+6 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde (3,743 puan) tarafından

Markete mecbur çıkıyoruz bende çıkıyorum çünkü gıda alışverişi yapıyoruz hastaneye gidiyoruz kimsenin olmadığı sakın yerde çok bunaldigim zamanlar bebegimle de yürüyorum bunlara yapanlara hiçbir sözüm yok ..!! Fakat iş gerçekten ciddi bunun farkında mısınız ? Annem 20 dakikalik mesafede annemle görüşmüyorum ben çünkü benden bulasirsa anneme vicdan azabından ölürüm ben yaşayamam ... Eve misafir kabul edenler sizin ailenizden biri bu illetten vefat etse bu kadar rahat olabilecek misiniz peki ? Eve gelenleri ben biliyorum aynı mahallede oturuyoruz vs ya arkadaşim oda markete eşi işe  vs gidio garantisi var mı ondan bulaşmayacaginin ? Nasıl bu kadar rahat olabiliyorsunuz eve kimseyi kabul etmeyin küsmesinden değil de virüsten ölürsünüz 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sabah sabah sakın ol kız kendini bilen yapmaz zaten vicdan meselesi
tarafından
Canım az bir zmaan değil 1 buçuk sene olacak insanlaer da artık bunaldı evde herkesin psikolojisi bozuldu
(3,743 puan) tarafından
Evet herkesin bozuldu anlıyorum ama misafir ağırlama dönemi değil şu dönem ben arkadaşimin bebeğine bakıyorum onda bile çok korkuyorum bir şey olursa diye ama kız zor durumda gerçekten çok hasta fizik tedavi görmesi lazım eşim hep evden calisiyo markete gidince eve gelir duş alır ne olur ne olmaz diye bide kız eve girmez kapıdan bırakır alır gider
tarafından
Kuzum bende 1 haftadır komşumun çocuklarına bakıyorum aynı korku bende de var inann ama bazen mecbur kalıyoruz iste
(3,743 puan) tarafından
Keyfi olsa inan bakmam ama kız zor durumda geri çevirsem vicdanım el vermez
tarafından
Bende aynı canım kayınvalidesi hastanede napcam 2 çocuk için ek vermiyor
-Reklam-
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Amaan sal ya şu saate kadar anlamayan şu saatten sonra da anlamaz öldükten sonra da ah vah tüh derler bir şey dicem demiyorum :) böyle cahillikle gıt akıllıkla bir yere varılmaz 
(3,743 puan) tarafından
Biz cahillikten ölürüz bu gidişle virüsten değil gerçekten
(3,276 puan) tarafından
Ben eve hapis olmuşken i.t ayağı yemiş gibi sürtenlere hakkımı helal etmiyorum virüs kapsa da ölse de üzülmem şu saatten sonra memleketin delisi bir bizmiyiz
(3,743 puan) tarafından
Eve biz kapanalim cefasini biz çekelim sefasını onlar sürsün
0 oy
(10,456 puan) tarafından
Ben corona oldum ve bir aydır iyileşmiş değilim bu çektiklerimin hesabını da  kimseye helal etmiyorum 
(3,743 puan) tarafından
Eve birilerini kabul edenler bana bulaşmaz düşüncesi deler mi ki acaba ?
(10,456 puan) tarafından
Ciddiye alınmıyo normal grip havadındalar ama bilmiyorlar ki insanın ilikkerine işliyoo  hasar bırakıyor
0 oy
tarafından
Cok haklisin canm ben bebegimle 4 aydsn beri bi odaya tikildim kaldim dogum yaptm sezeryan ne annemi istedim ne kaynanami bisey olucak die . 4 ay öncesinde calisiyordum mecburoyettn hamileyim die aklim cikiyordu muhasebeciyim bisey olurmu die. Ben insanlarj gercekten anlamiyorm benimde anneme kardeslerime bisey olsa bende cok vicdan azabi cekerim allah korusun. Tam kapanma yaptilar mollet sokaklarda geziyo misafir agirliyp sokak sokak geziyo allah sonumuzu hayir etsin . Ne gzl sevinmistm tam kapanmada belki virüs biter kizimi yazin disari cikartirim die hayal oldu 
(3,743 puan) tarafından
Geçen sene ramazanda hatirliyo musun kapıya ekmek gelirdi her yer kapalı idi tam kapanma da bende öyle sandım çok sevinmiştim
tarafından
Evet hatrliyorm.ama maalewef oyle degl polisi dun kac kez aradm disarda cicuklqr mesafesjz top oynuyolar die gelmediler . Iste bu covuklarda hastaligi eve goturuyo cocuk ne bilsin mesafe kuralini
(10,456 puan) tarafından
Bende öyle sanmıştım ams hayal oldu
tarafından
Bilmiyolarki şuan bebek ölümleri var 0-16 yas arası ölüyo insanlarin canlari yanacaklarki anlasinlar. Tamam kendilerini dusunmuyolar bari evlatlarini dusunsunler bu kadarmı körler anlamiyorm
0 oy
(237 puan) tarafından
Şu zamana kadar anlamayan anlamaz canım
(3,743 puan) tarafından
Haklısın valla
0 oy
(1,682 puan) tarafından
Aman cnm bırak kendini düşünmeyenleri bizmi düşünelim bisey desen kötü oluyosun böyle insanlar oldukça  bitmez zaten biz tedbirimizi alalm taktir Allahn her koyun kndi bacağından asılır Allah akıl fikir ihsan eylesin insanlara hepizin vebaline giriyolar hakkimız haram olsun 
(10,456 puan) tarafından
İşte bu dönemde her kes kendi bacağından asılmıyoo kendisiyle birlikte 40  50 kişi daha  bacağında asıyooo maalesef
(3,743 puan) tarafından
Ben çok zor zamanlardan geçiyorum panik atağım var çok ilerledi kalbim sıkısiyo belki beni biliyorsundur postlardan eşim ve kaynanmdan çok çekiyorum artık kaldıramıyorum bazı şeyleri bakıyorum dışarı sessiz sakin kalabalıga girmiyorum insanlardan uzak duruyorum yarım saat olsa bile hava alıyorum insanlarla muhattap olmadan eve geliyorum hemen duş alıyorum ona rağmen
(10,456 puan) tarafından
Evet arada denk geliyırum postlarına Allah eşine ailesine merhamet versin canım bende evden çıkmadım çok dikkat ederdim ama frldi beni buldu zor geçirdim 1 ay oldu eskiye dönemedim
(1,682 puan) tarafından
Ismi ask doğru diyosunda gelde sözünü geçir bu cahil insanlara zincirede vursan bir yolunu bulur yine istediklerini yaparlar hakkım haram olsun bende evdeyim bunldm artık kimseyede girmiyrm misafirde kabul etmiyrm kapi komşumu bile eve almıyrm herkes bizim gibi yapmıyo malesef kurunun yaninda yaşda yaniyo
(3,743 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok geçmiş olsun canım
(1,682 puan) tarafından
Edacm cok haklsn çok şaşrdk artk valla
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Benim arkadaşım da hep yan yanayız zaten diye doğum günü yaptı sonra hepsi korona oldu 
(3,743 puan) tarafından
Evet çünkü doğum günü yapılacak eğlencek zaman tövbe estağfurullah ... Bende oğlumun doğum gününu kutlamak çok istiyorum Allah nasip ederse kutlucam suslenecem pasta da yapacam ama eşim ben bebeğim olacak annemi dahi kabul etmicem
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Valla 2 hafta önce bebek gormeye yakınım çok gelmek istedi bende tmam dedim kendisini çok sevdiğim için korona pek arka planda kalmıştı benm için .. gelmelerine günler kala korona olduklarını öğrendim sonra tobe ettim kim olursa olsun almam eve daha
(3,743 puan) tarafından
Benim teyzemin oğlu aradı beni yolda geliyoruz dedi elinde de bebeğe bir şeyler vardı dedim abi k.bakma kabul etmiyorum kimseyi saol düşünüp almisisn bir şeyler kapıya bıraktı gitti o gittikten sonra aldım kıyafetleri hemen makineye attim istediği kadar kussun sağlığımdan önemli mi
(4,962 puan) tarafından
Aferin ck iyi yapmışsın canım .. zaten karşıki insanın dusunmesi lazım böyle dönemde gelelim gelcez diyip canını sikiyolar insanın
0 oy
(2,458 puan) tarafından
Valla bişey deyince biz kötü oluyoruz. Neymiş markete de mi hiç gitmiyomuşuz. Ben zaten keyfi gidiyorum markete. Hatta markete misafir oluyorum. Tek bahaneleri bu yemin ederim. Ben artık bıraktım o postlara yorum yapmayı çünkü bazıları takmış at gözlüğünü, ben geçirdim grip gibiydi diyor. Ama bilmiyorlarki herkes onlar gibi gecirmiyor. Bir insanın dahi vebaline girsem kahrolurum. Daha geçen bi arkadaş gencecik ablasını kaybetti burda virüsten. Ama hiç akıllanmıyor burdakiler. Posta ah vah etmeyi biliyorlar ama arkalarını dönünce unutuyorlar.
(3,743 puan) tarafından
Markete bende gidiyorum inkar etmiyorum zaten markete gidenlere sözüm yok ki benim çünkü mecbur un şeker ekmek vs alıyoruz orası amenna .. peki ablası ölen kişi unutmuşmudur asla unutmaz unutamaz ömür boyu onla gider biz burda 2 gün üzülürüz belki ama o ömür boyu çünkü canıni kaybetti
(2,458 puan) tarafından
Tabiki öyle. Valla aylardır çocuğumu kapıya bile indirmedim sokakta çocuklar maskesiz oynuyor diye. Sadece geçen gece hastameye gittik o da arabayla. Benim kızımın da hakkı değil mi parka gitmeden büyücek resmen. Öyle kızıyorum ki böyle vurdumduymaz insanları görünce
0 oy
tarafından
Ya zaten bu virüs en yakınlarından bulaşıyor bunu anlamıyorlar. 
(3,743 puan) tarafından
Aile içinde daha çok bulasiyo işte anlamıyorlar
0 oy
tarafından
Duygularıma tercüman oldun balım sağol 
(3,743 puan) tarafından
Ne demek canım benim kimse sağlığının kıymetini bilmiyo
tarafından
Bilmiyor balım evde bunalıma girdim resmen 4 aylık bebeğimle pazartesi kalp muayenesi var ondan bile korkuyorum ama muayene mecbur kalp sonuçta ama korkuyorum millet hiç korkmuyor
(3,743 puan) tarafından
Canım mecburuz bazen hastaneye gitmeye napalim ... Bende geçen rahatsızlandım mecbur hastaneye gittim sonra içim rahatl etmedi test yaptırdım negatifti
0 oy
tarafından
Dün bı postta bı arkadaşla tartıştık arkadaşın dedi biz çatır çatır geziyor noldu kıskandın mı yani o yüzden böyleleri var iken bu virüs bitmez bizde daha çok eve hapis oluruz
(3,743 puan) tarafından
Virüs olduklarında da çatır çatır yatarlar evde :D
0 oy
(9,653 puan) tarafından
Kayinvalimler tüm yaz görüştük nolucak dedilerhep birlikte 2 hafta önce iftaryaptilar şuanda o akşam orda olan herkes korona hatta bazıları iyileşti ama kayinpederim kayinvalidem hastanelik oldu 1 haftadır hastanedeler..  birşey olmaz değil çok şey oluyor.
(3,743 puan) tarafından
Ya değer miydi peki
(9,653 puan) tarafından
Maalesef bunu kayinvalidemlere anlatmak için okadar çok uğrattık ki ama tecrübe edince ancak birşey olucağını anladılar..
(3,743 puan) tarafından
Benim kaynanamda bizi Allah korur dio kaynanmdan ağliomus sürekli telefonda buraya gelmek istiyormus eşim de kabul etmiş bende kavga ettim gerekirse hiç gelmicekler dedim ama kapıda bitti hiç çıkmadim yanlarına onlar gidince de çocuğu dezenfekte ettim
(9,653 puan) tarafından
Allah evet korur da Allah 'ın bize emanet verdiği bu canı şuanda korumak bizim görevimiz..
0 oy
(3,836 puan) tarafından
hemşire arkadaşlarımdan biri suan ailesiyle tatilde. bence bu durumu özetler. herkes ya memlekete gitti ya tatile. mesleği ne olursa olsun hamile olsun ya da kucağında kizani olsun dikkat edecek insan eder. etmeyecek olan da asla etmez. sey diyorlar bide bağışıklık kazanmak lazım. e okey bağışıklık kazanmamız lazım da ya bağışıklık kazanamayacak kadar güçsüz olanlar ne olacak ??  bulaşıcı bi hastalık olmasa herkes kendinden sorumlu olsa istedikleri kadar gezsinler ama öyle olmuyor malesef ve bu islerine gelmiyor 
(9,653 puan) tarafından
Dediğin gibi eşinin doktor kuzeni hem kendi ailesini hemde kayinvalidelerini dag evinde tatile götürdü ve orada birinde varmış hepsi korona oldu 3 aile... ve içlerinden yoğun bakımda kaldırılan oldu..
(3,836 puan) tarafından
gecmis olsun canim ne diyim
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Allah bildiği yapsın onları bitmiyor onlar yüzünden birde burda yasak olmasına rağmen iftara misafirim var menü önerin yazmıyorlarmi sanki dalga geçiyorlar bizimle 
(3,743 puan) tarafından
Bide şeye çok gülüyorum birbirimizi biliyoruz aynı yerdeyiz lafına:D
(1,772 puan) tarafından
Aynen öyle ben biliyordum da noldu 2 günlük  lohusa halimle eşimden bulaştı kimden ne olucak belli değil eşim hiç etkilenmedi ama ben ağrıdan ağladım bazen diyorum başına gelsin bu gezenlerin o zaman anlarlar
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Kafaları basmıyor ki zaten yabancıdan nasıl bulaşacak herkese yabancidan değil en.yakınından bulaşıyor zaten anlamazlar 
(3,743 puan) tarafından
Anlamadıkları için bu haldeyiz zaten
0 oy
(12,004 puan) tarafından
Dün yan komşum çingene pazarı gibiydi en az 30 ayakkabı ev 2+1.cehalet virüsten daha tehlikeli 
(3,743 puan) tarafından
Kesinlikle cehalet çok başka bir boyut çok şifası olmayan bir hastalık
(12,004 puan) tarafından
Polisi arasam dedim eşim boşver dedi yan yanayız çünkü huzurumu kaçırırlardı zaten ne kadar kalıcam şurada diye bulaşmadım. Ama kimse sallamıyor kuzum onu yine gördüm ve ölü sayısı asla düşmüyor vaka sayısı inse de demek ki mutasyon çok daha öldürücü
(3,743 puan) tarafından
Sen hele bayramdan sonra gör millet hava güzel diye kendini iyice salar :D kışın bile dışarılardi
0 oy
tarafından
Bir buçuk ay önce esimden dolayi virüs oldum çok zorl ki yaşayan bilir benim tek mutlu olduğum taraf misafir kabul etmedigim ve kimseye gitmediğim için kimseye bulastirmamakti eşim ve ben çektik sadece 
(3,743 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım benim senin gibi düşünenlerde var aman bir şey olmaz diye düşünenlerde
tarafından
Sağol kuzum  anca başlarına gelince anlarlar benekleri ağlarken kalkıp onu kucağına alamayacak kadar halsiz kalınca bebeklerinin öğünleri geldiğinde bir çorba yapamayıp eline kraker verince anlarlar ancak
(3,743 puan) tarafından
Benim arkadaşım düğüne gitti korona oldu bebegine 10 gün annesi baktı yine akillanmadi evde hala misafir ağırliyo
tarafından
Gamsız demek ben anneme de gönderemedim kızımda varsa aileme de bulaşır diye allah akıl versin
(3,743 puan) tarafından
Amin canım inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 251 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Esramp (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 197 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 1,874 göst.
14 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu