0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızım kırkını bile çıkarmadım cunki batıl inanç oluyor hocalar bile öyle diyo tuzlama yapıyorlar oda aynı hiç birinide yapmadim

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Karar senin herkes farklı düşünür.
-Reklam-
0 oy
(457 puan) tarafından
Tuzla mayı ben de yapmadım ama canım kır çıkarmasında da sadece banyo yaptım
0 oy
tarafından
Tamam 

tarafından
:Dddd
0 oy
tarafından
Ölümün de doğumun da kırkı yoktur. Ne kırkı ne yedisi hiçbiri
0 oy
tarafından
Ben sadece yıkadım bebeğimi başka bişey yapmadım o gün
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Bwn sadece banyo yapıp abdest aldım, oğlumu da bıcı bıcı yaptırdım o kadar.. Yapılması gereken bu zaten.. 
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Tuzlamayı değil ama kırkında banyo yaptırdım sadece 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Aman aman bir şey yapmadım ben. Kızımı yıkadım kendim yıkandım bu kadar. Başka ne oluyor ki zaten?
0 oy
tarafından
Aynen de öyle canım o tuzlu su yüzünden ölen bebekler var. Suyun içine taş toprak atınca fasulye nohut koyunca onlar mı koruyacak bebeği , Allah mı koruyacak? Bunların dinde yeri yok. Netten bakabilir inanmayan. 
0 oy
tarafından
Ay bende 6 gun once dogum yaptim kaynanam tuturdu tuzlicam diye izin vermem dedim neymis kokmazmis ne alaka ki normalde ne derse desin karismam ama konu çocuklarimsa hayata izin vermem bide obu oglum da ben duştayken gozlerine limon sıkmislardi neymis gozleri parlarmis komşusu demiş ya kor olsaydi dedim nasil alacaktin vebalini dedim ses etmedi
0 oy
(65 puan) tarafından
Batıl inanç değil. Aslında kültürümüze geçen birçok inanış şaman inanışı. 40 çıkarma 40 uçurma da şaman adetlerinden geçmiş bize. Günahı sevabını bilemem ama dini bir ritüel değil.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 415 göst.
9 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 325 göst.
27 Haziran 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Balkızın annesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
0 oy
11 cevap 251 göst.
31 Ekim 2021 Aile kategorisinde 28 Giresun (10 puan) tarafından soruldu

378,340 soru

11,324,424 cevap

34,775 kullanıcı

...