0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (925 puan) tarafından

Kızlar bu garniturden yemek olurmu iftara bunu yapmayı düşünüyorum.nasil yapılır bilmiyorum ilk kez yapicam tarif verirmisiniz

image

19 Cevaplar

0 oy
(1,475 puan) tarafından
Rus salatası veya bununla pirinç pilavı yapabilirsin
(1,584 puan) tarafından
Princ pilavı güzel olur mu bendede var da annemler gelince yapmayı düşünüyorum tadı güzel olur mu acaba
(1,475 puan) tarafından
Ben çok beğeniyorum canım, garnitür yumuşak olduğu için pilav az suyunu çekince eklersin en başta ekleme tamamen çekmesini de bekleme yüzünde az su kaldığı zaman garnitürü üzerine gezdir suyunu çektikten sonra da karıştırsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben pilav yaparım garniturle gelde bezelye yaparım tavuğa katarım yakışıyor onlara 
0 oy
tarafından
Süzgece dok suyunu ben pataes yemeği veya fırın yemeklerine karıştırıyorum güzel oluyor
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Olur tabiki neden olmasın soğan domates patlican falanda ekleyebilirsin türlü gibi olur
0 oy
tarafından
Olur kız garnitürlü pilav çok güzel oluyo yada patates yemeğine kat ben öyle ypyom
(925 puan) tarafından
Patates yemeği nasıl tarif verirmisin
tarafından
Sulu Patates Tarifi'nin Malzemeleri
2 adet orta boy patates
1 adet soğan
250 gr kıyma
1 kavanoz karışık garnitür
1 yemek kaşığı salça
Tuz ,pulbiber
Sulu Patates Tarifi'nin Yapılışı
Patatesleri küp küp doğruyoruz.
Derin tencerede küçük küçük doğradığımız soğanı kıymayı kızarana kadar çeviriyoruz.
Salçayı ekliyoruz.
Ardından küp patateslerimizi de ekleyip tuz baharatlar ve suyumuzu ekliyoruz.
Kaynamaya bırakıyoruz.
Patateslerin yumuşamasını kontrol ediyoruz.
Patatesler yumuşadıktan sonra garnitürümüzü de ekleyip 10 dk daha kaynatıp ,ardından ocağı kapatıyoruz ve hazır afiyet olsun
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Bezelyeli dimi canım bezelye yemeği yap 
0 oy
tarafından
Olur valla bugün bende bunu yapacaktım aynı konserve var vazgeçtim ama şöyle yap soğanı yemeklik doğrayıp kavur yağda sonra salçayı kavur üzerine yıkayıp süzüp bunu dök biraz daha kavur biraz da üstüne pul biber tuz at suyunu dök pişene kadar bekle ama suyunu çok dökme üstünü 2-3 parmak geçsin yarın bende yapacam kıyma falan da koyabilirsin yada kuşbaşı 
0 oy
tarafından
Ben sulu patates yemegine bunu koyuyorum cok guzel oluyo
(925 puan) tarafından
Tarif verirmisin
tarafından
Hayatim evde ne varsa sivi yag sogan salca kavuruyorum patatesleri kup kup dograyip ekliyorum ustune de su ekliyorum patatesler yumusayinca bu garniturun suyunu suzup ekliyorum ama patatesler pismis olsun garniturle beraber 5 dk filan daha kısık ateste kaynatiyorum tuz baharat ekleyip kapatiyorum altini ohhh misss tavuk gogsu varsa bide onu da eklersin olmasa da olur zaten yanina da pilav enfes :D
0 oy
tarafından
Pilav yapabilirsin, kumpir, salata veya orman kebabı 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Bu hazır ya canım baya yumuşak yemek güzel olmaz belki salatasını yapabilirsin Rus salatası falan yada kiyman varsa köfte yapıp onları çanak gibi yapıp içlerine doldur.pilav yapabilirsin  firinda tavuk olursa yanında garnitürlü olur
0 oy
(4,858 puan) tarafından
Rus salatası yapabilirsin pilava koyabilirsin yada etin varsa etli yemek yapabilirsin garniturle
0 oy
tarafından
olur canim biraz kiymayi kavur dok borcama uzerine de garnitur. salcali su ekle uzerine gelecek sekilde pisir gayet guzel oluyor
0 oy
tarafından
Köftenin içine  sarıp . Fırına atabilirsin canım güzel oluyor 
0 oy
tarafından
Ben yemek yapiyorm canm gayette gzl oluyo neden olmasn. Icjnr 1 adet sogan dogra kavur salca koy kavur azicikta su koy miss gbi yemek
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Varsa evde içine küp küp tavuk beya kuş başı et kat salçalı suda yemek gibi pişir yaninada pilav cacık ohh miisss
0 oy
tarafından
Rus salatası yapabilirsin bence
0 oy
tarafından
Bu garnitürden ben krep sarma yaparım. Önce kreplerimi pişiririm sonra garnitürü içine katarım içine de biraz tavuk göğsü pişirip katarım sonra sarma gibi sararım. Hepsini borcama veya tepsiye yerleştirip beşamel sos yaparım kreplerin üstüne dökerim. Beşamel sosun üstüne de kaşar peyniri rendelerim ve fırına veririm kaşarlar eriyip kızarana kadar pişiririm ve fırından çıkarıp nohutlu pilavla servis yaparım
0 oy
(337 puan) tarafından
Türlü yapabilirsin makarna salatisida çok güzel oluyor canım 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Evde göğüs varsa onunla yapabilirsin 

Tavuk etini haşla sonra yağ salça baharat hafif suyunu çekince garnitüru at içine oldu bitti

İlgili bir soru bulunamadı

383,444 soru

11,475,233 cevap

35,081 kullanıcı

...