0 oy
180 göst.
Aile kategorisinde (655 puan) tarafından

Öncelikle soyliyeyim aham Şaham durumumuz yok ama cok şükür kimseye de muhtaç değiliz yani kendi yagimizda kavruluyoruz devlet 1100 lira yardım yaptı biz de aldık 2 tane oğlum var en küçüğü 45 günlük diğeri de 20 aylık uzun süreli yolculuk yapmiyoruz en uzak yolculugumuz yarım saatlik oluyor yani onda ayda yılda  bir işte

Şimdi ben o parayla çeyrek alıp koymak istiyordum ama önceden beri de büyük oğluma oto koltuğu almak aklımdaydı ama pahalıydı iste trendyolda buldum 400 lira 

Beni aydınlatin lütfen almalı mıyım oto koltugunu çok zorlanıyorum annemgile gidiyorum mesela arabayla 10 dk küçük oğlumun puseti var ama diğer oğlum hic durmuyo arabada yani rahat edemiyor kucağıma filan gelmek istemiyor tek oturmak istiyo 

Söyle de birşey var o para eşime yattı ben çeyrek alırız diye düşünüyorum ama eşimi biliyorum o parayı harcar nereye gittini bile bilmem para yönünden çok savurgan 

Doğum param yatacak inşallah yarın birgün 400 lira beni aydınlatın kısaca anlattıklarına göre almalı mıyım almamalı mı 

12 Cevaplar

+2 oy
(10,448 puan) tarafından
Bugün bir arkadaş ile konuştuk 40 dk lık yolda alakasız bir şekilde araç mıcıra takıldığı için kaza yapmış oğlu arkada oto koltuğundaymış sadece sarsılma ile yuzünü çarpmış yüzü mosmor fotoğraf attı. Oto koltuğunda olmasaydı o yavru yaşıyor olmazdı. Oto koltuğu bebek o araca biniyorsa zorunlu ihtiyaçtır
(655 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum diğer oğlum pusette onu mu tutayim büyük oğlumu mu ama eşime anlatamıyorum ona verecen parayı başka ihtiyacını alın diyor
(10,448 puan) tarafından
Ben bugün bir kez daha kanaat getirdim canım o olmak zorunda. Yani yeme içme al derim.başa bir şey gelince ah vah pek fayda etmıyor.
(655 puan) tarafından
Alaçam kuzum Allah razı olsun
-Reklam-
+1 oy
(14,080 puan) tarafından
Her zaman gerekli hayat kurtarıyor 
(655 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama eşime göre boşa masraf
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Bizim uzun yolumuz var kardeşim hediye aldı Allah razı olsun dedim bin kere olmasa perişan olurum. Ki kısa yolda bile işe yarıyor. Ayrıca devlet size o parayı birikim yapın diye vermediğine göre çocuklarına harca da hayra geçsin. 
(655 puan) tarafından
Kuzum birikim yapamayız zaten benim düşüncem oydu ama biliyorum eşim o parayı harcar nereye gittini bile bilemem o yüzden alacam bence koltuğu .
(13,202 puan) tarafından
Al canım illa ihtiyaç
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Canım zorunlu ve cezası yüksek yine cebinden çıkar yani ceza yazılınca o para
(655 puan) tarafından
Almazsa ödesin cezayı umrumda değil ama yalvarıyorum resmen al diye neymiş biz uzun yola gitmiyormusuz 10 dk mesafeye gidiyormuş uz
(1,785 puan) tarafından
O zaman ödeyecek birkaç kere yapacak birşey yok arabada olmaz zorunda oto koltuğu devletin koyduğu bir zorunluluk
(655 puan) tarafından
Anlamıyor işte Alaçam o koltuğu yoksa o para da boşa gider
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım letgodan alsan biz 100 tlye almıştık sıfır gibiydi
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım letgodan alsan biz 100 tlye almıştık sıfır gibiydi valla
0 oy
tarafından
0-36 kilo olanından aldım ikinci ayından beri kullanıyorum iki kere bize çarptılar birincinde çocuğun koltugunun olduğu kapıya oto koltuğu cama digru dönük olmasa çocuğuma bişey olabilirdi ikincisinde oto koltuğuna vurdu başını şişlik oluştu hemen ambulans çağırdım kucağımda olsa firlamisti çünkü ben arkada oturuyorum sürekli kemerim takılı olmasina rağmen ön koltuğa yapıştım ya kucağımda olsaydı benim oğlum sıkıntılarından dolayı profesör doktoru gelen giden her hastasına bizi örnek gösteriyor alın takın bakın şöyle bı hastam var çocuğu korudu koltuk diye demem o ki standartlara uygun al bişey alıyorsan da çocuğu korusun ...
0 oy
tarafından
durumun cok yoksa 2. el al 400den daha ucuza gelir bu arada durmayan cocuk oto koltugunda da durmaz.. uzun yola gitmiyorsan bilemem ama normalde zorunlu ztn
0 oy
(402 puan) tarafından
O parayı bulup ekmek alamayacak durumda insanlar vad siz çeyrek almaktan bahsediyorsunuz.demekki paçar market paranız var.1.si bu haktır.2.si hiç bir şey çocuktan önemli değil.hiç değilse oto koltuğu almalısınız.
0 oy
tarafından
düzenlendi
Almalisin sana bir akil veriyim 400 tl lik koltuk guvenli olmaz ikinci el al 400 liraya  alacaksan en azindan daha iyi bir urun alirsin 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Sen araba kullanıyor musun bilmem ama bence hayat kurtarıyor ben kızımı koyuyorum istigşm yere gidiyorum güvenlik açısından da çok önemli bence birde normal de mecbur oto koltuğu kullanmak ama kimse dinlemediği için Türkiye de uygulanmıyor 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Bence gerekli benim elim ayağım. Ben arkada oturmaya asla guvenmem

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 341 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde sazh (5,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
0 oy
5 cevap 76 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,134 puan) tarafından soruldu