+1 oy
2,451 göst.
Aile kategorisinde (38 puan) tarafından
Kafam çok karışık ne yapacagımı bilmiyorum. 2 aydır düşünüyorum zaten ama açıldıktan sonra pişman olursam diye çekiniyorum. Benim gibi bu durumlarda olan veya yaşayan var mı? 

28 Cevaplar

+11 oy
(14,428 puan) tarafından
16 yaşı dan beri tesettürlüyüm başı açık dışarı  çıkmak,çıplak çıkmakla aynı ( benim için) 

Açılma derim ne güzel kapanmışsın
(2,572 puan) tarafından
Artiladim seni mihri aplaaa bende öyleyim.14 yaşında kapandım şu an 21 e gircem.Odamdan bile başı açık çıksam kendimi suçlu hissediyorum
(14,428 puan) tarafından
Ahah fıstığımm ♥️
tarafından
+ Bende 14 yasımda kapandım asla açılmayı düşünmedim. Kendi isteğimle kapandim birak başımı acmayi dar bile giyinmem dışarda. Butun kiyafeetlerim uzun bilegime kadar
tarafından
Damgayı vurmuş adam.vurmus ❤❤❤❤❤ üstüne imza tanımam
tarafından
Artimi kaptin cok dogru
-Reklam-
+3 oy
(736 puan) tarafından
Bu soruyu buraya sorarak cok yanlış yapmışsın dunyanin en iyi Müslümanlari bu postun altina toplanmış. Fikrimi vermek gerekirse bende kapalıyım ama açılanlari yargılamiyorum sadece kapanip açılıp sonra tekrar kapanip sonra tekrar acilanlari yargılıyorum bir tanesinde karar ver ve o kararından bidaha dönme bence
(1,777 puan) tarafından
++++++++++
+1 oy
(2,493 puan) tarafından
Allah sana bunu nasip etmiş. Vesveseye kapılıp bırakma başörtünü. Bu dünyayı değil ahireti düşün. Keşke daha önce kapansaydim diyorum ben hep.
+1 oy
(324 puan) tarafından
Gönlünden gelerek kapalı değilsen biz ne desek bo olur kuzum istemek isteyerek kapalı olmak önemli ve 13yasimda kapandım zerre de pişman olmadım çok arkadaşım açık ama ben iyiki kapanmisim derdim senin dusuncen rızan önemli içinden ne geliyorsa öyle davran bu senin özgür iraden ama açıldıktan sonra pişman olurda tekrar kapanmak istersen bunun günahının ne kadar büyük olduğunu da düşün derim 
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Ben kapanmistim ama hakkıyla kapanmayı beceremedim. Çok dert ettim kendime tam 8 kilo verdim. Eşimde açılmama izin verdi açıldım
(8,276 puan) tarafından
Ya Allah güzel kardeşim?
(5,954 puan) tarafından
Kg verdin diyemi izin verdi eşin açılmana??
(3,859 puan) tarafından
Hayır kilo verdim diye değil. Hakkıyla kapanmadigim için.. ayrıca kendi isteğimle kapanmamistim..
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Tavsiye etmem ben yine de sen bilirsin
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Vesveselere engel olacak  şeyler yap  kuran  oku mealli bununla  ilgili  sohbetleri  dinle  bu konuda  destek  al bol bol  dua  et  artı  eksi  yönlerini  düşün 
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Bende kapanmak istiyorum bı türlü yapamıyorum Rabbim banada gönülden kapanmayı nasip eder inşallah 
0 oy
tarafından
Bende açığım kapanmayı çok istiyorum bence iyi bir şey yapmışsın ne güzel Allah korkusu var kapanmışsın nefsini yenmişsin. Ben yenemiyorum nefsimi. İyi bir şey yapmışken neden yine yanı hataya dönülür ki anlayamıyorum. Allah herkese nasip etmez böyle güzel bir şeyi keşke banada nasip etse de kapansam
0 oy
tarafından
Kapanıp açık olanlar bana çok saçma geliyor gerçekten hayır neyin karmaşasını yaşıyorsun kapanacaksan tam kapan canım sıkıldı açılmak istiyorum deyip dalga geçmek çok günah 
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Açılma pişman olursun oyuncak değil bu
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Tesettür müslüman bir kadına emirdir bunu yapmakta iman hakikatinin gereğidir nefsinin zafiyetine uğrayıp tesettürden vazgeçme derim
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Canim kafanda dolanan fikirler seytanin vesfesesinden baska bir sey deyildir inan bana ben de son bir yildir tesetturdeyim baslarda zorlandim ama Elhemdulillah simdi tamam alistim ve acilmaya hic niyyetim yok youtube den Nihat Hatipoglu hocamizin acilmayla ilgili vidyosu var izle istersen cok buyuk bir gunah yapma derim ben ama her kes kendi gunahindan sorumludur sen bilirsin yine de...
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bu senin seçimin. Kimseye sorma böyle bişeyi heleki buraya 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Mübarek günlerde şeytan durtuyo canım. Dünya fani ölüm ani bu kadar diyorm
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Kapalı değilim ama bende istiyorm inan kapanmak o sana vesvese sakın yenilme
0 oy
(1,535 puan) tarafından
İçinden gelmeyen birşeyi yapmak bana çokta mantıklı gelmiyor bunun kararını sen vereceksin 
0 oy
tarafından
Ben de tesettürlüyüm açılan insanlara karşı anlayışlıyımdır her zaman herkesin kendi kararı ama sen pişman olmaktan korkuyorsun iyice düşün hayal et kendini açık şekilde sokakta çarşıda ona göre karar ver bence bir açıl bir kapan yapma
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Kendini ona layık görmüyorsan, layık olacak şekilde davran. Namazlarında dua et, bu farz bi ibadet. 1 tel saçının gözükmesi zina günahına eş değer. Ne güzel kapanmışsın kardeşim bence pişman olursun açılma
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Kendi isteginle mi kapanmistin canım. Bende evlendikten 3 yıl sonra kandım eşimin ve ailesinin hatta tüm sülalenin baskı ve siddeti ile.. 1.5 yıl kadar kaapli kaldım o ara şehir değiştirdik eşimin bazı hareketleri vs değişti zaten her gün zorla yapıyordum dayanamadım açıldım tekrar böyle mutluyum cunku. Allah isteyerek yapmayı nasib etsin

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 2,009 göst.
20 Ocak 2022 Moda kategorisinde aysenurcan1906 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 2,108 göst.
20 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 854 göst.
0 oy
3 cevap 146 göst.
10 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seddy (915 puan) tarafından soruldu

378,385 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...