0 oy
804 göst.
Aile kategorisinde (1,272 puan) tarafından
Benim annem bi tane cumhuriyet altını banyo seti 12 takım elbise iç giyimleriyle beraber 4 çift ayakkabı bi tane tek kişilik bi tanede bebek yorganı bitane battaniye pusetini iki tane örgü patik iki tane örgü hırka ve ben her gidişimde o geldiğinde sürekli elbise alır. Kaynanamda 800 liraya beşiğini bitane çeyrek altın bitane battaniye bi tane yorgan üç tane hırka bi paket bez iki paket aptamil mama 2 takım elbise bide bana bi takım elbise bitanede çanta sizinkiler ne aldı 

27 Cevaplar

+3 oy
(8,081 puan) tarafından
Üşenmeden tek tek yazmışsın helal olsun
(1,272 puan) tarafından
Aynen :)
(2,039 puan) tarafından
++ Ben okurken yoruldum :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her iki tarafa da hayırlı olsun ne diyelim 
(1,272 puan) tarafından
Saol canım
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben daha dogurmadim.ama bebek için ne gerekiyorsa annem alıyor. Adettir bizde kaynanada bilezik takar geline bebegede altın.
(9,247 puan) tarafından
Bilmem ki ben giresunliyum eşim trabzonlu hatta şöyle diyeyim benim amca dayida çeyrek falan takarlar. Benden öncekilere öle oldu.  Şimdiden ben bilezik modelini attım bile.
(9 puan) tarafından
Bitlis'in neresi
(1,272 puan) tarafından
Merkez canım yoksa sende bitlisli misin
tarafından
Gule gule kullan cnm
(9 puan) tarafından
Ben ilçesindenim
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Doğum yaptığımda eşimle boşanma aşamasındaydım..oğlumun a dan z ye aklına gelebilecek her şeyini annem babam ve abim yaptı.. Hamileylen kontrollerim ilaç masraflarım da dahil.. 
(1,690 puan) tarafından
Yok ya önemli değil canım.. Oğlum 20 günlükken boşandım zaten :)
(1,272 puan) tarafından
Ohhh iyi yapmışsın adam olsa bu saate kadar çocuğunu bi kere merak edip sorardı şimdi kiminle yaşıyorsun çalışıyor musun hayatın nasıl neler yapıyorsun yanlış anlama anlatmak istersen anlatırsın tabi
(1,690 puan) tarafından
Aynen öyle gerçi arayıp sormaması benim işime geliyor :) ailemle yaşıyorum canım çalışmıyorum.. Oğlumu büyütüyorum.. Butik pastacı olmaya çalışıyorum eğitim falan alıyorum öyle geçiyor günlerim :) yok canım yanlış anlaşılacak bir şey yok rahat ol :)
(1,272 puan) tarafından
Ay evet haberlerdeki o eski koca manyaklarini görünce seninki allahtan ki hiç sormuyor oglun biraz büyüsün kendin çalış ayaklarının üstünde dur oglunla mutlu mutlu yasa öyle kocaların olmasindansa hiç olmasınlar daha iyi huzursuz ailede çocuklar daha çok zarar görüyor emin ol
(1,690 puan) tarafından
Evet canım.. Niyetim öyle bakalım inşallah olur hayal ettiklerim bakalım
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Eline sağlık annenin:) 

20 parca kızıma kıyafet almış bez falan 800 liralık örgü yaptırmış ondan da haberim yoktu 2 tane çeyrek taktı 
(1,272 puan) tarafından
Saol canım sizde sağlıklı iyi günlerde kullanın
0 oy
(379 puan) tarafından

Ayyy okurken yoruldum :ermm:

(1,272 puan) tarafından
:) bari sende yazaydın gıı
(379 puan) tarafından
Benim eşim tarafı çeyrek taktı kendı annemler bişey yapamadı bi yastık almıştı annem :)))
(1,272 puan) tarafından
:) annenin bitane yastığına çok guldum elimde olmadan kahkaha attım
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Masallah cnm 

Annem bisey alamadi durumu yoktu

Kaynabam zaten akli bi karis havada bi corabini gormedim esimin tarafi para verdi hastane maaraflari falan battaniye falan aldilar
(1,272 puan) tarafından
Iyimis canım genede allah razı olsun azda olsa yapmislar
0 oy
tarafından
Beşik aldı .20 çift çorap isimli künye ve bin lira doğum için para verdi.Hastane çıkışı aldı beş takım, bebek bezini saymıyorum bile.
(1,272 puan) tarafından
Ne güzel allah başından eksik etmesin
0 oy
(451 puan) tarafından
Okurken yoruldummm.. :))))
(1,272 puan) tarafından
Hahh kiskancccc:)) senin annen sana almadı diye kiskanma
(451 puan) tarafından
Biz gurbetteyiz annem oglumu bile gormedi daha bi altin yolladi 2 3 takimda kiyafet oglum 8 aylik oldu allah nasip ederse bu yaz gorucek
(1,272 puan) tarafından
Ne güzel allah razı olsun kendisinden sağlıklı günlerde kullanın canım
(451 puan) tarafından
Amin saol cano ;)
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Annem babam her eksiğini aldı hâlâ da alıyorlar ne olursa olsun abim künye taktı annem lerde çeyrek altın taktı.   Annem bissürü yelek tulum ördü. eşimin tarafı kesemiz bir kaynım  sadece beşik aldı  eltilerim bi kaç  takım elbise aldı kaynanam köyde daha görmedi torununu görsede bişey alırmı bilmiyorum 
(1,272 puan) tarafından
Inşallah torunana bi tane altın hazırlamıştır
(3,282 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum ama bakalım görücez: )
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Maşallah canım benim annem kıyafetlerini aldı bir sürü örgü yaptı iki tane battaniye bir yorgan nevresimini alt açması bornoz takımı deterjanlarina kadar aldı işte :)) kayinvalidemlerde beşiğini bide bir kaç takım kıyafet aldılar 
(1,272 puan) tarafından
Annen daha çok yapmış ama olsun kaynananda gene iyi burda hala torununu görmeyen kaynanalar duyuyorum
(4,700 puan) tarafından
Bizde ilk bebeğin esyalarini kızın tarafı yapar ondan
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Benim annem bebeğime bilezik taktı kızımın ne kadar işlenecek olan orgulerinin hepsi annemin elinden geçti tabi bende ip aldığım oldu kızımın beşiğinin içine serilen döşek olsun sürpriz yastığı olsun her şeyi annem yaptı kaynanam 1 tane çeyrek 3 yelek 1 takım elbise almıştı bir de bana komposta getirdi 
(1,272 puan) tarafından
Kompostoya çok güldüm zahmet etmiş :))
(1,320 puan) tarafından
Ahahahah komposto için kaynanaya teşekkürler zahmet olmuş djjffj
(1,730 puan) tarafından
Anacum yazmasam ayıp olur :))))
0 oy
tarafından
Aferin yani ne diyelim tek tek saymışsın illa birilerinin birley alması mu lazım 
(1,272 puan) tarafından
Sana cevap verme zahmetinde bulunmicammmmmmmm
tarafından
Hsgshahajaj cevap verdin ama
0 oy
(893 puan) tarafından
Bebeğim iki buçuk aylıkken babam vefat etti memlekete gittim 24 saatlik yoldan annem o zaman ben yanına gelemem al bebeğine bir çeyrek dedi.sonra duydum ki abim annem bana çeyrek vermiş diye anneme kızmış vay efendim niye verdin bana verseydin diye.onun dışında bebeğime bir çöp dahi almadılar abilerim
(1,272 puan) tarafından
Hımmm yazık annene bitane çeyrek altın hesabı gören abinin eline kaldı desene
(893 puan) tarafından
Aynen canım
(1,272 puan) tarafından
Sen hep annenin yanında ol ama onlar cok degerli
0 oy
tarafından
Annem dogum.yaptigimda ogluma 5 6 takim kiyafet tulum zıbın patik yelek  nevresim takımı  pike takımı ayrica 16 gram bilezik ve 5 gram küpe taktilar

2 sene oldu daha varsada aklima gelmiyor

Kaynanamda ceyrek takti
(1,272 puan) tarafından
Annen daha çok yapmış allah ikisindende razı olsun  sağlıklı günlerde kullanımı canim
tarafından
Amin canim.hepimiz insallah
0 oy
(10,339 puan) tarafından
Birçok kıyafet 2 nevresim takımı altın. Her gidişimizde yine kıyafetler doğumgünü oldu bebek Elbise vs kargoladı.eşimin tarafı da kayınvalidem 2 kez altın taktı bir hastane bir de eve gelince. Görümcem künye yaptırdı diğer görümcem altın ve 4 tane takım hepsi sağolsun 
(1,272 puan) tarafından
Masllah baya yapmışlar sağlıklı günlerde kullanın canım
0 oy
tarafından
Aklıma gelebilecek ne eksik varsa anamla babam yaptı şimdi tek tek şey bitmez "D
(1,272 puan) tarafından
Ne güzel saolsun sağlıklı günlerde kullanın canım
tarafından
Amin inşallah canım benim allah razı olsun
0 oy
(72 puan) tarafından
Annem gil cok seyimi aldin 3000 tl dondurucuma varana  kadar aldi el opme hediyesi dye hamileyim şimdide  bebegim icin capaliyor  ama kaynanamgilde tik yok hic bisi takmadilar almadilar bile dogsunda oyle alirsz kiyafet dye hic almasınlar  daha iyi. 1tl bile takmazlar ceyregi bilezigi bırak ne bana ne bebegime ama Allah sorsun onlardan
(1,272 puan) tarafından
Annenden allah razı olsun bazen böyle kaynanaları duyunca hayırlıdır oğlan evlatlık mi demek istiyorum
0 oy
tarafından
Vallahi bizde daha bir şey yok malum daha 4 aylık sjsjsjsjsj dogurunca göreceğim artık kim ne alacak ne yapacak. Annem ve ablam uyku arkadaşı örüyorlar şuan kayınvalidem beyaz battaniye aldı , eşimin küçüklük kıyafetleri var hiç giyemedigi onları istemiştim bir de onları getirdi. Manevi kardeşim bebisimin dayısı da beşiğini aldı iki önce geldi beşik kurduk öyle bakisiyoruz :)) ben gördükçe bir şeyler alıyorum işte. Ama öyle çok bir şey almadım evim küçük biraz üst üste olmasını da istemiyorum. 
(1,272 puan) tarafından
Inşallah alırlar canım  ya böyle söyleyince millet yanlış anlıyo doğuruyorsun sen bak gibisinden konuşuyorlar ama evet benim bebeğim ölene kadar tabiki maddi manevi ben arkasında duracam ama derler çam sakızı çoban armağanı diye küçükte olsa bi patik bile örüp elime verseler ben gene çok mutlu olurum hediye ye değil bana ve bebeğime verdikleri değere mutlu olurum ben
tarafından
Aynı ben. Bende alınıp satılandan çok demek ki değer veriyorlar düşüncesini seviyorum.
0 oy
(516 puan) tarafından
Viy masallah,annem bi hastane cikisi,bi oenye battaniye aldi,kaynanam yurtdışında hic bi sey göndermedi, altin maltin hak getire 
(1,272 puan) tarafından
Annen gene azda olsa yapmış o zalım kayananaya ne demeli
(516 puan) tarafından
Ayni anda eltimde dogum yapti ,eltim onlarla yaşıyor, maddi durumları cokta iyi değil, bi sey diyemem o yüzden

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 189 göst.
0 oy
6 cevap 395 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 333 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 786 göst.
20 Ekim 2020 Aile kategorisinde BeyzaKara (53 puan) tarafından soruldu