0 oy
526 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar salı günü sezaryen doğumum var. Eşimin anne babası köyde yaşıyor. Kapanma var diye mecbur bugünden geldiler. Bizim eve 5 dk uzaklıkta evleri var ama bizde kalcaklarmis. Kayınvalide neyse de kayinpeder kalmasi nedir koca gobegim var ne giysem üstüme yapışıyor bütün gün yatıyorum nasıl rahat edicem. Kesn doğumdan sonra da kalcak kayinpederim bayram bitene kadar. Lohusa kadının evinde ne işi var koca adamın. Çok moralim bozuk millete nasıl açıklarım yani herkes ayıplar eşim de biliyor istemediğimi ama hiçbir şey söylememiş baya gelip yerleştiler eve. Ne yapabilirim bu durumda :(

18 Cevaplar

+1 oy
(1,066 puan) tarafından
Lohısalıkla kayınpeder ne alaka ne oluyor gelince anlamadım. Baban sayılır o da artık kendi babanın yanında olduğun gibi olabilirsin evin tek oda değilse sorun yaşamazsın bu kadar büyütmeye gerek yok bence 
(1,271 puan) tarafından
Kuzum şuan bile koca gobekle ne giysem yapışıyor ustme ben kendi babamın yanında böyle dolasamyorum. Ve ben sürekli uzanıyorum yatıyorum kemik ağrılarım çok nasıl uzanayim yanlarında durmasam da suç
(1,066 puan) tarafından
Kaynana söyle o zaman kadının halini kadın anlar
-Reklam-
+1 oy
(2,244 puan) tarafından
Ah ahh anlayışsızlar banada kaynanam evinde baktı kayınbaba odaya girer oturur emzirecek zamanı çıkmazdı kaynanama ben çekiniyorum dedim onu kendinin düşünmesi lazım ama, tamam söylerim girmez dedi 2 gün sonra yine girdi kendi kızlarına kaynana kayınbaba böyle yapsa yadırgarlar hepsi ayrı pok
0 oy
tarafından
Yaşlı mı cok
(1,271 puan) tarafından
64 yaşında eli ayağı tutuyor gayet
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Ya ayıp bişey şimdiyi geçtim lohusalık düşününce olmaz ya o ne öyle eşinle tekrar tekrar konus canım yanlış olduğunu söyle 
(1,271 puan) tarafından
Esim kızıyor üzülüyor ben istemiyorum diyince kaç defa söyledim o da sürat asıyor bana
(3,099 puan) tarafından
Çocuk doğurmak öyle kolaymiymis yani nasıl rahat etcen evde kayinpederin varken canım yani bunu kayinpederininde düşünmesi lazım
(1,271 puan) tarafından
Ya nasıl moralim boZuldu valizleri toplayıp gelmişler beş dk uzakta evleri var ev olmasa anlarim gerçekten hiç sormadılar bile kalalım mi diye
(3,099 puan) tarafından
Sorarlarmi hiç kim anliyorki biz hamilelerin lohusalarin halinden kendinide strese sokma boşver hamilesin bebeğin dogucak çok az kalmış Allah akıl fikir versin onlara ne diyimki hiç utanmalaridami yok
0 oy
tarafından
Ayıp ya evleride varmış doğuma kadar kayınvaliden de orada kalabilir. Eşinin değil kayinvalidenin kocasına demesi lazim evde kal diye. Insan rahat uzanamaz istedigini giyemez.
(1,271 puan) tarafından
Aynen canım ben eşime dedim doğuma kadar ikisine de gerek yok diye doğumdan sonra annen gelir kalır dedim eşime de o mantıklı geldi ama söyleyemiyor ailesine uzulurler diye ama ben hiç rahat edemem
tarafından
Yani ne gerek var. Düşünce olsa zaten kalmazlar kuzum. Onlarin düşünmesi lazım
0 oy
(424 puan) tarafından
Ben kendim açık açık derdim bu devirde desen de kötüsün demesen de o yüzden de fikrimi belli ederdim Allah izin verirse doğumuma ğş ay var şimdiden net bi şekilde evimde kimsenin kalmasını istemediğimi söyledim iyi olsam da zaten takıcak kulp buluyorlar her türlü 
(1,271 puan) tarafından
Eşime çok söyledim o da evet gerek yok mantıklı diyor ama ailesi üzülür diye onlara söylemiyor:(
(424 puan) tarafından
Sen söyle diyorum işte bende git kavga et demiyorum nazikçe söyle ya sende insansın neden onlar kırılmasın diye sen kırılıp üzülüyosun
0 oy
tarafından
Evleri yakınsa doğumdan sonra kalmasın ne gerek var. Zaten seni ateş basar habire emzircen, utanma olsa durmaz
(1,271 puan) tarafından
Cok yakın evleri canım şimdi bile kalmalarına gerek yok eşim artık ise gitmicek doğuma kdr yanımda zaten ne gerek var onlara of
0 oy
(742 puan) tarafından
 Hasbinallah bu gelin  9 aylık zaten ağır  yatıp kalkacak    kendine  zor  bakıyor  yazik iki canıyla bide  bunlara   yatak yap  yemek yap yorgan yap  5 dakkalık yoldan bisey olmazdi otele   geliyolar  sanki Allah sabır  versin  Hasbinallah 
(1,271 puan) tarafından
Aynen otele gelir gibi koca valizlerle gelmişler temelli geldik diyor bir de gülerek. Bayram sonuna kdr kesin burdalar eşim de bir şey diyemiyor Allah bana sabır versn
(742 puan) tarafından
Bencede   sabor  versin. Bunlarada   akıl versin  inşallah  düşünce  versin
0 oy
tarafından
Kaynana soyle cnm rahat edemedigini cekindigini. Ilk dogumumda hava cok sicakti sutyen vb takamadim. Bizimkilerde kari koca gelecekti oyle rahat edemiyecegimi soylemistim. Iyiki de soylemisim. Beni dusunmeyeni ben hic dusunmem Evde erkek olsa napardim bilemiyorum
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Anne cok agirlasmistim, yerimden zor kalkiyorum gelmen ne iyi oldu, yemekleri sen yaparsin artik dimi de, yık işi üstüne. 
0 oy
tarafından
Yatamazsın kalkamazsın çok zor 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Baba yerine koysakta bende karnından çok çekiniyorum ya saklamaya çalışıyorum hep edepten mi bilemedim neden.anasi babasi belli çocuk ama ne bileyim.senin durum ayrinsezeryan sonuçta yayman lazim keşke eşin anlasa
(1,271 puan) tarafından
Esim anlamiyor kuzum ben babamın yannda bile karnımı saklıyorum
(9,247 puan) tarafından
Bende öyle
0 oy
tarafından
Sezeryan yani sonuçta bi ameliyat oluyosn ve yatip kalkacaksn yeri gelck pansuman olcksn yeri gelck kendin kalkamiycksn yeri gelck bebegini emzireceksin.Ve en önemlisi lohusa olcksn.Hepsi mi düşüncesiz olur bunlarin
0 oy
(2,529 puan) tarafından
ne kadar düşüncesiz görmemiş insanlar var ya kaynananin demesi gerekiyor onu sen git diye köyde olduklarıni hemen belli ediyolar patavatsizlar
0 oy
(791 puan) tarafından
E bnde kayn babam emekli evde sürekli ve suyum patladı evdeydi sancı çektim evdeydi çok anlayışsızlar ya bi der bnn çıkım öbür geline gideyim bn doğumdan sonra da hep evdeydi demedi barı 3 günlük gdm sürekli evde düşünün ne çektimi
0 oy
(410 puan) tarafından
Kayinpederin evde tek napicak bu sefee kayinvaliden 2 ev arasinda mekik dokucak herkesinn rahat edebilecegi bi durum sen gidip onlara kalsan gene kayinpederin olucak ustune sal at yani onlar destek olacaklar diye tek tarafli dusunmeyin bence 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
İki dogumumdada geldi yerleştiler bize bişey olmaz oda baban sayılır. Rahat ol yat kalk dinlen bosever
0 oy
(1,520 puan) tarafından
Allah sabir versin , kayinpederinde afedersin tam okuz mus 5 dk lik yerde ne diye boyle durumda kalmaya gelinirki esinde yaninda olacakmis zaten kaynananin bile kalmasina gerek yok 5 dk lik yere gun icin de gelip gidebilir yemegini yapabilir hadi kalmak istiyorsa yine kalsin kaynanan da , bide sezaryanli olacan cok zor , yerinden kalkamiyosun zaten bebegi emzircen surekli ter bascak rahat kiyafet giymen gerekecek , vallaha burda benim sinirim bozuldu Allah dusuncesiz insanla karsilastirmasin kimseyi 
(1,271 puan) tarafından
Aynen dediğin gibi cnm ben kimseyi istemiyom dedim eşime napayım gelmek istediler gelme mi diyim diyo çok üzgünüm ya stres oldum çok istemiyom yani rahat edemicem ben bütün gün uzanıyorum TV karşısında şimdi nerde yatcam çok ayıp ya
(1,271 puan) tarafından
Onların derdi ne biliyor musun yalnız kalmamak yalnız yememk odleri kopuyo yalnız kalmaktan

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 220 göst.
14 Nisan 2023 Aile kategorisinde nur120302 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 536 göst.
2 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 330 göst.
10 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Anneeecilik (280 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,292 cevap