0 oy
339 göst.
Diğer kategorisinde (1,897 puan) tarafından

Kızlar 7gunluk bebeğim burnu akıyordu zaten iki üç günlük iken ve hapşırıyor du 

Bugün çok zor nefes alıyor burnu duvar gibi kapanıyor şimdi birazcık açık burnu ama hala burundan hırıltı var çok korkuyorum uykusuzum ama  uyuyamıyorum korkuyom uyksuunda nefesi kesilecek Allah korusun 

Napacam acil yaridm edin çok korkuyorum burnu neden tıkanıyor sümük akıyor ya kafayı yiycem nolur bilen yardım etsin lütfen :'(

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Serum al eczaneden
-Reklam-
0 oy
tarafından
Serum fizyolojik al eczaneden şırıngayla sık aspratörle temizle anca öyle açarsın. Youtubede var videoları
tarafından
Canım şırıngayla sıkma 3 aydan önce onerılmıyor sümkürme olmadığı ıcın cıgerlerıne kacabılıyormus
tarafından
Yok kız benimki 2 aylikken burnu tıkandi acile götürdüm sıringayla açtı bi 10dk da hava verdi evde kullanmam icinde damla verdi burnuna sıkmak icin geçti şükür yapmıyosan götür acile açarlar hemen
0 oy
tarafından
Serum fizyolojik denedin mi
0 oy
tarafından
Yenidogan  bebek için burun aspiratör sıvısı var ondan bikac damla tıkalı burna damlatıp çekmen lazım ki delikler açılsın rahat nefes alabilsin bebe
0 oy
(113 puan) tarafından
Canım bekleme acile olsa götür derim çünkü yenidoğan bebekler çok hassas ve ciğerlere inme ihtimali çok yüksek oluyormuş  benim bebeğim 17 günlükken acile aynı şikayetlerle goturdum sabaha kadar oksijen verdiler enfeksiyon başlangıcı var dediler. Ben hala her nefes alışında neden böyle diye endişe ediyorum bence hiç bekleme götür ve ayrıca burnunu serum fizyolojik ile temizleyip çek canım 
tarafından
Hay masallah bacım bu nasıl bir yorum kadın bir grip için delirecek duruma gelmiş sen ölüyor yazmışsın bir anneye bunu demek ne kadar doğru uyarıni yap ama öyle de ölüm filan yüreğine ateş düşürme
(113 puan) tarafından
Hayır hayır beni yanlış anladiniz oluyormuş yazacaktım asla öyle bi niyetim yoktu vallahi çünkü aynı endişeleri bende taşıyorum inanın benim bebeğinde 42 günlük aynı şeyleri yaşadım inanın öyle yazmayacaktım oluyormus diyecektim özür dilerim
tarafından
Yok kuzu özür dileme estağfurullah ama öyle annelere ölüm diyince anlarsın ki sende yüreğimiz bir acayip oluyor:( ister istemez ondan uyarayım dedim :)
(113 puan) tarafından
Yok yorumumu düzelttim ben aslında ama hâlâ öyle mi gözüküyor bilmiyorum asla öyle demem biri bana desin istemem Rabbim evlatlarımızı korusun inşallah
0 oy
tarafından
Sakin ol kuzum hemen panik yapma olabilir çocuk bu 

Sen acile götür bir baksınlar onun dışında da fizyolojik serum al butnu tıkanınca aç 

Ve odasına baş ucuna soğanı böl karanfil batır bir kaç tane nefesini de açar iyi gelir 
0 oy
(916 puan) tarafından
Serum fizyolojik sık burnuna burun aspiratöru ile çek ilk zamanlar tıkanma ve hapşırık oluyor maalesef
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Eczaneden serum fizyolojik al nobetci bul burnunun kapanmamasi gerekiyor 4 aya kdar agzindan nefes alamaz sicak bi ortam yap eczaneye cikamiyosan bebegin yuzunu yika burnuna su gitsin biraz hic degilse azda olsa acilir ve basinin ucuna sogan koy ve yan yatir sabaha kdr nobet tutu sabah ilk isin eczaneden serum almak olsun
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Cok cok kucuk balim biz yanlis yonlendirme yapmayalim sen doktora götür o daha iyisini bilir :( Allahim sifa versin
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Ben internette okumuştum bi ara amniyon sıvısını fazla yuttuklari için olabiliyormus ama sen gene de götür hastaneye çok küçük daha büyük ihtimal burnunu sık sık temizle diyecekler serum fizyolojik bulundur evde özellikle her beslenmeden önce temizle burnunu
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Birinden grip bulaşmış olabilir yada burnu doludur temizlemek gerekir bebeklerin ilk 4 ay burunlarıni temiz tutmak lazım çünkü sadece burundan nefes alırlar burun aspiratöruyle temizliyo musunuz canım 
0 oy
tarafından

Bence hemen acile götür çok geçmiş olsun 

0 oy
(8 puan) tarafından
Hirilti aşağıdan degil degilmi yani akciğerlerden? Bizim dok. Çok önemli hırıltı varsa haberim olsun demişti.  Yenidoganlar cok hassas oluyor akcigere inmeden Allah muhafaza  bir danışsaniz doktora?hemde hemen bence. 
0 oy
tarafından
Fizyolojik serumla burnunu cek temızle canm burnu tıkanms acman lazım onu
0 oy
(119,153 puan) tarafından
serum fizyolojik al bosalt burnunu
(1,897 puan) tarafından
Gece olsu işte ya:'( anca sagah Alicam burnunda hırıltı var çok korkuyorum ya
0 oy
tarafından
Anne sütü ile açabilirsin burnunu kuzum
0 oy
(979 puan) tarafından
Ben serum fizyolojik kullanıyorum  oglumda dktr yazmisti smdi kizim da da kullanyrum. Bide burun aspiratoru aldim tek tarafi bnm agzmda kndim ckiyrm rahatliyor 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 268 göst.
13 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Esma Han (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 103 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Nehrcanm (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 391 göst.
0 oy
11 cevap 284 göst.
26 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Azrainci (182 puan) tarafından soruldu