0 oy
1,108 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Nerdeyse her gun yemek tartışması oluyor ya. Ramazan diye nohut fasulye taze fasulye yemem gaz yapar diyor. Ramazanda makarna kumpir tarzi basit yemem diyor. Bugun evde tavuk yok. Kuşbaşı et zaten yok. Kıyma  var biraz dun hakkınızı helal edin icli kofte yaptım. Bir de esim doner cok seviyor onu da sık  yaptik evde iskender gibi de doner gibi de. Fast food seviyor. Pizza yaptik hazir da alip pisirdik. Şu hazir citir tavuk paketinden aldı 2 3 kez yedi. Dolabimda 2 seferlik kiyma kaldi yarin son gun kullanirim dedim bugun de istiyorsan balık alalim dedim yok evde o kadar sey var niye para harciyoruz diyor. Allah icin bana yemek soyleyin. Adam karnabahar kabak patlican ıspanak mantar yemiyor evde tavuk et yok kiyma da kullanmayacam. Makarna kumpir patates sulusu ezmesi vs de istemiyor. Bakliyat da gaz yaparmış. Siz soyleyin ne yapayim. Bana iki de bir 3 5 yemek sayıp duruyorsun diyor. Hakkınızı helal edin bu kadar yemek ismi saymak istemezdim ama durumu anlayin diye yazdim

61 Cevaplar

0 oy
(119,361 puan) tarafından
beee ooooo keeeee yesin kusura bakma
(2,252 puan) tarafından
Ahaha yesin artik ne yapim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sulu köfte. Kıymasız etsiz yemek diyosun ama geriye börek çörek makarna kalıyor yoksa herşey etden kıymadan. Nefis yemekler tarifini indir ordan bak yemek çeşidi. Allahtan eşim öyle biri değil çok şükür
(2,252 puan) tarafından
Bakiyorum canim da yok ki  eylt kiyma tavuk yoksa dediğin gibi bakliyat diyorum yok diyor makarna borek yok diyor sebze desen patlıcan mantar kabak ispanak karnabahar yemiyor bir de bana kiziyor hep ayni seyleri yapiyorsun diye
tarafından
Hamburger, balık, lebeniye çorbası, beyti kebap, çökertme kebabi, pide, patates püreli köfte, pizza, patates dolması. Yemedigi sebzeleri çorba tarzında yap. Aslında çok çeşit var ama çogu kıymadan etden oldugu için insanın durumunu zorluyor
(2,252 puan) tarafından
Aynen oyle canım balık  bir tek yemedik bu ara iste soyledim onu da para harcama gerek yok dedi
tarafından
Madem para harcamak istemiyor o yüzden önüne ne gelirse onu yesin niye yemek seçiyor onu bile bulamayanlar var. Çıtır tavuk çok yiyoruz dedin oda aslında nerden bakarsan 30lıra onun yerine yarım kilo kıyma yada et al başka bir çeşit yap 20tlye yarım kilo kıyma alıyorum onunla istedigim yemegı yapıyorum
(2,252 puan) tarafından
20tl canim sokta 2 gunluk yemek cikiyo. Esim simdi gitse markette abur cubur alir ama isine geleni iste
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Hazır mantı yap yemez mi
(3,701 puan) tarafından
Mesela şöyle pişi yapsan yanına bu çorba salata yada kahvaltılık olmadı tavada gözleme
(2,252 puan) tarafından
Onlara hep sahur işi diyor canim dun gözleme yaptim sahurda
(3,701 puan) tarafından
Kuru fasulye yap içine varsa sucuk at nohut yap valla tıkandım zıkkımın kökünü yesin Allah sana da kolaylik versin
(2,252 puan) tarafından
Kiz basta da yazdim ya nohut fasulye gaz yapar diyor :) bosver bacim sen beni :)
(3,701 puan) tarafından
Aman yesinde ywter ki de gaz yapsın işin zormus
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Benim esimde oyle cok yemek secer ama yumurta kır onunne koy ses cikarmaz.  27 haftalik hamileyim bugun camlari sildi bacaklarim titriyor. Esim oruclu ben degilim ama tam o yorgunlugun uzerine aradi ne yaptin diyor niye nefes nefesesin bende dedim camlari sildim. Pazar günü izinliyim ben silerdim dedi niye yoruyon felan bende dedim birgun iznin var kıyamiyrum dedim.  Tamam yemek felan hazirlama dusun tasin ne yiyecegini gelirken alirim hazir yiyelim dedi. 

Esin fast food seviyorsa madem patates kizart menemen felan kahvalti turu oyle yermi 
(2,252 puan) tarafından
Dikkat et canım sona yaklasmissin. Rabnim saglicakla kucagina almayi nasip etsin. Ne guzel dusunmus masallah. Yok canım onu da yemez sahur icin mi der
(1,238 puan) tarafından
Aynen canim Allah razi olsun sagolasin.
Allah esinede vicdan versin ne diyim baska birsey gelmedi aklima. Hamur isi severse oda olabilir pocadir pidedir
(2,252 puan) tarafından
Amin canim. Pide yaptim gecenlerde poğaça da iftardan sonra yiyiyor zaten cayla
(1,238 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun benden bu kadar daha birsey gelmiyor aklima :)
(2,252 puan) tarafından
Sagol canim:)
0 oy
(546 puan) tarafından

Mercimek koftesi yanına cacik

Aksama ben de yapam :)

SonrA patates salatası cay olur

Kısır olur yanına mercmk çorba ayran olur

Sebzeli bulgur pilavi cacik corba olr

(2,252 puan) tarafından
Ramazanda yenmezmis bunlar bacim
(546 puan) tarafından
Kim diyo
(2,252 puan) tarafından
Kocam olacak herif :) yoksa bir kısır yanina ayran turşu daha ne
(546 puan) tarafından
Ay olsada yesek
(2,252 puan) tarafından
Ramazan bitsin ilk isim yapmak valla eksili eksili off
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Patates salatası rus salatası tarzı şeyler yap seni iyi anlıyorum lahana varsa sar yaprak sar 
(2,252 puan) tarafından
buçuk senedir eve lahana girmedi yemiyor :( asma yapragim da bitmis.
0 oy
(49 puan) tarafından
Patates yemeği yanında pilav  cacık 

Yayla çorbası, mercimek çorba, taze fasulye yemeği , tavuk sote ,
(49 puan) tarafından
Sen en iyisi ne yap biliyonmu . Eşin yediği yemeklerin listesini yapsın sana versin sen gün gün dönüşümlü pişir. Böylelikle sende kurtulmuş olursun. 15 tane en sevdiği yemek listesi hazırlasın sana
(2,252 puan) tarafından
Kiz onun derdi baska bilmedigi yeni yemekler yemek istiyor hayatga liste yapmaz. Sanki dolap et kıyma dolu da cesit yemek yapacam
(49 puan) tarafından
E o zaman daha çok kavga edersiniz
(2,252 puan) tarafından
Su 2 gun de yaparim sonra elime ne gectiyse onu yaparım isterse yer ne yapim artık
(49 puan) tarafından
Allah yardimcinolsuncanim
0 oy
(25,224 puan) tarafından

Zıkkım :D......... 

(2,252 puan) tarafından
Bi sorayim muhtemelen yer :)
0 oy
(699 puan) tarafından
Kiz okurken fenalık geldi. Beee ooo keee yesn :) 
(2,252 puan) tarafından
Ahahah sorma bacim valla :)
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Zıkkım yesin dicem de demişler zaten. Bu ne yaa ben daraldım valla. 
(2,252 puan) tarafından
Ben de her gun daralıyorum bir de o bana kiziyor farklı seyler yap diye
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Baska yemek  mi warmiş  n3 yicek mis  ozman  gitsin  dışarıdan söylesin  aç gözlü  yaa  disar da okdar  qc insan  war o bulmuştu bunuyor 
(2,252 puan) tarafından
Iste ben bilmiyorum baska yemek bir de bana iki de bir farkli seyler yap diyor
0 oy
(780 puan) tarafından
Yap hazır çorba yanınada patates yemeği salata ayran daha ne olacak böylelerini anasının evine göndermek gerekli resmen sana eziyet ediyor ben taş koysan eşim niye taş demez çünkü evde ne varsa ben onu pişiririm Allah anlayışlı etsin eşini birde seninki sabır işi ben olsam olay çıkartırım dayanamam  
(2,252 puan) tarafından
Sorma canim annesi mercimekten makarna taze fasulye babagannuc patates ezmesi baska sey bilmez cidden soyluyorum hep bunlari yapar durur. Ama ben faklı yapip durdum ya basta iyi alisti simdi de bunlar siradan geliyor bıktım
0 oy
(850 puan) tarafından
Boğaz yüzünden boşarsa boşaaın annen seni hizmetçi olasın diye mi doğurdu bu nasıl bir şeydir ya... Ramazan bide. Madem sebze sevmiyor o zaman et alacak ona yok buna yok kendi almıyorsa nerden bulup ne yapacaksın ki
(2,252 puan) tarafından
Sorma sanki dolap et tavuk dolu da ben yemek yapmiyorum
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Cok biliyorsa gitsin et alsin getirsin yapar veririsn
(2,252 puan) tarafından
Et olsa tavuk olsa yapacak sey cok iste ama o yok sebze yok makarna falan olmaz şaştım
0 oy
(785 puan) tarafından
Ayy öyle yemek seçen insanla uğraşmak çok zor rabbim sana sabır versin benim eşim sağolsun hiç yemek seçmez yumurta bile pişirsem yer iftarda niye bunu pişirdin demez
(2,252 puan) tarafından
Masallah ne guzel. Amin canım sağol
0 oy
(147 puan) tarafından
Tavuk al . Tavuğun bi sürü çeşit yemeği oluyor nede olsa al bi göğüs tavuk sote yap
(2,252 puan) tarafından
Pars harcama dedi yoksa balık dusundum
0 oy
(841 puan) tarafından
Yemek ayıran erkek çok zor ya babamdan biliyorum patlıcan kabak yemez tavuk yemez annem le her gün kavga ederdi annem hep her yemeği yiyen damat olur inşallah dedi benimki önüne ne koysan yer Allah kolaylık versin canım sende her gün döner yap onu yesin seviyorsa madem anam da 1 hafta boyunca kuru fasulye yapardı babam yiyor diye 
(2,252 puan) tarafından
Cok zor gerçekten ya bu sefer de hep ayni diye sikayet ediyor bacım
0 oy
(964 puan) tarafından
Ozur dilerim ama cok simartiyosunuz kocalarinizi yemezse yem3sin bune yaa yok bosicakmis bosarsa bosasin baslarim onun keyfine
(2,252 puan) tarafından
Haklisin ramazan bitsin kafama gore yapacam
0 oy
tarafından
Geriye önerecek yemek kalmadı mecbur gidip bi tavuk alacan göğsü nü doğra biber domates sote yap pirinç pilavı ayran 
(2,252 puan) tarafından
Para harcama dedi canim yoksa balık istemisti canım
0 oy
tarafından
Senin eşin nasıl biri yaa millet dışarda bi sıcak ekmeğe muhtaç senin o kocan olack söz de adam burun kıvırıyor
(2,252 puan) tarafından
Ve oruc tutuyor. Sozde ramazanin anlami bu. Ama onceki gunden ne yemek yapacaksın tatlı ne diye soruyor
tarafından
Haberleri aç izlet ona bak müslüman kardeşlerimiz orda canıyla cebellesirken sen midenle cebellesme belki vicdanı sizlar o çocukları görünce
(2,252 puan) tarafından
Denerim canim Rabbim yardımcıları olsun

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 386 göst.
14 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 628 göst.
0 oy
13 cevap 500 göst.
0 oy
10 cevap 333 göst.
16 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Melek Batur (66 puan) tarafından soruldu

380,382 soru

11,389,279 cevap

34,894 kullanıcı

...