0 oy
1,087 göst.
Diğer kategorisinde (2,765 puan) tarafından

Gercekten cok bunaldim ya aramizda hic bi sorun yok benim is yapmama bahane buluyor ama yalan cunki 4 hafta oldu vitrinlerim daha yerlesmedi yatak odami daha yerlestirmedi bana dediki giysileri katla koy bir yere oyle yapicam vitrinleri ben cocukdan dolayi yapamiyordum bir hafta yapamadim sonra cocugu kaynanaya yolladim iki saate bitiridim esyalri tek basima kimse yardim etmedi kendiside civciv pesinde kosuyordu o siralar neyse daha hayla diyorum ibo vitrinleri yap yatak odasini yerlestirelim her seferinde izin gunu yapariz diyip izin gununde benide alip anasina goturuyor gezmeye gecen kendim yapayim dedim adamdan fayda yok bulasiklari mutfagi birakip yatak odasini yerlestirmeye basladim halilari perdeleri yatagi falan yerlestirdim sonra bayagi bi sancim geldi yattim uyudum sabaha kadar elli defa mutafaga girip cikip cingen evi gibi diyo dalga geciyor guluyor agrim var diyorum hamilesin normal diyor valla sinir krizleri gecircem ya kizima hamileyken bisey olcak diye  bi caydanlik kaldirtmayan adam simdi hic umursamiyor buda mesajlarimiz bir saat sonra isten cikicak ne gibi tavir sergiliyim ya ne yapayim tek bir gun o mutfagi oyle biraktim 1 haftadir o gunu konusup duruyor

image

image

image

image

image

35 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Benim dikkatimi ceken sey senin uzun msjlarina cvp vermemesi cok dusuyosun üstüne bosver bende aynı hatayı cok yaptım ama simdi hic takmiyorum inan kimse senden kıymetli degil
(2,765 puan) tarafından
Takmayincada yapmiyor ya en iyisi ben kayinlarimi cagirayim yaptirayim adamdan hayir yok
tarafından
Kayinlarini çağırma cnm daha kötü olur birak kendi haline biraz üstüne düşme yazma okdr o nasıl davraniyosa sende aynısını yap
(2,765 puan) tarafından
Yok ya zaten o cogu isi kardeslerine yaptiriyor yazik onlarda abisi is yaptircak diye cay icmeye bile gelmiyorlar
tarafından
Anladm cnm sen bilirsin
-Reklam-
+2 oy
(3,445 puan) tarafından
Benim içim bunaldı o uzun mesajlara, ben kafamı bozduğu da engelliyorm kocamı sinirim geçiyor

Adama destan yazıtyon kendini açıklıyon, 

Adam da düşünecek kafa yok 
(2,765 puan) tarafından
Bende engellerdimde isde aniden sancilansam engeli kaldirmakla nasil ugrascam canim
(2,165 puan) tarafından
Bende engelliyorm valla çok sinir ettiğinde hatta bazen de o beni engelliyor sonra dönüp dolaşıp eve geliyor sanki engelledi de ne oldu yine yüz yüze gelince işler değişiyor :)
+1 oy
(7,256 puan) tarafından
Eşin senin gibi bir kadın bulmuştu bunuyor hiç kendine  bakıyor mu acaba ben bu kadını hak edecek ne yaptım diye ...  Ben olsam hiç yazmam hiç bir kelam en etmem onun yapması gereken hiç bir çöpe elimi sürmem ne olursa olsun bakalım böylesi huzur bulacak mı 
(2,765 puan) tarafından
Ben ona konusunca bulamiyormus huzuru konusmamai istemiyor konusmiycam bende ama isde besigim vitrinlerim hepsi duruyor daha yapmadi ben olmasam mutfagi bile yerlestirmiycekti bana diyor elinde yika bulasigi camasiri mutfagi yerlestirene kadar diye bende ellemedim misafir cagirdim eve geldi bakti yerlesmedinmk diye sorunca bende dedim buyuk esyalar esime ait o yerlesmedi rezil gibi duruyoz dedim misafir gittigi gibi yerlestirdi bulasik makinemi camasir makinemi ama bu sefer ne yapcam sastim valla
+1 oy
tarafından
Sen cooooooook fedakar yaşına rağmen çok olgunsun . Kocanın senin gibi eşi olduğu için kurban kesmesi lazım şükür diye. Senin yaşındaki kızların gözü nerelerde ne heveslerde bende dahil hep istiyoruz hep istiyoruz ama sen gözü toksun azla yetiniyor istemiyorsun nankör kocan 
(2,765 puan) tarafından
Ayy gercekten boylemiyim ya ben kendimde emin olamadim☺cok sagol Allahim razi olsun sende bu guzel iltifatlarin icin
tarafından
Öyle tabi canım gerçekler bunlar başkası olsa çekmez ki bir dakka herşeyi göğüslemissin helal olsun sana ama oluruna bırak boşver hic önemseme
0 oy
tarafından
Bacim ne anlatıyorsun sence karsinda bunlari anlicak mantikli biri varmi tonla sey yazıyorsun cevap uzatma 
(2,765 puan) tarafından
Valla aglatti beni gece gece ya sacmalama uzatma diyip duruyor hic laf anlatamiyorum bazen kulagini oyle bi tikiyorki kendimi duvara konusmus gibi hissediyorum
tarafından
Yine olsun canim kotu birsey dememis. Uzulme sen
(2,765 puan) tarafından
Ya kotu dmedide kendimi cok yanliz hissetoriyor ya tonlarca laf anlatiyorum ama o tek bir yere takilip kaloyor
tarafından
Kafa çalsmiyor canim bazilarinin malasef
(2,765 puan) tarafından
Bende calismayan dusuncesizlerden almisim
0 oy
tarafından
Canm yerinde olsam konuşmam o benm peşimden koşsun muhattap olma
(2,765 puan) tarafından
Konusmiycam zaten cok kiriyor ya beni
tarafından
Konuşma görmezden gel  cnm
(2,765 puan) tarafından
Oyle yapmcam yoksa bu adam akillanmiycak
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Sanki kucuk daglari bunlar yaratiyor yaa
(2,765 puan) tarafından
Oyle valla ya bi calisiyor diye sadice o yorgun oluyormus beni yatiyor saniyor
(4,152 puan) tarafından
Aslinda sen tum isleri hallediyosun duzenlii daginik birakmiyosun yemegin hergun oluyo demeee. Senn gorevin saniyor arada yaomiyacaksinn cocuk durmadi is yetismedi yaptiklarin kiymete o zamn biner. Bn artuk oyle yapıyorum
(2,765 puan) tarafından
Evet oyleyim ya her sabah kalk duzenli kahvalti bulasik temizlik ogle yemegi bulasik aksam yemegi bulasik cay meyve saati yatak ser kaldir artik yapmiyim bazi seyleri haklisin cok rahat yasiyor esim simdi fark ettim
(4,152 puan) tarafından
Hiih kendimden biliyorum çünkü. Simdi arda yemegii guzl yapiyorum tatlusiyla salatasiyla ooo yemek harika eline saglik hayatim dio halbuli oncedende yapiyodum kiymeti yokti simdi arada yapincaa seviniyo yazik :-))
0 oy
tarafından
Kendini cok guzel ifade etmişsin
tarafından
Anlar inşallah sıkıntılı bi dönemdesiniz belli kj allahim huzur versin evinize
(2,765 puan) tarafından
Sadice su ev yerlestirme isi beni sikiyor dogum yapcam ev guzel dursun istiyorum surekli diyorum yerlestir diye ben konusunca huzur bulamiyormus evden kaciyor anasina gidiyor
tarafından
Gerçekten bu tasinma isi insanı cok bunaltiyor ya bende cumartesi günü tasinacagim :/
Yavas yavaş yerlestir esra ne yapicaksin
(2,765 puan) tarafından
Mumkunati yok canim o esyalari tek basina kaldiramadida iki tane arkadas cagirdi uc kisi tasidilar benim hareket ettirmem imkansiz yerde sürterek yapim desem yer beton parke veya fayans degil esyalarda tahta surtersem kirilir altlari onun yapmasi lazim sanada kolay gelsin canim ben 7 ayda iki defa tasindim daha bi evj yerlestirmeden ani bi kararla bi gun icinde hemde o yuzden zorlaniyorum bu evde
tarafından
Allah yardımcın canım :/
0 oy
(15,843 puan) tarafından
Hamile hamile canını siktigina değmez adam he he deyip gecmiss otursun anasında gelmesin eve seninde canını sikmasin 
(2,765 puan) tarafından
Ya orasi oylede canim ama evi yerlestirmedi ya yatak odasi duruyor oylece bidahaki ay dogumum var diyorum ya bugun sancilansam  doguma gitsem ambulans arasam adamlar gelip yatak odasina gitmeye kalksalar rezil olcam yerlestir diyorum yerlestirmiyor
(15,843 puan) tarafından
Neden yapmıyor acaba bilemedim Allah yardım etsin valla
(2,765 puan) tarafından
Ise gittigi zaman yorgun oluyor izinli oldugu gunlerdede bana unutturup gezmeye goturuyor anlamadim b3nde
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Boyle adama bosuna cene yormuşsun. 
(2,765 puan) tarafından
Demi lafdan anlamiyor
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum hani insan karşısındakine derdini geçirmek istiyor ama o böyle saçma sapan cvplar verince daha da sinir oluyorsun. Herseyi geçtim hamilesin yazık sana düşünme arkadaşların dediği gibi yap sallama ne anlatırsın kore renkleri ince ince. Bebisini düşün. Rabbım akıl fikir hidayet versin
(2,765 puan) tarafından
Zaatrn bir ay sonra ben hic bi is yapmiycam kizi anama gonder rahat edersin is yapamazsin diyor ama ben inat gondermiycem kizimada oglumada bakicam ellemiycem evi pok gotursun ocakda tencere boş kalsin degerimi anlasin biraz
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Sen çok üstüne düşüyorsun oda seni umursamıyor biraz rahat birakin
(2,765 puan) tarafından
Rahat birakcamda canim onumuzdeki ayin sonunda dogumum var yatak odasini yerlestirmedi koliler oyle duruyor vitrinleri bi taksa giysi dolabi olarak kullancam besigimi kurcam ama ustune dussemde gecistiriyor ypamiyor
(2,350 puan) tarafından
Umursamicaksn yanlış yapıyorsun sen dolu dolu yazmışsın bak umursamıyor bile kurmasn sen beşiği kur gerisine karışma paşa paşa yapacaktir
(2,765 puan) tarafından
Besigi kuramiyorum cunki hem agir hemde vitrinler odanin ortasinda duruyor tasinirken 3 kisi zor tutup getirmisdi vitrinlerimi ben cekemiyorum yerinden kimildamiyorlar erkek gucune ihtiyac var ben biraktikca oda birakiyor
0 oy
tarafından
Inan ki kendini uzdugune değmez adam cevap bile vermeye gerek duymamış niye çünkü ince düşünme kabiliyeti yok kime ne anlatıyoruz biz zamanında bende çok yaptım baktım olmuyor bıraktım ne halin varsa gör dedim sen de öyle yap yoksa üzülen hep sen olursun gençliğine güzelliğine yazık üzülüp kendini hasta etcen yapma bunu kendine 
(2,765 puan) tarafından
Bende hep oyle yapmaya calisiyorum ama jnan bana ben demesem yatip uyumayi bile unutuyor yemek yemeyi bile ben demesem beceremiyor illa ben dicem
tarafından
Ona alışmış ondan boşver ne diycen deme düşünme kendini düşün bu hayatta en çok önce evladını sonra kendini sev inan bana daha kıymetli olursun
(2,765 puan) tarafından
Oyle canim evlat gibisi yok valla javgada etsek birbirimizle küsüssekde hemen barisip opusup koklasiyoz hemen geviyor kirginligimiz daha dogrusj ben ona hic kirilmiyorumda isde bazen bagrisiyoruz kendi 1 yasinda ama oda bana bagirmaya alismis mamasi bitince ciglik atip bagiriyor veriyorum karni doyuncada haliya dokuyor bu sefer bagirma sirasi bana heliyor ama hemen bariyoz ya ne tuhaf tatli biseymis evlat❤
tarafından
Benim ki öyle şimdi uyuyor gidip uyandırıp sevmek istiyorum sonra diyorum uyusun  Rabbim bagislasin iyi ki onlar var yoksa bu kocalar omrumuzu yer
(2,765 puan) tarafından
Oyle valla ya kocalardan bıkıp cocuklarla neseleniyorum amin
0 oy
(2,978 puan) tarafından
Valla ev temiz olsa madalya mı takacak bosver gitsin 
(2,765 puan) tarafından
Ev temiz canim ama buyuk dolablar vitrinler var onlarin camlari süsleri falan hersey kolinin icinde bekliyor odada yap diyom yapmiyor
0 oy
(484 puan) tarafından
Bende zamanında çok çok uzun mesajlar attım kendimi düşüncelerimi anlatmaya çalıştım . Baktım anlatan var da anlayan yokmuş.  Uzun uzun mesajlar erkekleri sıkıyormş onu anladım. Şimdi tek bir msj atmam, merak etmem aramam sormam .  Sende bırak söyleme anlamak isteyen zaten anlardı.  İçinde olan zaten seni düşünürdü.  Aylardır görüyorum ev ile uğraşıyorsun yoruluyorsn ama kuzum erkeğin aklına bi kere yer etmiş " kadın ev işi yapıyor da sanki ne yapıyor, oturmaktan ağrıyormş her yerimiz "  .

Analarda hata var. Bi erkeği kadına yardım edecek şekilde yetiştirmek gerekiyor. O yapamaz o edemez diye diye yakında sıçtıklara b***a da biz su tutacağız. 

Boşver ağlama yat uyu dinlen
(2,765 puan) tarafından
Yemin ederim varya benim kaynanayi anlattin ben esime bi is buyurunca bizde erkek kismi is yapmaz diyor suan kayinbaba evinde gül gibi oturuyor kaynana calisip eve ekmek parasi getiriyor kocasini boyle alistirmis ogullarida bakiyor babasi yatiyor tek bi yemek yapiyor geri kalan  herseyi anasi yapiyor bizdende oyle istiyorlar aslinda yemek yaomasini bilse kaynana kayinbaba onuda yapmazda isde yaptigi yemekler yenmiyor kayinbaba mecbur kalip yapiyor kaynana bana diyorki ben zamaninda karnim burnumda tarlaya gittim inek sagdim hali yikadim evde doktorsuz dogurdum simdi bendende ayni seyleri sergilememj istiyor
(484 puan) tarafından
Benim kayınvalidem hiç demez böyle aksine iş buyur yapsın der. Kayınbabam ev bile süpürür eşinin beli ağrıyor diye.  Ama gel gör ki bazı evlatlar annelerine babalarına çekmemiş.  Adam ben lohusaym diye bulaşık makinası yerleştirdi ya ama eşim hiç yapmaz , önceden yapardı şimdi tek bardağı götürmez. Herkesin işi farklı diyor. Ben ona dışarda çalış diyor muyum diye de savunma yapıyor.  Onlar öyle alışmış sen istersen destan yaz değiştiremezsn hamurunda varmış baksana.
(2,765 puan) tarafından
Benim kayinbaba yapmaz kaynana kendini titiz saniyor gunluk ev temizliyor ama gorsen mutfakta kullandigi sari bezleri hem firin tepsisini tutmak icin hem yer silmek icin hemde mutfak tezgahini silmek icin kullaniyor he bide kocasinin ogullarinin baxstirlari ilede cam siliyor gelip benim yerde bi oyuncak bi corap gorunce ben pasakli oluyorum gozlerinde kendini temiz saniyor
0 oy
tarafından
Egilip bunu yazdgn boynuna parmagna yazık olmus karsnda kalas var bacm
(2,765 puan) tarafından
Valla ya kurban olsum yazip yorulan parmaklarima
0 oy
(567 puan) tarafından
Ya neden bu kadar kendini anlatmaya çalışıyorsun boşver he yaz ne ara eve geldiğinde de hiç konuşma ki üzüldüğünü ancak öyle anlar yoksa anlamaz bu erkekler canını sıkma hiç değmez
(2,765 puan) tarafından
Butun erkeklermi boyle yoksa bi benimkimi boyle cikdi anlamiyorum ya
(567 puan) tarafından
Erkekler düz mantık bizim gibi ince düşünmezler canım takma boşver
(2,765 puan) tarafından
Dogru ama is yapmayan kadinlarin kocalari eslerine daha buyuk deger veriyor ben bunu anladim
0 oy
(13,336 puan) tarafından
Kizin uyudug zaman azar azar her işini yapabilirsin 

Mesela ise gideceğim diyorsun vaktin vsr demek ki yine gönder kahinvalidene kızını 2 saatte bitir 
(2,765 puan) tarafından
Canim bu isleri ben yapamm eve tasinirken bile uc kisi tutup eve getirdiler agir hele bazayi ben nasil kaldirim koca koca halilari kaldirdim yikadim yerlestirdim agrim tuttu  bunlari yapsam cocugu oldugu yere birakirim hafif isleri ben yaptim bitti ona baza yataş vitrinler dolab ve gumusluk kaldi ardindanda besigi kurucak
0 oy
(64 puan) tarafından
Kendimi gördüm 4 yildir bu haldeydim en sonunda tak etti yuzune bile bakmadim yemegini bile yapmadım pesimde kosa kosa bi hal oldu barisana kadar kacan kovalanir canim simdi hic takmıyorum valla bı rahatlık geldi o oyle yaptıkça daha çok sinirleniyodum artık akillandim
(2,765 puan) tarafından
Ben de 7 yildir boyleyim canim yap yap diye diye zorla yaptiriyorum herseyi  ama bende artik yapmiycam ne yaparsa yapsin takmiycam kafaya
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kız boşver canını sıkma boşuna uğraşma takma olsun bitsin senin değerini anlayana kadar ona sana davrandığı gibi davran 
(2,765 puan) tarafından
Oyle yapicam canim aklim basima yeni yeni geliyor ayri eve cikinca duzelir dedim nu sefer adam anasinin evinden kendi evinin yolunu bulamiyir
0 oy
tarafından
Tutsun bu temizlikçi evi yapsın çıksın ozamn evde huzur arıyormuş kadında ilgi bekler sevgi bekler ozaman her huzur aradıkça anasının evine gitsin adamda beyin bedava kullanmayı bilmiyor galiba dha
(2,765 puan) tarafından
Kiz bugun sabah saat 5de yasaklar kalkinca sabah ezaninda anasina gitmis uyandim adam yok saat 9da gelmis ben açım diyor anasi bisey vermemis yesin anasida ana olsa bari oglu yanina geliyor o umursayipda yatakdan bile cikmamis soruyorum ne yaptin onlar uyuyordu bende nette gezdim geldim diyor onlarin wifisi var

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 348 göst.
0 oy
11 cevap 405 göst.
0 oy
28 cevap 817 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde Beyza5426 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 219 göst.
3 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Sima7 (4 puan) tarafından soruldu

385,048 soru