0 oy
682 göst.
Aile kategorisinde (427 puan) tarafından
Merhaba arkadaslar sizlere bi konuda danismak istedim belki senn ozelin dieyecksnz ama aklm cok karisikcaresisim hatta esimle yaklasik 2 yil birliktelikten snra ewlendik aileler karsiydi benm ailem cok sert tepkiler gosterip oomaz dedi araya birileri girdi felan neyse evlendik esmden ilk haftadan itibaren kucukte olsa siddet gordum hep sustum ailem istemedi ben illa olsn dedim katlanmak zoeundaym die dusunuo sineye cektm yakasik 1 bucuk yildir ewliyiz ve 6 aylik kizim var surekli psikolojik ve fiziksel siddet gordum en son ailemde buna kendi sahit oldu ve baba ewine geldim 10 gundur burdaym ve kendi hic ne aradi ne sordu kizimi alacam deyip sustu halada ses cikmadi ailem hala bosan sana yaramaz gidersen daha kotu sekilde donersin deyip beni surekli skstiriyor ama ben Kizim icin cok kararsizim ve arada kalmism ya ilerde kizim babamdan nie ayrildin derse yada boynu bukuk kalirsa die uzuluyrm ama esime bakiyrm hic istemiyr evle ilgilenmez bize yuz vermez arada kizi secip kenara birakirdi simdi ne yapacagmi bilemedm sastim kaldm bana bi yarrimci olsaniz sunu yapma bnu yap diyebileecgnz bisey war mi acaba ?

31 Cevaplar

+7 oy
(309 puan) tarafından
Çok yanlış düşünüyorsun asıl çocuk büyüdükçe babasından dahada nefret edecek fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğü şahit olduğu için asıl boynu böyle bükük olacak ama ayrı olursanız çocuğun tam ayrı olduğunuz için psikolojisi etkilenecek ama sende çocuğun büyüyünce anlaşamadıguni dile getirceksin kötü olayları söyleme dahada büyüyünce anlayacaktır elbet sn asıl birlikte olursan çocuğun kötü olacak hem kendinidemi düşünmüyorsun yazık canını bedenini sokaktami buldun hicmi kendine değerin yok oylesi pislik bir adama ezdirmeyemi geldin kendini yazık bacım yazık kendini ve çocuğunu düşün ayrıl derim eve size bakımı ilgisine yokmuş zaten Allah yardımcın olsun git bence psikolojik Bi tedavi gör derim ailen karşı çıktıysa başta demekki büyükler biseylee biliyorlarmis ki istemiyor larr bazen büyükler doğru söylerler çocukları için neyin ii olup olmadığını bilip karşı çıkarlar onları dinlemek lazım dinlemesen işte sonun böyle olur 
(427 puan) tarafından
Haklsn hemde cok
(309 puan) tarafından
Valla ailenin yanindaymissin bak bnce biraz toparla kendini git güzel Bi iş bul çalış çocuğuna kendinde bak aç davanida kurtul öyle adamdan ayaklarının üstünde durr git anaokulu kreş gibi yerden bul iş çocuğunu da götürürsün yanında 2 yaşında olunca sn çalışırsın çocuğun eğitim görür gözünün önünde olur sn hem ana hem baba ol yıkılma sakın herkesin karşısında dimdik dur göster kendini ezemesin kimse seni
(427 puan) tarafından
Bian oluyr dilim kilitleniyor konusamiyrm herkes ustume geliyr cok huzursuz oluyrm ama kizim icin sabretmeye calisiyrm hep
(309 puan) tarafından
Senin baya baya psikolojin bozulmuş kendini biranonce toplamam gerek kendine gel çocuğunu asıl şimdi düşün çocuğun için ayakta durr cesaretle biraz canm biz kadınlar güçsüz ve zayıf değiliz istersek yapamayacağımız hiç bisey yok kendini pasiflestirme canm
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Valla canm ben boşan  diyip senin de eşinin de çocuğunuzun da vebaline giremem . Ama şiddet de kabul edilemez . En başından hatayı sen yapmışsın . Kabul ederek devamını beklemişsin resmen . O şekilde evlendiniz diye sineye çekecek değilsin . Bunu kendine sen yapmışsın . Inşallah esin düzelir bir daha öyle tatsız olaylar yasamazsınız. Bence kimseyi dinleme . Hayat senin karar senin . Kendin düşünüp karar verebilirsin. Allah yardımcın olsun . 
tarafından
Neyse ailen yanında yine de .
Inşallah bi yolunu bulursun ve mutlu olursun
(427 puan) tarafından
Amin duaniza ihityacm varr allah razi olsn
tarafından
Ne demek canm. Allah gönlüne göre versin çok üzüldüm canm
(427 puan) tarafından
Allah sabir versin ben ve benim gbi caresiz kalanlara.ALLAH bnu inun yanina birakmaz degil mi beni kandirip ailemi karsima aldm onun icin simdi bir cpcukla bu kapidaym onun icin herseyi yaptm ona kandim inandm ama simdide beni byle caresiz birakmasi yerde kalmaz degil mi :( :(
tarafından
Hayır tabiki seni yüzüstü bıraktı  allah görüyor onu. Sen bi tek ona tutundun onu da o kırdı. Allaha havale et .
+1 oy
(10,947 puan) tarafından
Öncelikle burada ailesi arkasında durmayan bunca Bacımız varken, ailen arkanda geri adım atma derim. Kızın sana anne neden babamdan ayrıldın diyince kafanı dik tutup şiddet uyguluyordu yavrum yarın bir gün sanada yapmasın diye ayrıldım senin düzgün bir psikolojiyle buyumen icin dersin. Ne kadar kücük ayrılırsan o kadar iyi. Bu gü in siddet yapan yarın öldürür. Domersen bunu göze alıp donersin. Ve en sonda bacım seven adam sevdiğine el kaldıramaz o adam sevmiyor bosuna debelenip daha da gururunu yedirme
(427 puan) tarafından
7 yil pesimden kostu asla olmaz dedim en son bi ruzgarina kapildim dahada ayikmadim bacim
(10,947 puan) tarafından
Ne yazıkkı canım ne sana ölüp bitiyorum diyenler neler yaptı
(940 puan) tarafından
Aynen öyle şiddet uyguluyordu ve kizim yarın obur gün sana da?esin yaparsa ilk günün dahi olsa bir daha olmaz bile dese bana söyle korkma ben hep arkandayım diyebilmek icon bosan
(427 puan) tarafından
Dgru cok dgru hmde
(10,947 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Yol yakınken dön derim şiddet var işin içinde yarın kızınida döver o adam ailen arkanda  ne güzel aramadı sormadı diyorsun 
(427 puan) tarafından
Ewet sadece 1 2 kez kizimin resmini gnder deyip sustu bnde gndermedim tabi oda sustu halada bnden ve ailemden ozur bekliyrmus geri gitmemi bekliyrmus su hayatta asla tahammul edebileecgm biri degil ama kizim icin hep ikilemde kaliyrm
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Hazır ailenin evine gitmişsin geri kendi ayaklarınla dönme öyle birine. 
(427 puan) tarafından
Gidemem gidersem daha agir seylerle imtihan edecek bundan adim gbi eminim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Siddet olan bi evde kizini büyütücegine babasiz büyüsün daha iyi emin ol sana yapan çocuğuna da yapar 
(427 puan) tarafından
Ewet kizim benm herseyim benden almsindn korkiyrm mahkemenn ona wermesinden cekiniyrm istee
(9,626 puan) tarafından
Vermez canim 7 yaşına kadar mahkeme hic bi şekilde karsi tarafa vermez sonrasında da alamaz çünkü mağdur olan sensin şiddet gören sensin..ben sana bosan diyip vebal alamam ama dediğim gibi sana yapan kızına da yapar ve öyle şiddet dolu bi evde kızın büyüsün istermisin ya yarin öbürgün kızın büyüdüğünde onun gözünün önünde döverse o zaman kızının psikolojisi nolur bunları düşün babasından o zaman daha çok nefret eder ama boşansan büyüdüğü zaman uygun dille neden böyle olduğunu gerekirse psikolog yardımıyla anlatırsın durumu
(427 puan) tarafından
Insallah almasin ewladimi bnden kendisinn bi duzeni yok zaten kizimida ordan oraya surukler
(9,626 puan) tarafından
Yok canim içini ferah tut alamaz sen yeter ki kararlı ve dik dur herseyi göz önünde bulundur ailen şuan sana kucak açmış belki sonra bu şekilde davranmazlar ikinci de ailende yanında olmazsa daha çok zorlanirsin herseyi ölç biç öyle karar ver kendini düsünmesen de evladın için sağlıklı karar ver sen kararlı olduktan sonra emin ol hiç bise zor değil
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Boşan diyemem ama gitme uzun bi süre. Aileni dinle 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Benim bacım her şiddet gördüğünde  kocası geyirip kapıya birakıyor 10 gün 20 gün kalıyor sonra gelip alıyor 6 ay sonra bidaha kavga yine aynı boşanmıyor 2 çocuğu var diye  sen yol yakınken boşan kuxum düzelmiyorlar  düzelmeyecek gbilerde zaten mal iyi olsa seni başta  şiddete marız bırakmazdı
(427 puan) tarafından
Ben esime donup bakiyrmda oda aynisi ickisi maddesi her halti war kizm icin susuyrdum ama kizimi mahkemede alirsa ben mahvolurum
(12,856 puan) tarafından
İçki madde kullanımı varsa hayatta ona vermezler ki daha 6 aylık bı bebek sadece annesine ihtiyacı vardır
(5,311 puan) tarafından
Bizim eniştede onlar yok  şiddet var hem fiziksel  hem sözel hemde psikolojik   zaten mahmkeme alkol madde kulanan çocuğu  vermez babaya
0 oy
tarafından
Kimileride ailesi arkasinda durmuyor diye bosanamiyor

Ne diyim cnm iyi düşün 
(427 puan) tarafından
Pekte duzrnim yoktu ama ailem diyrdum ama bu son kavgadan snra herseyim bitti ortada kalmis gbi hissediyrm
tarafından
Huzursuzluk cok zor belki cocukla baba evine dönmekte zor ama ınanki huzursuzluk daha zor sanki
(427 puan) tarafından
Baba ewindeki 10. Gunum herkesten biseyler isittim biseyler duydum inanki bazen dayak bundan daha iyi diyrm ama smra kixima bakiyrm susuyrm
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Yok yakınken dön derim annemde 18 sene şiddet gördü tek celse de boşadı sen kimseden şiddet görmek için doğmadin çocuğuna da bu hayatı da reva görme şiddet görerek büyümesin en çokta çocuğun için bosanmalisin
(427 puan) tarafından
Cocugum iate beni kahrediyir
0 oy
(940 puan) tarafından
Ailen arkanda ne güzel 

Adam sorumsuz kızına en büyük iyiliği boşanarak yaparsın 

Devlette sana verir kızı korkma 

Sende çalışır kendini geliştirirsin 

Emin ol daha iyi olur 
(427 puan) tarafından
Insallah bacim insallah
0 oy
(859 puan) tarafından
İlerde senide haberlerde görmek istemeyiz. Önce dayakla başlar sonra öldürmeye kadar gider. Sana kıyan kızınada kıyar. Ailende arkandaysa 1 adama boyun bükme ömrünü onun için harcama, çürütme derim. Zaten arayıp sormuyo bırak gitsin inceldiği yerden kopsun. 
(427 puan) tarafından
Bosandiktan snraki surecte zor olacak ama gececegine eminim
0 oy
(7,195 puan) tarafından
Bosan gitsin ömrün boyunca böyle bir yükü taşıma... Dayak atan adamdan da güzel baba olmaz zaten 
(427 puan) tarafından
Ilgilenmiyrdu zaten ne hastaneye ne yemeye ne icmesine giymesine hicbiseyine karismazdi parayi vereym sen hallet derdi iki oper briakirdi kizi
0 oy
(813 puan) tarafından
Canım bizim şu anki durumlarımız benziyor biraz bende 20 gündür baba evindeyim benimde eşim arayıp sormuyo banada sadece oğlumun fotoğrafını istemek için mesaj attı. 

Aramızdaki fark şu ben hiç şiddet görmedim ama eşimin evlenmeden önce nişanlıyken kızlarla konuştuğunu bar gibi bir yerde kadınlarla eğlendiği videoları gördüm. Bizim asıl sorunumuz kumar. Eşim kumar bağımlısı iki yıllık evliliğimizde 150 bin kadar kumar borcu ödedik 70bin TL'lik düğün takılarım kumara gitti ve bir 150bin kadar daha borçlandı eşim doğumda hastaneye verilecek paraya kadar kumara yatırdı. En son çıkan borçta dayanamadım ailemin evine döndüm ve boşancam kararlıyım aileme boşancağımı söyledim tamam dediler arkamdalar. İlerde çocuğuma da bizim rızkımızı kumarda yiyordu onun gibi olma diye boşandım diycem bence sende boşan kurtul. İlerde çocuğunada baban beni dövüyodu o yüzden boşandım dersin çocuk bile olsa seni haklı bulur. 
(427 puan) tarafından
Cok haklsn bacim insallah rabbim bu mubarek gunler hatrina yuzumuze bakar ewlatlarimizi kimseye muhtac olmadan buyuturuz
(813 puan) tarafından
Ben boşandıktan sonra çocuğumu kimseye muhtaç etmem çalışır bakarım. Asıl evliyken muhtaçtık eşimin abisine onun eline bakacağıma kendim çalışır kendi paramı kazanırım. Benim en çok zoruma giden şey eşimin beni başkalarına muhtaç etmesiydi zaten ben 18 yaşından evlenene kadar çalışıyodum  babamdan bile para istemedim çeyizimi kendim yaptım aileme de verdim kazandığım paradan kardeşimi dersaneye gönderdim üniversiteye gtcek para lazım olur diye altın yaptım öyle evlendim.
Boşandıktan sonrada silahlı güvenlik sınavlarına gircem sende bir araştır istersen ilk okul mezunu bile olsan normal güvenlik olabiliyosun bu meslek bana umut oldu açıkçası yoksa napcağımı nerede çalışcağımı bilmiyordum
(427 puan) tarafından
Ailem hic geride kalmayacjsn senmde kizininda her daim ya indayiz diyrlar ama bi sure snra elbette onlarda  vazgececekler 10 gundur burdaym heo sanki gid3cekmisim gbi
(813 puan) tarafından
Niye vazgeçsinler canım öyle düşünme
Sen nasıl kızına kıyamazsan onlarda sana kıyamaz sen sadece kızına üzülüyosundur mesela ama onlar sana ayrı kızına ayrı üzülüyorlar. Dayak yemeni kızınında öyle bir ortamda büyümesini isterlermi hiç
Bende 1 hafta öncesine kadar senin gibi hissediyodum sanki tekrar gidecekmişim gibi ama durup bir düşündüm bu adam ben beraber yaşadığımız evden çıkarken bile sen gidersen git oğlumu burda bırak dedi. Buraya benle konuşmaya geldi bana bir ben seni seviyorum oğlumuz için dön demedi sadece bu çocuk böyle büyümesin gel çalışıp borcu beraber ödeyelim dedi resmen yediğim b.oku beraber temizleyelim diyor bana. Anladım ki bana karşı sevgisi kalmamış saygısı da yok ki bana bir ton yalan söyleyebiliyo. Ben beni sevmeyen yalancı kumarbaz adama dönmeyi niye düşüneyim daha sende seni sevmeyen seni döven adama dönmeyi düşünme bence, sevse bir damla göz yaşına bile kıyamaz ben karnım burnumda hamileyken eşimin karşısında ağlamaktan nefesim kesildi başka bir zaman yine hamileyken ağlarken sinir krizi geçirdim adamın umurunda olmadı. Bundan sonra da o benim umrumda değil benim evim ailemin yanı eskiden olduğu gibi
0 oy
tarafından
Kızına vereceğin cevap hazır cevap aramana gerek yok. Şiddet var üstelik suan bile arayıp sormuyor. Ne kadar katlanabilirsin. Boşan demek istemezdim ama senin durumunda yapacak çok bişey yok.
(427 puan) tarafından
Ben kendisine bosanacaz deyince bana olmasi gereken neyse oyle olcak dedi surekli derdi zten bosanacaz bana yaramazsin felan die dusun dusun kafayi yerdim neden  bana bunu sypuyr ben ne yapiyrm die o kadr cok sewen bi adam neden bu kadr nefret eder oldj bnden die
tarafından
Aslında kocan hasta. Psikolojik tedavi görmesi gerekiyor ama olduğun durumda onu buna ikna edemezsin. Allah vicdan merhamet versin. Bazen insanı bu duruma sokuyorlar neden bu kötülük anlamak mümkün değil. Çocuğuna da mı acımıyor. Bilmiyorum kardeşim ama kocan hasta onu biliyorum. Benim kocamda da benzer şeyler olurdu ama bazen bu şekil şeyler söylerdi ama ben hiç beni sevdiğinden şüphe etmedim. Bide bizim sıkıntımız cocugumuz olmuyordu aşırı stres yapıyordu bu durumu. Şimdi çocuk var o adam gitti. Ayrıca hasta olduğunu kendi de kabul ediyordu her ne kadar doktora götüremesemde. Allah hakkında hayırlısı ne ise onu yaşamayı nasip etsin.
0 oy
(289 puan) tarafından
Benim nacizane sana vereceğim öğüt evini terk etme 

Öncelikle kendine bi avukat bul hemen ve görüş sonra git evine bi güzel uzaklaştırma alsın avukat eşin için 3 ay 

O esnada bakarsın sende durum nasıl olur diye 

Çocuğun düzeni bozulmasın 

Annen yanina gelebilirse o gelsin evinde kal canım 

Hem hata yapacak şiddet gösterecek sonra çocuğun hakki olan evde adam yan gelip yatacak 

Ben bu duruma sinirleniyorum. Ailen arkandaysa da bu esnada sana maddi yardimci olurlar avukatta gecicic nafaka bağıştır hem sana hem çocuğuna 

Yani su an benim basında olan durum olduğu için böyle söyleyebiliyorum.
(427 puan) tarafından
1 aylik uzaklastirma verdiler zaten ama kendisi covid olsugu icin evde kaliyr bn gitmedim o saniyrki karantna biterse gidecegm ama yaniliyr ailemde onun 5 kurusuna bile minnet etme her daim yanindayiz diyr
(289 puan) tarafından
Minnet etmek değil canım o çocuğu affedersin ama eşşşekkk gibi de bakacak tabiki
Uzatır uzaklaştırmayı canım
0 oy
(3,836 puan) tarafından
evliliğimde sendeki gibi şiddet sorunu ya da ciddi birsey yok şükür. ama ona rağmen ailem arkamda olsa bosanirdim şimdiye kaç kere. bebeğin o şiddet ortamında iyi olmayacak ilerleyen zamanlarda. 
(427 puan) tarafından
Hep aileme laf gelmesin die sustm ama olmadi iste
0 oy
(58 puan) tarafından
Kararın ile ilgili birşey diyemem eşinide Allah'a havale ediyorum. Babamda anneme şiddet uygularmış biz küçüktük bizde yemişiz dayak boşandı bir süre sonra aldı yanına bizi ne ergenliğimde ne kadınlığımda 2 evliliğinde de mutsuzluğunu gördüğümde kendim söyledim anne boşan mutsuzsun diye diyeceğim oki mutsuz yuva mutsuz çocuk güçlü kadın iyi anne ve baba olur gerisini aratmaz.
0 oy
(181 puan) tarafından
Sanırım benim başıma gelse beklerdim eşim gelsin pişman olsun Özür dilesin diye gelmezse bi yerden sonra dava açardm çocuğun huzursuz evde büyümesi daha zor diye düşünüyorm inş düzelir araniz
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kız millet senin bulduğunu arayıp da geziyor babandan şiddet gördüm dersin olur biter. Ve evet ailen haklı dönersen yüzlenir daha büyük şeyler yapabilir. Zaten dünyayı yıksa kızını alamaz senden. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 123 göst.
16 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 584 göst.
31 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 251 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ebru Sahin (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 101 göst.
28 Eylül 2022 Aile kategorisinde Emelinannesi94 (13 puan) tarafından soruldu

380,034 soru

11,376,039 cevap

34,862 kullanıcı