0 oy
583 göst.
Aile kategorisinde (208 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı kandiller hepınıze❤️❤️

Sizinle paylaşmak istedim iyi gelıyo yorumlarınız... 

Benm kızım 11 aylık ne zaman bır yere gıtsek ortama alışmayana kadar kucagımdan inmez biri almaya kalksa ağlar her cocuk gıbı bu akşam annemlerde döndüm kaynanamla kayınbabam kızı özlemiştr onlara da gıdeyım deıdm.. Kaynanam kayınbabam kayınlarım görümcelerım sırayla kucağa almak istedı kızımı.. Tabı kızım gıder mı bağıra bağıra ağlıyordu biri almaya kalkınca.. Hepsı bır olmş sen annenın ewıne gıdınce bu kıza bişeyler yapıyorsn okuyormusun üstune ne yapıyon burya gelince bızden korkuyor yanımıza gelmıyo bu kız düzelmese bir daha annenın ewıne falan gidemezsin dedıler cok sinir oldum ne yapabilirim küçücük cocuga deıdm... Biz karışmıyoruz gıtmeyecksin o kadar dedıler gelde sinir olma siz olsanız tepkinoz nasıl oldurdu, yani Allah için küçük cocıga ne yapabilirim boyle bır sacmalık war mı sizlerinde kaynananız hıc oyle soyler mı..?? 

20 Cevaplar

+3 oy
(6,203 puan) tarafından
Ne mi olurdu?Sen kimsin de annemin evine gitmeme karisiyorsun derdim sukur agzim var onlarin ***** ***** konusmasini cekemem
(208 puan) tarafından
İşte bnm ağzım kapanmış onlara karşı... İçimden siz bana okudunuz o yüzden bu kadar derdinizi cekıyorm diyesim geldı bıan ama diyemedim
(6,203 puan) tarafından
Yok de de valla bak icinde tutma kaynanan kim ki sana izin vermeyecek hayirdir yani o mu buyutmuste seni
(208 puan) tarafından
Bazeb agzımdan sinirle bişeyler cıkıyo sen kaynanamı gor nasıl saldırganlaşıyo hemen
-Reklam-
+1 oy
(2,291 puan) tarafından
Ne demek ya kim oluyor gidemezsin hayırdır...

Bir mi duruyosunuz?
(208 puan) tarafından
Hayır  cnm Allah korusun ayrı ewdeyım ama  halada dertlerini  cekıyorm.. Eşim ewde deıl ya hersye onlar karar verecekmiş gıbı davranıyorlar
(2,291 puan) tarafından
Oyle bir seyi yasaklama hakkina sahip değiller sakin taviz verme
+1 oy
(2,127 puan) tarafından
Hayırdır sen kimsin benim aileme gitmeme karışcaksın haddini bil derdim
(208 puan) tarafından
Ahh cnm bn dıyemıyorm kı ne yüzsz arsız terbiyesiz derler bana.. Kayananam illet bir insan
(2,127 puan) tarafından
Demedigin için onlar sana diyolar zaten emin ol kaynanam kimki benim annemle görüşmeme karıźcak ortalığı kaldırırım valla
(208 puan) tarafından
Haklısın cokk... Bnm yüzmden oluyo zaten hep susmasaydım boyle tepeme cıkamazlardu
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Hooşşştttt derdim heralde 
(208 puan) tarafından
Keşke diyebilsem cnm keşke
+1 oy
(2,165 puan) tarafından
Ne demek bidaha gidemezsin ya ne biçim konuşma tarzı böyle kara cahiller Siz kimsiniz yani buna karışma hakkını nerden buluyorsunuz bence hata biraz da sende tatlım fazla yüz vermişsin tepene cikmadiklari kalmış yakında onuda yaparlar benden demesi uzak olmaya çalış eşin ne dedi peki siz ne diyorsunuz size ne falan demedi mi hiç tepkisiz eleman gibi kalmadı inşallah 
(208 puan) tarafından
Kuzum eşim yanımda deıl yurt dışında olsaydı onun yanında boyle bır şey demeye cesaret edemezlerdi ondan cok cekınıyorlar ama deıdgın gıbı bnm yüzümden oluyo butun bunlar sustum hep sustum ***** gıbı
(2,165 puan) tarafından
Susma hakkını ara susarsan valla daha çok istedikleri gibi seni kullanırlar sert dur az tepkini koy asıl senden cekinmeleri gerekir bizde tam tersi biliyon mu benden çekinirler asla seslerini cikaramazlar en baştan o ağzı onlara vermedim çünkü yanlış anlama canm seni söylemiyorm yani ben asla öyle yanlarında 32 dişimi acipta bikere olsun gülmedim hep mesafe koydum araya bundan sonrada öyle devam edecek hayırdır yani kaynanam beni mi emzirmis benim üzerimde 1 grm hakkı yok öz annem değil benimle öyle buraya gidemezsin şunu yapamazsin diyemez onu oracıkta rezil ederim benim öz annem babam bile öyle değiller ayrıca eşim varken onlara hicbirsey düşmez
(208 puan) tarafından
Eşimin hatrı için sustum hep cnm. İlk yıllarda mesafelydm de baktım bunlar bana suratsız hıc gülmeyi bılmıyo sürekli yüzünü asıyorsun dedıler bnm eşimde konuşkan güler yüzlü insanı sever bnde onun için ortama ayak uydurmaya calıştım hep ama yanlış yapmşm o mesafeyı hep koruyacaktım.. Bıde eşim yurt dışında calışıyor ewde deıl dıye hersyımw karışırlar..
(2,165 puan) tarafından
Allah sabır versin canm
+1 oy
(594 puan) tarafından
Ayyyy böyle varya bazılarını okudukça darlık geliyo böyle gerilip gerilip bir cakicaksin ağzının ortasına görecek kim neyi okumuş kim nereye gitmiyormus 
(208 puan) tarafından
Eşim ewde olsaydı boyle yapmaya cesaret edemezlerdı.. O olmayınca bişe yapamıyorsun bnmde cok zoruma gidiyor bazen boşanacam dıyorm o öfkeyle kızım ve karnımdakı için katlanıyorım
(594 puan) tarafından
Esin eğer ailesi gibi değilse boşanmayı düşünüp yazık etme çocuklarına da yuvanada ama evli olduğun için ailesine katlanmak zorunda değilsin eşinle konuş tepkini de koy
(208 puan) tarafından
Cok şükür eşim onlar gibi deıl ama ister istemez aılesıne laf ettırmıyor...
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Cocuk seveni sevmeyeni anlar. Kucucuk çoğuna ben napabilirim deseydin kiz ne karisiyolar yaa
(208 puan) tarafından
Tabı kızı oyle bir sıkıyorlar kı daha kucaga cagırmadan onlara bakıp ağlıyo....
(1,504 puan) tarafından
Bunu annenlere baglamalari sacma
0 oy
tarafından
Her çocuğun böyle bir dönemi var..cahillere laf anlatamazsin  canım .öyle deme hakkını nerden buluyolar acaba..ayrıca şu virüs.zamani kucaktan kucağa tasimak nedir yaa..bir daha götürme.sende iyi niyet başa bela oiuyo bazen .
(208 puan) tarafından
Bnm iyi nıyetım sürekli başıma bela oldu.. Bn eşimin aılesı de eşimin hatrı için dedıkce hep tepeme cıktılar benı ezdiler.. Cocuk gıtmk istemiyorsa gıt yada gıtme dıyebilirmıyım bn 11 aylık bebege ne anlatabilirsin
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Siz kimsiniz de annemden babamdan ayırmaya kalkıyorsunuz der bi daha da gitmem oraya kendileri özlesinler
(208 puan) tarafından
Babam yok annem yalnız... Her seferinde bır daha gıtmıcem dıyorm kaynanamlara eşim gıt dıyo nasıl annene gidiyorsan oryada gıtmeslısn doyor Mecbur annme gıdıyom bizi özluyor sıkılıyor e orya gıtsem burya gelmesem olacaklrı düşünemıyorm cnm
(2,321 puan) tarafından
Eşine söyle annen böyle Diyo diye  annem tek nasıl gitmem de ezdirme
(2,321 puan) tarafından
Eğer eşin annesini haklı bulursa sesini çıkar anneme de gitmiyorum annene de gitmicem evimede gelmesin der gizli gizli annem e giderdim
(208 puan) tarafından
Defalarca deıdm anneme de gıtmıyom annene de araya ıkı gun gırse cocugu özlemişler kalk gıt der gıtmesem kavga cıkarıyo. Bide anneme 40 yıl gıtmesem eşim nıye gıtmıyon demez aksine işine gelır
(2,321 puan) tarafından
Erkeklerin hepsi aynı ya
0 oy
(241 puan) tarafından

O dakikada o evden çıkar giderdim ve bida asla çocuğumu o eve goturmezdim ne hadle ne curretle sana bunu söylemişler Esin yokmuydu yanında aşırı sinirlendim şuan :angry:

(208 puan) tarafından
Bnde şuan cok sinirlıym inanko,,, Ahh eşim olsa zaten ewımde durur kımsenın yanına gıtmezdım kı eşim yurt dışında kızmla yalnzm kaynanam agzına geleni soyler kımsedeb gocunmaz kırılırlar dıye düşünmez
0 oy
tarafından
Kayasi olmasin onlar bi zahmet demekki itici geliyo ki cocuk bile istemiyo
(208 puan) tarafından
Cookk iticiler hemde cocuk benm kucaktan inmek istemıyor orya gıdınce
0 oy
(99 puan) tarafından
Saçmalık annenlere göndermemek için bahaneleri olmuş kaynanangil kendileri pek gelip gitmiyorsa çocuk alismadigi yüze tepki verir 
(208 puan) tarafından
Olur mu canm mesele o zaten hergun onları görüyo kıızmı cok sıkıyorlar korkuyor ağlıyor sürekli bağırıp çağırırlar cocuk o yüzden gıtmıyo yanlarına. Annme gıttıgım zamnda yemım ederim annem dıye demıyorum bunu alır kızımı bahceye cıkarır balkona cıkarır meyve yemek yedirir kucagına oturtur şarkı soyler  sacını okşar ee cocuk bnden daha cok onun yanına gıdıyo annemlerdwyken sızde oyle olsanız sizn yanınızda durur... Onlar anca kıza  kucaga gelmıyo dıye küfür ederler
0 oy
(198 puan) tarafından
Çok saçma bi muhabbet olmuş bn olsam alır çocuğumu giderdim anamlara inadına yapardım o lafları da agızlarına tıkardım sen biraz ezdirdin mi acaba kendini 
(208 puan) tarafından
Cok ezdirdim hemde coookk xnm
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Sana nasil boyke bisey demeye cesaret ediyorlar ben olsam yikardim ortaliga annenlere gitmene onlar mi karar veriyolar 
(208 puan) tarafından
İşte kocam ewde deıl dıye her boka karışırz bıze emanetsn gibisnden boş boş konuşuyorlar
(1,569 puan) tarafından
Izin verme bi iki defa sen kendini savun bak sonra bak senin yerine konusuyorlar mii
(208 puan) tarafından
Kız bir kaynanam war düşman başına vermesin allhım izin vermex kendını savunasın kendı konuşur bitek
(1,569 puan) tarafından
Rabbim sabır versin sana
(208 puan) tarafından
Amin cnm Allah razı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Ben senin esirin değilim bu bir el kadar çocuğa ne yapılabilir hani kaynanam olması bişey değiştirmez :D kaynanam öyle bişey dese de anlamam zaten ondan sıkıntı yok 
(208 puan) tarafından
Her annmden dondüğümde oyle der.. Yani 3 4 yasındakı cocuk olsa neyse daha 11  aylık laf anlatamyorum kı onlara:(
0 oy
tarafından
Öyle saçmalık mi olur ya her bebekte olan bir şey bu benim kızımda yapıyor annemlere de gitsek kayinvalideme de gitsek ağlıyor hatta geçen gün eşim dalga geçti kız ben sana demedim mi anneannelerde ağlayacaksın babannelerde ağlamak yok diye dedi güldük bizde:)))) çocuk nerden anlayacak deli saçması valla
(208 puan) tarafından
Eşin şakasına demiş bak ne güzel ama kaynanamlar bunu cok cıddı soyluyo cnm.. Bnm kızım onu sıkmadığın sürece ağlamaz anneme gıdınce annm bahceye cıkarır balkona cıkarır meyve yemek yedirir kucagına oturtur şarkı soyler sacını okşar bnden onun yanına gıdıyo ama burda kımsenın yanına gıtmk istemiyor ne yalan söyleyeyim :((
tarafından
Boşver bunun içinn sıkma canını açıkça söyle anne sıkıştırıyorsunuz korkuyor de göster onlara nasıl davranacaklarını bu durumdan sende rahatsız olduğunu belirt anlamıyorlarsa da kafana takma ne düşünürse düşünsünler
(208 puan) tarafından
Soyluyorum sıkıyorsunuz dıye alınıyorlar bana gercktn ne yapacagımı nasıl hareket edecegımi bılmıyorum
0 oy
(409 puan) tarafından
Benim oğlum 2.5 yaşına girecek hala gitmez kucaklarına. Başta oğlum nite böyle diyordum aöa şimdi çocuk onu kimin sevip sevmediğini hissediyor diyorum ilk defa gördüğümüz 2 kat aşağıdaki komşumun bile elini tutup biryere götürüyor kaynanama gün boyu yanındada olsak gitöez yüzene bile bakmıyor. He de geç evinde ayrıysa hiç takma eşine de o söyşesin ne söylenecekse
(208 puan) tarafından
İşte eşim bazen ağzından kacırıyo sız onu sıktığınız için yanınıza gelmıyo bıraz guzel sevin dıyo. Deıdgın gıbı yemın ederim ki hıssedıyorlar kımın sevip sevmedıgıni
0 oy
tarafından
Çocukla ilgisi yok canım onlarin gözüne batmış ailenizle olan ilislkiniz bebek üzerinden msj vermişler. Yoksa her bebek kalabalık ortamdan şıkılir o kadar anne olmuş çocuk büyütmüş o kadarını biliyordur elbet torunum sana söylüyorum gelinim sen anla olmuş 
(208 puan) tarafından
İşte annemle resımlerıni falan görüyo kaynanam bak bak eşşek kızı bzm yanımzda nedeb oyle durmuyo der. E annem gorsen nasıl ilgılenır nasıl sever e cocuk hıssedıyor demekkı
tarafından
Bu kaynanalarda ki fazla beklentiyi anlamıyorum bende erkek evlat annesiyim kendi yuvasında mutlu olması dışında gelinim den zerre beklenti içine girmem beni dilerse ne mutlu oda tabi benim iyiliğimden kaynaklanır sverse kendi doğuran anası değilim ki beni her kosulda sevsin dininden de bir zorunluluk yok hersey karsilikli sevgi ve saygı da bitiyo
(208 puan) tarafından
Cok haklısn cnm keşke herkes senın gıbı düşünce
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Dedi 

Nisanliyken anneme , uzak olsun anne diye sürekli sana gelmesin dedi annem de ben de tepkimi koyduk , şimdi sürekli annemdeyim ona gitmiyorum kendi ağzıyla kendini bitirdi asla fırsat vermem beni o dogurmadi. Omür boyu da affetmicem onu . Kimse beni annemden babamdan ayıramaz. 
(208 puan) tarafından
Annemı istedığim zaman dawet edrım buda cok zoruna gider kaynanamın buna karışamqzlar ama bn istedıgım hwr yere gıd2mıyorm

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 387 göst.
0 oy
24 cevap 1,069 göst.
13 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 453 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 453 göst.

380,150 soru