0 oy
286 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Hanimlar biseyi cok merak ediyorum. Benim 2 santim acilmam vardı agri sanci sıfırdı. Hastaneye gittim yüksek tansiyon sebebi ile yatırdılar ve benim vajina kısmından bildiğiniz balon gibi bisey yerleştirdiler ben yürüdükçe o içimde şişti ve kananam olmaya başladı ayrica cok fazla sancim olmuştu suyum geldi normal doğum yapacaktim ama  bebeğimin kalbi yavaşladıgi için sezeryan oldum. 

Ben hiç biseh hatırlamıyorum sebep böyle gösterilmiş simdi merak ettiğim o balon dediğim şey nedir sunu sancı mi merak ettim gece gece :D

10 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Suni sanvı koldan serum ile veriliyor canım
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim korona var ben eul sallayayım sana kuxum ⊙_⊙⊙_⊙
tarafından
Ay Allah seni bi an düşündüm ne diyo bu dedm sonra öpücük attığımı hatirldm
(5,311 puan) tarafından
Deli.kız aklın nerde yazdoğın mesajı unutuyon
tarafından
Oho kocayı mi desem  bebegi mi desem  soyulan dükkanı mi desem kaynanayi mi desem bende kafa fir dolu kuzu
(5,311 puan) tarafından
Abow Allah yardımcın olsun bitanem boşver sıkma canını herşeyde hayırlısını iste
-Reklam-
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Rahim açılması daha kolay olsun diye biliyorum cnm açılma kolaylassin diye serum var ise oda suni ssnci vardır ama bebek risk girince sezeryan almışlar die 
tarafından
Merak ettim kiz ben hatırlamıyorum cok kötüydü gec gece o neydi diye merak ettim
0 oy
(6,815 puan) tarafından
Ben de yüksek tansiyondan dolayı sezeryan oldum  bana serum şeklinde suni vermiştiler ama alttandan verilebiliyormuş diye duydum ben 
tarafından
Gercek mi kiz korona sebebi ile konuşmama  ile uzin vermiyorlardi kiz telefonu bile esime vermiştiler
(6,815 puan) tarafından
Biz de sürekli maskeliydik ama telefona izin veriyorlardı canım
0 oy
(120 puan) tarafından
Bana da normal doğum esnasında suni sancı verdiler canım alttan da sonda takmışlardi acaba seninki de sonda miydi 
0 oy
(184 puan) tarafından
Rahim ağzı yumuşatın die veriliyor canım eger catin darsa yumuşatıyor
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Benim hiç sancım yoktu şekerden dolayı suni sancıyla doğum yapilcakti. 

Hiç serum vermediler banada sadece 2kere o dediğin balondan taktılar öyle başladı sancılarım. 

.suni sancı in bir çeşidi olabilir sanirim
0 oy
(5 puan) tarafından
Propess dediğimiz fitilden mi bahsediyorsunuz tam algılayamadım gerçi propess rahmin yumuşaması için ip gibi birşey içine yerleştiriliyor yada transservikal  balon da olabilir amaç rahim yumuşasın açıklık olsun doğum hızlansın ikisininde amacı aslında bu .Suni sancı dediğimiz oksitosin salgılanan(oksitosin doğum için gerekli hormon) içinde synpitan dediğimiz ilaç bulunan serumla birlikte kademeli artırılan bir sıvı damar yolundan veriliyor doktor kontrolünde .Genel bilgi amaçlı yazayım dedim
0 oy
tarafından
Fitildr rahim ağzın yumuşasn diye vermişlerdir

Her iki doğumum suni sancı ile oldu serum ile koldan veriyorlar 
0 oy
(1,562 puan) tarafından
Eldiven gibi bı yapısı var dimi eğer dedgim şeyse o rahim ağzını yumuşatmak için koyuyolar onu bendede koymuşlardı ve ise yaramamisti benmde bebeğimin kalbi yavaslayip acil sezeryana almislardi

İlgili sorular

+1 oy
50 cevap 508 göst.
4 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 603 göst.
0 oy
18 cevap 270 göst.
2 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,105 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 237 göst.

374,657 soru

11,206,483 cevap

34,508 kullanıcı

...