0 oy
144 göst.
Aile kategorisinde (60 puan) tarafından
Merhaba kızlar herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum baya uzun olacak ama fikir almak istiyorum  eşim ailesiyle ortaktilar simdi ayrıldılar ve aile binası yapiliyor ve herkese 1 daire verildi ben o binada oturmak istemedim için şansa bodrum kat bize çıktı ailesiyle aram kotu değil sadece kültür farkımız var 3 senedir evliyim hic kotu olmadık ama kültür yönünden çok farklıyız yanlıs anlatmak istemiyorum Ama ben açığım onlar kapalı bu arada edimin ailesi derken 2 ektim ve eşleri olarak ayni bina ve bodrum kat bana çıktığı için hak yememek adına kendi evleri 400 se benim ev 200 ediyorsa 200 verecekler bize ama bu süreç eve geçtikleri zaman 1 sene içinde bi yanımda çok oturmak istiyor ama diğer yanim her farkliliktan dolayı hem de ev bodrum bahçe katlı oldugu için istemiyor tabi bu süreçte tasinmassak şuan oturduğum evin kirasini kendim vermem lazim ve ev sahibim sürekli senede 300 400 TL zam yapiyor o kadar para verilecek bir evde değil eşim sağolsun sen nasıl istersen öyle yapalım diyor  ama ailem bodrumda oturulmaz nem küf olur falan diyor çok çelişkiden kalıyorum malum şuan Türkiye de yasaklar var bu süreçte maddi durumumuz el vermediği halde ev sahibi kirasını istedi sizce ne yapmalıyım

4 Cevaplar

+1 oy
(1,043 puan) tarafından
Ayri olduğun için iyisin bence Hiç gitme oraya ıyiyken kötü olma. Farklılık oldu mu insanlar illa ki ters düşüyorlar ve bir kez ters düştün mü onlar senin gözüne batıyor sen onların. Benim kaynanam kayinbabam falan hep aynı köylüyüz şehirde yaşıyoruz ama geldiğimiz yer bir yani aynı kültür aynı adetler öyle olduğu halde herseyde ters düşüyorsun. Bende kaynanamın alt katında oturuyorum. Geçmişe dönüp tek birseyi değiştirme şansım olsa bunu değistirirdim. Ne kadar uzak o kadar iyi
(1,466 puan) tarafından
Aynen öle katlyrm  kiraya ver
(60 puan) tarafından
E et aslında ben de bi kısma bu yüzden istemedim insanlar her zaman iyi olmuyor malesef
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence otur biraz toparla o parayla yeni al üstüne evi kiraya ver
(60 puan) tarafından
Bu sefer niye geldin niye gidiyorsun diye düşünmelerini istemiyorum bide eşyalarım yeni ordan oraya maç olursa ayni hesaba denk gelecek
tarafından
Eşya seninle yaşamayacak o evde oturmasn yine zor olucak bence evinde eşyayı yenilersin
(60 puan) tarafından
Doğru aslında
0 oy
(375 puan) tarafından
Ben olsam oturmam. İstediği kadar iyi olsun herkes. Bir yerden sonra mutlaka biri biri sınırını bilmez ve sıkıntı çıkar  
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Orayı kiraya ver ordan aldığın kira parasını ke di kirani ode

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 610 göst.
25 Şubat 2021 Aile kategorisinde Elifhanim0101 (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 420 göst.
15 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 410 göst.
7 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Nebaht (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 336 göst.
13 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Deva. (92 puan) tarafından soruldu

379,746 soru

11,368,135 cevap

34,850 kullanıcı

...