0 oy
268 göst.
Diğer kategorisinde (603 puan) tarafından
Kızlar dün bu saatlerde doğum yaptım zor bir sezeryandı sütüm gelmedi ne tavsiye edersiniz bir de nasıl daha çabuk iyileştiniz oğluma kendim bakmak istiyorum ama kalkamıyorum doğru düzgün ve son olarak meme ucum ypk gibi nasıl çıkarırım uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkürler 

20 Cevaplar

0 oy
(2,244 puan) tarafından
Hemen gelmiyo canım korkma stres yapma banyo yap göğsüne ılık su ile masaj yap sıvı şeyler bolca tüket be bol bol bebeğinle temas kur süt olmasa bile emzir gelir sütün. 
(603 puan) tarafından
İnşallah gelir ya o mama yedikçe içim sızlıyor sıvı şeyler tüketmeye de resmen korkuyorum tuvalete gitmek çok zor çok canım acıyor
(2,244 puan) tarafından
Evet canım insan çok üzülüyo mama emdikçe. Bebeğine mama vermeden önce kendini emzir sonra mama ver merak etme gelir sütün. Yürürüş yap evin içinde çok oturursan daha çok canın yanar hareket ettikçe daha çabuk toparlarsın bende 2 ay oldu doğum yapalı sarılık olur korkusuna sütüm yetmiyor diye mama verdim hislerini çok iyi anlıyorum
-Reklam-
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canm aventin meme ucu var silikon onu tavsiye ederm kızımı onla emzirdim. Halada öyle hiç yoktu uc. Seninki kavrayabliyormu memeyi eger öyleyse yeter zamanla cıkar. Bide sık sık emzir 15 dk da bir gelir sütün 
(603 puan) tarafından
Yavrum kavramaya çalışıyor süt olsa emecek sanki
(1,175 puan) tarafından
Canm eczane varsa sorsun eşin bi her eczanede olmuyor o silikon göğsüne tak öyle emzir. Dedigim gibi hiç tutamıyorsa. Eger tutuyorsa yavas yavas alısorsınız ucunda  cıkar
(1,175 puan) tarafından
Canm bide sıcak havlu göğsüne sararsan süt kanallaernı acar daha hızlı gelir sütün. Benm göğsüm şişmişti artık patlıycaktı tıkalıymıs meger havku koyfum hepmsütler aktı gitti
0 oy
(12,264 puan) tarafından
İyileşmek için bol bol yürü kalk ağrın olsa BİLE

Nescafe iç 

Bol su tuket 

Ben lokum bisküvi yiyince sütüm oluyur du 

Meme ucu için aletleri var sanırım arkadaşlar yazarlar
(603 puan) tarafından
Çok teşekkürler
0 oy
tarafından
Ilık havlu koy gogslerine masj yap cnm benimde 3 tne sezerynim var bol bol ye iç ve zorlama kendini kalkicam diye bnim 3cude 3kez dikslerm açıldı zorladım kendmi 
(603 puan) tarafından
Bende korkuyorum valla açılır diye hep zorladım dünden beri çünkü
tarafından
Zorlma sakın önce bir bacagni salla aşağı yatktan sonra diyerini karın kaslarinla kalkma
0 oy
tarafından
Ilık duş bolca sıvı ve kahvaltı da yenilen helvadan ye
0 oy
tarafından
Bnm de meme ucum yoktu eme eme çıkardı şimdi bnde sezeryan oldum beş gün sonra geldi gogusumunsika Sika geldi süt sonra yavaş yavaş geldi hala mama süt veriyorjm ikisi bir arada bol yürüyüş yap bir de yumurtalı pekmez ye kuvvet veriri süt yapar bol su iç ama iyileşmek istyirsan bol yuruyuz yapma oturma bn 12gun saçımı boyadim markete gitim hastabeye saglikocagina gitim hep yürüdüm iyiyim şimdi iki ay ediyir dogum yapali
(603 puan) tarafından
Allahım darısı başıma ya bazen hep ağrım olcak iyileşemicekmişim gibi geliyo
tarafından
Zaman lazım zamanla geçiyor ağrı kesici iç pekmezli yumurta ye süt olur birde çok emdir ucunu bebek cikartiyor bnm kızlık gigus le simdiiki arasında çok fark oldu
0 oy
(10,878 puan) tarafından
Canım uc eme eme gelecek sürekli yapıştır memeye gelmese de süt emdir iner Süt. Bestlac damla alabilirsin Dr onermişti bana. Hatta almanyada dogum dan once içirtiyorlar dıye duydum. Teyzem oyşe demişti. Canım ne yazıkkı 1 hafta anca kalkılıyor. Yatakta uzan hep al bebeği de koynuna yanına al lazım olan seyleri sehpaya bak cocuga. Ben de sezeryan yaptım sadece ilk dogum yaptıgım gun hastahanede iken annem baktı cocuga baktı derken işte verdim altını degiştirdi o kadar. Şükür 4 ayı bitti bir kere birine baktormadım. O yuzden güven kendine ben bile yaptıysam o kadar nazlıyımdır canım cok tatlıdır sen hayli hayli yaparsın
(603 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorum yaptığın için
0 oy
(45 puan) tarafından
Elektrikli pompa al iki saatte bir en az yirmi dakika sağım yap canım benim o şekilde sütüm arttı çok şükür emzirirken de plastik göğüs ucu satılıyor benimde göğüs ucum yok denecek kadar az var onunla emzirdim sonra zamanla emdikçe ucu çıkıyor o zaman direk göğsünü verirsin 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Sezeryanla ilgili bilgim yok sütun zamanla gelcek hem birden gelmesini bekleme ama bol sıvı tuket göğüs ucu için ise silikon göğüs uçları var onlardan alıp iki hafta kullansan zaten göğüs ucun çıkıyor bebek hemen senin göğsünü alır 
(4,859 puan) tarafından
Pahalli silikon göğüs ucu almana gerek yok ablam bilememis 60 TL vermişti  awent markaya bende 10 TL ye almıştım wee nin
0 oy
tarafından
E bebek te göğüs ucu çıkartıcı satılıyor bende baya işe yaradı hoşaf iç üzüm kayısı karıştır iç bol bol süt olsun e bebekte hem süt çoğaltıcı içecek var alıp içebilirsen süper olur varis çoraplarını çıkarma banyo yaparken dikiş yerini yıkama banyodan sonra kurutma makinesi ile uzaktan kurut 
0 oy
tarafından
Canım birsekilde kalk ve yürüyüş yap yürüdükçe toparlanicaksin uzanma yatarsan zor kalkarsın ben 2 gün hastanede yatdim bol bol yürüdüm ve eve geldiğimde kızıma kendim baktım öle istedim ve başardım sende yaparsın 
0 oy
tarafından
Hiiiiccc boşuna çare arayıp stres olma bir kaç günde şakır şakır gelir üzülürsün kafaya taktım diye ;) Allah bağışlasın yavrunu
0 oy
tarafından
Bol bol emzir tentene ol cocugunla cikar ustunu saril ona 
(1,272 puan) tarafından
Ilık bi duş al bol bol çorba ve komposto iç gelmiyor deme sen ver bebeğin ağzına o çekerek getirir zaten çok geçmiş olsun allah analı babalı büyütsün inşallah canım p
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Emdikce meme ucu çıkar. Süt olmazsa bile emzirir gibi memede tut o çektikçe hem çene kasları gelişir hem süt hormonu salgılar. Benimde 3. Haftam toparlanmami bol yürüyüşe ve bol su içmeye bağlıyorum aşırı zor bi sezaryen geçirdim ama şükür şuan çok iyiyim. 1 damla da olsa doyar bebek emzir
(4,949 puan) tarafından
Sizin sezeryan neden zor geçti kaçınciydi
(1,755 puan) tarafından
3. Ve tüplerim yapışmıştı. Baya uzun bi ameliyat oldu
0 oy
(2,934 puan) tarafından

Bol bol emzir tek çaresi bu. Ten teması yap bebegin tenini hissetsin sen de onu hisset bol bol kokla. Üstünü çıkart bebeğini de soy oyle emzirmeye çalış. Bebeğini ve kendini bir battaniyeyle ört üşümez korkma. Göğüs ucu için de çıkarıcı aparat var onu al kullan ilk başlarda zamanla çıkacaktır korkma. Benim de hiç yoktu. Eğer bulamazsan şiringayla da yapabilirsin youtube da videosu var. Huzurla sağlıkla büyüt bebeğini<3

0 oy
(1,015 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm insallh bir an önce iylesirsin sezaryen olunca üstüne göğüs ucu az olunca çile oluyor bende öyleydim çok zorlandım rabbim yardımcın olsun cnm
0 oy
(749 puan) tarafından
Hemen gelmez canm sen kendini strese sokmaa emdikce gelicek zaten bir iki yudum yutsa kafı bebek emdikce eme dolacak
0 oy
tarafından
Pompa yardımıyla göğüs ucunu çıkarabilirsin  helva gibi tatlı şeyler terden sütun  iner birde suyu bol tüket hic ac kalma zorla da olsa ye 
0 oy
(153 puan) tarafından
Göğüs ucu için eczanelerde Bi aparat var cnm ben ondan almıştım şükür çıktı bnmde sütüm yoktu bol su rezene bide düzenli uyku cnm ben 15 güne tamemen çocuğuma bakabildim cnm 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 340 göst.
18 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Guzelkizim (1,897 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
0 oy
11 cevap 285 göst.
26 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Azrainci (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 114 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu