0 oy
475 göst.
Aile kategorisinde (507 puan) tarafından
Kızlar eşim şehir dışına gitmişti daha önce anlattım bizde doğumdan sonra yanına gitcez en fazla 15-20 gün burdayım yani. Annem çalıştığı için eşim gittiginden beri kaynanamda kalıyorum bugün kontrolde doktor doğum başlamış 1-2 güne doğurursun dedi eşim de öyle olunca bayramdan sonra gitmeyecek 1 hafta sizce ben doğumdan sonra nerde kalmalıyım. Annem benimle birlikte şehir dışına giderken gelsin kalsın istiyorum o yüzden iznini boşuna kullanmasın istiyorum. Evde eşimle tek idare edebilir miyiz sizce yoksa kaynanamda mi kalayım doğum sonrası 1-2 hafta ama öyle insanlar ki doktor doğum başlamış demesine rağmen yok yok sen anlamiyosundur sanciyi daha Mayıs sonuna gelir diyolar, yediğime içtiğime oturmama kalkmama karisiyolar sözde beni düşünüyo ama dertleri hakimiyet kurmak, kendi babası yani eşimin dedesi kendi dedesinin ismini koymak istiyomus da boş boş günlerce onun için diretti o kadar çocuğu torunu var hiçbiri koymamış biz koycaz sanki, eşimle aramizda kısık sesle bir kelime konuşsak hemen ne olmuş neymiş diye söze giriyo yani burda hiç rahat değilim kayinbabam hep evde ne giyeceğimi nasıl oturacağımı şaşırıyorum.Zaten eski sorunlarımız çok fazla nişanımı düğünümü zehir ettiler filan yani ilişkimiz iyi değildi de eşim gidince mecbur kaldım geldim sizce doğumdan sonra ne yapmalıyım ? Burda kalsam iyice kafayı yer miyim 

24 Cevaplar

+1 oy
(9,651 puan) tarafından
Evde eşinle gayette güzel idare edersin. Şaşırıyorum valla 1 2 ay kayınvalide anne yanında evet belki çok rahat olmaz ama 2 doğum yaptım evde yanında kimse kalmadı eve geldim süpürgece açtım temizlikte yaptım normal doğumda değil sezeryan.
(507 puan) tarafından
Eşim gidecek canım 1 hafta kalıp o yüzden düşünüyorum biraz da
(9,651 puan) tarafından
Ilk 1 hafta zaten bence en ağrı kısmı sonrasında sende bebekte alışıyor. Tabi ki sen nerede kimin yanında daha rahat olacaksan ona göre karar vermelisin yalnız yapamam diye düşünüyosan zorlama hiç kendini kimin yanında daha rahat hissedeceksen onun yanına gec
(507 puan) tarafından
Ah keşke annemin izni olsa da onunla kalsam 3 ay ama maalesef :(
(736 puan) tarafından
Neye şaşırıyorsunuz Herkesin bünyesi bir değil  siz çabuk toparlanmış olabilirsiniz.  Bende bu çabuk toparlananları anlamıyorum toparlanamayanlara sürekli bi şaşırma çabasındalar herkes ilk gün ayağa kalkamayabiliyor insanları anlamaya çalışın
(9,651 puan) tarafından
Haklisiniz. Gerçekten ihtiyaç duyulabilir ama buna bence zamanı geldiğinde karar vermek gerekir sartlandirilmamali annem yanında dursun su dursun zamanı geldiğinde ihtiyaç durumuna göre zaten mutlaka birileri destek olur.
-Reklam-
0 oy
(2,493 puan) tarafından
İnsanın evi gibisi olmuyor. Eşimde görevdeydi. Babamlar çok çağırdı gel burda yap doğumunu diye ben istemedim. Annem geldi evimde kaldım.
(2,493 puan) tarafından
Annem olmasa çok zorlanırdım canım açık ve net. Eşimle de olurdu ama annem kadar yardımcı olamazdı. Ayarla mutlaka olsun. Ama dediğim gibi insanın kendi evi daha rahat
(507 puan) tarafından
O zaman annem başında izin alacak şehir dışına tek gitcez bebek 15-20 günlük olmuş olur daha mı mantıklı olur ki
(2,493 puan) tarafından
Nasıl yani canım
tarafından
Acemianne on be gün geçtikten sonra dikiş acısı geçmiş olur bebeğine alışırsın tek başına bakarsın hiç korkma. Doğum sonrası günlerini göz göre gore zehir ettirme derim ben
(507 puan) tarafından
Aynen canım burda kalırsam psikolojim mahvolur beden ağrısına razıyım
0 oy
(734 puan) tarafından
Bende evimde kaldım kaynanamda annemde bana geldi ilk günler tek olmaz esinle ikiniz çok zorlanirsiniz
(507 puan) tarafından
Aslında kaynanamda kalmasam gündüz onlar uğrasa daha mantıklı demi canım. Annemin çok izni yok çünkü hakkını bizimle şehir dışına giderken kullansın istiyorum
(7,196 puan) tarafından
Niye tek olmasın ki gayet güzelde olur
(734 puan) tarafından
İlk bir hafta zor geçiyor destek gerekiyor
(7,196 puan) tarafından
Desteksiz de yapılabilecek bir şey
(734 puan) tarafından
Fikrinize saygı duyuyorum ama katılmıyorum
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Tekrar okuyunca daha iyi anladım canım biraz sabrediceksin artık söylediklerini duymamaya çalış evladın için katlanmaya çalış canım
(507 puan) tarafından
Gelseler kalacak yerim yokki canım 2+1 köşem açılmıyor bir oda yatak odası bir oda çocuk odası. Annem olsa yanyana yatak da yatarız da kaynanam gelse yatacağı yer yok gündüz gelip akşam gitse eşim gittikten sonra gece yalnız bırakmazlar bize gel diye tuttururlar napcam bilmiyorum
(3,730 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun valla canım herşeye müdahale etmeye çalışan insanlarsa eğer buna da müsade etmezler mutlaka gel bizde kal derler
(507 puan) tarafından
Aynen öyle canım zaten eşimin yanına gitmemize bile karıştılar neymiş 40 gün gidilmezmis 3 harfliler bebeğe musallat olurmuş baktılar dinlemiyorum bu defa 6 ay gidilmez diye saçmalamaya başladılar çeneleri asla durmuyor asla
(3,730 puan) tarafından
6 ay mı bunu yeni duydum :D uydurukçuluk da çığır açmışlar hiç bişey olmaz Allah'ın izniyle işlerine gelmeyince korkutmaya çalışıyorlar
(507 puan) tarafından
Aynen öyle yapıyorlar yeterki konuşsunlar
0 oy
(742 puan) tarafından
Vala  ben  evinde   kalmanı  isterim hatta   mümkünse   kendin idare  etmeye  çalış  cunku  böylesi daha   iyi kendimden  biliyorum 
(507 puan) tarafından
Eşim 1 hafta bizimle kalıp gidecek canım sonra ne yaparım diye düşünüyorum aslında
(742 puan) tarafından
Kiz bisey olmaz  bende   ke.dim baktim inanır   mısın  bide  benim çocuğun pramatureydi.  2  kiloydu solunum sıkıntısı  çekiyordu. Kac günlerce  hastane  kapısında   kalmıştım    yorgundum  bitkindim ama   ona  rağmen direndim  boşver   rabbim kolaylık  verir
(507 puan) tarafından
Lohusayken yalnız kalınmaz derler ya ondan düşündüm aslında yoksa kendim hallederim Allah'ın izniyle
0 oy
tarafından

Git eşinle evinde  kal zaten lohusa olcan sinirli olcan eşin sana yardim eder bir haftaya kalmaz toparlanirsin  bu arada bana doktorum 10 güne doğurursun demişti 1 ayı buldu doğurmam :D

(507 puan) tarafından
Ama 40 haftalık olduk canım :) Açılmada sancida başlamış
tarafından
Ben 41 de doğum yaptım zorla doğurdum doğuramadım hatta sezeryan olmak zorunda kaldım
Sağ salim kucağına alırsın inşallah canım sakin gitme kaynana falan lohusa ateşi başka oluyor dayanamazsın her dedikleri batar insana rahat edemezsin git evinde yat hazır biseyler alırsınız yersiniz bebeğini rahatca bol bol emzirmeye bak
(507 puan) tarafından
Benim de 2 haftadır yalanci sancılarım çıkıyordu açıklık hiç yoktu bugün artık sancım 80 lerde çıktı açıklık 2 cm olmuş o yüzden bir iki güne doğurursun dedi bekliyoruz bakalım canim
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Geç olsun güç olmasın evin evin güzel evin ağlasana acta kalsan çıkmakta kalsan kahrını o çeker dogumdan sonra inanki en çok huzur sakınlık gerekiyor ki sütün gelsin.
(507 puan) tarafından
Öyle tabi canım ama eşim 1 hafta sonra gidince ne yaparım ki
(4,661 puan) tarafından
1 haftada toparlanirsin heleki normal doğum ise daha kolay
(507 puan) tarafından
Normal doğum canım lohusayken kalinmaz filan derler ya ondan bilemedim
(4,661 puan) tarafından
Kuran-i kerim aç dinle hiç bir şey olmaz canim
(507 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
tarafından
Insanin kendi evi gibisi yok. Gelecek olan evine gelsin
(507 puan) tarafından
Gelseler kalacak yerim yokki canım 2+1 köşem açılmıyor bir oda yatak odası bir oda çocuk odası. Annem olsa yanyana yatak da yatarız da kaynanam gelse yatacağı yer yok gündüz gelip akşam gitse eşim gittikten sonra gece yalnız bırakmazlar napcam bilmiyorum
tarafından
Yere yatak serersin havalar sicakladi zaten. Sen nerde rahat edeceksen oyle yap cnm
(507 puan) tarafından
İnşallah gündüz gelip akşam rahat bırakırlar:)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Ben olsam evimden bı adım dışarı atmam.. gayette gelirsin üstesinden
(507 puan) tarafından
Yok canım ilk
(5,721 puan) tarafından
O zaman kesin daha iyi bakarsın başka çocuk olsa küçük onlar ilgilenir büyükler ama smdi buna kendin daha iyi bakarsın emin ol. Her kafadan ses daha zor
(507 puan) tarafından
Doğru canım ben evime gideyim yardım etmek isteyen gelsin öyleyse
(5,721 puan) tarafından
Başka yerde rahat edemezsin nebileyim inssnin evi gibisi yok benim ikiz olduğu halde annem dört ay kaldı bida kendim baktım tek.olsa yine çok rahat bakilir
(507 puan) tarafından
Aynen canım zaten şimdiden hiç rahat değilim ki
0 oy
tarafından
Evinde kalman daha iyi olucak. Eşin 1 hafta yanında olucakmış o zamana kadar toparlanırsın. Lohusa halinle birde onların laflarını duyarsan daha çok strese girersin. Ee kayınbaba evde istedigin gibi giyinemezsin zaten havalar sıcak. Uzanmak istersin zor olur. Kaynanan yakınsa gündüzleri yanına gelir idare edersin canim.
(507 puan) tarafından
Eşim gidince gece tek kalabilir miyim ki canım lohusalık filan olacak ya
tarafından
Annenler musatise eşin oraya bıraksa anne evin kaynana evinden daha rahattir.
(507 puan) tarafından
Annem çalışıyor canım bide hastanede memur virüs bulastiririm diye çok korkuyor
tarafından
Haklı canimm bu sefer kaynananlar hic susmaz.
(507 puan) tarafından
Aynen öyle canım zaten onları bırak kendi vicdan azabından mahvolur valla kaldım arada yaaa
0 oy
tarafından
Canım bende esımle tek baktım. Dogumdan bır bucuk ay once kayınvalidem geldı dogum yapana kadr zehır ettı bana son gunlerımı. Dogumdan snrada  Ilk 10 gun kaldı snra dedık bız bakarız artık sagol anne ama ınan olmasada olur cokda onemlı degıller zaten esımız yanımzda olunca skntı olmuyo . Esın destek ckıyosaya yardım edebılecegıne ınanıyosan gıt evnde tek basına rahatca huzurlu kal . Bakarsın yavruna ılk zamanlar uykusuzluk agrı sancı olacak ama onlar ıcın degıyo canım
tarafından
1 haftada toplarsn kendını ınsallah canım 1 hafta snrada annen gelsın kalsın yanında bızle gelecek demıssınya. Bebegının basına kuranı kerım koy oku sürekli allahın ıznıyle hıc bısy olmaz sıze sende kendını toplarsan bakarsn yavruna  canım
tarafından
Persembe dogum yaptım cuma evıme geldım cumartesı kaynanam oturdu ben sofra kurdum yemek ıcn. Güya yardıma geldı . Bas koseye oturup telefnla ugrastı o yuzden ıhtıyacım yok benım kmseye bu saatten snra. Insallah sende sag saglım alırsn yavrunu kucagına kendın bakabılırsn
(507 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol en iyisi evimde kalmak
tarafından
Aynen oyle canım allah yardımcın olsun ınsallah
(507 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(7,196 puan) tarafından
Kaynanam aynı sokağımda annem iki sokak arkamda idi  Annem ve eşimle hastaneye gittik akşam annemi eve gönderdim gece sancimi eşimin yanında çektim sabah dogumu eşimin kollarinda yaptım eve geldik bebeğimi eşimle birlikte büyüttük kimseden yardım almadım sadece annem banyosunu yaptırdı her şeyi ile tek ilgilenmek istedim çok zorlandığım ağladığımda oldu ama ben anneydim artık ve güçlü olmam gerekiyordu inan sende iyi bir anne olacaksın evladını tek büyüt vücut yorgunluğu geçer de beyin yorgunluğu hiç bir zaman geçmiyor ve unutulmuyor da lohusaligin zehir olur haberin olsun
(507 puan) tarafından
İşte bende tam ondan korkuyorum canım inan su 2 haftada öyle stresliyim ki doğum korkusu bı taraftan bide bunların çenesinin stresi mahvetti beni. Eşim gittikten sonra evde yalnız kalabilir miyim en çok orası düşündürüyor beni
(7,196 puan) tarafından
Eşin gidince annen gelsin bir haftada o kalır zaten sende toparlarsin o zamana kadar  kendi evinden çıkma derim  stres yaparsan sütun gider bebek etkilenir .. Benim kaynanam gelip göğsüme bakmaya  çalıştı başka odaya gidip emzirdigm halde . Habire sutun var mı sutun var mı sanane yani kör müsün çocuk gogsumden inmiyor görüyorsun.. bebegim 1.5 aylıkken hasta olduk ikimiz hastanede yattık halimi hatrimi sormak yerine sütümü sorardı benden sonra eşimle konuşur bir de ona sorardı baktım sinirlerimi bozuyor daha çıkana kadar açmadım telini o da aramayı bıraktı küstü bana ama kafam öyle rahat etti ki o ara ... Normalde ailevi şeylerden bahsetmeyi sevmem anlatmam da ama şu konuda hassasım ne olursa olsun en iyisi bile olsa çocuk olunca sapıtıyor benim kaynanam kötü bir insan değildir normalde ama lohusa iken a dese insan Z anlayıp sinirleri bozuluyor ona gore k ndini ayarla
(507 puan) tarafından
Benimki zaten normalde de katlanılır gibi değil ki canım akşam bebeğim hareket etse elimi karnıma koyduğum an gözetliyo kalkiyo karnımı açmaya çalışıyo sevmiyorum dedim defalarca hala aynı şeyi yapiyo çenesi asla durmuyor bide lohusayken hiç çekilmez yani
(7,196 puan) tarafından
Ay densiz ya bende dokunulmasindan hoslanmazdim kaldı ki açıp bakacak tövbe ya rabbim kaç kurtar kendini bacım
(507 puan) tarafından
Öyle yapcam canım evde kalcam mutlaka
0 oy
(619 puan) tarafından
Kafayi yersin canım. Bide logusa psikolojisi olacak. Allah yardımcın olsun.
(507 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(736 puan) tarafından
Kesinlikle annenle beraber olmalısın beni dinle kaynanayla falan olmaz insan doğumdan sonra yeri geliyo ilk banyosunu kendi yapamıyo yeri geliyor tuvalete kendin gidemiyosun sürekli yatman uzanman dinlenmen gerekicek kayınpederin yanında yatsan yatılmaz kalksan kalkılmaz çocuğunu emzirceksin kayınpeder var o odadan odaya tavaf etceksin falan bunlar küçük gibi gözüken ama önemli şeyler yeri gelicek açıp dikişlerini havalandırcaksın yanlış anlama beni ben  doğum sonrası mağdur kalma diye söylüyorum çünkü kalkıp kaynanasına insan benim banyo yapmama yardım et diyemez insan utanıyo çekiniyo. Halbuki çekincek bişey yok insanlık hali ama işte.. beni dinle annenle kal 
(507 puan) tarafından
Doğru canım bunların yanında bide hiç ama hiç durmayan çeneleri var
0 oy
(1,382 puan) tarafından
Azicik asim agrisiz basim derlerr canim minnak bir bebek belki tecruben yok ama zaten anneni arayipta soruyon herşeyi duş alcan belki belki uzanican belki hemen kahvalti etmeyecen herseye karisirlar biraz zorluk cekersin ama kafan rahat olur bence ha bide sende kalmasin kaynananlar oyle olsa bile aen yine kendi evinde kal 
(507 puan) tarafından
Valla öyle canım şimdi bu 2 haftadır bile bazen sabah uyanamiyorum hemen bağıra bağıra uyandırıyor bebek âcikti kalk diye yani herşeyime karıştılar herşeyime
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Evinde kal annen yada kaynanan gelsin
(507 puan) tarafından
Öyle yapmaya karar verdim canım
0 oy
(155 puan) tarafından
Bence kaynananda kal zor oluyor birde ilk cocuksa valla kaynanam bana çok yardımcı oldu
(507 puan) tarafından
İşte benimki asla susmuyor canım :(
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Kal kendi evinde ne işin var annende kaynananda yaparsınız eşinle neden yapanayacan 
(507 puan) tarafından
Keşke eşim burda olsa hiç korkmam da en fazla 1 hafta kalıp gidecek canım
0 oy
tarafından
Kesinlikle annen izin alsın annende kal ilk günler o kadar önemli ki  bebek bakımı olsun sütünün gelmesi olsun bunlar hep kafa rahatlığıyla oluyor yoksa zehir zaman geçmez sıkıntı çekersin benim annem çok yakınımızda değil 17 gün kaldı gitti 15 20 gün diyorsun zehir ederler sana o günleri onun yerine 15 20 gün annende kal sonra evine gider bakarsın ben 17 günden sonra kendim baktim
(507 puan) tarafından
Annem bana gelsin diye düşündüm canım bebeğin herşeyi evde bide onları tasimayayim şehir dışına giderken de tek gideriz artık
0 oy
tarafından
Eğer doğumun normalse kendi evinde idare etmeye çalş hemen toparlarsın zaten benim ilk doğumumda sağlık problemlerim oldu eşim çalışıyodu annemlerapar topar kendi evlerine götürdü Allah razı olsun çok güzel ilgilendiler hem benmle hem kızımla . Şuan ikinci hamileliğim annem yine dedi doğuma yakın gel burda yap doğumunu faln diye dedim annem ben sizden ne kadarmemnun kalsam da babam kardeşim var sütlerim akıyo kanamam oluyo e her zaman derl toplu olamıyorumgelebilirsen sen gel gelemezsen de ben bir şeklde idare ederim canın saolsn dedm . 
(507 puan) tarafından
Doğru canım bide onları yasicam kayinbabam dan şimdiden huzursuz oluyorum zaten sancım oluyor yatamıyorum filan
tarafından
Evwt canım bir de kayınpederin yani insan kendi babasından bile çekinirken o bir yabancı sonuçta

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 503 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde oylede.guzel1 (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 188 göst.
0 oy
5 cevap 84 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Acemianne35 (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (838 puan) tarafından soruldu