0 oy
5,672 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar tam 19 aydır çekiyorum. Herkesin dediği tek kelime şu Allah sana yardım etsin. Olmuyor el bebek gül bebek bakıyorum her şeyini alıyor en iyisini yedirip en güzel şekilde yetiştirmek istiyorum. Gel gelelim önce sebebini anlatayım linç yiyeceğimden hiç şüphem yok çünkü. 19 aydır çok sorunlu bir bebek ile uğraşıyorum. Sorundan kastım 8 aylıkken ilk çocuğum diye tatile götürmek istedim eşim gitmeyelim durmaz dedi. Velakin gittik ama ne gezdik ne denize girdik gittiğimiz gibi geri geldik. Almadığım aktivite oyuncağı kalmadı. Dışarı çıkmak istiyor çıkarıyorum çatlıyor eve girmek istiyor. Eve getiriyorum gece gündüz çatlıyor. Yemek yemiyor tam 9. Aydan itibaren bıraktı yemeyi. Bugün sırf 2 saat 23 dakika kahvaltı verdim. Sebebi ise ağzında bekletiyor oturarak yemiyor kafası dik pozisyonda yiyor. Beni bacak arasına alıyor ayağıyla her yerime vuruyor sert bir şekilde ve bundan çok hoşnut oluyor. Yemeği ağzına aliyor ve ağzından çıkarıp gülüyor. Canıma tak etti. Dün ilk defa hayatımda bir arkadaş edindim onunda bebeği var. Birlikte bime gitmek için sözleştik. Ve gittik kadın beni alelacele eve getirdi ve dediği şu Allah sana kolaylık versin bacım. İnsanlar benim sabrıma hayret ediyor. Doktor ağlamayı huy edinmiş dedi. Kanda falan her şeyi normal çıkıyor. Dişleride çıktı. Hiç uyumuyor 24 saatin 22 saati uyanığım. Bugün ilk defa dövdüm çok pişmanım ama canıma tak etti. Her şeyi alıyorum onunla oyun oynamak istiyorum kimseyle oynamıyor. Oyuncak sevmiyor. Dün yan komşum bile dedi yazık senin kızın sesi hep bizim evde bir yeri mi ağrıyor. Arkadaşlar her dakika ağlıyor her şeye ağlıyor hemde öyle miz miz değil çatlaya çatlaya artık kafam ağrıyor uykusuzluktan bir evladım daha var. O bile uyurken sıçriyor kızımın sesine çocuk bile korkuyor. Ya görseniz dün ki komşum neler neler aldı verdi marketten hiç birini istemiyor. Çarşının ortasında çatlaya çatlaya ağladı eve zor attım kendimi. Hiç bir şey fayda etmiyor. Canımdan can çıktı. Saçlarım bembeyaz. Hem eş sorunu hem evlat sorunu ile boğuşuyorum. Vurdum ve o kadar şiddetli bağırdım ki korkudan tir tir titredi sonra geldi yemeğini yedi ve şuan ilk kez uyudu. Bağırınca çok sakinliyor şimdiye kadar hiç vurmadım hep bağırdım bağırınca kendine geliyordu. Evde açmadığım dua kalmadı herkes nazar duası okuyor fayda etmiyor ne olur bana bir şey deyin. Bir şey istediği için ağlamıyor. Öyle olsa yeterki sussun diye her şeyi alırım yaparım 

47 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Kızını pedagoga kendini de psikoloğa götürmelisin okuduklarımdan çıkardığım sonuç bu. Çocuk doktoru kana ve muayaneye göre sonuca varır senin kızının anlaşılmaya ihtiyacı var. Üzüldüm ikiniz içinde 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
anmasın diye robot değilsin olur böyle şeyler ciddi boyutta olmadığı sürece tabi ne diyim bilmiyorum benim oğlumda aynı huysuz seninki kadar olmasa da bende caresizim
tarafından
annesin diyecektim
+1 oy
(15,717 puan) tarafından
Bunun onun üzerinde ne kadAr büyük bir tranva yaratacağıni biliyor musun etkisi kalır şimdiden vurmak şiddet göstermek bu çok yanlış lütfen tekrar etme bağırınca bile ses tonuna dikkat et hepimiz yaşıyoruz daha bugün bile.oglum yağ döktü kızdım ama bu şekilde değil temzledim geçti. Bebek bakmak zordur ama.sabir et lütfen yapma 
+1 oy
(601 puan) tarafından
Bazen sabrımız kalmayabiliyo canim olabilir insanız umarım bı dha olmaz ama bu hep cevremizdekilerin bize yardım etmeyisinden ksynakli esin sana az destek olsa bı nefes alsan havan değişse iyi gelir aslında kızım 1 yaşında bnde bazen kızıp sesimi yukseltiyorum ama bı markete gidip gelsem kafam dagiliyo sakinleyip iyi geliyo ..sende eşine rica et bakması gerek çocuk yapmak değil marifet..kızım 1 yaşında ama her söyleneni anliyo güzel bı dille söylemeye calis sakın bı şekilde bilmiyorum bnde etkisi oluyo seninki dha büyük dha anlar bişey yaptığında yda ellemesini istemediğim birşeyi ellediginde yapma annecim o eklenmez diyorum dikkatini başka biseye cekiyorum unutuyo ve yapmiyo sende ağladığında yaptığının yanlış olduğunu sakince anlatmayı dene kucagina al sarılıp op sakinleştirmeye calis sakın bı dille güzel güzel anlat dikkatini değiştir umarım etkili olur
tarafından
Kuzum bak çok iyi eğitiyorum hep yanımda 3 saate bir yemek altını açma. 2 günde bir banyo. Her sabah uyanır herkesten önce onunla ilgilenir. Saçını tarar kıyafetini giydirir sütünü içidir ardından kahvaltısını ettiririm. Ama anlamıyor çocuk 22 saat ağlıyor kimse bana inanmıyor 20 haneyiz bu apartmanda herkes aşk olsun diyor
(601 puan) tarafından
O zman bu alışkanlığından vazgeçirmek için destek alman gerek canim
+1 oy
(841 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bende hep aglarmişim çocukken hep ağlayıp dediğimi yaptırmışım öyle derler ama bir şeyi hiç unutmam annem ben ağlarken bana bir tokat attı aklımdan hiç çıkmaz o tokat benim Rabbim sabır versin çocuğunun beynine yerleşecek şeyler yapma pedagog götür istersen 
tarafından
Kuzum bulduğum yerde pedogog yok
+1 oy
(44,696 puan) tarafından
Üzerinde nasıl bı etki kalcak peki biliyomusun çocuk büyütmek evet zor emek olmadan yemek olmuyo demi çocukta ole ne emeklerle büyütüyoruz böle kalmicaklar sabır sabır dicez ama asla  vurma nolur 
+1 oy
(610 puan) tarafından
Aman canım niye buraya yazıyosunki millet bişey dicek vicdan yapıcan sen annesisin anne çocuk arasında olur şimdi burdakiler gözünü morartmış gibi değişik hal ve hareketlere giriyolar senin ne yaşadığını senden iyi kimse bilmez herkesin başına gelebilecek şeyler sıkma canını belki oda uslanır ilk ve son vuruşun olsun öp kokla şükret bitti :)
tarafından
Kuzum öptürmez sarılmaz kimseye hep ağlama hep ağlama gece gündüz 22 saat çatlaya çatlaya ağlıyor
(610 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım bazı çocuklar öyle çok zor 3 4 yaşında geçer inşallah
0 oy
tarafından
Valla oglum 9 yasinda cokda hareketli bir cocuk ve ailenin ilk torunu çoğu zaman hungur hüngür ağladığımi bilirim. Ama hamdolsun seccademin yanina seccadeseni serdiği an ağlamaları mın  hosuna oldugunu fark ettim . Hic bir sebep ona vurmani gerektiremez!!!!
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Canım öncelikle sen annesin senin nefes alman lazım..

Tabiki de keske olmasaymis ama olmuş bir daha olmaz inşallah.

Anladığım kadarıyla da sende pek iyi durumda değilsin bu kadar yorgunluk, çaresizlik senide hirpalamis 

Destek al ,esinden annenden kaynanandan bı iki saat dinlen,çık bı kahve iç olmadı çocuk pedagogundna destek al 

Umarım en kısa zamanda iyi olursunuz ikinizde 

Ama lutfen dediğim gibi bir daha kıyma canına ben çok üzülüyorum
0 oy
tarafından
Tmm bacı vur bağır uyuyor nasıl olsa korku geçsin üzerine ondan sonra oturursun götünün üzerine. Bnm oğlumu gör şükredersin. Ailemin yanına gittim hiç bir tat almadım. Çıkma Bi yere gitme taki büyüyen kadar. Millet çocuğum olsun diye her gün dua ediyor. Ama biz şükretmesini bilmiyoruz yazık 
tarafından
ALALH yardımcın olsun
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun valla zor Bi çocuk belli sana tavsiyem vurma yoksa bunu alışkanlık haline getirirsin çocuğum büyüyünce özgüven ini kaybeder daha da arsız olur ağlayınca üstüne düşme kendi susana kadar ağladın huy edinmiş artık ağlamayı dövmekle adam olunmaz korktuğu için uyumuş susmuş böyle devam edersen herşey den korkar 
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Kimsenin kimseyi linçlemeye hakkı o çocuğu çeken bilir Allah yardımcın olsun sabır versin her dediğini her istediğini yapmamayı deneyin birde her ağladığın da istediği olmasın tabiri uygun olursa şımarık bir bebek seni çok iyi anlıyorum daha bayramda aynı öyle çocuk gördüm 2.5 yaşında annesine çok üzüldüm ama dediğim gibi birde istediğini erteleyerek deneyin her istediği olmasın bağırmamaya çalışın az çok laftan anlar bağırarak da kendinizden soğutursunuz 
tarafından
Kuzum istediğini yapmayınca 5 6 saat susmadan yilmadan ağladığını biliyorum. Ya oyuncak falan istese alırım sorun değil. İstediği şey 5. Katta oturuyorum balkon camım yok balkon demiride sallanıyor mesela balkona çıkıp demire binmek istiyor
(5,495 puan) tarafından
Olmaz öyle bir kere onun istediğinin olacağını öğrenmiş o sizi yıpratan bir şey bence en iyisi bi pedagog desteği almak yazık size de çocuğu da
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bi pedagog a götür canım normal değil bu şekil olması snei çok yipratmis benim kızım gece uyumasa ben ber bat derecede kötü oluyorm Allah sabır versin inş bırdaha vurmasın canım sen Bi Doktora git istersen 
tarafından
Kuzum 19 aydır uyumuyor. Ve 19 aydır çatlaya çatlaya ağlıyor. Dişlerinin hepsi çıktı 4 tanesi kalmıştı onlarda patladı. Ama hala aynı hiç kimse bizi evine kabul etmiyor. Dışarı çıkarıyorum parka götürüyorum yine ağlama krizleri
(4,061 puan) tarafından
Benimkide ağlıyor sürekli beni istiyor durmuyor bazı günler ama sürekli değil sen Bi Doktora danış canım hem sen rahatlarsın hem bebeğin
0 oy
(755 puan) tarafından
Okurken kendimi gördüm resmen 7 aylık benim kızımda öyle doğduğundan beri sürekli ağlar kolikti o zamanlardan huy edindi ağlamayı kendini yırtıyor resmen duyan ateşe atılmış sanır komşular bile annemi arardi çocuk çok fena ağlıyor Ayşe uyudu kaldı mı yoksa bişey mi oldu ki diye şimdi bütün komşular alıştı artık seslenmiyolar sagolsunlar
tarafından
Kuzum 19 ay dile kolay 2 sene olacak. 2 senedir 1 gün dışarı çıkmadım ben çıktığım zaman rezalet
(755 puan) tarafından
Bende öyleyim canım araba ile çıkartınca sakın ama diğer türlü ne gezmeye ne anneme hiç gidemedim doğru düzgün. Seninki büyümüş biraz bı pedegog a götür yardımcı olur
0 oy
(10,963 puan) tarafından
19 aylık bebeği mi dovdün. Benim kızda 6 yasını bitiriyor inadından zaldır zaldır yataklara işiyor  gece kalkmıyor wc ye. Hala besliyorum oturup elimle asla yemez kendi. Kac kere bagıra bagıra agladım.kızmadım mı bagırmadım mı kızdım bagırdım bilmiyorum. Bizimkilerde melaike degil. 
tarafından
Bak canım benim çocuk isterse yere bokunu yapsın umrumda olan kirlenme değil yemek yedirmede değil 22 saat boyunca ağlaması. Dışarı çıkart çatlıyor eve getir çatlıyor
(10,963 puan) tarafından
Bak yavrum şunu anlatayım emin ol tek yansıyan sen degilsin kendini boyle telkin etmelisin. Çarşıda bir bebek için oldugu yerde tam 3 saat agladı ama oyle bir bagırıyor Kı polis geldi polis üstümüzden yagmur gecti donumuza kadar ıslandık insanlar geldi ikna etmeye calıstı bir bebek istiyordu ve o bebek 500 TL Di almam imkansızdı. Ve bir daha carsı ya gitmedik. 6 yasını bitiriyor bu olaydan sonra herhalde 1 kere daha gitmişizdir carsı ya.evet yorgunsun ama oluyor bunlar. Sana tavsiyem şu aglıyor mu getir eve sen kendini hemen Baska bir odaya at. Bırak aglasın oldugu yerde catlasın aglarken bakma
tarafından
sende biraz simartmissin canım 6 yaşında kocaman ve aklı eriyor
(10,963 puan) tarafından
Oluyor yanı canım vurmak asla cozum degil. Hala cekiyorum simdi kardesini ne uyutuyor ne rahat bırakıyor uyuyan cocugun kulagını yanında tiz cıglık atıyor bile bile. Ne yapcan yapma diyorum ama yok. İste  hemen krese göndercem. Ben cocuk asla dovwmem ama fıttırcam diye korkup gönderiyorum
tarafından
öyle bağırmakta vurmakta çözüm değil çözüm ne bende bilmiyom :D fittirmaya az kaldı
0 oy
(48,693 puan) tarafından
Allah kolaylik versin canım okurken ben kötü oldum 
tarafından
Canıma yetti vuruncada çok üzüldüm ama elimde değil
(48,693 puan) tarafından
bende kiziyorum sonra vicdaniyla bogusuyorum
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Tabiki vurmak veya bağırmak doğru bir davranış değil ama bu durumda yasayandan başkası bilemez canım boylr birşey yaşamadım ama kimseyi elestirmem anne olmadan önce eleştirirdim.ama çocuk büyütmek gerçekten farklı birşey.senin en iyi yapman gereken çocuğunu bı pedegog a götür bunun üzerine kendinde destek al 
tarafından
Öyle yapcam canıma yetti
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Herkes yargikamis seni sanarsin elini sürmüyor lar coxuklarina ama.  Ben seni anlıyorum aynı seninki gibi çocuğum var benimde vurduğun oldu baş edemegldigimde ama sabret dışını sık büyüdükçe duzlir vurma daha kotu eder biseylerle uğraştı r boya yapsın aktivite ki krizleri azalsin
tarafından
Hayır olmuyor boya kitabı aldım aktivite oyuncaklar aldım olmadı
(6,671 puan) tarafından
Mecbur cnm çaresi yok dövme daha beyer eder
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Üzüldüm canım ama sanırım çok fazla ilgi görünce böyle simariyor biraz isteklerine hayır mı deseniz acaba 
0 oy
(394 puan) tarafından
Surda bu kadına yorum atanlar hanginiz çocuğunza bagkrmadiniz vurmadnz Allah için kadının üstune gider gibi yazmayın 
(10,379 puan) tarafından
Hatasının farkında kimse üzerine gitmıyor bir daha olmaması için yol göstermeye çalışıyor siniri dizginlemesi için

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 668 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (645 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 251 göst.
25 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilo (431 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 170 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,404 cevap

34,869 kullanıcı

...