0 oy
1,282 göst.
Diğer kategorisinde (723 puan) tarafından

Kızlar havalar geuzellesen mi nedir ben açık halimi çok ozl3dim ya çok açık giyinen biri degilim salaş tsort pantolon falan olecgiyinmeyi özledim ya.normal de kapalıyım bi buçuk yıl oldu kapanalı ama çok acınasim geliyo şu siralar ya napcam bana bi akıl verin ya lütfen linclemeyin.kilo da aldım acilsam kıyafetlerde yakışmaz ki :(((

19 Cevaplar

+4 oy
(1,108 puan) tarafından
Kilo aldım açık kıyafetler de yakışmaz demene şaşırdım doğrusu sen neden kapandin Allah'ın emrini yerine getirmek için değil mi ayrıca kapanmak tarz değil farzdır bende kapalı bir kadınım ama evimin icinde pantolon da giyiyorum kısa şort da mini etekte nefsini bu şekilde körleye bilirsin 
tarafından
Aynen öyle valla
(1,108 puan) tarafından
Kesinlikle canım
-Reklam-
+1 oy
(60 puan) tarafından
Neden linclesinler  insanlık hali bu m demek ki doğru yoldasın ki şeytan seni zorluyor yolundan etmek icjn uğraşıyor ben de yillardir örtülüyum ama bazen özlüyorum bu doğamızda var ama hamdolsun diyorum karşılığını alacağım diyorum ve rahatlamaya çalışyorum.  Ne için kapandiginizi hatırlamaya çalışın.  Tabi kendi isteginzile kapanmadiysaniz orasını bilemem. Allah yardımcınız olsun 
+1 oy
tarafından
Acil gülüm o zaman 
0 oy
tarafından
Neden kapandığını hatırla. 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Böyle düşünüyorsan kapanma boşuna zaten bir.sevabı kalmıyor 
(60 puan) tarafından
Neden öyle diyorsunuz yaptığınız günah .
(1,343 puan) tarafından
Çünkü sevap olduğu için kapalı kalmış olmuyor isteksizce yapmış oluyor ve acılsam bile kıyafetler olmaz diyor olsa kıyafetler sanki açılacak gibi düşün ki namaz kılıyorsun ama söylene söylene isteksiz kılıyorsun nerede kaldı bunun sevabı bu da öyle işte isteksiz yapılan birşey ne kadar sevap olur allah bilir orasını
(60 puan) tarafından
Biz yinede o kadar net konuşamayız belki zamanla daha çok içine sinecek ve asla böyle düşünmeyecek her şey birden olmuyor ne yazık ki .
0 oy
(450 puan) tarafından
Şöyle düşün illaki şeytan vesvese veriyo sana ama sen şeytana mağlup olursan seni mat edip rabbime bir kulunu daha mat ettim diye onlvunecek hiç kimse bunu istemez dimi boyie düşünürsen inşallah içindeki vesvese kaybolacaktır 
0 oy
tarafından
Bendeeeeeeeeeeee
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Şeytandan vesvese. Ibadetlerini gözden geçir canım ve bir link atacağım o videoyu izlemeni öneririm 

0 oy
(3,198 puan) tarafından
Tesettür ile ilgili hocalardan sohbet videoları izle canım gönlüne ferahlık gelicektir insaAllah 
0 oy
(673 puan) tarafından

Kendi isteginle degil baski ile kapandiysan çok normal, ya da hep acik oldunsa hayatinda. Ben acikken bile kapalidan daha kapaliyimdir misal. Belki acik olmayi heves ediyorsun, belki ettafindan özendin. Belki güzel görme alginla alakalidir. 

Ben kapali olmak istemeyen biriyim. Renk renk yaratmis rabbim, ama biz ayni renge boyamaya kalkiyoruz. 
Seytanmis nefismis falan hikaye. Icinden ne geliyor ise ol. 
Nasil mutlu isen.  Sen nasil kendin oluyorsan o ol 
(723 puan) tarafından
Çok haklısın aslinda. Mantıklı olan da o .ben şükür zorla kapanmadim kendim çok istedim.allah için kapandım.zamani geldi diye dsndum kapanmam gerek diye dsndum ama kapaninca çok iyi bi muslumanz anlamina gelmiyor ki o yüzden açılmak istiyorm sanki şuan adâm akıllı gorevlermzi yerimize m igetiriyorz ki.yanlış anlamassan merak ettim sadece allah'a inaniyor musun kuzum
tarafından
Adamakıllı görevlerini yerine getiremiyorum o yüzden açılmak istiyorum demek yerine görevlerini adamakilli yerine getirmeye çalışabilirsin Allah'tan bunun için yardım isteyebilirsin. Hepten salmak yerine
(673 puan) tarafından
Inaniyorum.
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Ben kapanıp açılan biriyim. Sonrasında tekrar pişman olup kapandım.

Kimseyi yargılamak değil niyetim ama sonuçta hepimizin iradesi ve nefsi var.

Açılıp kapanan biri olarak diyeceğim şu :

-kapalıyken insan kendine bazı şeyleri yakıştıramıyor misal oturup kalkmak ayak ayak üstüne atmak veya yoksa sakız çiğnemek. Biriyle göz göze gelmemeye çalışmakkonuşma üslubu falan herşeyi etkiliyor.( ben zaten öyle biri değilim demeyin gerçekten bunları ve daha nicesini çok etkiliyor)

-kapalıyken o buna uymuş mu o buna güzel gider mi diye kıyafet seçmektense kapalıyken uzun giyinip siyah ferace olur başka tunikler olur vs dikkat çekmemeye özen gösteriyorsun. Bu da hem zihnen hem bedenen bir özgüven getiriyor.

-Açıkken acaba bu bana dar mı oldu kalçam çıktı mı saçım düzgün mü makyajım aktı mı üstümdeki dekolteli mi bu insanlar bana niye bakıyor psikolojisine giriyorsun bir süre ve bu düşünce baskısı insanı çok yıpratıyor.

-gel gelelim asıl mevzuya.. Kapalı veya açık ne olursan ol vicdanlı merhametli ol. Ve OKU. bize ilk namaz sorulacak. İnsanın imanı saçında değildir.

Kapalılık ağır sorumluluk gerektiriyor. Yapamıyorsan o gücü şuan için bulamıyorsan kendini zorlama. Hazır hissettiğinde emin ol herşeyi isteyerek bir daha da pişman olmayarak yapacaksın..
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Ben çok açık giyinen biriydim bazen bende özlüyorum bide saçlarımın dipleri çok acıyor yara oluyor daha Öncede kapandım ama saç diplerime dayanamadım açıldım doktor kapalı saçların ondan demişti ama şimdi 2 buçuk senedir kapalıyım çok şükür
0 oy
(160 puan) tarafından
İçimdekileri yazmissin resmen 
(723 puan) tarafından
Kuzum cidden her ortulinun basına geliyogaliba bu ya .insan açılmak istiyo çok şükür acıkmadım ama saclarimi ozluyom
0 oy
(2,372 puan) tarafından

Ay kendimi gördüm sankim :D bende ayni valla. Geçen sene mart ayında kapandım. Bende açılmayı istiyorum 

(723 puan) tarafından
Sorma kuzum ya küpe takmayı tsort giymeyi çok ozleidm
0 oy
tarafından
Sevabida gunahida senin cnm
0 oy
(895 puan) tarafından
Canim su aralar dedigin mubarek aylar.asil simdi yaptikca yapasin gelmesi lazim.Allah sana boyle bisey nasip etmis kiymetini bil.acilip kapanipta oyuncaga cevirmeyin tesetturu.kilo aldim yakismaz diye kapanmanda ayri.bol bol dua et.
0 oy
tarafından
Vala bende de senin gibiyim ama hani özledim diye değilde işte kilo aldım tunikleri falan giyince çok kötü duruyir ve gerçekten basenlerim var o yüzden kıyafetler hiç olmuyor bana benim sıkıntıda bu bulunduğum yerde de hiç kıyafet alınacak bir yer değil hep açıklar için var yani sukadarini soylim bazen bir şey giyerim eşim der bu ne bunu mu giyecen ya arkadan dar ya kısa ya çok uzun ve vala iki ya da taş çatlasın 3 tane tek var giydiğim alabilirim ama burda yok nettende basenlerim var diye sipariş edemiyorum bana olmaz çünkü mağazada bile olur dediğim olmuyor:(
0 oy
(4 puan) tarafından
Açıldın mı acaba merak ettim beni de ara ara açılma hisleri bastırıyor ‍♀

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,926 göst.
15 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Prensss annesiii (107 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 512 göst.
17 Nisan 2020 Aile kategorisinde yareeenn (47 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 2,452 göst.
+1 oy
29 cevap 2,009 göst.
20 Ocak 2022 Moda kategorisinde aysenurcan1906 (38 puan) tarafından soruldu

378,411 soru

11,326,689 cevap

34,780 kullanıcı

...