0 oy
261 göst.
Aile kategorisinde (128 puan) tarafından
kizlar selam oglum 4.5 yasinda et kofte harici hicbirsey yemiyor son zamanda iyice abartmaya basladi artk bugun semizotu ve mercimek corbasi yaptm ikisini de yemedi ve ac yatti ama ben cok kotuyum vicdan azabi yasiyorum esim boyle alisir diyo sizce alisir mi?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim oglanda 4.5 yaşında. Öyle alismiyor maalesef. Doktora sordum yemiyor diye. Doktor bana aç bıraktın mi dedi. Nasıl yani dedim. Aç bırak gör nasıl açılıyor iştahı dedi. 

Denedim şuan oğlum habire acıktım diyor, ekstra argivit surupta kullanıyorum.
(128 puan) tarafından
zaten yedigi yemek de olsa sen yedir diye israr ediyor onu da kendi yemiyo kasikla oynayp oymayip brakiyo ben yedirmezsem. sende mi ayni yontemi yaptn canm ilerleme oldu mu?
tarafından
Ben kendim asla yedirmiyorum. Eğer aralarda atıştırmalik verirsen acikmaz. Akşama kadar bişey verme oyala aciksin. Öyle öyle iştahı açılıyor. Şuan gene yemek seçme var tabi herşeyi yemez. Biz baya ilerledik. Önce çok kotuydu
(128 puan) tarafından
benimki sevdigi yemek olursa istahi guzel 6 7 tane kofte yer ama sadece et ve kofte hicbir sebzenin tadini bilmiyor daha agzina sokmamistir sofraya bile gelmiyo yemek ayirmasi yuzunden yaptm ben ins fayda eder
tarafından
Eğer sen, yok şunu yemez bunu yemez diye hergun onun sevdiği yemekleri cikarirsan yemez kuzum. Bakar ee annem yapıyor nasılsa sevdiğimi diğerlerini neden yiyeyim der. Yapma aç kalsin, hemen istediği olmasın bak nasıl yer. Bizimki sebze bilmezdi, şimdi yeşil fasulye yaprak sarma dolma hastası oldu.
(128 puan) tarafından
ins canim valla smdiye kadar hep boyle yaptm artk esim de bu is artik benim kontrolumde dedi asla ona gore yemek yaptrmyor gecen gun domates corbasi ve yesil fasulye yaptm iki sevmedigi yemegi yapnca mecburen domates corbasini icmek zorunda kaldi ins boyle boyle alisir devam edelim ozaman :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
benm kiz 5 yasinda bu saydiklarini kendi yer ama geri kalan herseyi ben bunu sevmiyorum sen yedir der.. yani ne bilim okula gidince duzelirler diye umuyorum
(128 puan) tarafından
ben de oyle umuyodum kreste yemek yer dye malesef ters zamana geldi kreslerde yemek olmadi pandemide
0 oy
(12,477 puan) tarafından
Sen bi benim oğlanı gör yemin ede bilirim çoğu şeyi zaten zorla yer bide öğüre öğüre yer durumum o kadar vahim 
(12,477 puan) tarafından
Aynı vallahi ağustos ta 5 yaşına girecek oda hele etmiş tavuk muş düşmanı gibi ne meyve yer ne bişi vallahi ona yemek yedirmek resmen işkence
(128 puan) tarafından
sen de ben gibi ya da başka bir yol denedin mi?
(12,477 puan) tarafından
Balık yağı vitaminler neler denedim aç bıraktım yok istemiyor çocuk açım bile demiyor istediği tek şey makarna pilav patates kızartması bu kadar
(128 puan) tarafından
Benimki de et, köfte, patates kızartması artık ne yemek yapasım geliyor ne birine yemeğe gitmek istiyorum çok zor bir durum Allah sağlıklarını versin
(12,477 puan) tarafından
Böyle giderse allahım uzak etsin sağlığından olacak diye korkuyorum Allah bütün çocukları korusun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
22 Nisan 2021 Aile kategorisinde Queen (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Ayselselay (329 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 132 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Oglumbirtanem (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.