0 oy
121 göst.
Aile kategorisinde (141 puan) tarafından
Ne yapacam ne edicem hic bilmiyorum avakado olsun brokoli corbası sebze corbala tarhana yogurt aklima gelmeyen birçok seyi deniyorum ama yemiyor işte danino vermiyecem ogluma diyordum ama denemek istedim çünku bnm yaptigim biseyi yemiyor onu yedi sonra çevrem çaya ekmek dogruyorup veriyordu bnde denedim en fazla 1 veya iki kaşık aliyor kızlar bennn ne yapacam sütümüde sadece uykuda emiyor bende oruc tutuyorum sütum olmuykr bi süre sonra oynuyarak veriyorum olmuyor zorla veriyorum kusuyor zaten pütürlü ne versem direk öğürüyo siz neler yapiyorsunuz tecrubelerinizi bnmle ne olur paylaşın :(((

4 Cevaplar

0 oy
(478 puan) tarafından
Merhaba,

8 buçuk aylık yemiyor kızım. Her gün farklı farklı yapıorum. Neler deniyorum ama istemiyor. Emdiği için sorun yapmıyorum ileride nasıl olur bilmiyorum:(
(141 puan) tarafından
Bn ekmek pankek omlet falan veremiyorum korkuyorum büyuk isirik aliyor bigazinda falan kalirsa
(478 puan) tarafından
Parmak gıda ile alıştırdım ben bir iki gün sebzeleri haşlayıp verin sonra kendisi istiyor. Ben de alıştığını bilmiyordum korkup vermiyordum. Hatta her şeyi mama gibi yapıyordum yemiyordu. Şimdi bu şekilde kendi kendine yiyor ve hiç dişi yok. Yalnız bırakmıyorum. Omleti falan minik minik doğruyorum tabağına. Kefir veriyorum mesela biraz kaydırsın diye.
(141 puan) tarafından
Kefir verebilirmiyim bende birde parmak gıda dediginiz şey nedir
(478 puan) tarafından
Kefir 6. Aydan itibaren verilebilir. 3 gün kuralıyla deneyin sorun olmazsa ben her gün yarım çay bardağı vermeye çalışıyorum. Parmak gıda parmak uzunluğunda sebzelero haşlamak demek. Bebeğinizin eline alabileceği gibi yerken de damaklarında ezebileceği yumuşaklıkta olması gerek. Havuç, kabak ben bunlarla başladım özellikle kabak yumuşak olduğu için daha kolay oluyor.
(141 puan) tarafından
Teşekkür ederim yarin deniyecem
-Reklam-
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Canım zorlayipta daha çok tiksindirme derim benim kızda öyleydi hiç zorlamadim şimdi ne versem yer 1 buçuk yaşında 
(141 puan) tarafından
Tam uyudu oğlum yarindan itibaren zorlamak yok
(249 puan) tarafından
Ne yap et bi şekilde yedir benimki de aynıydı çok zayıf gelismiyo bir türlü yemek yemeyince 20 aylık oldu ama hala 9 kilo delirecem ya
(141 puan) tarafından
Bizimkide ek gidaya gecmeden önce kilosu gayet guzel artiyordu ama şimdi hic almiyor
(249 puan) tarafından
Pirinçli Yoğurt çorbası yap yedir internetteki tarife göre benimki onu yiyor genelde
(141 puan) tarafından
Deniyim onu denemedim
0 oy
(1,901 puan) tarafından
Allahım biri bizi anlatmış ya bende aynı durumdayım neler neler yapıyorum ki yesin diye ama yok sinirlerim yıprandı ya vallahi günde kaç kere emziriyorsunuz şu an kaç kilo bebeginiz 
(141 puan) tarafından
8 aylık 7.500 kilo yanliz degilmişiz bircok bebek boyleymis atlicagiz heralde
(1,901 puan) tarafından
Uyurken emiyor dediniz ya günde kaç kere emiyor mesela
0 oy
tarafından
Valla kardes suan 9.5 aylik 5 ayin sonunda balsaldim ek gidaya inanki benimde oyle....

:/

Cozum bulamamdim asla agiz acilmio
(141 puan) tarafından
Aynn yanlız degilmişim demekki buda bi sürec

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 292 göst.
23 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sumbul37 (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Ayselselay (328 puan) tarafından soruldu
0 oy