0 oy
277 göst.
Aile kategorisinde (184 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
hjahajahqhahqhhqhqh

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
4 cu yavrumu dün kucağıma aldım inan hiç öyle olmadım :) sonuçta bizim çocuğumuz illaki biz alicaz ben veriyorum valla akrabalarıma öyle huyum yok dünden beri görümcemde oğlum ;D
tarafından
Asliturgay ah o kadar çok istiyorum ki biraz rahat olayım. Ama annem de olsa  kayinvalidem de olsa kucaklarına alınca gözümü alamıyorum bı yerine bişey olur mu diye :) diğerlerini hiç söylemiyorum bile
tarafından
Bence ilgisi yok benim ilk çocuğumda da aynıydim ben :D hepsinde de öyleydim zaten ilk yada Kaç olursa olsun nasılsa öyledir :) benim huyum değişik
(940 puan) tarafından
Olabilir canım:))) ikinci olunca bende bakarım aynı miyim diye :)
tarafından
Nur canım herkesin ki farklı tabiki benim huyumda böyle bilmiyorum rahatım sonuçta onlar kaç tane çocuk büyütmüşler böyle düşünüyorum ben (◍•ᴗ•◍)❤
tarafından
Kaç tane çocuk buyutmusler kısmını düşünüyorum orda kaliyorum :)))
-Reklam-
+1 oy
(859 puan) tarafından
Bende vermek istemem ama empati kuruyorum başka birinin çocugunu sevmek istesem vermese derim ki görmemişin çocugu olmuş tutmuş bi yerlerini koparmış akslzöz 
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Virüs çıktığı zaman doğmuştu oğlum kıskanmak değil ama kimseye vermedim kimseyide bulunduğum odaya sokmadım 
(184 puan) tarafından
en guzeli canim
0 oy
(699 puan) tarafından
Ayyyy kendimi gördüm. Görümcm demişti annesine bu lafı hiç unutmam doğumdan sonra kaynanamla kavga ettik bebek meselesi yüzüne. Mutfakta konuşurken duydum anne hiç anne olmadın mı. Kadın gurklu tavuk gibi yavrusuna bisey olur diye korkuyor daha dün doğum yaptı. Zamanla geçiyor ama tamamen geçmiyor şuan 20 aylık kızım. Hala gözümün önünde oynasın istyrm bi ortama girince elimden gelse onla oturup ben oynycm. Çocuklar aha vurdu aha itti aha ağlatrlar diye aklım gidiyor gitmiyor değil :) 
tarafından
Benim 3 yaşında ben bile kimseye vermek istemiyorum hele ki bu zamanda kimse kucağına alsın dokunsun istemiyorum ya
(184 puan) tarafından
valla ya simdiden bunlari dusunuyorum acaba cokmu abartiyoruz ki boylede :D
tarafından
Bence abartı değil bu zamanda kimseye güven olmuyor bacım birşey olsa Allah korusun seninnbenim canım yanacak kimsenin değil bıraksınlar da sakınalim dün kaynanam çilek vermiş kızıma baktım kayinbabam almış kucağına oturtuyor çilek bittiğinde yine verdik baktım çağırıyor yanına dönmesin dedim üstüne lekesi çıkmıyor aldım yanıma oturtum
(699 puan) tarafından
Valla iyi yapmışın abartı değil. Artık babalara bile güven yok. Allah kötüyle karşılastrmasn bende hiç güvenmyrm daha okula gitmesine seneler var. Düşünüyorum nasıl bırakırım diye. Zaman o kadar pis ve kötü ki. Bırak kayınbabayi ben kendi babama bile guvenemyrm. Ne biçim bi zmandayz. Biz sokaklarda oynardık. Ama şimdi çocuklari çıkarmaya korkuyoruz
0 oy
(119,086 puan) tarafından
kimsemiz yoktu ama esimden kiskandim bende 
(184 puan) tarafından
acaba bende kiskanirmiyim esimden @_@
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Daha dogurmadim.ama asla kıskanmak sewsinler ama ilk önce bı dezenfekte olsunlar oyle
(184 puan) tarafından
dezenfekte olmak onemli tabi hele bu zamanda @_@
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Yav niye çoluk çocuğun kucağına veresin bebeğini saçmalama asla taviz verme , almasın kimse kucağına 

Missssler gibi bahane de var korona var , bahane olmasa bile çok savunmasız kimde ne olduğu belli değil. Anne baba harici kimse almasın 
(184 puan) tarafından
eltimlerle altlı ustlu oturuyoruz ve cocuklari cok sey hele 4 yasindaki cocuklari  fena. cocuklari cok bunaltan surekli ellemeye calisan bi tip.  simdiden basladi ellicem tutcam diye.anneside evet diyor bende kusura bakmasinlar oyuncak gibi ellerine veremem ama sunu biliyorum bu konuda zorlanicam baya pek rahat vermicek gibiler cocuguma
(1,320 puan) tarafından
Bir iki söyleyeceksin yapacak birşey yok
Çocukların eline verilmez körpe bebek annesi de akıllı olsun sacmalamasin akılları yok ya gerekirse kavga et . Bebeğinden önemli değil hiç birşey dusurseler Allah korusun yada hastalık geçse hiç biri yanmaz sen yanarsın verme sakın
0 oy
tarafından
Yok ay güzel bence herkes sevsin müslin verdim üzerlerine herkes sevdi hiç problem değil benim açımdan
(184 puan) tarafından
benim ilk diye sanirim biraz fazla sakınırım
tarafından
Benim de ilkti doğduktan sonra değişir canım düşüncen merak etme alsalarda uyusam dersin :)
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Ben verirdim sevip birakicaklar nolcuk sanki canım
(184 puan) tarafından
ya bisey olur duser eder diye Allah korusun sakinırim ondan yani :/
0 oy
(1,161 puan) tarafından
benim ilk kizimda vermedim.. . cocuklarin kucagina asla vermem.dusurur eder. cocuk iste  ne soyeleye bilirsinki bu huyuma gore sahsen akrabalar asla cocuguyla bize gelmezlerdi  cunki bebeyimi vermem cocuklarina.  buyuklerdende kiskandim cok qarib bir duyqu o zamanlar. zaten.
(184 puan) tarafından
bende sen gibi olurum kesinlikle ve umarim yanlis anlasilmam disaridan . bazilari gonul koyuyor malum
(1,161 puan) tarafından
bos ver canim istediklerini koysunlar.. basklarina gore davranmak  yanlis. onlar kirilmasin diye kendimiz  kiriliyoruz oysa. gerek yok buna  nasil icinden gelirse  oyle  yap doya doya bebeyini kokla bakk.  lohusalik zamani bam baska  hisslerde olacaksin. akli olan seni anlamali zatenki yeni dogum yapmis. lohusa bir kadin.  kalbini kirmayalaim diye
0 oy
tarafından
Ilk bebegimde yaşadım onu evet kimseye veremeyordum bakmalarını bile istemiyordum şimdi üçüncüye hamileyim alsın götürsünler baksınlar bende azcik uyuyum havasindayim:)
(184 puan) tarafından
haahahh evet benimde ilk diye sanirim bakalim zamanla gorcem digerlerinde nasil olucagimi :D
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Gozetimin dahilinde sotun olmaz esimin 2 yadindaki yegeninin dizine oturtuyo annesi 

Tabi dogar dogmaz degil :) sinir oluyorum ama bazen susmak gerek o da halasi biri kuzeni yani... Sakinilan gize cop batar
0 oy
tarafından

Bazen doğumun pandemi dönemine denk gelmesine şükür edecek durumda oluyorum :) asla kimse dokunsun istemiyorum. Allah razı olsun etrafımdaki insanlar da sürekli kucağımıza alalim opelim diyen insanlar değil ama işte pandemi olmasa nasıl olurdu bilemiyorum. 

0 oy
tarafından
Ilk zamanlar bende istemedim ya sadece anneme vermek istiyordum korkuyordum bisey olacak diye sürekli nefesini kontrol ediyordum kimse görsün istemedim kayinvalidem sürekli akrabalarini görüntülü arayıp gösteriyordu ben çıldırıyordum telefonu çocuğun ağzına kadar sokuyor diye sanki oyuncak bebek açıp youtube den bebek videosu izlesinler diyordum kendi kendime ama geçiyor alıştım lohusa döneminde zor oluyor sadece kendi kendine çok konuşuyorsun 
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ben bazen eşimden bile kıskanıyorum.Ama aile içinde mecbur kalınabilir sırf aman o alinmasin aman şu birsey demesin diye işte ayyy ilk başta nasil tabir takinirsan onlar o şekilde davranır  
0 oy
(15,839 puan) tarafından

Hic kiskanmadim..hatta keşke birileri da olsa bunları taşısa oynatsa da az kafa dinliyim diyorum :D

0 oy
(48,490 puan) tarafından
eltimin kizi istiyodu vermiyodum 8yasindaydi ☺️ simdi oynuyorlar beraber vok guzel ilgileniyo 
0 oy
(791 puan) tarafından
Ay ben öyle şeyler bile dşnmyom ya Herks alır sever 4 yaşındakine bile çok sevyo bebk için süreklı gelr ne olck canım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 180 göst.
0 oy
11 cevap 272 göst.
0 oy
7 cevap 165 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 328 göst.
24 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Byhnbygl (18 puan) tarafından soruldu

378,095 soru