0 oy
1,106 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Nerdeyse her gun yemek tartışması oluyor ya. Ramazan diye nohut fasulye taze fasulye yemem gaz yapar diyor. Ramazanda makarna kumpir tarzi basit yemem diyor. Bugun evde tavuk yok. Kuşbaşı et zaten yok. Kıyma  var biraz dun hakkınızı helal edin icli kofte yaptım. Bir de esim doner cok seviyor onu da sık  yaptik evde iskender gibi de doner gibi de. Fast food seviyor. Pizza yaptik hazir da alip pisirdik. Şu hazir citir tavuk paketinden aldı 2 3 kez yedi. Dolabimda 2 seferlik kiyma kaldi yarin son gun kullanirim dedim bugun de istiyorsan balık alalim dedim yok evde o kadar sey var niye para harciyoruz diyor. Allah icin bana yemek soyleyin. Adam karnabahar kabak patlican ıspanak mantar yemiyor evde tavuk et yok kiyma da kullanmayacam. Makarna kumpir patates sulusu ezmesi vs de istemiyor. Bakliyat da gaz yaparmış. Siz soyleyin ne yapayim. Bana iki de bir 3 5 yemek sayıp duruyorsun diyor. Hakkınızı helal edin bu kadar yemek ismi saymak istemezdim ama durumu anlayin diye yazdim

61 Cevaplar

+12 oy
tarafından
Hay zıkkım yesin diyesim geldi huhh o ne yaaa
tarafından
Valla içimi okudun
tarafından
Vallahi yaa okurken benim sinirlerim hopladi kurban olayım eşime yemek yapmasam neden yapmadın demez sen bir şeyler yedin mi yediysen ben bir iki atistirir yatarım der gelince sarilacagim boynuna böyle şeyler gördükçe şükrediyorum
(2,252 puan) tarafından
Masallah canim ne guzel Allah bozmasin
tarafından
Rabbim sabır versin sana da canım cekilecek dert değil ya ne diyelim
(2,252 puan) tarafından
Amin sagol canim
-Reklam-
+1 oy
(2,075 puan) tarafından
Ne diye soruyosun ki. Yap köy önüne. Yemiyosa yemesin. Ben kızıma ek gidada bu kadar zorlanmadm. Cocuk gbi onla mı uğraşıcaksn
(2,252 puan) tarafından
Yemez oruclu oruclu icime oturur bu sefer
+1 oy
(14,079 puan) tarafından
Bunları bulamayan ne yapsın kocan bulmuş bulandırıyor kuzum kusura bakma 
(2,252 puan) tarafından
Aynen oylr hele ramazan diye bunu yapiyor en sinir olduğum sey amac zaten olmayanlari anlamak aksama bu kadar yiyeceksen orucun anlami ne
+1 oy
tarafından
Bu kadar şımartmayın bu adamları yapın ne istiyorsanız ister yesin ister zıkkımın kökünü yesin madem çok biliyo kalkıp kendi yapsın paşa
(2,252 puan) tarafından
Bıktım valla ramazan olmasa birakacam da yazık
tarafından
Ne yazık ya ramazan açlığı anlamak için var olan bi zaman oruç olmayanı anlamak için tutulur her gün çeşit çeşit yemek yensin diye değil
(2,252 puan) tarafından
Cok haklisin ben de boyle dusunuyorum ama malesef esim oyle degil
tarafından
Yapma bacım görsün gününü
0 oy
tarafından
Azcık fırsatçılık yapayimmi ☺️ 

Kuru fasulyenin yanına ne gider pilav dün bitti 

Sende islim kebabı yap kuzum 
tarafından
Senin kocan köteklik o begenmediklerini bulamayan onca insan var sinir oldum şuan
Bulgur pilavı dün yaptım önceki gün pirinç pilavı vardı
(2,252 puan) tarafından
Eriste falan gider mi ki bilemedim. Valla aslinda en iyisi pideyi banmak :)
tarafından
İşte koca sorunu kuzum benimki yemek seçmez taş olsa yer ama çeşit ister ☺️
(1,472 puan) tarafından
Mantın varsa yoğurtlu yap canım yada tavuklu şehriye pilavı yap
tarafından
Mantık yok kuzum mantı makarna var doldurmusum
Şehriye pilavı hiç yapmadım bir bakayim tarifine
0 oy
(10,242 puan) tarafından
Mantı yap kuzum az hamurla
(2,252 puan) tarafından
Ona da makarna gibi ne farki var diyor canim
tarafından
Ziikkimin kokuni yesin az yesinde uşak tutsun kendine beyfendi
(10,242 puan) tarafından
E şimdi bi şey derdim ama mübarek gün. Yapma bir şey boşasın tövbe ya
(2,252 puan) tarafından
Midesi yuzunden her gun tartışma falan illallah
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Ver Kahvaltılık yesın.. Boyle adamla ömur mu gıder
(2,252 puan) tarafından
Kahvaltilik koysam evi terk eder herhalde bıktım valla inanki
0 oy
(140 puan) tarafından
Daha ne yapacaksın aynı benim eşim artık hiç umursamıyorum ne yaparsam yesin yapmadığım zamanlar dışarıdan söylüyor mecbur 
(2,252 puan) tarafından
Yemiyor sevmese söylenip duruyor
(140 puan) tarafından
Aynı benim koca yemezse aç kalsin öyle yapıyor yemediği bir şey olursa kalkıyor artık hiç umursamıyorum
(2,252 puan) tarafından
Oruclu iste ya o yuzden
(140 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(13,648 puan) tarafından
Ben yemek muhabbeti yüzünden ağladım o yüzden hiç girmiyim. 

Lahana sarmasina 

SARMA YEMEK DEGİL CAYİN YANİNDA YENİR  diye beni nasl ağlattı ben bilirim..
(2,252 puan) tarafından
Ya var ya nimet yani sinir seyler
(13,648 puan) tarafından
Hiç de istemiyorum o günden beri yemek yapmak. Mecbur olmasam asla yapmam
(2,252 puan) tarafından
Aynen oyle iste insanin şevkini kiriyorlar
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Kızartma yap patates sogan halkası nugget sigara böreği çıtır tavuk çorba salata 
(2,252 puan) tarafından
Çıtır tavuk oldu idışiçimizımiz fast food duskunu
(4,662 puan) tarafından
Hamburger yap bacim
(2,252 puan) tarafından
Sanki onu yapacam gibi. Eriste yapsam yanina etsiz ne gider
(4,662 puan) tarafından
Mantı varsa yap erişte yerine aldır yada
(2,252 puan) tarafından
Manti da yemez canim makarna diyo ona
0 oy
(208 puan) tarafından
Yemek kalmadı kı hangı yemegı soyleyelım canm hıc birini yemiyormş 
(2,252 puan) tarafından
Aynen oyle iste bir de bana farkli yemekler yap diyor uzaydan getirecem sanki
(208 puan) tarafından
İnan ki bnm eşim de oyle Allah yardımcımız olsun cnm
(2,252 puan) tarafından
Aminn canim
0 oy
(165 puan) tarafından
Nuggetlerdan alıp yapsana canım yanına da patates kızart biraz makarna salatası börek falan madem öyle diyo
(2,252 puan) tarafından
Oyle bir seyler yapacam artik yine burun kiviracak da ne yapalim
0 oy
tarafından
Bezelye veya acebek varsa yanına cacık veya güzel nohutlu bulgur pilavı olabilir, közlenmiş biber közlenmiş patlican felan güzel ekşili salatasını yapabilirsin, basamel soslu makarna yapabilirsin fırında aklıma bunlar geldi eşin de ne zormuş ya
(2,252 puan) tarafından
Yazmamisim ama bezelye de yemez. Ramazanda makarna yemezmis. Bulguru da yer ama surat asa asa
0 oy
(48,530 puan) tarafından
zikkimin kökünü yesin onca nimete burun kiviriyo kusura bakma Berfin fazla simarmis kocan
(2,252 puan) tarafından
Aynen oyle canım valla anasinin evinde mercimek corbasi makarna yesil fasulyeden baska sey pismez pisligi bana anca
0 oy
(24 puan) tarafından
Kız bu saydıklarının içinde menemen yok onu yapabilirsin.pratik olur hem aklıma başka bişy gelmedi.:)
(2,252 puan) tarafından
Ona da kahvaltilik der :) agir olsun istiyor ama et tavuk olmadan agir yemek mi olur
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Kızarma yap cnm çeşitli köfte seviyor da yap onu ye,ezse zıkkım yesin bunne bol çeşit istiyor herşeyi de yemiyor;D
(7,928 puan) tarafından
Allah senide güldürsün yorumuna güldüm çok komik güzel geldi bana :))
(6,669 puan) tarafından
:) millet yiyecek yemek bulamıyor adama çok gelmiş heralde :)
(2,252 puan) tarafından
Sorma hem yemiyor hem cesit istiyor mecbur hamburger tarzi kizartma falan yapacam.
0 oy
(280 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesin kendi söylesin ne istiosa o zaman kısır yap ye kendine boşver begenmiosa yemesin ac insan herseyi yer 
(2,252 puan) tarafından
Sorma valla kisir da dedim o da ramazanda yenmezmis.  Diyorum al bak tarif bana malzeme getir yapaayim. Yok o kadin isiymis
(280 puan) tarafından
Allah yardimcin olsn valla her gün ne pişirsek die dert edioz seninki daha zor duyma yap biseyler yerse yesin her türlü lafini yapar zaten boşver
(2,252 puan) tarafından
Su 2 gun gecsin ne biliyorsam onu yapacam yemezse yemesin
0 oy
tarafından
Karişik kızartma yap canım çorba yap 
(2,252 puan) tarafından
Ramazanin basinda yaptim canim sahura kadar soylendi bu kahvaltilik diye
tarafından
O zaman kendi yapsın canım ne istiyorsa yada desin şunu yap da yiyeyim diye sende öyle yap eşim de hoc yemek seçen bir insan değildir ama o bile ramazanda ay o mu yenecek ay bu mu yenecek yapar bende dedim artık sen bul yoksa ac oturup birbirimizi kemirecez ")) artık kendi bir-kac kez şunu istiyorum bu hafta sunalri yap yada bu gün bunu yap dedi de kurtuldum
(2,252 puan) tarafından
Keske oyle yapsa nefis yemek tariflerini açıp veriyorum eline sec malzeme getir yapayim diye 1 kere secti sonrs o senin isin dedi
0 oy
tarafından
Canım tava yap patatesleri küp doğra sarımsak soğan biber domates doğra kıyma yağ salça baharatla karıştır tepsiye ya da borcama bas üzerine yağlı kağıt kapat pişince yağlı kağıdı al üzeri kizarinca çıkar yanınada pilav salata benim eşimde hazır yemek sever ama bunu yapıyorum seviyor ya da hazır yufka al kaşarlı sucuklu gözleme yap yanınada patates kızart aklıma bunlar geldi bilemedim yani hiç sevmem yemek seçen adamları şükürsüz gibi geliyor bana öyle insanlar 
(2,252 puan) tarafından
Kiymayi yarin kullanayim diyorum canim lahmacun istemisti. Yufka da dun sahurda yedi. Ne yapsam bagenmeyecek zaten bıktım valla
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Zeytin yağlı yaprak sar yanına cacık yap bi güzel kırmızı mercimek çorbası. Yanına bi salata bikaç garnitür falan
(2,252 puan) tarafından
Bakayim canim olabilir sagol

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 385 göst.
14 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 627 göst.
0 oy
13 cevap 499 göst.
0 oy
10 cevap 332 göst.
16 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Melek Batur (66 puan) tarafından soruldu

378,399 soru

11,326,440 cevap

34,778 kullanıcı

...