0 oy
1,027 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
Merhaba 

Ben dün de konu açmıştım. 4 senedir evliyiz ve bebeğimiz olmuyor. Eşime dr a gidelim dediğimde hep erteledi en sonunda bağırdı çağırdı. Dün geceden beri küsüz konuşmuyoruz. Sakinleştiğim zaman konuşacağım dedi ama onun keyfi gelecekte konuşacak. Dünden beri çok düşündüm. Acaba böyle bağıran adam olsa sever mi korur mu ? Çocuğu için elinden geleni yapar mı ? Kafam gerçekten karışık. Dr a bile gitmeyen adam tüp bebek yaptırır mı ? 

Çok moralim bozuk. Ne yapmalıyım ? 

28 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Cnm buraya sorma çünkü her kafadan ayrı ses çıkar sen kendine bak bı bağırdı diye boşanmak saçma bekle sakinlessin konus ve neden doktora gitmek istemedigini sor belki de esinde problem var ve utaniyo ama sen kalkip bı bağırdı diye bosarsan olmaz
(9 puan) tarafından
Konuşmuyor ki

Konuşuruz sakinleşince deyip konuyu kapatıyor
tarafından
Ozmn sende biraz bekle cnm onun seninle konusmak istediği zamanı bekle
(9 puan) tarafından
Öyle bi zaman gelmez ki
tarafından
Sen böyle yaparsan zaten gelmez bırak adami sık boğaz etme
(9 puan) tarafından
Sık Boğaz etmiyorum

Ara ara söyledim

Ama hiç oralı olmadı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Acaba eşinde mi sorun var belki gitmeye cekiniyor
(9 puan) tarafından
Çekin çekin de nereye kadar
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bunu esinle konusacaksin canm tup bebek  olayini. Ama hastaneye gitmiyo diyede bosanmak degisik geldi bana 
(9 puan) tarafından
İstiyorum diyor

İstemiyorum demiyor ki
(4,152 puan) tarafından
Drmesi bisey ifade etmez ki icraat gostermedigi surece
(9 puan) tarafından
Bende öyle diyorum

Kavga o zaman başlıyor işte
(4,152 puan) tarafından
Allah yarfimcin olsun canm.anlamayana laf anlatmak zor
(9 puan) tarafından
Amin

Sağolun
0 oy
tarafından
Kavga her türlü oluyor canım onemli olan nedeni derecesi siddetti eğer sana iyi bebeğine iyi davranmaya ağını düşünüyor san tani ayrıl 

Ama arada sırada kavga ediyoruz diye eminim bağırmayan yoktur
(9 puan) tarafından
Sana da bebeğine de yeter falan dedi
tarafından
Bir anlık sinirle demiştir ama hiç çocuk düşünmüyosa bu boşanma nedenidir senin elinden bu hakkı alamaz
(9 puan) tarafından
Düşünüyorum istiyorum diyor
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Canım benim haklısın ama bir erkek içinde ne yazıkkı ürolojiye gitmek cok utandı gı bir durum bence o yuzden yapıyor seni sevmese bu adam zaten cocugu bahane edip sekiz kere bosanmıstı demekki seviyor üzme sen kendini 
(9 puan) tarafından
Böyle de ben devam edemiyorum

O utanıyor diye ben niye Senelerimi heba edeyim
0 oy
(410 puan) tarafından
Bu konuda erkekler zorlayici olabiliyor bz ne var olabilir gozuyle bakiyoruz ama onlar oyle degil saglik probleminiz var mi neden olmuyor cocuk disinda evliliginizde sorun yoksa bitirme bence cocuk olmuyir diye erkek bosansa tepki gosteriririz aynisini siz yapmayin zor bi durum anlayabiliyorum ama sabir rabbim hayirli zamanda kucaginizi doldursun insallah
(9 puan) tarafından
Olmazsa tamam eyvallah ama gidip tedavi olmuyorsa ya da dr a bile gitmeye karşı ise Benimde zamanımdan çalışıyor.
Buna hakkı yok ki
0 oy
tarafından
Erkekler bu konuda çok cekinir o yüzden gitmek istemezler canim. Çok baskı yapman doğru olmaz. Zamanla kabul edip gider bence.Evliliğini bitirme konusuna gelince o senin kararin burada insanlar o vebalin altına girmek istemez canım. 
(9 puan) tarafından
Ayrılmak mı istiyorsun dedim eşime

Sen ayrılmaktan başka bir şey bilmez misin diyor

Sakinleşince konuşalım diyor da

Konuşur mu bilmem
tarafından
Deme öyle canım. Eşine baskı yapmadan sakince konuş erkekler cidden bu konuda çok cok utanırlar. Çok baski yaparsan daha sorun büyür.
(9 puan) tarafından
Neden hep utanma hakkı bile erkeklere ait ki

Alt tarafı bir damla sperm verecek

Hep aynı şeyi yapıyor

Her konuda
0 oy
(677 puan) tarafından
D3mekki kendisinde sıkıntı olduğunu biliyor ve gitmek istemiyor o zaman zorlama cnm.erkekler için malesef kolay bir konu değil bu aslında 3vleneli baya olmuş.ailesi falan bsy demiyormu
(9 puan) tarafından
Yok ya ailesi zaten istemiyor ki

Beni de istemediler
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Boşan diyemem ama gerçekten isteyen gidiyor canım boş işler o utanmak falan. Biz eşimle birlikte gittik bebek düşünüyoruz test yaptıracağız dedik o kadar bir de inmemiş testis var mı diye baktı yine de. Sonuçta o testi üroloğun yanında vermiyorsun. Erkekler utanır erkekler erkekler... Ne erkekmiş be 
(9 puan) tarafından
Hiç ya
Rahiö filmi
Alttab muayene
Doğum
Kadınlar bundan utanmıyor da niye erkekler utansın
0 oy
(424 puan) tarafından
Sorun kocanda mı acaba 
(9 puan) tarafından
Belki de
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Belkide içindeki korkulardan gergin olacakmi olmayacakmi diye
(9 puan) tarafından
Ama bunun çözümü dr san kaçmak değil ki
(9,247 puan) tarafından
Kötü sonuçtan korkuyordur belki
(9 puan) tarafından
Kötü sonuçtan korkan adam gider tedavi olur
0 oy
(204 puan) tarafından

Canım 4 yıl uzun bir süre haklısın ama. Maalesef ki bizim türk milletinde he kadar da okumuş görgülü bilgili biri olsa da erkeklerde bu konuda doktora gitmeme isteği oluyor. Üstüne gitme, sakin sakin anlat. Bu yüzden hemen gözü boşanmaya atma. Bi konuş yüksek ihtimal ben de sorun çıkar düşüncesi var. Sorun çıkarsa ona göre tedaviye başlarız böyle daha kötü oluyoruz. En azından doktora gidersek sıkıntımızı öğreniriz çözüm ararız. Çözümü yoksa da kendimizi ona alıştırırız dünyanın sonu değil gibi olumlu yapıcı konuş. Malesef ki iş kadınlarımıza düşüyor. Erkekler çocuk gibi olabiliyor. Bizim daha oturaklı daha sakin düşünmemiz lazım. Aynı olay benım basımdanda geçti tecrübe ile sabit :) bişey aklına takılırsa  özelden yaz canım. 

(9 puan) tarafından
Seninki gitti mi canım sonunda dr a ?
(204 puan) tarafından
Evet gitti canım çok şükür 1 yılın sonunda ve hiç bir sorun çıkmadı cok şükür. O hastaneye gitmeden bende rahim filmi çektirmem demiştim. O doktora gitti ben o ay rahim filmi çektirdim bende de bi sorun cıkmadı cok sükür ve O ay artık ikimizde rahatladık ondan mıdır nedir hamile kaldım
(9 puan) tarafından
Masallah canım ne güzel  

Benim eşimde gitti ürolojiye
Kan hormon vs bakmış dr
Sadece sperm testi vermemiş
0 oy
tarafından
Bebeksiz bir hayat dusunemiyorsan esinle konis iyice insanlar evini barkini satiyor tup bebek icin gerekirse. Yani kafanda yureginde ne varsa kavga etmeden komis anlat oda durust olsun sana oyle dusun tasin karar ver 
tarafından
E esas ona baktirmasi lazim ki
(9 puan) tarafından
Daha oralara gelemedik önce dr bu testleri istedi diyor
tarafından
Neyse sen pes etme oyle yada boyle muayne olacak cocuk icin ne gerekiyorsa yapilacak sonucta sen istiyorsun
(9 puan) tarafından
İsteniyorsan söyle bu defteri kapatalım diyorum

İstiyorum diyor oba da itiraz etmiyor.
tarafından
Istiyorsan yapılması  gereken belli ikimizinde iyice muayne olmasi sorunun tespit edilmesi ve cozum olan tedavinin yapilmasi
0 oy
tarafından
Bence psikolojik men onu da anla canım bu sebepten boşama
(9 puan) tarafından
E ne olacak peki böyle
tarafından
Konuşup ikna edeceksin
(9 puan) tarafından
Konuşmuyor ki Benin’le
0 oy
(100 puan) tarafından
Eşini kendin daha iyi tanıyorsun canım iyi düşün seni bebeğini sahiplenirmi yoksa huzursuz kavgacı birimi olur sen daha iyi bilirsin.. ALLAH'TAN hayırlısını dile hakkında hayırlısı ne ise o olsun .
(9 puan) tarafından
Varsa da sorun hemen tedaviye başlarız diyorum
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Hayir canim sakın öyle  birşey yapma. Ben 1 aşılama 6 tüp bebek yaptırmış biri olarak söylüyorum bunu sana.sabir gerek sabır  evlat sahibi olamamak çok zor simdi kızım kucagimda o kötü gunleri unuttuk bile. Eşini bir sekilde ikna etmeye çalış huyuna git. Zaten bir dr a gitse orda neler var görecek ne imkansizlar var orda ama bir ümit bekliyorlar yine de. Dr anlamında da eger ankaradaysan ve paran varsa prof dr recai pabuçcu  yu öneririm . Benim en umutsuz zamanimda artik yeter dayanamıyorum istemiyorum artık dedigim zaman da hocam hayir dedi birkez daha yapalim dedive mucizem geldi.
(9 puan) tarafından
Sorun eşinde miydi ?

Ben istanbuldayım canım
(1,106 puan) tarafından
Bizim ikimizde de vardı  benim fsh yüksekti onun da hareketli spermi  azdı. Öyle tartışmalar  olacak illaki sen ona o sana kizacaksiniz. Ama emin ol bi bebek olsun hepsini unutacaksiniz inşallah
(9 puan) tarafından
Artık olsa da sever mi onu bile bilmiyorum
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Bunu buraya sormak hiç doğru değil herkes ağzına kolay geleni konuşur bu sizin konuşup uzlaşıp karar vereceğiniz birşey zaten kimsede boşan falan.diyip.kimsenin günahına girmesin
(9 puan) tarafından
Konuşamıyoruz ki

Yanımdan git

Şu an konuşmak istemiyorum

Sinirliyim diyor hep
0 oy
(478 puan) tarafından
Erkekler neden hep böyle ya. Yalnız değilsin canım bir arakdaşım var onun da eşi yıllardır oyalıyor. Bak bizden önce istiyorlardı deniyorlardı benim kızım 9 aylık oldu düşün adam hala doktora gidecek. Kadın giderken utanmıyor mu ? Onlardan daha zor bizimki ama ne naz yapıyorlar ya. Sorun kimde olursa olsun birbirini seven insanlar her zaman yolunu bulurlar. Evlatlık alırlar ya da hiç çocuk bakmazlar ama bir eksiklikmiş gibi birbirine yansıtmazlar. Evlenirken anne baba olmak için değil eş olmak için evleniyoruz. Önceliğimiz tam anlamıyla eş olmak olmalı. Bu olmuyorsa zaten gerisi olmuyor maalesef. Insallah sakince oturup konuşup bu sorunu halledersiniz. 
(9 puan) tarafından
Benimde öyle

Arkadaşlarımın hepsinin bebeği oldu

Hepsi mutlu

Benimki hala dr a gidecek
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Bence böyle bir durum da evlilik bitmemeli oturup düzgünce konuşun böyle ani bir çıkışı varsa belki korktuğu bir durum vardır herşeyi düşünmek lazım hassas bi mevzu diye düşünüyorum 
(5,368 puan) tarafından
Bu konuda yavaş yavaş konuş canım bizde gittik 1. Yıl dolunca eşim kendisi test vermeye gidince çok durgun çok sessiz kendini suçlar gibiydi şükür birşey çıkmadı ama erkeklerin hassas noktası
(9 puan) tarafından
Hassas noktası diye diye 4 senedir bekliyorum

Benim için gurur kırıcı değil mi
(5,368 puan) tarafından
Bi gün oturup konuşmaktan başka çare yok canım herkes için öyle ama erkeklerin gururu daha çok ön planda
(9 puan) tarafından
Akşam konuşuruz dedi de

Bilmiyorum akşam konuşur mu
(5,368 puan) tarafından
Inşallah konuşursunuz
0 oy
tarafından
Böyle konuları hiç buraya sorma bence bazıları iyi gaz veriyor çünkü otur düşün kendin hayatin başkasının kafasıyla iş yapma 
(9 puan) tarafından
Başkasının kafası olayı değil de

Yıprandım

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 398 göst.
30 Nisan 2023 Aile kategorisinde Glcnm (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 378 göst.
0 oy
22 cevap 1,908 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu