0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

40+4 haftalığım hala doğuramadım hiç bir belirti yok normal doğumu bekliyorum ama fazlasıyla inatçı çıktı bu bebek midemde hissediyorum her hareketi canımı acıtıyor en fazla yarına kadar bekliycem daha fazla beklememinde bir anlamı yok sonum sezeryan gözüküyor ondanda çok korkuyorum devlet hastanesinde yapıcağım ne kadar önemserler mikrop kaparmıyız hiç bir fikrim yok üstelik covitimde çok çaresizim gerçekten iyileştikten sonra titizlik hastalığına yakalanma ihtimalim var bebekle bu evi nasıl temizlerim bilmiyorum neyi düşüneyim neyi düşünmiyim bedenen çok yorgunum aradan 7 yıl geçti 2. Çocuğum dünyaya gelecek bebeğime bakabilicekmiyim bunu bile düşünüyorum birde hastanede doğumdan sonra kalmak istemiyorum imza ile evime çıkabilir miyim ?? 

7 Cevaplar

0 oy
(3,099 puan) tarafından
Çıkarsın canım her ihtimali kabul ettiğine dair bı kağıt imzalatiyorlar. Bence gebeligimin bir riski yoksa 41e kadar bı bekle derim. Zaten sürekli kontrole cagiriyorlar 40 haftadan sonra.
tarafından
Kontrole malesef çağırmıyorlar çünkü covitim:(( canım zaten çıkmak en mantıklısı değil mi hastane özellikle devlet hastanesi mikrop yuvası özelde doğum yapacaktım covit pozitif çıktı bütün hayallerim suya düştü
(3,099 puan) tarafından
Aynen canım yani devlet Hastanesi'nde normalde bile çok kalmak doğru değil şu ara geçen benim kız için kaldık kızıma rota virüs bulaştı
tarafından
Ayyy çok geçmiş olsun kızın nasıl rabbim şifa versin
-Reklam-
0 oy
(5,268 puan) tarafından
Ben tam 40 haftalıkken doğum yaptım her gören daha doğmadı mı diodu . Birden geliyo hiç belli olmaz eşyalarını her daim hazır tut Allah kurtarsın
tarafından
Ben ve eşyalar hazırızda ortada bebek yok yarın 40+5 yarında gelmezse daha fazla bekleyemiycem korkuyorum kakasını yer diye
(5,268 puan) tarafından
Son haftada sın zaten duruma göre doğum yaptırırlar bide doğum sonrası evimi temizler miyim falan bunları düşünme öncelik bebeğin ve sen. Boş yere stres yapma zamanla düzen oturur.
tarafından
Virüsüz ya sanki bu ev bana çöp gibi geliyor :(
0 oy
(742 puan) tarafından
Canik benim bi akrabamda aynı sen gibi doğurmamıştı  kac kez hastaneye gitti .sonra özele bi götürdüler meğer kordon kısaymış çocuk aşağı inmiyormuş. Ama çocuk az daha kalsa Allah gostermesin  ölebilirmiş.  Bence git kordona baktır derim.
tarafından
En son bakıldığında kordonu iyi denmişti ama olabilir en geç yarın gidicem zaten canım teşekkür ederim
(742 puan) tarafından
Rica ederim.
0 oy
tarafından
hurma ye bol bol açılma yapar hareket et bol bol
tarafından
Kakasını yeme ihtimalide var canım ya ondanda korkuyorum
tarafından
tabi kontrol altında olması lazım dedigin arkadaş 41 haftadan sonra riskli gebelikte kaldı doğurama kadar kontrol altında.
tarafından
belki olur kazara falan yada ilerde istersin belli olmaz :D
tarafından
Asla istemem allah korusun kız allah 2 tanesine uzun ömür versin çelik ton bulsam giyerim:D
tarafından
:D sen baya çekmişsin demekki
0 oy
tarafından
Canım Allah onun kolaylığını verir temizliği her şeyi yaparsın merak etme sen yeter ki şuan stres yapma sakin olmaya çalış evin içinde yürüyüş yap otur kalk hareketleri yap yere uzan (seni kaldıracak biri varsa yanında - kendin kalkamiyorsan yani uzaninca) bacaklarını kendine doğru cek uzat hareket yap bol bol hayırlısıyla doğar inşallah ki normal süreç zaten 41 hafta hiç sıkma canını ♥️
tarafından
Neler yaptım canım çok özür dileyerek yazıyorum çift maske taktik birliktelik denedik belki rahmi yumuşatır doğum başlar diye olmayınca olmuyor napalim sezeryanda olsam sağlıkla gelsinde birşey istemem
tarafından
Normal ya da sezeryan fark etmez canım hayırlı evlat olsun insallah sıkma sen canını bu günlerde gelip geçer üzülme ♥️
tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim ilki normal oldu sezeryan biraz korkutuyor beni o kadar
tarafından
Canım hiçbir şey olmaz benim eltim bir gün hastanede yattı sonrasında çıktı hiç yatmadı çoğunlukla her işini de kendisi yaptı yorulmadan yavaş yavaş sende yaparsın bunları düşünüp kendini strese sokma bak bebeğin gelecek kardeşiyle birlikte büyüyecek bir bakacaksın ki yıllar geçmiş iki kardeş el ele yürüyor oynuyor içini ferah tutmaya bak sen
tarafından
Çok teşekkür ederim canım içimi rahatlattın sağol ♡
0 oy
tarafından
Çok fazla dusunmeeeee...Allah sabrinida selametinide veriyo çok şükür..ilkini buyutmussun ikincisini niye buyutmeyesin..ilk oğlum 40+ .2 de gelmişti..yerini sevdi belliki..belli olmaz sancı olmasda birden geliveriyo..çok düşünme sadece kokusunu küçük elleri masum bakışını hayel.et yeerter..hastanede.illami bir gece kalırsın canım..kovidsin ne.yaparlar.bilmem...sezeryan oldum 2 gün bıraktılar devlette..ikinci gün kalmama gerek yoktu aslında gaz tuvalet işini halletmistim.agrimda yoktu..bebeğin kontrlerinn işitme.testini yapıp gönderdiler.bir daha gelmemek için.
tarafından
1 geceden fazla kalmayı kesinlikle kabul etmem haklısın herşey senin istediğin gibi olmuyor nasibimizde ne varsa onu yaşıycaz sezeryan yarı anestezimi tam anestezimi tercih ettin çok korkuyorum zormu sezeryan?
tarafından
Genel olmak için girdim.korkiyodum sprinalden . amaliyahanede hemşire ikna etti belden oldum canim.her.dogum.zordur kolay değil..ama sen covid olduğun için yanına biri alirlarmi bilmem o yüzden yanlız kabalirsin zorlanabilirsin.o konuda..Allah yardımcın.olsun..
tarafından
Suni sancı vermiyolarmi canım..niye sezeryana yapsınlar  ..
tarafından
Canım suni sancı istiycem ama o zamanda doğum gerçekleşmezse mecbur kendimi şimdiden sezeryana hazırlıyorum:(
tarafından
Anladm cnm..ama.bir an önce.git hastaneye ambulans cagir.kovidlisin dışarı cikamaSin zaten gelip alsınlar.
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım kovitim demissin yaaa yoksa eşinle iki defa beraber ol hemen doğum başlardı Eltim sabah yaptı akşam doğurdu bende 37+5 oldum bu haftadan sonra 2 gun e bir yapayım inş hemen doğururum ilişkinin doğuma çok faydası var doktoruma sordum kendini iyi hissediyorsan yap dedi
tarafından
Canım çok afedersin covitten öncede düzenli birliktelik yaşadık sırf normal doğum yapayım diye çift maske taktık 2 gündür denedik gene belki doğum başlar diye ama yok hala belirtim yok yani ilişkide fayda etmedi nasibimizde sezeryan var sanırım
(1,287 puan) tarafından
Hmm hayırlısı olsun canım demekki bünyeyle alakalı tamamen
tarafından
Aynen canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 155 göst.
16 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sv tht (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,021 göst.
10 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy