0 oy
434 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından

1)

Sizinle güleryüzlü iyi gibi olup sizin yüzünüze değil ama arkanızdan eşinize laf dediğini duysanız 

2) aynı katta yaşıyoruz altlı üstlü.. babanız 2 ay hastane köşelerinde felç gibi yatarken anneniz rahatsızlanıp sizde kalsa. Evinize 2dk inip bi geçmiş olsun demese annenize. Yada babanız hastaneden çıktığında  bi geçmiş olsuna gitmeseler evlerine( 1 2 sefer arayıp sordu hastanedeyken)

3) torununu severken anannnesine çekmiştir gözü açık dese yada annenizin ördüklerini çocuğunuza giydirmenizi istemeyip sürekli imalı şekilde benim yaptığımı giydirsene diyip diyip dursa 2 yıldır

4) çocuğunuzun doğum gününe sabah kendi ailenizi akşam kayınvalidenizi çağırsanız ve ilk onları çağırdı kıskançlığı ile kayınvalideniz çocuğunuzun doğum gününe dahi gelmese.(babam yeni yeni iyileşiyordu oturup kalkamadığı için rahat edemez diye akşam onları ayrı çağırmak istemiştim)

TUTUMUNUZ NE OLUR? Ben vicdan yanıp yine gidiyorum yine gidiyorum evine Allah korkumdan. Ama annemden ayırmazken bu ve daha fazla lafları bana çok koydu. Kendisine ısınamıyorum sevemiyorum ailem konusunda laflar duyunca.(ki eşimde biliyor ki ailem ağzı var dili yok kişiler ,kendi ailesini tutmuyor bile bu konuda yaptığı ayıplıktan başka bişey değil diyor. 

BANA AKIL VERİN SİZ OLSANIZ TUTUMUNUZ NE

21 Cevaplar

0 oy
(1,161 puan) tarafından
acik ve  net sekilde  konusurum anlarsa  anlar anlamazsa  arama mesafe koyarim kiminse  fikrin iyapib kendimi uzemem kusura kalmasinlarda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Siz size yakışanı yapmaya devam edin oda etsin kendine yakışanı yapmaya zor bi süreç ama en iyisi gülüp geçmek ve oduğu yerde bırakmak böyle maseleleri yoksa arap saçına dönüyor 
tarafından
Aynn yapacağım yorum buydu
Madem Allah rızası icin yapıyorsun Rabbimin rızasını almaya devam et canm
İyilik yapan kazanır bunu unutma
0 oy
tarafından

Araya mesafe koyarım

0 oy
(3,823 puan) tarafından
Araya mesefe koyarım sürekli gidip gelmem 
0 oy
tarafından
Zalime merhamet mazluma ihanettir kötüler iyilik yaptıkça arsızlaşıyor sen önce kendine iyilik yap Allah rızası için ve bu kadına daha fazla yüz verme gitme bir şeyler anlamazsın istiyorsan bunu yapmak zorundasın Allah niyetini biliyor kaç kere adım atmışsın ama böyle oluyorsa daha fazla adım atmanin gereği yok
0 oy
(119,112 puan) tarafından
1. madde her kaynana bunu yapar istisnalar haric

2. madde insanlik yoksa ne desen bos

3.madde annanesine iyiki cekmis bununla gurur duyuyorum der delirtirim

4.madde dogum gunu dedigin 2 aileyle birden kutlanir yada tek kutlanir sabah biri aksam biri olmaz bunda kaynana hakli olabilir hani arta kalan pasta vs hos olmaz 
(1,011 puan) tarafından
Arta kalmamıştı canım pasta valla bak. 2 pasta aldık herşeyden 2li hazırladık. Kendi aileme gitmiyim gelmiyim istiyor. Hamileyken bile eşimi arayıp doğumuna az kaldı niye gitti diye azarlamış. Eşimde kızmış benim eşim nereye gidiyorda bi annesine gidiyor sen benim evime niye bu kadae karışıyonda diye.. Ya inan ki kayınvalidemi kötülemek için yazmıyorum hep susup sabrediyorum Allah büyük diye.. Ama iş aileme gelince çok hassaslaşıyorum
(119,112 puan) tarafından
yaa tamam her konuda haklisun ama bu dogum gunu keske herkez bi arada olsaymis belki alinmistir kirilmistur buda seni hakliyken haksiz yapmis malesef3
0 oy
(7,662 puan) tarafından
1. Yi yaşadım baska olaylar da vardi numaralarini sildim tam 8 ay konuşmadım. Eşim benden cekindigi icin oğlumu da göstermedi. 8 ay sonra pasta alıp geldiler özre. Asiri kinciyim bunu biliyorlar silip atarim umrumda olmaz şimdi düzeldiler. Dinsizin hakkından imansız gelir 
0 oy
(430 puan) tarafından
Kaynanam arkamdan asla konuşmaz herşeyi yüzüme söyler 

Kaynanam oğluma 1 kıyafet veya bir brirşey örmedi almadı. Aslada anneannesi yaptırdgını giydirme demedi. Eşim annesine zorla söylüyo babannesine birşey örse diye ama kaynanam yapmıyo 

Eşimde biliyo ailesini banada diyoki benm ailemdem hiçbirşey bekleme diye söyledi bende beklemiyorum zaten dedim 
0 oy
(603 puan) tarafından
Yani bebeğim vicdan yapıp neden gidiyorsun öylesine vicdab gerekmez küs kalamazsın belki eşinin annesidir ama mesafeli ol aramazsa arama ararsa soğuk ve uzak konuş gelmezse sen hiç gitme ve en önemlisi yeri gelince yaptıklarını söyle kimse ***** değil herkes herşeyin farkında mesajını ilet 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Yaşından utansın kendi ayıbı tabiki  cahillik işte düşünmüyor lafın nere gideceğini ndusuncesizligine vereceksin böylelerini arada laf söyleyebilirsin.ustvuste geldiği zmn .fazla da sıkı fikinolma moralini bozma bosver
0 oy
tarafından
Görüşmem net. 
0 oy
tarafından
Ne yapsan yaranamazsin. En iyisi uzak dur. Mesafeli ol fazla muhabbete girme cnm
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Ben bu insanlara anlam.veremiyorum ya ne isterler bilmem mesefe köy arana
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Tavir koymamış gibi yapıp tavır koyarım. Mesela küsüp  hiç konusmazsam kavga sebebi böyle kaynanalar ortalığı birbirine katip haklı çıkar. Mesafemi çizgili bi şekilde koyarım. Gitmem asla gelince konuşurum gibi gibi
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Direk mesafe koy canım gitme çok fazla küsme de ama ezdirme kendini 
0 oy
(8,552 puan) tarafından
MESAFE.    insan yerine koymam bidaha
0 oy
tarafından
Benim kaynanam eltimin kızları en çok annelerini seviyor diye torununa kızıyordu babanızı sevin diye hey heyyy annem kaç kere hastaneye yattı bir kez olsun aramadı ben kürtaj oldum beni aramadı 

7 8 ay konuşmadım sonra benim kendi babam onlar büyük boşver dedi sonra da mesafeli bir şekild konuşuyorum yanında gülmem mecbur kalmadıkça konuşmam ayda 1 kere anca görüşürüz bazen 2 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hepsini yüzine söyler ve mesafe koyarım yanı. Neden mesafe koyduğumu anlasın bilsin. Yine de devam ederse Allah'a havale ederim. Laf sokmasına müsade etmem ben de aynısını yaparım.o bir söylerse ben 2 söylerim. Hele hele aileme. Herkes yerini haddini hududunu bilsin. Kaynana oldular diye ali kıran baş kesen zannetmesinler kendilerini. 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Yeleği falan giydirirken bunuda annem ördü çok seviyorum falan derim

Babam hastaneden çıktığında geçmiş olsun demiyosa babamdan bahsederim sürekli şöyle oldu böyle oldu falan diye onun söylediği heeşeye cevap veririm yani asla aileme laf söyletmem ezdirmem ama saygımıda bozmam
0 oy
(346 puan) tarafından
Bir kalemde silerim 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 604 göst.
20 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Denizyildiziiyedek (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 703 göst.
28 Ocak 2024 Aile kategorisinde Anne-bebek (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 466 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde Deryaaaa23 (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 163 göst.

378,168 soru

11,318,401 cevap

34,765 kullanıcı

...