0 oy
272 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
Hanımlar hamilelikte yediklerimiz iz yapar falan lafı var ya inaniyo musunuz başına gelen oldumu mesela çilek zeytin ciğer gibi şeyler elinle dokunup biyerine değersen iz olur derler doğrumu ki hiç inanmam ben ama çok çilek yiyorum elimle içime bişey düşmedi degil

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ciğer yedim leke kaldı.kaynanam diyor cigerden.doktor diyor doğum lekesi 

Geçer zamanla.
(1,018 puan) tarafından
Bende çok. Duydum bu şekilde ama gerçekten yediklerimizden mi acaba biz yengemle denemek için zeytini elleyip bacağına surduk yeğenimde orda bi leke var
(1,106 puan) tarafından
Kayinvalidem eşime hamileyken gül  yemis. Şuan esimin elinde kolunda ve ayağın da gül  var. Dogurana kadar korktum diyor kadin ya yuzinde falan olursa diye
(1,018 puan) tarafından
Ya hiç bunu duymamıştım nekadar garip Allah Allah hayret
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben denemedim ama kaynanam denemiş ciğerli elini beline mi ne sürmüş azıcık ortanca oğlunda varmış leke orasında ama ben inanmıyorum şahsen böyle şeylere 
(1,018 puan) tarafından
Banada inandırıcı gelmiyo ama bizde denedik oldu ondanmidir bilemedim
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Ben şeye inanıyorum mesela çilek yedin koluna dokundun o sırada aha kesin leke olcak diye düşünürsen olur
(1,018 puan) tarafından
Oda dogru valla bende çok yiyorum çilek elimle bide çatal maral zor geliyo genede biyerime dokunmamaya çalışıyorum
(1,352 puan) tarafından
Valla hiç onu düşünerek yemedim lök lök yedim direk aklıma geldiğinde de dokunmadan yıkadım
(1,018 puan) tarafından
Bende hiç inanmiyorum aslında ama insan genede şüphe duyuyo valla bende öyle yapiyorum
(1,352 puan) tarafından
İhtimalleer ihtimaller :)
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Hayır inanmıyorum hatta öyle iz çıkarlarında fazladan bu batıl inanca indiklari için kendi istedikleri için olduğunu düşünüyorum. Iyi yada kötü istemsiz istediğimiz en istemediğimiz şeyleri kendimize cekeriz
(9,651 puan) tarafından
Korkuyorsan o leke olması için bir adım atmışsın demektir.. mantığına yatıyor mu ki ?
(1,018 puan) tarafından
Biz zeytin i denedik aynı yerde parmak izi gibi siyah leke oldu aklım karıştı oyuzde
(9,651 puan) tarafından
Orada zaten amaç defnetmek olacağına bir nevi inanmak o yüzden olması bence sizin istediğiniz için ben bu şekilde yorumluyorum
(1,018 puan) tarafından
Olabilir oda mantıklı inanmıyorum ama insan genede korkuyo yani ben icmde korku oluyo neden bilmem
(9,651 puan) tarafından
Içine korku gelmemeli bence olacağı varsa bir yerinde leke olur zaten ama sen inanırsan kendine sadece o anı zehir edersin.. çileğin ciğerin gülün ne özelliği varda onların lekesi oluyo ? Bu sadece insanların benzetmesinden ibaret
0 oy
tarafından
Annemin cani cilek cekmis yiyememis kolumda dövme gibi vardı büyüdükçe gecti
(1,018 puan) tarafından
Allah Allah acaba gerçekten batıl değilde gercekmi ki bu ya
tarafından
Yengemde ciger sürmüş hamileyken kuzenim lekeli dogdu
(1,018 puan) tarafından
Allah Allah ay inşallah olmaz.
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Kuzenim ciger yedi bacağına dokundu bebekte aynı yerinde leke var 
(1,018 puan) tarafından
Bizde zeytin denedik ondada iz oldu
0 oy
tarafından
Eşim bana gülü dokundurmadi bütün hamileliğim boyunca bir güle dokunamadım onun yüzünde bebekte leke olur diye tutturdu halbuki ne çok icimde kaldı onun haricinde ciğerde doğradım çilek kopardım yedim hiç bisey olmadı 
(1,018 puan) tarafından
Ben ciğere dokunmadım hiç yemedimde ama çilek çok yiyorum şimdide yiyodum aklıma geldi (•‿•)
tarafından
Afiyet olsun yarasin bana eşimin babannesi balık yerken dedi ki balık mi yiyorsun çocuğun balık gibi olur dedi bende bisey olmaz dedim balık çok yararlı dedim bidaha demedi aman adı üstünde batıl inanç
(72 puan) tarafından
Ben hamileyken gül kokladım bebeğimin gülü var nekadar ağladım olmasın diye dua ettim yüzünde olmasın diye görünmeyen yerlerinde var
tarafından
Benim dayımın yüzünde var ama anneannem gül kokladı mi bilmiyorum eşim ama hiç güle dokundurtmadi koklatmadi bile yanından geçerken bile kızardı o kadar inanırdı
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benim görümcem ciğer konusu gerçek mi diye denemek için, ciğer doğrayıp sonra da ardına  dokunmuş :D Kızımın belinin üstünde siyah leke oldu ama gittikçe rengi açılıyor, zor belli oluyor dedi, ben gözümle görmedim ama doğru mudur bilemem
(1,018 puan) tarafından
Bizde zeytinde denedik oldu gerçektende
(1,552 puan) tarafından
Zeytin ve çileği duymamıştım ben.. Hep de yiyorum zeytini, bi yerime dokunmamışımdır inşeAllah :D
(1,018 puan) tarafından
(•‿•)ya insan ister istemez tedirgin oluyo hiç inanmıyorum ama olanlarda var şimdi gozumlede görünce aklın gidiyo olabilir mi ki diye
(1,552 puan) tarafından
Ben de bilmiyorum ki :)
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Çilek yemiştim cnm elimi yüzüme dedim orda kızımın kırmızı leke oldı
(1,018 puan) tarafından
Yaa bende çok yedim dokundummu acaba inşallah olmaz böyle bişey
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Zeytin denedim demissin siyah zeytin mi? Ve nasıl nereye denedin ?
(1,018 puan) tarafından
Ben değil canm yengem denedi siyah zerine dokunup kaşığının üst kısmına parmağının ucunu degirdi aynı o şekilde leke var yeğenimde koyu renk değil ama
0 oy
tarafından
Açmi kalakkk yaww :)) kızım da ciğer yoğurdum göbeğinde leke olmuştu şimdi bundada yoğurucam bakalım olursa gerçek dir :) 
(1,018 puan) tarafından
Ahaha ay valla öyle ya (•‿•)yüzünde görünen biyerinde bişey cikmasinda sonra kızar anne naptın diye

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 198 göst.
0 oy
10 cevap 198 göst.
5 Mart 2023 Aile kategorisinde Selincikkkkk (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 823 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Duruu12 (265 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 867 göst.
10 Mart 2022 Aile kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu