0 oy
195 göst.
Diğer kategorisinde (158 puan) tarafından
Kizlar benim bebeğim 6 aylık bir ay önce ek gıdaya başladık o günden beri biberon reddi yapıyor devam sütünü vermek için bir saat uğraşıyorum kaşıkla veriyorumm oda çok uzun sürüyor mama değişikliğide yaptım onla ilgili değil hiçbirini içmiyor ama ek gıdayı yiyor ağzına kaşık girince hemen açıyor biberon girince sıkıyor açmıyor asla.. Doktora da gittik idrar kan temiz.Böyle bişe yaşayan varmı bebeği düzelen sonradan biberon tutan ben artık çok yoruldum..

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
6 aylık olmuş ve devam sütünün tadını beğenmiyor normal inek sütü denedin mi kaynatılmış 
tarafından
Normal markette satılan çocuklar için küçük paket sütler varya muzlu çikolatalı falan onları versen onları kesin içer senin çocuk biraz sana oyun yapıyo gibi:) bilerek içmiyor
(158 puan) tarafından
Canim hazır ya onlar verilmez ki
tarafından
Anladım ben verdim iki çocuğuma ya illaki sorun olanı vardır tabi siz vermeyin bebe biskuvisinin içine katip katip yedirdim bide
tarafından
Sakın verme hazır olanları ben sadece versen içer dedim :)yani oyun yapıyor sana
tarafından
Ama içmez inşallah çözüm  bulursun da uyanık senin bebek çok kalınca mecbur icecek
-Reklam-
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Benimkide 4 aylık 3 günden beri asla amam içimiyor
(158 puan) tarafından
Arada bizede oluyodu ama içiyordu gene sonra şimdi bir aydir hiç almıyor biberonu
0 oy
tarafından
Benim kızım biberon aşığıydi ama boyle 1 yasinda falan sonra bi hastalandi sutun s si bile midesini bulandiriyordu aylarca uğraştım onla markete gittim istedigi biberon aldim icine nesquik koydum aylar sonra içince sevinçten aglamistim ama benimkinin akli eriyordu seninki 6 aylik daha ben senin yerinde olsam mama yerine pirinc unu nişasta falan sivi halde yapar kaşıkla verirdim
(158 puan) tarafından
Sanki emme refleksini kaybetmiş gibi davranıyor bitek emziği emiyor.canim onları muhallebilerde veriyorumm zaten sürekli verilmezki hepsinim yeri ayrı valla napicagimi sasirdim
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Pirinç unundan biberon maması yap canim süt su pirinç unu şeker bir tutam tuz kaynat sulmdir içir pprtokal koyupta sulandırma yapabilirsin yada şu birde öyle dene belki tadını sevip içer ben 4 aylıktan itibaren böyle verdim halada veriyorum
(158 puan) tarafından
Canim içine pekmezmi koymadım cici bebe mi koymadım yok yok sorunmama değil ki biberon
(4,859 puan) tarafından
Anlıyorum canım çok sulu olduğu için mama içmek istemez o yüzden bu dediğim mama yi biraz katı verirsen biberonla sanki kaşıktan yiyormuş gibi olur olmadı sen böyle hazneli kasık var ondan al biraz pahalı birde öyle dene bakalım hazır mamayı
0 oy
tarafından
Benim ilk sutum azdi 2 ay mama destekli gittim sonra bir gun bir anda almadi biberon yani tutmadi asla mama bayatladi mi dedim yenisini aldim gene tutmadi. Eger ek gidayi duzgun aliyirsa oyle devam et. Kaşık mama alabilirsin muz ezersin icine verirsin
tarafından
9 dan once tok tutan muhallebi veya miz ezip kasik mama  er. Biz bebeklerin gece zirt pirt uyanip meme emmesine veya mama icmesine alistigimiz icin gece boyu uyanmayinca acliktan bitti saniyoruz ama birsey olmaz hatta gece beslenmesini kesmek lazim. Bence bunu dert etme. Gece uyku arasinda beslenmesi zaten onun daha kalitesiz uyumasina sebep oluyor bosver birak uyusun sabah uyaninca beslersin
(158 puan) tarafından
Ama 9 dan 6 ya kadar uyuyo cok zaman var az daha büyük olsa dert etmicem de geçen aşıya gittik geçen ay 600 gram almıştı 7500 du şimdi bir ay sonra gittik 7600 sadece 100 gram almis yetersiz yani tek başına ek gıdada doyurmuyo
tarafından
Evet canim az almis o zaman ara ara biberonla birseyler vermeyi dene ucuna pekmez falan sür belki tatli gelince emer
(158 puan) tarafından
Yapıyorum hicbisey fayda etmiyor :((
tarafından
Ozaman canim gün içinde iyi besleyeceksin. Alistirma bardagi falan dene
0 oy
(966 puan) tarafından
Bnm bebeğim hiç biberon tutmuyo valla canm ben kaşık mamalar var arı mama ondan alıyorum ondan veriyorum yemek veriyorum. Bide emiyor. 
(158 puan) tarafından
İlk meme reddi yaptı 4  aylikken emzirebilsem keşke bu kadar uzulmezdim bir ay öncede biberon resmen emmek istemiyor hicbiseyi
(966 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum zaten 6 aylık olmuş yer bundan sonra yemek biberon olmasada olur kaşık mamalardan alırsın onlarda olur
0 oy
(1,850 puan) tarafından
2 çocuk büyüttüm asla biberon ile bişey iciremedim. Hep özendim sokakta gördüğüm anneleri biberonu verip çocuğa doyuruyorlar ne güzel ben fellik fellik emzirmek için yer aradım hep yada yanima aldığım ek gidayi kaşık kaşık yedirdim. Icmedikleri biberon mamalrinida sabah kahvaltılarina karıştırdım cici bebenin falan içine. Almadımi almaz biberonu.
(158 puan) tarafından
İlk 5 ay aldi ama canim sonradan olurmu böyle bişey.İnan bende nasıl imreniyorum milletim bebegi yerde oynarken kendi içiyor tutupta çok usandım artık hep sinirden agliyorum :((
(158 puan) tarafından
Bı de oğlum olsun isterdim bikac sene sonra ama artık soğudum resmen o kadar yorucu ki hiçbir işimi bile yapamıyorum benden başkasına uğraşmıyor öyle kaşıkla yedirmeye eş sadece muhallebi çorba filan verebiliyor
(1,850 puan) tarafından
Üzgünüm ama çocuk büyütmek bolca sabır ve emek istiyor. Günde 6 öğün kaşık ile yedirdigimi bilirim. En az iki yaşına kadar...
(158 puan) tarafından
Offf of biz şansız annelerden iz çevremde kimse benim gibi uğraşmıyor

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 636 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 196 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,249 göst.

380,406 soru