+1 oy
243 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hamile kalyosnz  kizima su ismi koycam diosnz  ama kocanin  ailesiyle yasyosunuz  koca  size su ismi rüyamda gördüm deyip koysa.

Ikinci kizinzda Eviniz artık ayrı. ilkini sen koydun zaten dahada çocuk istemyom  ilkine koyamadgm su ismi koymak istyom  desenz  mesajla o da tm dese ama kimlik çıkarıp gelince  annesinin istediği  ismi koyduğunu görseniz ne yaprsnz?

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kimlikte degistirririm.bebegime de koymak istediğim isimle sesleniirm.1 yaşına kadar zaten kendi isimlerini öğreniyorlar.mumkun olduğu kadar başka isim koyanlardan uzak tutarım.
-Reklam-
+1 oy
(10,414 puan) tarafından
Benim eşimde öyle yaptı ama kendi istediğini koydu ben bi kıyamet kopardım kimliği kırıp çöpe attım cebindeki bütün parayı aldım onuda bi güzel dövdüm 7 sene geçti ve hıncım halen geçmedi
0 oy
(352 puan) tarafından
Büyük olay olur büyük olay emzirmem bile çocuğu al başına çal derim ben doğurayım işkence çekim kaynanamın istedi isim konulsun hee başka 
tarafından
Emzirmem demek yanlış olur cnm.
(352 puan) tarafından
Valla kuzum benim beynime kan sıçrar zaten eşimde aynı şeyi söylüyor kimliği ben yapcam diyor ama asla yani doğum belgesini vermem ki gidip ben yaparım
(7,880 puan) tarafından
Emzirmem de ne demek ya! Çocuğun suçu günahı ne ki ?!
(5,596 puan) tarafından
Çok saçma konuşmuşsun bebeğin suçu ne de emzirmem demişsin yazık valla çok yazık bi isim için bebeğini yok sayabiliyosun ya
0 oy
tarafından

Düştüm mapus damlarina olurdu sonum:ermm: ne ilkine ne sonuna kimseyi karıştırmam valla çok isteyen doğurur koyar 

0 oy
(85 puan) tarafından
Direk mahkeme isim koyma hakkı ortaktır ne anne ne baba esinden habersiz isim koyamaz mahkeme de haklı sebeptir 
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Çok üzülürüm, kandirildigimi gecistirildigimi ikinci plâna atildigimi düşünürüm.. hiç değerim yokmus derim.. gerçekten bana gore evliliği gözden geçirme zamanı gelmiş derim 
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Tamam o zaman derim geceleri gel sen emzir sen altını değiştir hasta olduğunda sabaha kadar başında sen bekle derim bana annesi olarak sorulmuyorsa hakkım olarak ta istediğim ismi koyamiyorsam diyemiyorsam buyrun siz bakın derim
0 oy
tarafından
Benim kaynanam da kendi koydugu isimle sesleniyodu hatta esim kimlik cikartmaya giderken arayip o ismi yazdirmasini istemis ama esim havvayla beni papaz etme ara kendin soyle tamam derse yazdirirm demis aradi beni asla olmaz dedim esim de yazdirmadi yazdirsaydi buyuk kiyamet kopardi
0 oy
tarafından
Gider degistiririm bende riyamda gordum derim 
0 oy
tarafından
Ortaligi yikarm net söylüyorm benim istedigimi yapmayan bi adamdan direk boşanirim 1 degil 2 degl yani . Ben 9 ay tasicam karnimda buyutcem dogurcam isim koymak benim hakkim 
0 oy
tarafından
Dava açar değiştiririm
0 oy
tarafından
Büyük saygısızlık hatta terbiyesizlik. Ne hakla annenin haberi olmadan isim yazdırmak. Kesinlikle mahkemeye veririr değiştirirdim.
0 oy
(928 puan) tarafından
Kimlikte ne olursa olsun ben istediğim isimle seslenirim çocuğum alışır o isme zaten bütün gün benle çocuk gidip değiştiririm ismini sonra da
0 oy
tarafından
Canim artik itiraz hakkin varmis benden habersiz koyuldu diye cok uzulurum tabikide ya...cok kirici 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Söylemem ki . Benim kendi ismim kimlikte farklı babam koymuş. Ama annem başka isimle seslenmis. Resmi dairelerde sadece kimlikteki ismimi kullanıyorum. 
0 oy
tarafından
Nasıl böyle bir döneklik yapılabilir sana sormadan değişiklik nasıl yapılabilir ne hakla derim ya evladının ismini koymak dinimizde de annenin hakki zaten ilkinde olmuş istediği daha ne istiyor. Nasıl bastırabilir böyle ya büyük konuşmak istemiyorum ama olay çıkardı yani aşırı kaynanama bile takılırım senmi öğrettin diye yada yaptığı doğru mu niye tepki verilmiyor diye.
0 oy
(485 puan) tarafından
Oğlumda istediğim ismi koydum şimdi de hamileyim ismini kız olursa belirledim erkke olursada artık bakacgiz sonuçta annesi babası biziz ben çekiyorum onun ağrısını sancısını kimsenin ruhu bile duymuyo haklarıda yok isim koymaya
0 oy
tarafından
Simdi birsey dicem gene linc gelecek ben mahvederim onu mahvederim ilkinide ikincisinide benim rizami almadan koyamaz. Dava ac hemen degistir bu ismi yada dava ac hemen bosanalim derim. 

Bizde soyle birsey oldu. Biz bir cok isim dusunduk ama daha karar vermedik. K.pederimde sultan sultan diyip duruyordu bende onu gicik etmek icin karen koyucaz diyordum karende kerın diye okunuyor ve ingilizce kokenli. Bende kerın diyordum. Boyle olunca oda sultan demeyi bıraktı boylece diyemedi bana. Neyse bigun gene esime sultan demis telefonda oyle seslenmis esimde biz duru koyucaz demis eve geldi boyle dedim dedi sana sultan diyip sinirlendirmesin diye. Neyse ben tabiki cinnet gecirdim evde koyamet kopardim nasi soylersin daha ben kimseye demedim dedim. Sen onun gicikligina uyup niye duru koyacagimizo soyluyorsunki karen diyecektin dedim. Neyse bir suru cinnet evin icinde olaylar olaylar. Ben sinirlendimmi taş taş üstünde birakmam. Sonuc olarak koymuyorum dedim duru falan. Bambaska birsey koydum. Onlarada dodugu gun soyledim
0 oy
(5,596 puan) tarafından
Eşim yapmaz ama yaptı dersek dr büyük kavga çıkar ortaya sonunu bilmediğim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 67 göst.
22 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Aysenur5561 (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
0 oy
42 cevap 605 göst.
14 Ocak 2024 Aile kategorisinde Cansuu54 (16 puan) tarafından soruldu