüyorum bilmiyorum
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Keşke elimizden bir şey gelse okuduklarıma karşılık inan cevap bulamıyorum. Eşine dönme seni döven erkek tekrar döver çocuğunu öyle bir babayla büyütme. Seni su konuda çok iyi anlıyorum hamile olduğun için bebeğin elini kolunu bağlıyor hadi doğuma kadar sabrettin peki bebek doğduktan sonra nasıl olacak annenle

Baban la konuşsan sana destek çıkamaz mi ayri bir ev kursa sana boşandıktan sonra devletin verdiği az bir miktarda maaş var hiç olmazsa baban kiranı karsilasa evde bi şeyler satarak geçim sağlasan. Hiç olmazsa bebeğin 6-7 aylık olana kadar sonra çevrende güvenilir birini bulursun tanıdık komşu akraba falan ihtiyacı olan bebeğine bakması için çalışır o kişiye 500-1000 neyse nasıl anlastiysaniz ona verirsin aklıma başka çözüm yolu inan gelmiyor ama basaramam deme yaparsın doğumunu yap önce kendine stres yapma bebeğide hisseder daha sonra babanla konuş bence
(392 puan) tarafından
Ben bunu babama biraz anlatmaya çalıştım direk söyleyemedim tabi ki ama belli etmeye çalıştım zor durumda olduğumu ama destek olmak pek taraftarı değil gönlü yok yanında olurum demedi keşke öyle dese arkama bile bakmam anında gider ev tutarım ama eşyalarıma da sahip çıktı herşeyimi şimdi utanmadan kullanıyor götürecek birşeyimi bile bırakmadı ben çıkmazdayım ya gerçekten ben bıktım herşeyden allahım benim elime muhtaç bıraksın o zaman görücem nasıl merhametsiz olunuyor
0 oy
(883 puan) tarafından
Evet hatırlıyorum annem rahatlık vermiyo ekmeğin bile lafını ediyo demistin
(392 puan) tarafından
Şimdi odamdan çıkmayıp sadece tuvalet banyoyu kullanıyorum sessiz sessiz mutfağada o ortada yokken kullanmaya çalışıyorum ama anında arkamdan geliyor ne yapıyorum diye kapı çarpıyor ben sizi doyurmak zoru da değilim az ye onu söyle yapma bunu böyle yapma bir lokma yiyene kadar boğazıma diziliyor lokma kalkıp gidiyorum odaya
(883 puan) tarafından
Ya böyle nasıl olucak cnim peki çocuğun kaç aylik
(883 puan) tarafından
Yani kaç aylık hamilesin
(392 puan) tarafından
34.haftaya gircez 2 gün sonra canım erken doğum riskim var işte bakalım sağlıkla bir doğsun tek dileğim
0 oy
tarafından
Onceki postunuda hatirliyorum. Gercekten  azen boyle şeytani insanlarla sınanıyoruz bebimde babam ayri bi illetti ama emin ol bunun mükafatı çok büyük olacak. Goreceksin. Evladindan güleceksin. Kendini korumaya calis. Umursama dicem biliyorum zor ama artik onun bu kararmış kalbine ve kotu hareketlerine kendini alıştır. Annenin evlada boyle yapmasi zor. Elin oglu yapsa eldir dersin ama anne... seni cok iyi anliyorum ama hersey guzel olacak kendine ve bebegine cok iyi bak
(392 puan) tarafından
Elimde değil içim öyle dolu ki ağladığım her an bebeğim kaskatı oluyor onu üzdüğüm için bir kez daha üzülüyorum diyorum eşimi arayım kendi evladı belki doğunca merhamet eder bana kötülük etmez ondan da korkuyorum bir kez daha gidersem de yine beni mahvederse bu kadın kapısına Bastırmaz bir daha şimdi bile böyle bilmiyorum allahım sabır versin yardım etsin diye her gün yalvarıyorum çıkmazdayım :'(
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Keske  bunları hiç yaşamamış olsan canım Allah öyle anneyi nasıl biliyosa öyle yapsın inşallah

Hamile kzın lokmalarını saymak nedir ya nasıl vicdan Nerdesin canım nasıl neli istiyorsan ben yapayım hemde her çeşidini 
(392 puan) tarafından
Aksaray dayım canım Allah razı olsun güzel gönlüne göre versin rabbim ömrünü inşallah sevdiklerinden ayırmasın ama yemin ederim anlattıklarım sadece bir kısmı 20 lira için evden kovmuştu evlenmeden öncede aylarca orda burda kaldım bir kere bile merak edip sormadı ölümü kaldımı diye dışarıdaki insanlarda merhamet çok gördüm de bu kadında gr görmedim içim yanıyo düşündükçe
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Dövmenin nedeni olmaz asla da ne derdi varmia ta evlenince hemen dövmüş Allah yardımcın olsun baban destek olmuyor mu kardeşin vs yok mu kendine bı ev açıp baban az destek olsa o mendebur kocandan da alırsın tazminat nafaka çalışır bı sekikde ayakların üstünde durursun
(392 puan) tarafından
Eşimle biz evlendiğimiz de herşeyi kendimiz yaptık çok borcumuz oldu psikolojisi kaldırmadı ailesi destek olmadı ufacık şeyleri kocaman yapıp benden çıkardı acısını hayatımda ilk defa biri tarafından öldürülme in aşamasına gelmek neymiş yaşadım o gece uykumdan kaldırıp öldüresiye dövüldüm polis gelmese belki ölmüş kurtulmuştum bu insanlardan ama yemin ederim yinede annemden merhametsiz olamaz diye düşünüyorum kendi canı kanı doğunca öz annem bile böyle ona ne diyebilirim ki diyorum en azından derdini biliyordum ama annemin derdini bilmiyorum 30 yıldır benden ne istediğini bilmiyorum babam evli evlendiği eşi destek olmasına müsaade edecek biri değil oyüzden biraz anlatmaya çalıştım ama destek olurum diyemedi
0 oy
(160 puan) tarafından
Rabbim yardimcin olsun canim ya annen hemsire baban ogretmen olmus ama insan olamamislar . 
(392 puan) tarafından
Keşke içleri merhamet dolu olsaydı da paraları olmasaydı belki sevgisiz bakmazlardı gözüme
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Çok üzüldüm... Ne yazık ki öyle. Bazıları insanlıktan nasibini alamıyor annelik kelimesini dahi hak etmiyorlar
(392 puan) tarafından
Keşke annem olmasaydı keşke herkes üvey annen mi diye sorardı orta okul çağlarımda öğretmenim bile
(4,725 puan) tarafından
Öyle biriyle yaşanmaz, ben seni çok iyi anlıyorum. Mutlaka bebeğin doğunca biraz toplansın kendine bir düzen kurmalısın. Çünkü öyle birisi seninde bütün hayat enerjini sömürür bebeğine odaklanamazsin. Bı yakının vs yok mu hiç? Kardeşin, teyzen, halan. Ve ya baban? Başkasıyla düzen kurup sonra çalışsan, ve ayrı eve gecsen
(392 puan) tarafından
Canım bu kadın yüzünden akraba bağımız kalmadı maalesef herkes uzaklaştı şirret bir kadın kendi kardeşleri bile baş edemedi ağır sözlerinden bıkıp usandılar herkese intizar beddua eden iyi niyetli insanları bile yaptıklarına pişman eden biri kime nasıl sığınayım babam da evli başkasıyla eşi pek sıcak bakacak biri değil
(4,725 puan) tarafından
Peki eşin ne yapıyor? Hiç pişman olmadı mı
(392 puan) tarafından
Ben evi terkettikten sonra işten çıktı o da annesinin yanında psikolojisi onunda iyi değil çok acıyorum ama bize yuva olamıyor sahip çıkamıyor seviyorum zaten çok severek yıllarca savaşarak evlendik kimse destek olmadı bize herşeyi beraber yaptık ama beni dövmesi hakaretleri yüzünden bitti evliliğimiz bi yandan dönüyüm eşimede bebeğimede sahip çıkıyım diyorum bir yandan hadi aynı şeyleri yine yaşatırsa bu kez annemde kapısına Bastırmaz diyorum çaresiz kaldım arada oyuncak oldum düşünmekten kendimi mahvettim böyle
0 oy
(207 puan) tarafından
Kadın sığınma evine gitsen daha iyi olmazmı canım bu kadar acıyı neden yaşatıyorsun kendine. Mübarek Ramazan ayındayız bol bol dua et. allah islah etsin o kadını. Sanada tez zamanda yeni kapılar açsın inşallah.

Bebeğin için alışveriş yapabildin mi bari kıyafet falan aldın mı.
(392 puan) tarafından
Kadın sığınma evine gitmeye cesaretim yok korkuyorum amin bir de oruçlu haliyle bunları yapıyor bilmiyorum rabbim görsün ettiklerini diyecek birşey bulamıyorum ağlamaktan başka elimden yemin ederim şuan başka birşey gelmiyor işten 32. Haftamda ayrıldım 34 olmak üzeriyim çıkmadan önce temel ihtiyaçları almaya çalıştım ama ihtiyaç bitmiyor ki sürekli eksikler çıkıyor illa ki babama biraz bahsettim ama yaparsa inşallah başka suan bi çarem yok
(207 puan) tarafından
Neden cesaretin olmasın canım orda hiç değilse bebeğine daha iyi bakablirsin bir süre sonra işe başladığında kendinr bit evde tutarsın hiç değilse ite köpeğe ihtiyaç duymazsın Annenin evinde dayanamıyorsan. bebeğin olduktan sonra nasıl dayanacaksın. Kadın öz evladına bile bu kadat cimrilik yapıyor torununa neden yapmasın, daha beterinide yapar. Sonuçta çocuk çok masraflı bezilir mamasıdır ıvırı zıvırıdır hiç bitmiyor büyüdükçe masraflar dahada katlanıyor.
(392 puan) tarafından
Ben oraya gitsem iş bulsam bile bebeğimi kime emanet edicem bir süre önce gitmek istemiştim 6 ay kadar müsaade ediliyor sanırım ben 6 aylık bebeğimi bırakıp işe başlayamam ki kim bakıcak eşime dönmeyi düşünüyorum başka çarem kalmazsa en azından kendi evladı için belki bana yüklenmez bebeğimin kendine ait bi yuvası olur bilmiyorum işte aklım çok karışık ona da güvenemiyorum aynı şeyleri yine yaşatırsa diye çıkmazda olmak çok zor
0 oy
(826 puan) tarafından
Allah yardımcın olsum canın gözümün önünde canlandı hayatın gerçekten herkes anne olamıyo. Doğurmaklada anne olunmuyi malasef babana gitmek şansın yokmu?? Anneni tanıyi neticede gidip derdini anlatsan yardımcı olur bi eve çıkarsa seni orda büyütsen bebeğini evden ek iş yapa bilsen belki düzelir  annenin yanınfa yaşamaktan iyidir en aznda kend düzenin olur. 
(392 puan) tarafından
Diyor canım demezmi ama sahip çıkmıyor ki ben evi terkettikten sonra annesi gelip eşyalarıyla beraber evime yerleşti annesiyle evimde oturuyor benim esyalarıma da annem sahip çıktı kendi kullanıyor yeniden bir düzen kurup ev Tutmamız lazım işten çıkmıştı psikolojisi bozuk aylardır işsiz bebeğim doğacak bize nasıl bakacak her yerden çıkmazda kalıyorum işe gir evimizi tut diyorum tamam diyor ama değişen birşey yok 6 ay oldu burdayım herkes kendi yerinde mutlu anlayabilmiş değilim herkes gamsız herkes umursamaz
(207 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Malesef dua etmekten başka birşeyde gelmiyor elimden :(
(826 puan) tarafından
Kusura bakma ama üvey annenin böyıe bi hakkı yok malasef sen babanın öz kızısın babanda eğer yardm etmrk isterse birilerinin lafını dinlemeden yardım yapa bilir canım. Üvey anneler zaten bizlere yapılan bişeyin sanki canlarında bi can veriyolarmış gibi. Ama bir babanın kenfi evladına yardım etmesi hayır meselesi gibi değilr bunu kendisine borç bilmeli bana göre  bendr çektim o üvey anneden malasef babalarfa baba olmasını bilemediği için karılarının lafına kulak veriyoıar vicdanları nasıl rahat anlamış değilim hele annenin nasll biri olduğunu bile bile. Ne diyryim o huzurun mutluluğun bebeğinle gelsin hayatına tüm hayatın değişirde eşinde değişir inşAllah
(392 puan) tarafından
Ben bu yaşıma kadar hep kendi çabalarım la birşeyleri başardım ikiside varlıklı bilinçli insanlar oldukları halde ne manevi ne maddi hiçbir konuda yanımda olmadılar çocukluğumdan beri bu hep böyleydi hayatımı mahvetmekten başka bana sağladıkları ne bir gelecek oldu ne sefkat sevgi huzur dolu bi yuva beni mahvettiler onlar yüzünden herşeyi hep başkalarında aramışım sahiplenilmeyi bile ama ana babanın veremediği bu duyguları ne kadar başkası tattırabilir ki olmuyor işte maalesef el oğlu bir yere kadar seviyor sonra zaten ailesi vurmuş bir tekme ben neden yapmayım ki deyip geçiyor oyüzden bende bana sırtımdan vuran insanlara tek laf etmeyi kendimde hak bulamıyorum çünkü benim ailem beni itmiş ki el oğlu ne kadar sahip çıkabilir eşim beni darp etti öldüresiye ama en azından ailem kadar sebepsiz değildi 30 yıl benden ne istediler neyin hıncını aldılar belli değildi ama onun borç yüzünden psikolojisi bozulmuştu bir sebebi vardı diyorum belki çok acınası bir düşünce ama böyle gerçekler zaten her zaman acı
(207 puan) tarafından
Üvey annesi değilki canım bütün bunları yapan öz annesi. Üvey olsa belki yetimdir diye içi birazcık cız ederdi ama bu kadın öz olduğu halde içinde zerre merhamet yok
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Kendin çalışabiliyor san ayrı bı ev tut yolu bulunur illaki katlanmak zorunda değilsin bebeğin biraz büyüsün bakıcı tut çalış ayaklarin üstünde durmak zorundasin
(392 puan) tarafından
Biliyorum beni şuan çaresiz bırakan durum doğumuma bir ay kaldı allahın izniyle erken gelme durumuda var stresten yaşantımdan dolayı bebeğim doğduğunda bakacak kimsem zaten yok ve ben zaten bebeğim benim kaderimi yaşasın istemiyorum bilinçlenene kadar ona sevgi şefkat vermek isiyorum ama nasıl başarıcam bu şartlarda bilmiyorum
(6,669 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun elbet bı kapı açar kendine inan k ndine güven bı yerden başlayınca devamı gelir ins bu mübarek Ramazan ayında senin ve bebeğin için dua edicem cnm
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah rabbim bu çıkmazdan günahsız meleğim için bir çıkış yolu göstersin
(6,669 puan) tarafından
Amn ins bebeğinin kaderi güzel olur
(392 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(12,264 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dua et o anana sana yaşattıklarinj yaşamadan ölmesin 

Kuzum kuzenlerin dayinlar falan ne diyir bu işe kimse görmüyor.mu senin bu hâlini 

Ne desem.bos uzaktan konuşması kolay 

Rabb'im seni bir an önce kurtarsın ama senin yolun bahtin açık olsunn inşallah 

Bebeğini de dünyaya sagsalim getir inşallah 
(392 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim annem şirret bir kadın herkesi çemberine öyle bir almış ki herkes kaçıyor annem yüzünden kime derdimi anlatayım ki kimse dinlemez annem yüzünden çaresizim allahım beni bu çıkmazdan günahsız miniğim için çıkarsın yol göstersin diye yalvarıyorum her gün rabbim büyük bir gün elime muhtaç kalsın ona yaşattıklarını yaşatıyım çok istiyorum ama şimdi bile azıcık rahatsızlansa çabalarım aklım yok benim gerçekten yok
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Canım nerde oturuyorsun yakınsak sana yapayım ben kurabiye ya da canın ne isterse. Böyle anne olur mu ya. Keşke çalışıp kendine ait eve çıksaydin ya böyle kadın çekilmez
(392 puan) tarafından
Şiddet uyguladığında tedavi oldu canım zaten oyüzden geri dönmüştüm sonrasında darp olayı hiç olmadı ama bu kezde psikolojik olarak beni hırpalıyordu hamileliğimin ilk üç ayı ben çok kötü geçirdim sürekli mide bulantım olurdu sesimi duymamak için kapıları kapatır başka odada otururdu ilgilenmezdi bebeğini istemezdi iftira atardı hamile halimle bana daha bunun gibi şeyler hakaretler aşağılamalar çok seviyorduk birbirimizi ama evlendikten sonra bu hale geldi ailesi çok sinsi özellikle abisi ve annesi evime geldiler ilk zaman normalde düşmanlar bana sonra eşim bu hale geldi gözümün içine bakan adam canavar oldu sonra evden muska falan buldum ama bana inanmadı ben yaptım sandı bir sürü şey var işte bilmiyorum eşimi çok seviyordum böyle olmasını hiç istemezdim bebeğim ona benzesin diye dua ederdim :'((
(3,107 puan) tarafından
Muskayi hocaya gösterdin mi peki
(392 puan) tarafından
Yok canım öyle tanıdığım hiç olmadı bir de o sıra çok fazla sıkıntımız vardı aklıma hiç gelmedi zaten evinde terketmiştim ne oldu sonra ona bilmiyorum ama sonradan öğrendim annesinin bi akrabası anneme anlatmış bir aradalarken konuşmuş beni karalamış gelin yaptı şöyle şöyle yaptı falan diye biz evlenmeden öncede benden uzaklaştırmak için sürekli yapardı eşime eşim bulup getirirdi kadın hayatını böyle devam ettiriyor allah korkusu yok o muska işi annemle benim üstüme atıldı eşimde resmen inandı annesinin huyunu bildiği halde
(3,107 puan) tarafından
Eşin de tam anneciymis ya. Madem öyle niye evlendi anasının dibinde yasasaymis
(392 puan) tarafından
Böyle değildi önceden nedense yeni oldu
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Canım ben daha önceki postunuda okumuştum hâle şaşkınım bu kadının senin öz annen olduğuna emin misin 
(392 puan) tarafından
Bende çok düşündüm ve içinden çıkamadım bu yaşıma kadar canım maalesef öz ama hiç tanımadığım insanlarda bile merhamet vicdan varken bakışlarından nefret kin kusuyo olması beni ondan daha da nefret ettiriyor ve dışarıdaki insanlar bile daha vicdanlı beni 20 lira için evden kovmuştu evlenmeden önce ve ben yeri geldi sokakta kaldım yemin ederim tanımadığım insanlar bile öyle iyiydi ki düşündükçe kahroluyorum

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 873 göst.
30 Kasım 2018 Aile kategorisinde Oğluşum (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 648 göst.
0 oy
20 cevap 635 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatmacan (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 435 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu