0 oy
1,169 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bikaç saat önce bi post gördüm cevap verecektim ama islerim vardi veremedim. Bazı insanlar neden dayak yedikleri halde bosanmiyor gibi şeyler vardı. 

Acaba boşanmak gerçekten bu kadar kolay mi ?

Gerçekten  bi tartışmada  bi dayak da hemen boşanmak mi gerekiyor?

Elbette boşanmanın hak olduğu  durumlarda var  ama bakıyorum bazi insanlar bi lafa söze  bi eleştiriye bile gelemiyolar. 

Kendimden ornek vereyim ben çok şey yaşadım hanimlar belki çoğunuz benim yaşadıklarımı yaşasa 1 dakika bile durmaz ama ben durdum sabir ediyorum 

Ben dayak  da yedim kızlar zamanında  zamani geldi  gorumcemin banyoda kıllarını temizledim birgun bile ses etmedim sabir çektim. Daha kötü konumda olan insanlar vardi çünkü ben emek vermeliyim dedim ve daha nice nicesi 

Bemji çoğunuz kızacak  belki lincleyeceksiniz ama ben böyle düşünüyorum.

evlilik  zaman ister emek ister sabir ister. 

46 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
Sanırım  hepiniz postun  başını okuyup  gerisini getirmemissiniz. Çünkü  ben orda zaten boşanmanın hak olduğu durumların olduğunu belirtmişim. 
(813 puan) tarafından
Şiddet olduktan sonra boşanma zaten hak gerçi olmasa bile insan mutsuzsa sevgi saygı yoksa da boşanabilir ama sen sanki şiddet normal bişeymiş gibi yazmışsın ve şiddet görüpte boşananlar sana garip geliyo gibi. Bence şiddeti normal bişeymiş gibi gördüğün için bu kadar tepki aldın
tarafından
Anlıyorum  canim seni  eleştiremem  saygı duyuyorum
tarafından
Kübra o canım okuyunca nasıl anlaşılıyor bilmiyorum ama benim  söylemek istediğim bam başkaydı insanların söylediklerine saygı duyuyorum bende cekmem gerçekten  çekmezdim de  ama  iste  yapmama dediğini yaptırıyor hayat sana tüm kadinlarimiz mutlu huzurlu olsun rabbim her insanın gönlüne  göre versin inşallah canım
(813 puan) tarafından
Yani yanlış anlaşılmış olabilirsin tabi benimde yapmam dediklerimi yaptığım oldu ama büyük komuşmayaymda şiddete asla boyun eymem, seni bilemem belki ailenden destek görmüyorsundur belki başka şeyler için katlanıyosundur ama bı kere dayak atan adam hep atar bı kere aldatan adam hep aldatır kendi eşimden örnek vereyim bir kere kumar oynadı hala oynamaya devam ediyo düğün takılarını bile kumara yatırdı üstüne borçlandı 150-200bin az bir parada değil bende 1buçuk sene kadar sabrettim borca yokluğa , ama en son 30binlik daha oynamış kavga ettik baba evine geldim babam bundan adam olmaz gitme dedi gitmiyorum bende boşanmayı düşünüyorum ve küçücük bebeğim var daha 7buçuk aylık. Böyle bir durumda da boşanmak gerçekten evli kalmaktan daha kolay.
tarafından
Kübra ö. Canım  o başka  benim teyzemin esi de öyleydi vari yogu   hepsini kumara yatırdı  içinden çıkamadı teyzem igne oyasi yapa yapa kendine bilezik yapmıştı her seyi çala çala  götürdü en  son borçlu olduğu kişiler eşiyle tehdit etmiştiler teyzem de eve geri geldi şuan  da başkasıyla evlenecek bayram sonrası dediğim gibi herkesin farklı durumu
-Reklam-
+17 oy
(813 puan) tarafından

Annemin bı lafı var kötünün kahrını çekeceğime g.ötümün kahrını çekerim diye beni döven adam düzelecek diye bekleyeceğime onun kahrını çekeceğime boşanır rahat rahat yaşarım. Kimse dayak yemek için evlenmiyo. Sen sabredebilirsin bu senin tercihin dayak yeyip sessiz kalabilirsin ama sessiz kalmayanları boşanmak isteyenleride eleştiremezsin. 

Bende boşanmayı düşünüyorum 10 gündür baba evindeyim eşim bana bir kere vurmadı vuramaz da ama kumar bağımlısı ben bu adam düzelecek diye beklemek istemiyorum mesela giden ömürden gidiyor onun pisliği yüzünden ben niye ömrümü çürüteyim ki ? 
(2,493 puan) tarafından
Nasıl haklısın nasıllllllll
(3,836 puan) tarafından
simdiye kadar duydugum en guzel sozmus annene tesekkurler :)
(813 puan) tarafından
Rica ederiz anneme gösterdim zaten bu artılar sana diye :))
(3,836 puan) tarafından
sozu okuyunca hemen cevap yazdim geri kalani simdi okudum.  seninde hakkinda hayirlisi olur insallah canim
(813 puan) tarafından
Amin canım sağol
+6 oy
(402 puan) tarafından
Evlilikte ŞİDDET ve ALDATMA hariç her şey çekilebilir.yeri gelir dediğiniz gibi başkasının pis bıraktığı banyoyu temizleyebilirsiniz,parasızlık çekebilirsiniz,kavga gürültü her şey olabilir.ama şiddet ve aldatma asla.siz bunu normal gördüğünüze göre ya gidecek yeriniz yok ya da sizin ailenizde de şiddet vardı.
tarafından
aynen çok doğru
+4 oy
tarafından
düzenlendi
O postu ben paylastim canim .Hala da soylediklerimin arkasindayim.Cevremde siddet gorup sonradan ohh cok sukur yuvam kurtuldu diyen hic olmadi .Aksine pisman oldular .cunkku bu durum degismez .Cok nadirdir pisman olup hatasini anlayip bir daha dovmeyen .Teyzem siddet gordu sabretti sonra da kafayi yedi .Siddetin hic bir turlusunu savunmam.Bosanmanin kolay ya da zorluguyla alakasi yok bu durumun .Erkek pislik yapiyorsa , kadina hakettigi degeri vermiyorsa tabi ki bosanacak .Bosanmak namussuzluk degil , bir haktir . .Peygamber efendimiz bile eslere verilen degerin oneminden bahseder .Kadinlar Allahin emanetidir .Kimse siddet gorup sabretmek zorunda degil .Kadinlar cocuklarini dusunuyorsa zaten bosanmali .Hic mi gormuyorsunuz televizyonlarda ? Cocuklar ruh hastasi oluyor , gordukleri siddeti ilerde eslerine uyguluyorlar .boyle boyle de ruh hastasi, siddeti normal goren cocuklar yetisiyor.ilerde de eslerini sirf yemegin tuzu cok diye döven , öldüren erkekler oluyor .
+2 oy
(119,278 puan) tarafından
herseye evet varim ama dayak siddet oldumu sabir cekip oturmam ben bacim 
tarafından
Sürekli tekrar eden şiddet  için konuşmadım
(7,768 puan) tarafından
Şiddetin tekrarına gerek yok bir kez olmasıda boşanma sebebidir ne hakla vuracak bir kez vurdu susup oturayım demem bana bir vurana bende vururum valla söz altında kalmam dayak altında mı kalacam
(119,278 puan) tarafından
aynen  1 kere vurdumu susarsan devami her turlu gelir
+2 oy
tarafından
Eger bi evlilikte seni köle yerine , hizmetci yerine , bakici gibi ve seni yerin dibine sokmak icin her türlü seyi yapan insanlar varken bi kadın neden hep sabretmek zorunda olsun ? Ve bi kadin neden hep neyse dryip kendinden ödün versin ?
+2 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla ben babamın evinden dayak yemek için çıkmadım ne için sabır ben dayak yiyip bastirildiktan sonra o düzelmiş düzelmemis yillar sonra banane evlilik saygı sevgi üzerine kurulmadiktan sonra ben bırak dayağı hakareti bile kaldıramam eşim etmemiş etmesine de müsade etmem biz bunun için evlenmedik babamızın evinde el bebek gül bebektik ha baba evi koca evinden daha beter cehennemi olanlar var onlar da sabretmek zorunda değil kadınlar kaderim bu deyip kenara cekildikce erkek baskı kurar kadere çoğu zaman kendimiz yön veririz kusura bakmayın siz erkek egemendir düşüncesini kabul etmiş birisiniz 
+1 oy
(171 puan) tarafından
Tabiki bu kadar kolay. Şiddet ister fiziksel olsun ister psikolojik boşanma sebebidir. Aile olmak için evleniyor insanlar. Gorumcelerin saçlarını temizlemek, dayak yemek için değil. Kişi kendi değerini bilmezse bir allahin kulu ona saygı duymaz.
(7,768 puan) tarafından
+1 helal valla
+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Evet boşanmak o kdr kolay ben ezik ve aciz değilim dayak yiyeceğim yerde durmam babam bir tokat atmadı elin oğlu hangi hakla atacak ablamın eşi ablama el kaldırmaya kalktı babam kendini kapı önünde bulursun adam ol dedi rabbim herkese böyle baba nasip etsin senin düşüncelerin bana ters 
(7,768 puan) tarafından
Valla kuzum kimseye gebe değiliz yuva kurulmuyo diyip ezdirmem kendimi anam babam ben ezileyim diye büyütmedi tek koca da o değil şayet beni dövecek yok anasına babasına ezdirecek yok hakaret edecek bende düzelir diye beklicem neden bekliyim baştan adam olsun ben sabır taşımıyım çile çekmeye mi geldik bu dünyaya anasının sütüyle adam olmayan karısının sabrıyla mı adam olacak şu kadına şiddet kendini çaresiz sanan kadınlarımız yüzünden var ana baba arkada durmasada işe girilir çalışılır tek göz odada da yaşanır yeterki kimseye boyun eğmeyelim dik duralım
(9,247 puan) tarafından
Bu hayat ta gebe olduğum tek insan Annem olay bitmiştir el oğlu değilmi salla:) mantığım.bu
(7,768 puan) tarafından
Helal kız valla böyle güçlü kadınları gördükçe mutlu oluyorum
(9,247 puan) tarafından
Ben sırf bir erkeğe ezilmemek için 32 imde ewlendim.iki üniv bitirdim ewimi arabamı aldım ha baktım.yaslaniom ewlenem de çocuk olsun dedim.ha onu da ben seçilmem seçerim.dedim
tarafından
Peki hic mi olduramadigin  bisey yok
+1 oy
tarafından
Sen bu kafayla devam et görümcem kimde ben onu. Kılını temizleyim ben köle miyim anam babam bunun için mi evlendirdiler işte sizin gibiler yüzünden şiddet çoğalıyor cahil kafası 
tarafından
Bende bu yorumu yapan kişiye söylüyorum umarim Birgün  kimseye muhtaç olmazsin canım. Allah korusun ama olursan bu post gelsin aklına
(2,493 puan) tarafından
Niye muhtaç hissediyorsun peki ?
tarafından
Ben muhtaç hissetmiyorum ama esim annesinin bana muhtaç olduğunu söylüyor ben bunu kabul etmeme rağmen annesi ne kabul ediyor ne de rahat duruyor
(2,493 puan) tarafından
Peki görümcen neden ona hizmet edesin demişsin kılını topladım bilmem ne. Neden yani? O kadarına gerek var mı?
tarafından
Görümcem  yüzünden çıkmıştı kavga cok p. islik  biri ne kılını toplar ne e.debi ne terbiyesi var kanlı donunu banyoda öylece birakir ben de bilmiyorum bu sefer almiycam almayacam diyorum ama yine gidip aliyorum o yuzden dedimm
+1 oy
(2,447 puan) tarafından

Ben fiziksel şiddet dışında psikolojik şiddet durumunda da boşanmsyi doğru buluyorum. Kac günlük ömrümüz var ki bunlar için kendimizi yok sayıcaz. Evliligin temelinde saygı ve sevgi vardır. İkisinden biri yoksa o evlilik yıkılmaya mahkumdur. 

Çocuğum için bosanmiyorum lafı kesinlikle bahanedir. Şiddetin olduğu, saygının sevginin olmadığı, mutsuz bir aile ortamında yetişen çocuğun İlerde o aklındaki düşünceler, kalbindeki kırıklar ve içindeki yaralar asla onarilamaz.. 
+1 oy
(588 puan) tarafından
Şimdi şöyle düşünüyorum; benim el bebek gül bebek büyüttüğüm, kıyamadığım kızıma elin adamı vuracak ve o sabır çekip oturcak veya mutsuz olacak ve belki düzelir diye oturup beklicek.. Düşüncesi bile içimi sızlattı. 

Annem ben küçükken benim gözümün önünde dayak yedi,  hakarete uğradı.. Aç kaldı yeri geldi. Sabretti.. sonuç?? Düzelmedi bişey. Fiziki şiddet yok ama değişen bir adam da yok. Değişmez kimse.. keşke diyorum keşke boşansaydı annem. Bir kere dünyaya geliyor ve acı içinde geçiyor o sayılı zaman.. ne kadar acı...

Herkesin görüşüne saygım var ama şiddete susmayın 1 kere bile olsa.. kimse içir düzelir diye kendinizi heba etmeyin..
tarafından
Ah ah anlıyorum canım  herkesin baktığı pencere  çok farklı  bi kere daha gördüm
+1 oy
(670 puan) tarafından
Sen kendini bu hayatta nerde ne varlık ne sifat olarak görüyorsun acaba merak ettim.Herseyi sana yapılabilir ve sen sabır edersin neden ,? kırmak için söylemiyorum yanlış anlama senin düşüncene kafa yapına gercekten ulaşamadım bir insan kendini nerde görür de böyle şeyleri kabul eder.
tarafından
Söyle ki ben 2 sene once esimle  gule oynaya  seve seve Nisan yaptım  kendi duzen kendi hayatım olacak diye ama oyle olmadi kayinpederimin  vefat etti ve her şey çok değişti ayni eve geldim kaynaan görümce sorunları ve bu yüzden çok tartıştım esimle en son olanında dayak yedim ama eşimin hem annesi tekti hem de maddi durumu yoktu suan yeni yeni düzeltmeye calisiyoruz şuan  düşünüyorum ve hatta eminim ki esimle kendi hayatım olsa beni sırtında taşırdı ama şartlar oyle olmadi burda benim emek vermem mi gerek yoksa bırakıp gitmem mi ?
(670 puan) tarafından
Şöyle düşünelim sende hiç bilmedin 2 kadınla oturmak zorunda kaldı ve sorunlar yaşadın onlarla oturmayı kabul ettin sırf kıyamadin kocana anlasamadin kalkmış maddi sıkıntılar sıkıntıları var diye dayak yedin üstüne evdekilerinde yaptı ama sorsan kocan seni seviyo öyle mi
tarafından
Kocama veya  başkasına kıyamamak degil canım sonuc itibari ile  ortada bi evlilik var ve senin esinle sorunundan degil kaynana görümce sorunundan tartışma yaşıyorsun ve bunun sonucu esin seni itiyor kolunu sıkıyor  gidip boşanmak mi gerekir
(7,441 puan) tarafından
Birşey sormak istiyorum senin kocan beş yaşında çocuk mu ki annesinin bacisinin lafıyla hareket ediyor Allah akıl vermiş mantık vermiş beyin vermiş üçüncü kişilerin lafıyla sana şiddet uyguluyirsa ve sen hala üçüncü kişileri mi sucluyirsun bence gözünü aç hiç bir zaman uç ncü kişiler suçlu değildir üçüncü kişileri ailenin içine sokan suçludur yani kocan suçlu şiddet uygulayan insanın sevgisine şüphesiz yaklasman da senin insanlığın diyelim ama bununla kalmaz sana solim
0 oy
tarafından
Bende neler yasadim deidigin gibi ama iste mecbur kalan çekiyor zaten mecbur olmayan da arkasina bakmıyor
0 oy
(17,723 puan) tarafından
Dayak yiyip neden duruyo duracak kadın kimsenin itip kakacağı bi varlık değil kimse kılına bile dokunmamalı
tarafından
Boşanmanın hak oldugu durumlar var. Ben başka şeyler için söyledim tabiki kimse dayak yemek için gelmedi bu dünyaya
0 oy
tarafından
Sana katılıyorum boşanmak için verecekleri emeği yuvalarinj kurtarmak için verseydiler insan bosanmak olmazdı 
tarafından
Aynn canm
(14,030 puan) tarafından
Ben kimsenin ufak şeyler için yuvasını dağıttığını görmedim şahsen mutlaka hepsinin büyük geçerli sebepleri oluyor
tarafından
Ben gördüm ufak şeyler için ayrılan insanlari kavga edenleri
(14,030 puan) tarafından
Kime göre ufak ama kimse kimsenin evinin içini bilemez sana bana ufak olabilir o kişilere göre ağır zor bir durum olabilir dissaridan konuşmak kolay bence kimse bosanmak için evlenmez he evlenen varsa da bir zahmet bosansin karaktersizlik edip karşı da ki insan evladını da yormaya hayatından çalmaya gerek yok diye düşünüyorum
tarafından
Herkesin evliliğin de sıkıntı vardır yada yoktur
0 oy
tarafından
Arkasnda birileri olan cekmiyo olmuyonlar ckiyor
tarafından
Peki arkasindaki kişilerin yuvayı kurtarmak için çaba göstermeleri gerekmez mi
tarafından
Benim kuzenmde boşandı anası napti etti boşadı vala nieki oğlan köyde yaşamak istemiş diye  vala gstermiyolar iş kdnds bitti kafaya koydum arkadsndkiler ne dyckki boşan dyo ben kaçarak ewlendm msll arkaamda kimse yok ama gelki kocama kurban olrm rabbim kötü şeyler yasatmassn ama zor ya yuva yikanin yuvası olmaz sözü doğru bence
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Karşı taraf insan olmuyorsa yapacak bir şey yok hiç insan dayak yemek için dünyaya gelmiyor yada hicbir anne evladını evlendiğinde dayak yesin aldatilsin ezilsin yok sayılsın diye büyütmüyor 
0 oy
tarafından
Bak hep diyorum kimse yaşamadan bilemez ben şiddet yaşamadım ben de bilemem ama hep diyorum herkesin şartları benimki veya bi başkasınınki kadar iyi olmayabiliyor malesef. Yani kendine güvenen arkası sağlam olanlar en ufak şeyde boşanırım diyo ama ya ailesi arkasında olmayanlar ne yapacaklar kadın sığınma evine git diyolar gidenleri duyduk burda kalınacak gibi değil çocuğu bakıcıya bırak çalış diyolar ama başka zaman çalışmak istiyorum deyince bakıcıya bırakma güven olmaz diyolar yani bi dedikleri bi dediklerini tutmuyo ve bu dünya adil değil herşeye bi çözüm var evet ama bu çözümler herkese yok
tarafından
Ne güzel dedin  yüreğine sağlık
tarafından
Sağol canım
0 oy
(262 puan) tarafından
Canım her şeye sabr ederim ama şiddete asla şiddetin affı olmaz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 315 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Masall (0 puan) tarafından soruldu
0 oy