0 oy
1,627 göst.
Aile kategorisinde (71 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Esimle barıştık ama için hiç rahat değil adımda olan evi satmak istiyormuş arkadaşlarına söylerken duydum şimdi evi satmak istediğinde evi satmasını kabul edeyim mi bilmiyorum belkide beni mecbur etmek istiyor kumayi  kabul edeyim diye bana 

48 Cevaplar

+15 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cinsiyetin erkek den geldiğini bilmeyen o zir cahil kocana deki bir oğlan çocuk koyamadın gidip kendime yeni koca alacam oğlan doğuracam de tamam mı 
(434 puan) tarafından
Hay agzina sağlık
(3,895 puan) tarafından
Kiz bütün artilarim sana olsun :D
tarafından
Teşekkür ederim kızlar bu devirde hala bu cahillikle kalabilmek cidden büyük başarı
(3,895 puan) tarafından
Cahiliye devrinin kafasini yasiyor adam yani ben olsam hiç barismam geri donmem ama kadının 4 çocuğu varmış barışmasa 4 cocuga nasil bakacak o da var cok üzücü gercekten :(
tarafından
Allah ıslah etsin inşallah sapkinliktan başka bir şey değil
-Reklam-
+3 oy
(71 puan) tarafından
Kızlar ben kumayi kabul etmedim evi satıp beni mecbur etmeye çalışacak dedim asla kabul etmem olacağımı bilsem kabul etmem esim bana aklımda öyle birşey yok diyor şimdi barıştık ama duyuyorumki esim adımda olan evi satmak istiyormuş eğer satacak derse satayimmi
(813 puan) tarafından
Satma tabiki canım o evi satmak için senle barıştı belli ki senin ve kızlarının bu durumda tek güvenceniz o ev anladığım kadarıyla asla satma. Evi satıp seni kapının önüne koyar yeni karısıylada gül gibi yaşar o adam. Cahil pislik
(1,108 puan) tarafından
Yeminle ben de aynını düşündüm Kübra erkekler kendilerini çok zeki saniyorlar galiba
(848 puan) tarafından
Sakın satma evini Elinde avcunda bisey kalmayinca seni mecbur bırakır akıllı ol biraz diş göster
(1,730 puan) tarafından
Aklın varsa satmazsin bacım o seni yemeye çalışıyor
+2 oy
tarafından
Ne kumasi ya sen hala o adamla barıştık mi diyosun allahım nasıl bi hale geldik ne mide var sizde ya
+2 oy
(2,735 puan) tarafından
Sinsice planları olabilir bence kesinlikle kabul etme ablanı aramıştı degil mi yani seni geç kızlarına kıyıp böyle bir dusunceye giren adam herşey yapabilir kabul etme satmasını derim tartışma dan
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Nasıl yani anlamadım 
(8,889 puan) tarafından
Hahahahha yemnle hic gulesim yoktu tepkine bayılfm :D
tarafından
Daha neler yarabbi daha neler
(141 puan) tarafından
Ama çok saçma tabiki böyle boşey kabul edilemezde esinin zihniyetini anlamadim getirecegi kişiden alninda erkek dogurackmi yaziyor
tarafından
Ya zaten  erkek doguramazki erkek belirliyor cinsiyeti. Gerci kocanda bunu bilcek zeka nerde olsa kuma getircem demez
(8,082 puan) tarafından
Ne diyim şaştım kaldım ya
0 oy
tarafından
Ne kınası canım 
(608 puan) tarafından
Üstüne kuma getirecekmiş
(71 puan) tarafından
Kızlar gerçekten mecbur kaldım barışmaya ama kınayı asla kabul etmem
tarafından
Ya işine bak sen ya boşver o şahısı barışma defolup gitsin yerin 7 kat dibine. Boşan sana da kızlarına da nafaka versin aklı başına gelsin. Ebesine iyi Bi kaysın
(207 puan) tarafından
Tabi canım bizim urfalı erkeklerde çok nafaka verirler ya
tarafından
Vermezlerse devlet hapishaneye tıkıyor oraya çok çok tıkarlar
0 oy
tarafından
Anlamadimmmm
0 oy
(2,432 puan) tarafından
Eşin ablana ben evlencem evden gitsin dedi ve sen geri mi barıştın? Mantıklı bi sebebin var mı?
(2,432 puan) tarafından
Kabul etmesen getirmicek mi sence kuma?
(71 puan) tarafından
Getirse en azından malını elinden alabilirim şimdi bu tartışmayla boşanmaya gitsem haksız olurum kanıt isteniyor canım benim
(2,432 puan) tarafından
Evini sakın satmaya ikna etme. O parayla sana kuma getirceği çok açık. Bizim bi komşu sırf çocuğu olmuyor diye başka kadınla beraber olmak için evini sattı. Sonra karısı hamile kaldı adam da kadin da pişmanlığıyla kaldı. Sakın evi satmasına müsade etme.
(9,247 puan) tarafından
Kuzu bu adam nereli kuma.falan abow
(2,432 puan) tarafından
Ben bilmiyorum tam canım nereli olduğunu
0 oy
(608 puan) tarafından
Ev seninse niye satıyorsun ki valla sonra ortada kalırsın, postlarına baktım da hiç güvenilir biri değil, 
0 oy
(160 puan) tarafından
Eger ev senin adinaysa sakin sattirma o ev senin ve k8zlarinin gelecegi
0 oy
tarafından
Saçmalama cnm kumayi kabulmu ettin 
(3,176 puan) tarafından
Allah islah etsin boylelerini baska ne denir ki
tarafından
Amin cnm amin kızlarından da utanmıyor
(262 puan) tarafından
Canım böyleler utanma ne bilmiyorlar
(3,176 puan) tarafından
Iki oglum bir kizim var 4 ye hamileyim cinsiyeti ogrenip kiz denildiginde esim hastaneden eve kadar seker dagitip geldi cok sukur veren rabbime diye
(262 puan) tarafından
Öyle yapmaları gerek ilk gebeliğim cinsiyyeti kız eşim sevincinden havalara uçtu
Kız çoçukları babaya daha düşkün oluyorlar
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canım ev falan  verme. Ben daha önceki postunda da demiştim sana istediğini almak için seninle iyi geçinecek diye bak dediğim çıktı. Hicbir şey kabul etme. Kurban olsun o kızlara 
(71 puan) tarafından
Aynen kabul etmiycem zaten
0 oy
(262 puan) tarafından
Anlamadım canım
0 oy
(71 puan) tarafından
Kızlar belki kızıyorsunuz ama bizim burda boşanmak o kadar kolay olmuyor kavga gürültü kıyamet kopuyor benim psikolojim henüz buna hazır değil 
tarafından
Psikolojin bir kumayi kabul etmene hazır yani öyle mi eşim benim üstüme kuma getirecek bende susacağım öyle mi yemim ederim varya ortalığı ayağa kaldırırım ceker giderim öyle bi adamla isim olmaz
(71 puan) tarafından
Canım kumayi  kabul etmem asla öleceğimi bilsem yine kabul etmem sadece şuanda sizler dönüyor gerçekleşirse tabiki isterse kiyamet komşunundum olmaz bu şekil boşanırsam ben haksız olurum
(148 puan) tarafından
Sen nerelisin ki canım sizin oralarda yokmuş her yerde hakkı yenen kadının boşanma hakkı vardır . Yetiştirdiğin kız çocuklarına kötü örnek oluyorsun . İleride senin gibi ezik bir anne olmalarını ister misin . Dimdik ayakta durmak zorundasın erkek evlat mı istiyor kapı orda git diyeceksin . Senin ektiğin tohum bu senin elinde mi sanki kız erkek olsun o ne verirse o olur . Barışman çok saçma bir de ev satsam mı diye sorman gelin beni linçleyin kalbimi kırın diye açtığın bir post bu sadece
0 oy
tarafından
Kina yazmisin kiz kuma galiba anladigim kadar ile sen neden kuma kabul ediyorsun onu anlamadım
(71 puan) tarafından
Etmiyorum esim öyle birşey yok diyor sen üstüme çok gelince bende öyle söyledim diyor
tarafından
Valla karisik bir durum hem kiz var oglan olsun diye kuma getirecekse eger Allah boyle dusunenlere evlat yuzu göstermesin duamdir
(71 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(402 puan) tarafından
Yarabbi yıl 2021 olmuş millet uzayda koloni kurma derdinde ben bu coğrafyada duyduklarıma inanamıyorum.bir kere o eşinize söyleyin cinsiyeti kadın değil erkek belirler.siz zaten her şeyi kabul etmişsiniz o yüzden söyleyebilecek bişey yok.surda milletin bir şeyler söylemesiyle fikirler hayatlar keşke değişebilse...
(71 puan) tarafından
Ya kabul etmemdim
0 oy
tarafından
Hayır sakın evi verme. O bir planlar icinde canım kuma getirmek istiyordu erkek cocuk icin dimi ? O evi senin elinden almak istiyor o evi verirsen boşanir ve o evin parasini sana vermez o kadınla yer oyle bir hata asla yapma çok pişman olursun 4 çocugun var haklarını yedirme.
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kız  sen kabul mü etcen kız verme evi sakin alır kariyi atar seni delimisin
0 oy
(146 puan) tarafından
Yorumlara verdigin mecbur kaldım cevabından sonra yazmadan edemedim kimse hic biseye mecbur degil kusura bak yada bakma ustune kumayi kabul etmissin gelmissin kina yaptirmam diyorsun onuda yaptir kinasinida sen yak istersen böyle siz yaptikca kadınlar daha fazla ezilmeye mahkum kalıyor ne kadınlar taniyorum kucucuk cocuklarina bakip calisip onları büyüten mecburmuş.
(1,142 puan) tarafından
Kadının kumayı kabul ettim diye tek bie cümlesi yok . Kına diye de yanlış yzmış kumayı kabule tmem diyor kadın kına mına yok zaten ortada vallahi bazılarınız herşeyi yanlış anlıyor
(146 puan) tarafından
Yukardaki yorumlari ve cevaplari okursanız daha iyi olur bazilari yanlis anlıyor demeden önce kendisi icin kiziyorum cunku hicbir kadin bunu kabul edip oturmamali kusura bakma esim evlenmek istiyor ne demek ?nikahmi tazeleyecekler insallah ben yanlis anlamis olurum ve bir kadin boyle bir durumun icine dusurmus olmaz kendini.
(1,142 puan) tarafından
Ya öyle veya böyle durum bu ama kadın kabul ettm demiyor istemiyor . Kına gecesi gibi bir mevzu yok bunu anlatmaya çalışıyorum
(1,142 puan) tarafından
Kızlar ben kumayi kabul etmedim evi satıp beni mecbur etmeye çalışacak dedim asla kabul etmem olacağımı bilsem kabul etmem esim bana aklımda öyle birşey yok diyor şimdi barıştık ama duyuyorumki esim adımda olan evi satmak istiyormuş eğer satacak derse satayimmi BU KADININ YAZDIGI YORUM ölecegimi bilsem kabul etmem diyor.
(146 puan) tarafından
Tamam sen haklısın mutlu ol
0 oy
(207 puan) tarafından

Sakın sattırma bacım erkek çocuk için seni boşamak isteyen insandan herşey beklenilir. İsimden anladığım kadarıyla urfalısın, bende urfalıyım :)

Bide kız çocukları erkeklerden daha hayırlı olur genelde, allah erkek vermiyorsa vardır bildiği. Sende sıkma canını her kadının harcı değildir 4 kız annesi olmak, allahın sevdiği kuluymuşsun demekki sana dört tane melek vermiş, allah bağışladın

(71 puan) tarafından
Evet canim urfaliyim âmin cumlemizikni insallah

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 655 göst.
0 oy
3 cevap 148 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Demir2020 (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 407 göst.
9 Ekim 2023 Aile kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu
0 oy