0 oy
503 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar iki senelik evliyim esim asker bilen bilir bu iki senede annesinin saplantılı tavırları yüzünden ayrılmalara geldik. Bu iki senede biz urfadaydık. Gurbette. Biz urfadeyken gezecek pek bi yer olmadığı için hep evdeydik arada bi doğu turu yapardık, zaten pek de huzurumuz yoktu sadece ağlamakla geçti iki senem zehir etti annesi. Şimdi biz bi görevden dolayı altı aylığına geçici olarak bi sahil şehrine geldik. Eşim 10 senedir asker 10 sene Suriye'de ve doğuda görev yapmış eşimin ilk batı görevi oldu bu. Eşim cok mutlu oldu biraz nefes alacak doğal olarak. Kızlar biz buraya geldik eşyalı 1+1 ev tuttuk sadece ikimize yetecek minik bi ev. Zaten kalıcı değiliz geçici görev. Haftasonları denize gidiyoruz geziyoruz kendimizce. Eşimin annesi triplere girdi. Karını gezdiriyosun anca bizi davet ettiğin yok. Eve girdiğiniz yok bilmem ne. Eşim de üzüldü annemleri çağırmak istiyorum küsüyo da dedi ben de gelsinler dedim cağırdık, bahce falan var gelemeyiz dediler esime de gönül koydular. Ya kızlar bi anne şunu demez mi ya benim oğlum on senedir suriyede. Kafasına bomba yağdı arkadaşlarını sehit verdi bi altı aylığına gezsin hanımıyla kafasını dağıtsın hak etti bunu biraz nefes alsın deyip mutlu olmaz mı ben mi yanlıs düsünüyorum? Biz sahil sehrinde geziyoruz diye uykuları kactı.esimin telefonlarına bile cıkmıyo sen karınla geziyosun diye. Esim de aramayı bıraktı. Ben sizce müdahale etmeli miyim karısmasam daha mı iyi? 

28 Cevaplar

+2 oy
(11,076 puan) tarafından
Boşver müdahale etme bence. Anlamıyorum bu insanları ben gerçekten anlamıyorum... 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Karışma bosver esinde artık laf anlatmaktan yorulmuş geri durmuş bosverin keyfini çıkarın:)
0 oy
tarafından
Böylesine susmam ben hak ettiği neyse de
0 oy
(48,693 puan) tarafından
karisma seni kiskaniyo zaten bosver 
0 oy
(6,367 puan) tarafından
Eşini doldur bu fırsatı iyi değerlendr. Son cümlelerin çok iyi aynısını söyle insan evladını düşünür de.
(2,704 puan) tarafından
Yuhh nolcak doldurunca. Bi yandan anasi didikliyo zaten bi yandan da karisi mi didiklesin? Taştan bile olsa anasidir atsa atamayacak satsa satamayacak uzak kalsa ne kadar uzak kalacak icindeki ofkeyle anne sevgisi arasinda hepten ucurum olussun dimi? Kafasi hepten bulansin gonlu hepten huzursuz olsun. İyi mi yaptim kotu mu diye celiskide kalsin.Sanki biber dolduruyo ne kolay soyluyosunuz masallah
(5,917 puan) tarafından
Mine çok haklısın ama biber dolmasına çok güldüm affet :D
(2,704 puan) tarafından
:)) affettim bacim ne demek. Anasi umrumda degil yilana bile kendi anasi kiymetlidir yani. Adam asker zaten psikoloji lacka yazık gunah yani
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Sana top atılmadığı sürece sessiz kal bence ana oğul barışır arada olan sana olur 
0 oy
(2,082 puan) tarafından
Eşinize o kadar üzüldüm ki. Birak evlat olarak sevmeyi bir asker olarak orada ne zorluklarla çalışıyor ne kutsal bir mesleği var askerim diye alnını öpmek varken bir huzurlu yuvayı çok görmüş. Ağlayasım geldi askerlere çok saygı duyarım. Allah size huzur versin ınşaallah çok zor işiniz 
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Esınde gormus demek kı bosver dolduruyor gıbı olmadan esın sana konu acınca ver gazı :D ve takma keyfıne bak senlık bısı yok

0 oy
(873 puan) tarafından
Boşver sen eşine gezmek senin de hakkın Suriye’de bunaldım falan de. Annesinin huyunu kendi kendimne idrak etsin zaten sana yaklaşır onlara kendi mesafe koyar 
0 oy
(220 puan) tarafından
Hiç girme araya kendi aralarında halletsinler he sana gelirde Bi laf ederse ozaman sende müdahil olursun 

Keşke bu dediğimi bende yapabilseydim :) eşimi devamlı başkalarıyla kıyaslıyor kayinvalidem 37 yaşında adam me demek başkasıyla kıyaslamak yok o ev almış bu araba almış şu şunu yapmış falan Bi gun dayanamadım girdim araya dedim bu eve başkasıyla kıyas yapmak için mi geliyon benim kocamı yanlış yapiyon kendine gel eşim sen girme araya dediyse de dayanamiyordum:))
0 oy
(802 puan) tarafından
Okurken ben fenalık geçirdim çok gezmek istiyosa oda kocasıyla gezsin 
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Müdahale etme canım boşver bende anlamıyorum ya bende erkek çocuğu annesiyim ilerde böyle olmaz insan diyorum neden böyle yapıyor kayinvaldeler hiç bilmiyorum bizimkide biz gezince huzursuz olur o yüzden eşim hiç söylemez bizde farklı şehirde görev yapıyoruz eşimin ailesinden o yüzden hicbirseyden haberi olmuyor kıskanıyor ilk başlarda çok yüksek dereceydi  aynı sizinki gibi kıskançlık zamanla normal seyrine indi alıştı artık gelin olsun istemiyor nedense Kaynanalar el gözüyle bakıyor çocuklarının evlendiğini başka bir ailesi olduğunu yuva kurdugunu  kabullenemiyor bazıları 
0 oy
tarafından
Karışma hiç mesafe iyidir 
0 oy
tarafından
Mesele oğlunun tatil yapmasında değil ki KARİSİYLA tatil yapmasında. Hepsi bu yani 
0 oy
(7,041 puan) tarafından
Ne diye müdahale etceksin ki sen üstüne düşeni yapıp onca eziyetten sonra 6 ay bende kafa dinleyim deyip kabul etmeye de bilirdin ki gelsinler demişsin daha napcan arada bi ara napiyosun falan de kısa konuş kapat valla şöyle postlar görünce kaynanamı öpüp başına koyuyorum 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Boşver canım bu anne olmuş ama gerekli olgunluğa erişememiş tavır yaptığı şeye bak manyak karı
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Kudurmuş zaten kuduraxagı kadar bosver 
0 oy
(51 puan) tarafından
Bi arkadas mesele gezmesi değil karısıyla gezmesi yazmış ya işte tüm mesele bu :) 
0 oy
(13,118 puan) tarafından
Aralarındaki muhabbete dahil olmam ama eşimle ilgili düşüncemi söylerim. Yaptığın iş çok zor yıpratıcı çok şükür buraya gelmemiz ne iyi oldu biraz kendine gelirsin falan diye onu düşündüğünü hissettir alttan alttan annesigilin bencilliğin fesatlığını  fark etsin iyice 
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Karışma hiç onların arasında mesele eşinin tayini değil sensin 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 517 göst.
3 Aralık 2019 Aile kategorisinde Miniminnaķ (2,898 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 476 göst.
14 Mayıs 2021 Aile kategorisinde AcemiAnne05 (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
27 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde FurkanAnnesi (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 51 göst.

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,869 kullanıcı

...