0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (79 puan) tarafından

Kızlar dün akşam çektim dişimi gece sabaha kadr yatamadım ağrıdan ve şuan çok şiddetli agiriyor boğazım çenem kulağım hepsi ağrıyor geceden beri okadr ağrı kesici içtim yine fayda etmiyor çekmeden önceki ağrı nasılsa yine aynı bu durumda doktora gitmm gerekiyormu çeken oldumu aynısını oldu hiç dinmiyor ağrısı delircem ya :'(:'(

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen kendin mi çektin dışı canım? Koku içerde kalmış belli ki mutlaka doktora git apse yaparsa çok çok tehlikeli bir durum geçmiş olsun 
tarafından
Kız kendisi nasıl çekçek :D
(79 puan) tarafından
Cnm doktor çekti hiç agirmadi çekince üç saat sonra başladı agrisi
tarafından
Kok kalmıştır canım tekrar git doktora yoksa bu kadar ağrı yapmaz çekilen diş
Helena okuduğumu öyle anladım napim "D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Enfeksiyon olabilir. Antibiyotik kullanman gerek
(79 puan) tarafından
Var içtim yine geçmiyor cnm allah kimsenin başına varmesin
0 oy
(118,488 puan) tarafından
acaba parcami kaldiki
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ilaç yazmadı mi sana. Ben largopen içiyordum ve parol iyi geliyordu 
(79 puan) tarafından
Parol tek var cnm bide antibiyotik
0 oy
(1,534 puan) tarafından
Dexday  varsa ondan iç ağrı kesici diş içinde etkili iltihap giderici özelliğide var eğer enfeksiyon varsa rahatlatr 
(79 puan) tarafından
Hamileler kullanabilirim
(1,534 puan) tarafından
Yok cnm o zamn olmaz hamile olduģunu bilmiyodum minoset  paroldan  başka içemessin
(3,552 puan) tarafından
Hamileler kullanamaz dexday sakın kullanma. Arveles alıp 5  saat emzirme öyle olur o da kesiyor
0 oy
(3,178 puan) tarafından
Muhtemelen enfeksiyonlu diş cekilmis cnm hemen bi acile git antibiyotik basla bnmde oule olmustu hap falan gecirmedi pelisin igne verdi doktor 15 tane 
0 oy
tarafından
Bir çay bardağı sirkeye bir diş sarımsak at cezvede kaynasın biraz çok kaynatma ama hafif ılıyınca gargara yap ağrıyan yerin üzerinde beklet uyuşturuyor anında iltihaba da çok iyi geliyor. Benim ablam hamileyken dişleri hem kırıldı hem iltihap topladı ebesi onermisti ona bu tarifi yanlış hatırlamıyorsam doktor hemşire ya da tanıdığı biri de olabilir yalan söylemiş gibi olmayayım. Dişim agridiginda kendim de  yaparım şükür uyuşturur hemen. 
(79 puan) tarafından
Çok sağol cnm insallh iyi gelir
tarafından
Bir hafta kadar ağrı baslayacagi zaman uygula canım bir haftanın sonunda iltihap falan kalmıyor şükür ama sakın yutma ♥️
(79 puan) tarafından
Tmm cnm Allah razı olsun
tarafından
Hepimizden razı olsun inşallah ♥️
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Canım önceki postuna da yazmıştım. Bende arife günü çektirdim anestezi geçince ağrıdan çok kötü oldum diye. Emzirmiyorsan arveles al ciddi kesiyor. Ben emzirmeme rağmen kullandım 5 saat emzirmedim. Bugün 3. günün ve agrım kalmadı sabret iki gün sürecek. Bi de benimki kanaldan çekime döndü 3 saat uğraştı doktorlar dudağımın kenarı yırtıldı. Merak etme dişlerini iki kere fırçala her gün ve gargara yap doktorun verdiği varsa. Bir de bir cay bardağı suya bir çay kaşığı tuz atıp gargara yap. Allah şifa versin çok zor biliyorum daha dün çok agrım vardı şimdi iyiyim 
(79 puan) tarafından
Cnm parol tek kullanıyorum hamileyim dış bir dakikada çıktı gece başladı agirmaya ablam dondurma soğuk iyi geliyor diyor eşim bırakmıyor iltihap var diye
(3,552 puan) tarafından
Iltihap olsa çekmezdi doktor. Bakmadı mi bakmıştır mutlaka ? Ağrı normal bana da normal demişti antibiyotik kullan ihmal etme. Soğuk da iyi gelir mi bilmem ama iki güne geçiyor emin ol bende iki gündür çok kötüydüm bugün düzeldi şişlik kaldı biraz. Sisti mi senin ?
(79 puan) tarafından
Aynadan bakınca yok ama hisediyorum var dudağım çenem s anki sis agiriyor
(3,552 puan) tarafından
Yani dediğim gibi kuzum 2 güne geçiyor sabredeceksin Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,577 puan) tarafından

Karanfil koymayı dene canım. Benin kaynanamda cektirmisti parça kalmış. Tekrar gidip röntgen cektirmisti sende de olabilir mi öyle bisey 

(79 puan) tarafından
Yok cnm parça kalmadı on den dişim vardı penseyi attığı gibi çekti karanfil deniycem inslalh iyi gelir cnm
(1,577 puan) tarafından
Inşallah rabbim şifa versin canım
0 oy
tarafından
Ben daha kötüsünü 20 lik dişi çektirdim çok şiddetli ağrı olmadı. Ay acaba kökü mu kaldı. Doktorun telefonu varsa ara çok ağrıdıgıni soyle canım. 
(79 puan) tarafından
Yok cnm ben gördüm ztn kalsa doktor çıkarırdı veya söylerdi dişin koku ince bişey di kirlsa belli olurmu ki
tarafından
Belli olur bence. Doktorunda iyise öyle bir hata yapmaz herhalde. Gargara yap belki iyi gelir.
0 oy
(594 puan) tarafından
Esiminde aynı olmuştu 3 gün çekti evde o ağrıyı ama uyku bile uyuyamiyordu en sonunda gittik tekrar aynı doktora uyuşturucu iğne vurdular öyle rahatladı biraz uyuyabildi ama sonra yine devam etti ağrısı 5 gün sürer demisti aynende öyle oldu git Bi doktora tekrar uyuşturur orayı 
0 oy
tarafından

İltihaplıyken kesinlikle diş çekilmez bunu Doktorlar bilir acaba öyle mi oldu normalde benim doktorum bir kutu antibiyotik bitir öyle gel diyor bana.

Ayrıca diş için parol verilmez ki arveles gibidir ilaçlar verilir
tarafından
Bir fikir vereyim. Doğru olurmu bilmiyorum ama ben yerinde olsam kesinlikle kullanırdım. Eğer evinde kantaron yağı varsa oraya birazcık damlat veya pamukla sür.  Kendim olsam tereduut etmezdim
tarafından
Snucta bir gıdadır kantaron yağı günde bir tatlı kavigi icilebiliyor.farzetki yedin. Varsa sur. İltahabina iyi gelecektir
(79 puan) tarafından
AA evet hiç aklıma gelmemişti çok sağol cnm evde yok ama kayın bederim de vardır alırım
tarafından
Kullandıktan sonra deneyimini anlatırsan çok sevinirim
(79 puan) tarafından
Tmm cnm
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Doktora gitmen gerekiyor tabiki 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 144 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 373 göst.
20 Aralık 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ☘LİLA☘ (1,467 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 237 göst.
1 Mart 2022 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,287 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde Papatyasever (3,136 puan) tarafından soruldu

374,698 soru

11,207,976 cevap

34,512 kullanıcı

...